Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מייבשי כביסה מעניינים אותי (או המלצה למייבש כביסה)

wa11a

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, sperial כתב:

רגע, לא דובר פה לפני כמה ימים על כך שלא רצויה סחיטה מהירה?

דובר. זה עניין של טרייד אוף. ואני לא בטוח שזה רלוונטי במיוחד למכונות מודרניות. אלה מעלות את מהירות הסחיטה בצורה מאוד מדורגת, כדי לאפשר למים לצאת ולהקטין את משקל הכביסה תוך כדי הסחיטה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, yuvk כתב:

יש לי מייבש סימנס ועוד אחד של בוש (זהה למעשה) שמחכה כגיבוי. את שניהם קיבלתי משומשים במתנה. אכן, צריך לנקות אותם באופן סדיר. פעם בהפעלה לרוקן את הסיבים מהמסנן, פעם ב-10-20 הפעלות לנקות את המעבה. יש בהם משאבה חשמלית לפינוי מי העיבוי, ששואבת את המים משוקת. אם מצטברים שם סיבים המכונה מוציאה הודעת שגיאה. אצל חלק מהאנשים זו סיבה להזמין טכנאי או למסור/לזרוק את המייבש ולקנות חדש (ככה קיבלתי את שניהם) אבל בסה"כ מדובר בפתיחת דלתית פלסטיק קטנה מתחת למעבה ואיסוף הסיבים מתחת. נדרש לעשות פעם בחודשיים שלושה. 

לא ידעתי על הדלתית... כנראה בגלל זה המייבש נהרס.

יש לך מושג למה היה צריך כול כמה שבועות לשתוף את המעבה ובמייבש של aeg הוא מחזיק הרבה יותר זמן ולא מתלכלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שלאחת היצרניות (לא זוכר מי) יש היום איזה קונץ-פטנט חדש במייבשים עם מעבה (לא זוכר באיזה דגמים בדיוק מדובר), שטיפה עצמית של המעבה שאמורה לחסוך ניקוי יזום שלו. כדאי לבדוק.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי מייבש הפועל על גז בישול - rinai 600 יפן.

14 שנה עובד כמו סוס עם 0 תקלות. בית עם ** ילדים, תודה לאל ולשליחים היפנים.

יקר לרכישה ומחייב נק’ גז. פעולה זולה בהרבה מחשמל ואין בבגדים חשמל סטטי. 

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסביבה שלי יש נטיה להתנתק לחלוטין מגז. יקר (במיוחד כאשר הצריכה קטנה) ויש יותר חשש בטיחותי.  משפחה הקרובה שלי לאף אחד אין חיבור גז.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, דניאל1983 כתב:

לא ידעתי על הדלתית... כנראה בגלל זה המייבש נהרס.

יש לך מושג למה היה צריך כול כמה שבועות לשתוף את המעבה ובמייבש של aeg הוא מחזיק הרבה יותר זמן ולא מתלכלך?

זהו, שהוא ממש לא נהרס. 5 דקות וחוזר לפעולה.
לא מכיר את ה AEG. וזה פחות עניין של זמן ויותר עניין של כמות שימושים. אני משתדל לעשות זאת בערך פעם בשבועיים, שאצלנו זה יותר מ-20 הפעלות, ומצליח לרוב לעשות זאת לפני נורות האזהרה.

לפני 26 דקות, A_lex כתב:

למיטב ידיעתי עלות גז יקרה יותר מחשמל ליחידת אנרגיה.

עלות החשמל לצרכן פרטי *כמעט* קבועה. גז זה שוק חופשי, ויש צרכנים שמצליחים לקבל גז במחיר זול יותר (ליח' אנרגיה) מחשמל.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, yuvk כתב:

עלות החשמל לצרכן פרטי *כמעט* קבועה. גז זה שוק חופשי, ויש צרכנים שמצליחים לקבל גז במחיר זול יותר (ליח' אנרגיה) מחשמל.

וואלה, צודק.

בדקתי קצת וגיליתי שקוב גז שווה בערך 30 קוט"ש. במחירי החשמל הנוכחיים העלות משתווה בערך ב-18 שקל לקוב (בהנחה שממילא יש חיבור גז לכיריים, כי אם צריך להוסיף תשלום חודשי קבוע, זה בטוח לא כלכלי).

אבל לפני שאתם רצים להחליף למייבש גז, תחשבו כמה שנים ייקח להחזיר את ההשקעה...

אם אתם משלמים 12 ש"ח לקוב (הכי זול בסביבה שלי לפי האתר הזה), אתם חוסכים בערך חצי שקל להפעלה. אם תפעילו 6 פעמים בשבוע, כל שבוע, תחסכו 150 שקל בשנה. זה בהשוואה למייבש פשוט שעולה אלף ומשהו שקל - ללא משאבת חום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה בךי להתקין תשתית גז

וכיוון שהתשלום הקבוע לחברת הגז, וגם הקובים הראשונים, יקרים מאוד התחשיב בעייתי מאוד.

חהעיר כי התנתקתי מהגז ב-2013. וחשבון החשמל לא גדל, אפילו הצטמצם (בזכות דוד השמש).

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי בדיקה מקיפה לפני כמה חודשים.
בסוף קניתי DV80T5221AT של סמסונג מתצוגה. (עלה לי 2300) מדובר באותה מכונה כמו DV80T5220 רק עם שינוי דגם של היבואן
כל הנושא הזה של מספרי דגם של מכשירים לבנים הוא סיוט, כל מדינה מאמצת מספור שונה וקשה מאוד להשוות.
אז אחרי שקראתי את כל הביקורות בכל השפות שמצאתי, קניתי את זאת. מכונה איכותית שעובדת מצוין. מעולם לא קרה לי שהכביסה לא יצאה יבשה - טענה שראיתי בכמויות על מייבשים בטכנולוגיית משאבת חום.
היא חסכונית (לא מדדתי אבל אני לא מרגיש שום שינוי בצריכת החשמל אצלי, עברתי מתלייה על מתקן למייבש הנ"ל).
הנחתי אותה על מכונת הכביסה שלי. היא גדולה ממנה אז וידאתי שהרגליים שלה לפחות ישבו על המכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, אחרי כל התלונות שראיתי על משאבת חום וזה שהתקשיתי למצוא ביקורות החלטתי בסוף לקחת מייבש קונדנסור רגיל. מצאתי אחד שיש עליו המון ביקורות במדינות ערב (כנראה דגם שמשווק לשם) ונראה שהוא עושה את העבודה כמו שצריך.

Electrolux EW6C4824

ב- ksp הוא היה יותר זול בפער מבכל מקום שמופיע בזאפ + במהלך הלילה היה מבצע על מייבשים ב- ksp עם עוד 8% הנחה. בסוף יצא 2068 ש״ח שזה הרבה הרבה פחות מכמה שהוא מופיע בכל מקום אחר.

• אהבתי 2

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, wa11a כתב:

תודה לכולם, אחרי כל התלונות שראיתי על משאבת חום וזה שהתקשיתי למצוא ביקורות החלטתי בסוף לקחת מייבש קונדנסור רגיל. מצאתי אחד שיש עליו המון ביקורות במדינות ערב (כנראה דגם שמשווק לשם) ונראה שהוא עושה את העבודה כמו שצריך.

Electrolux EW6C4824

ב- ksp הוא היה יותר זול בפער מבכל מקום שמופיע בזאפ + במהלך הלילה היה מבצע על מייבשים ב- ksp עם עוד 8% הנחה. בסוף יצא 2068 ש״ח שזה הרבה הרבה פחות מכמה שהוא מופיע בכל מקום אחר.

תתחדש!

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו שפות"ש פתר את ההתלבטות שלו, אוסיף את ההמלצה הרגילה שלי במקרים כאלה - יד שניה.

אצלי בבית אין נשים או ילדים ויש הרבה עותקים של אותה חולצה ואותם תחתונים וגרביים. זה אומר שכביסה זה לא ארוע יומיומי ובד"כ גם לא שבועי. כשעברתי דירה התלבטתי כמו כולם על איזו טכנולוגיה ללכת, עד שבדקתי מה יש לשוק היד2 להציע ומצאתי אחלה מייבשים אולד-סקול (משומשים קלות אך במצב טוב) שעלו 5-10% ממחירו של מייבש חדש. רכשתי בסופו של דבר זנוסי כלשהו עם מעבה תמורת 40 יורו, שגם היה קל משקל (ולכן פשוט יחסית לשינוע עצמי) ועושה את עבודתו נאמנה מאז 2022. בניגוד לכל עצות ה'מומחים' שמתי אותו ישירות (ללא פלטה מתאמת) מעל מכונת הכביסה הטורקית שירשתי מבעל הדירה הקודם, תחמתי את שניהם לקירות הנישה עם ספוג בצפיפות גבוהה כדי למנוע ויברציות, והורדתי את הסל"ד המקסימלי של הסחיטה ל-600 כדי להאריך את חיי המכונה הישנה. בינתיים שום דבר לא זז, נזל, או הראה סימני נזק.

יש אחוז קטן של אנשים שמשדרגים בגלל שבאמת צריכים את זה (נגיד, מכבסים הרבה ורוצים לחסוך בהוצאות) והרבה מאד כאלו שעושים זאת בגלל טרנד או לחץ חברתי, במיוחד כשיש שיפוץ או מעבר דירה בתור תירוץ נוח. אני ניזון כבר שני עשורים מהשדרוגים שלהם, רוכש את מכשירי החשמל הישנים במחירי בדיחה, ומעדיף לתעל את הכסף שחסכתי אל אפיקי השקעה סולידיים כמו זונות וסמים. לרווק או זוג שמכבס כמה פעמים בחודש, הטקטיקה הזאת עשויה לחסוך לא מעט אפילו בשקלול עלויות תפעול גבוהות יותר.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הרלוונטיות של צרכיו של רווק בספרד לצרכיה של משפחה מרובת ילדים בישראל?

הרי רק הובלה של המוצר מיד שניה בתוך העיר תעלה חצי ממחירו של מייבש טורקי או סיני חדש. ומייבש כביסה הוא מכשיר פשוט מאוד שיכול לחיות הרבה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...