Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עקיפה על קו לבן רצוף

היו זמני בומבה

פוסטים מומלצים

שאלה די כללית

לפעמים יש קו הפרדה מקווקו ואי אפשר לראות את הוא נמשך מספיק כדי שבסוף העקיפה הוא עדיין יהיה מקווקו.

לפי החוק במצב כזה אסור לעקוף. עקיפה היא לא חוקית גם אם היא רק מסתיימת בחציית קו הפרדה רצוף.

מה מומלץ לעשות במצב כזה ?

כי זה די נפוץ. ובמצבים רבים מאוד יש מספיק שדה ראיה לראות שאין רכב מהנתיב הנגדי אבל לא ניתן לראות את הקו בנקודה (הלא ידועה באמת) שבה תחצה את קו ההפרדה חזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק אתה יכול לבצע עקיפה רק אם אתה בטוח שתוכל להשלים אותה במלואה מבלי לסכן את עצמך ו/או משתמשי דרך אחרים, וכיוצא מזה שאתה מבצע אותה מתחילתה עד סופה בחוקיות.

יעני, אם יש ספק אז אין ספק לפי החוק היבש. אם התחלת עקיפה בקו מקווקו וסיימת בקו רציף עברת עבירה, וזה כולל גם מצב בו הנהג הנעקף (יימח שמו) החליט להאיץ באמצע העקיפה שלך.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מדינות בהן כל קו הפרדה רצוף מלווה בזוג תמרורי 420 בשני צידי הדרך - מה שמאפשר לך לדעת היכן גבול העקיפה המותרת. אצלנו לא, אז צריך להיות שמרני בעקיפות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקו המקוקו בד"כ ימשיך כל עוד יש שדה ראייה מספק. למשל אם הכביש מתעקל שמאלה, יש שדה ראייה, אם מתעקל ימינה -אין. אם הכביש בירידה ממושכת -יש שדה ראייה, אם בעליה, אז לקראת סיום העליה ומעבר לירידה, הקו המקוקו יהפוך לקו כפול כי אין שדה ראייה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שיופיע קו לבן (כפול) רצוף (תמרור 803),  הסימון בכביש יהיה קו מקווקוו/קטעים צפוף (תמרור 805, מרווחים קטנים יותר).

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, kompy כתב:

לפני שיופיע קו לבן (כפול) רצוף (תמרור 803),  הסימון בכביש יהיה קו מקווקוו/קטעים צפוף (תמרור 805, מרווחים קטנים יותר).

זה ממש לא קורה בכל הכבישים.

בעיקר בכבישים ראשיים יחסית שבהם מקטע הקו המקווקו ארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לשוטר שיתפוס אותך שלא יכולת לראות איפה מסתיים הקו המקוקו, וזה לא פייר.

תחזור לספר איך היה.

אני רק תוהה מה יהיה עם סוג השאלות האלה, שאת התשובה אתה צריך לדעת עוד לפני שעברת טסט. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, discoTD5 כתב:

תגיד לשוטר שיתפוס אותך שלא יכולת לראות איפה מסתיים הקו המקוקו, וזה לא פייר.

תחזור לספר איך היה.

אני רק תוהה מה יהיה עם סוג השאלות האלה, שאת התשובה אתה צריך לדעת עוד לפני שעברת טסט. 

הסרקזם שלך לא תורם לדיון מעבר ללשרת את מה שזה משרת אצלך

חזרה לעניין

האופציה של להתחיל עקיפה ובמידה ורואים שהקו המקווקו מסתיים מהר (או שלחלופין לא רואים את המשכו אז לא יודעים אם הוא מסתיים) אז לבלום ולחזור חזרה מאחורי הרכב שהתכוונת לעקוף, נשמעת לי לא משהו (בעיקר אני מפחד שרכב שהיה מאחורי יצמד לרכב שניסיתי לעקוף ולא יהיה לי לאן לחזור). אשמח לשמוע את דעתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת תשובות. מדויקות. 

אתה ממשיך לשאול שאלות מטופשות. 

כשאתה יוצא לעקיפה אתה צריך לדעת שאתה מסיים אותה כחוק.

אתה לא בטוח. אל תצא לעקיפה. 

זהו. 

ככה פשוט. 

אין מעבר.

אין 'אבל'. 

אין היה לי ערפל בשמשה ולא ראיתי. 

לא בטוח שאתה משלים עקיפה כחוק, אל תצא אליה. זה החוק.

אם היית טורח במקום לפתוח פוסט בקארספורום שמחפש הצדקה לעקיפה על קו לבן, למשל לפתוח גוגל, לקרוא את התקנה המדוברת, ואפילו לקבל הפניות שונות כולל לקארספורום, לקרוא, ולקבל תשובה שאומרת -  "נוהג רכב לא יעקוף רכב, אלא אם הדרך פנויה במרחק מספיק כדי לאפשר לו את ביצוע העקיפה ואת המשכת הנסיעה בבטיחות ללא הפרעה וללא סיכון לנסיעתו של רכב אחר, וללא הפרעה אחרת לתנועה מכל כיוון שהוא" + " הוא חוצה קו הפרדה רצוף". 

• רעיון גרוע 1
  • לא הבנתי... 1
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, discoTD5 כתב:אתה ממשיך לשאול שאלות מטופשות. 

אני באמת לא מצליח להבין את האגרסיביות שלך. אני לא חושב שהוא שאל שאלה מטופשת, ועדיף לשאול משהו שלא יודעים או לא בטוחים בו מאשר להמשיך. לא חושב שיש בושה בלא לדעת משהו, גם אם לאחרים הוא טריוויאלי. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...