Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מותקנת כספת ברכב? (תמונות)

bnsagi

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מנסה להעביר את אחד הרכבים במשפחה, קורולה היברידית 2020, לחברת ביטוח אחרת.

חברת הביטוח ה"חדשה" דורשת קיומה של כספת כתנאי לביטוח.

האם מה שמופיע בתמונות זה כספת או מחשב הרכב ה"רגיל"?

במידה ולא קיימת כספת, מישהו יודע סדר גודל עלויות של התקנה של כספת? (רוצים לדעת עלות/תועלת אל מול עלות הביטוח)

WhatsApp Image 2024-01-09 at 17.12.50.jpeg

WhatsApp Image 2024-01-09 at 17.12.51 (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-01-09 at 17.12.51.jpeg

Hyundai Kona 2023 1.6T

I did not lose my mind, it was mine to give away

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קורולה 2019 היברידית.

כל השנים בוטחה ללא דרישת מיגון.

השנה כל חברות הביטוח דרשו מיגון ועלות הביטוח הייתה אסטרונומית.

לבסוף מצאתי פוליסה בחברת שירביט בעלות סבירה ועוד עשו לי הנחה קטנה לאור הצעה אחרת זולה יותר שקיבלתי מחברת ביטוח אחרת אבל עם דרישת מיגון מסוג שלא רציתי כאשר דרישת המיגון בשירביט הייתה כספת ואמרו לי שהעלות היא 550 ₪ בעסק שהפנו אותי אליו.

לא הסכימו לבטח ללא מיגון.

בלית ברירה הסכמתי ועשיתי את הביטוח.

התקשרתי לעסק הנ"ל והנציג אמר לי שבקורולה יש כספת מקורית מהיצרן שצריך לנסר אותה ולפרק אותה ויש תוספת עלות בסך של 150 ₪.

נראה לי מגוחך לעשות את זה ואז התחלתי גם להתעניין בהשלכות התקנת כספת. 

מצאתי מידע שבחלק מהמקרים הכספת גרמה להתחממות מחשב המנוע וכן נגרמו תקלות אחרות.

בעודי מתלבט קראתי גם את פוליסת הביטוח המקיף ששלחו אלי (מה שרוב האנשים בטח לא עושים) ולהפתעתי נכלל בה סעיף שמאפשר ביטוח ללא מיגון בתוספת בסך של 512 ₪.

כמובן שקפצתי על המציאה ופניתי לשירביט.

ביקשתי לוותר על דרישת המיגון ללא עלות לאור קיומה של הכספת המקורית ואולם לכך לא הסכימו אבל העבירו פניה למחלקת החיתום ואישרו לי את הביטוח ללא מיגון בתוספת הכספית הנ"ל ובא לציון גואל.

עריכה אחרונה על ידי green
  • אהבתי 5
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, green כתב:

יש לי קורולה 2019 היברידית.

כל השנים בוטחה ללא דרישת מיגון.

השנה כל חברות הביטוח דרשו מיגון ועלות הביטוח הייתה אסטרונומית.

לבסוף מצאתי פוליסה בחברת שירביט בעלות סבירה ועוד עשו לי הנחה קטנה לאור הצעה אחרת זולה יותר שקיבלתי מחברת ביטוח אחרת אבל עם דרישת מיגון מסוג שלא רציתי כאשר דרישת המיגון בשירביט הייתה כספת ואמרו לי שהעלות היא 550 ₪ בעסק שהפנו אותי אליו.

לא הסכימו לבטח ללא מיגון.

בלית ברירה הסכמתי ועשיתי את הביטוח.

התקשרתי לעסק הנ"ל והנציג אמר לי שבקורולה יש כספת מקורית מהיצרן שצריך לנסר אותה ולפרק אותה ויש תוספת עלות בסך של 150 ₪.

נראה לי מגוחך לעשות את זה ואז התחלתי גם להתעניין בהשלכות התקנת כספת. 

מצאתי מידע שבחלק מהמקרים הכספת גרמה להתחממות מחשב המנוע וכן נגרמו תקלות אחרות.

בעודי מתלבט קראתי גם את פוליסת הביטוח המקיף ששלחו אלי (מה שרוב האנשים בטח לא עושים) ולהפתעתי נכלל בה סעיף שמאפשר ביטוח ללא מיגון בתוספת בסך של 512 ₪.

כמובן שקפצתי על המציאה ופניתי לשירביט.

ביקשתי לוותר על דרישת המיגון ללא עלות לאור קיומה של הכספת המקורית ואולם לכך לא הסכימו אבל העבירו פניה למחלקת החיתום ואישרו לי את הביטוח ללא מיגון בתוספת הכספית הנ"ל ובא לציון גואל.

תודה שלקחת את הזמן להגיב בפירוט.

גם אצלנו מדובר בחברת שירביט שמבקשת את קיומה של כספת. יתר החברות מבקשות איתוראן וכד'.

אחרי שכתבת, הלכתי לפוליסה ומצאתי את הסעיף הבא - אני מניח שאליו התכוונת. אנסה מול הסוכנת.

Screenshot 2024-01-09 175748VV.png

Hyundai Kona 2023 1.6T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן זה הסעיף רק שאצלי מדובר כאמור בסכום של 512 ₪ שהוא 10 אחוז מסכום פוליסת הביטוח המקיף שלי בסך של 5,127 ₪ ואצלך אני מבין שסכום פוליסת הביטוח המקיף הוא בסך של כ- 5,940 ₪.

אז על הדרך אתה יכול לבדוק עם הסוכנת האם אפשר גם להוזיל את מחיר הפוליסה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל רשמת שבמוסך מורשה אמרו לך שיש כספת מקורית מהיצרן שמגנה על הצמות? - הם לא יכולים לתת לך את זה כאישור מיגון בכתב? 

עריכה - כתבת שבבית עסק שעוסק במיגון נאמר לך שיש כספת מקורית - מדוע לא לבקש על זה משירות הלקוחות של היבואן אם הם יכולים להנפיק לך אישור מיגון כתוב וחתום על ידם?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה כספת מקורית?

אף פעם לא שמעתי על דבר כזה.

מישהו יכול לצלם או להסביר במה מדובר? 

יתכן שלא מדבר בכספת אלא בתושבת של מחשב מנוע שצריך לפרק בשביל שיהיה מקום לכספת שמתקינים?

בתמונות שהעלה פותח השירשור אין שום דבר שמונע ניתוק הצמות וזה אותו רכב.

שם פה תמונה לדוגמא איך נראה מחשב מנוע בתוך כספת. 

uploadfromtaptalk1465832697579.jpg.34aa69d0982417fdf46556f364106b6b.thumb.jpg.4f65a9c1f88aa7a80e86e9dbeb3bae41.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע, זה מה שהנציג מעסק המיגון אמר לי אבל הוא לא דיבר על כך שהכספת המקורית מגינה מגניבות ושמיותר להחליף אותה למשל (אבל יש לו אינטרס כמובן להחליף אותה).

אולי לא מדובר בכספת שמגינה כמו הכספת שמתקינים בישראל נגד גניבות והיא נועדה לתת מעטפת מגן חזקה למחשב הרכב מחום ורעידות וכו' אבל אז נשאלת השאלה למה יש רכבים בלי כספת מקורית כזאת ומחשב הרכב שלהם עדיין חי ונושם...

מצאתי קישור למחשב הרכב בדגם שלי עם תמונות שלו, הוא עטוף בקופסת מתכת או אלומיניום (עם צלעות קירור דרך אגב) ואולי לזה התכוון הנציג והמחברים שם לא מוגנים לכאורה.

https://www.ebay.com/itm/203646791689?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=ekpr9m39rh2&sssrc=4429486&ssuid=&var=&widget_ver=artemis&media=WHATS_APP

דרך אגב הגעתי לדגם מחשב הרכב הספיציפי לרכב שלי מהאתר להלן שבו מוכרים מחשב רכב כזה משומש מרכב כמו שלי בר מינן מפירוק ורשום שם את מספר החלק:

https://maagar.co.il/products/מחשב-מנוע-8966602750-לטויוטה-קורולה-5-דלתות-2019-2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, green כתב:

דרך אגב הגעתי לדגם מחשב הרכב הספיציפי לרכב שלי מהאתר להלן

החלק האדום שמורכב על המחשב זה הכספת.

היא מונעת ניתוק של אחת הצמות. 

בפירוק חתכו את הצמה ומי שירצה להשתמש במחשב הזה יצטרך לפרוץ את הכספת בשביל להרכיב את המחשב ברכב אחר ולחבר אליו צמה אחרת.

אגב כספת שבנויה בצורה כזאת לא משפיעה על קירור המחשב אז מי שחושש מזה יכול להיות רגוע בקטע הזה. 

בתמונה מ Ebay זה אותו מחשב בלי הכספת, צלעות קירור זה גוף המחשב.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, green כתב:

כן זה הסעיף רק שאצלי מדובר כאמור בסכום של 512 ₪ שהוא 10 אחוז מסכום פוליסת הביטוח המקיף שלי בסך של 5,127 ₪ ואצלך אני מבין שסכום פוליסת הביטוח המקיף הוא בסך של כ- 5,940 ₪.

אז על הדרך אתה יכול לבדוק עם הסוכנת האם אפשר גם להוזיל את מחיר הפוליסה....

רק מעדכן לאחר בדיקה מול הסוכנת -

מסתבר שקורולה היא אחד הרכבים הגניבים ביותר והם לא מוכנים לשמוע על ביטוח ללא מיגון למרות שזה רשום בפוליסה.

מישהו מכיר מקום להתקין בזול כספת ולגמור עם זה?

אם מסתכלים בראייה רב-שנתית זה יכול לחסוך הרבה כסף בביטוח.

Hyundai Kona 2023 1.6T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראייה רב שנתית זה נכון, אבל אני מעדיף שיגעו לי כמה שפחות ברכב.

בכל אופן כדאי שתשים כספת כמו בקישור שהבאתי, הכספת בצבע אדום שמשאירה את מחשב הרכב פתוח ומאוורר ולא קופסה שסוגרת אותו מכל הכיוונים.

אם תוכל גם לעדכן אם פירקו לך "כספת מקורית" או משהו דומה ואם יתברר שמדובר בפירוק של צלעות הקירור במחשב הרכב לא הייתי מסכים לזה.

העסק שהפנו אותי אליו משירביט הוא "סייף קאר":

https://safecar.biz/insurance/login

אתה יכול לפנות גם ל"גיל קאר", הוא "מתקין הבית" של טויוטה ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיל קאר לא מתקינים כספות מסוג זה.

המחיר של סייף קאר הוא אחיד אצל כל המתקינים - 550 ש"ח.

החלטנו להתקדם עם זה כדי להוזיל את הביטוח השנה ובשנים הבאות (וגם כדי להקשות קצת על בני דודינו לגנוב את הרכב).

Hyundai Kona 2023 1.6T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני דודינו לא מתרגשים מכספת כזו או אחרת,

בכל זאת מי מתקין לך את הכספת?

מקווה בשבילך שלא תגיע למצב שינסו לגנוב לך,

ולפעמים אם באמת הכספת כל כך יעילה באם הם יגיעו לאוטו לפעמים הנזק שהם ישאירו אחריהם כבר אולי שווה שילחו אותו והביטוח יביא מחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...