Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מייבשי כביסה מעניינים אותי (או המלצה למייבש כביסה)

wa11a

פוסטים מומלצים

אני עובר דירה, ובדירה החדשה יש מקום למייבש על גבי מכונת הכביסה.

השאלה הראשונה היא לא המלצה, מכונת הכביסה שלי היא קטנה יותר מהסטנדרט (רוחב סטנדרטי אבל עומק 47 ס״מ). הציעו לי לשים עליה פלטת עץ 60 על 60 כדי לשים עליה מייבש, האם זה יעבוד?

בהנחה וכן אני מתלבט איזה מייבש לקנות.

מעוניין לייבש את כל (או כמעט כל) הכביסות במייבש ולכן גם רוצה משהו שישמור על הבגדים ולא יהרוס אותם וגם יהיה יחסית חסכוני בחשמל אז חשבתי על מייבש עם משאבת חום. למי יש ניסיון עם זה? זו אמנם הטכנולוגיה הכי חדישה אבל היא כבר די ותיקה לדעתי.

התקציב הוא עד 2500 בערך והייתי שמח לא לעבור אותו אלא אם ממש כדאי.

מכונת הכביס שלי היא 7 ק״ג אז אני מניח שאני צריך מייבש שהוא לפחות 7 ק״ג.

הדגמים שראיתי בתקציב של חברות מוכרות הם:

Bosch WTM8528KPL ‏8 ‏ק"ג

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1143372

החל מ- 2156 ש״ח

Bosch WTH83251BY ‏8 ‏ק"ג

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1143371

החל מ 2397 ש״ח

Electrolux EW7H3866EM ‏8 ‏ק"ג 

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1002092

החל מ 2129 ש״ח

בהייטק זון יש גם אלקטרולוקס EW7H3862RM שלא כ״כ הבנתי מה ההבדל בו חוץ מדלת לא שקופה בבערך 2400 ש״ח.

המלצות אחרות? ממה להתרחק? מה חשוב לדעת? האמת שמעולם לא היה לי מייבש ואני לא יודע מה כדאי שיהיה בכלל.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהתלבטתי לפני שנה התלבטות דומה החלטתי דווקא על מעבה, משאבת חום הרבה יותר חסכונית, מצד שני הייבוש יכול לקחת כפול זמן, היה הרבה יותר חשוב לי לדעת שאני לא אצטרך לחכות 5 שעות ליבוש מושלם.
(קניתי EW6C5822CM אלקטרולוקס , אין לי תלונות, הפעלה תמיד על extra יבוש.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיוני האישי הוא שמייבש לא הורס שום בגד. מזה 25 שנה (ואולי יותר) 98% מהכביסה שלי מיובש במייבש (2% זה שמיכות ופה ושם כביסה עדינה במיוחד). בגדים מחזיקים אצלי מעמד עשרות (ובמקרים מסויימים , כמו בגדי ספורט מאות) כביסות וייבושים.

ב-8 השנים האחרונות יש לי מייבש 7 ק"ג בוש מסדרת MAXX (לא זוכר דגם מדוייק, בשביל זה צריך לחפש את החשבונית בעלית הגג) ואני לא מרוצה, כי יש מצבים שהא עוצר את הייבוש כשחלק מהכביסה, בעיקר המצעים, עדיין לחים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שהזמן לא כזה ארוך (נגיד עד 50% יותר) והוא לא כזה מטריד אותי כי כרגע אנחנו זוג, ועד שנהיה +1 יש זמן. אני מניח שבמשפחה בגודל מלא זה יותר קריטי.

אבל הזמן זה כי הייבוש בטמפרטורה נמוכה יותר לא?

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מתחיל להפעיל מכונה ויותר) כל יום אז הזמן הופך קריטי. אפילו אצלי, כאשר הגוזלים כבר פורחים מהקן, עדיין מייבשים במקביל לכביסה הבה ורוצים שהמייבש יהיה יבש (או כמעט יבש) כשמחזור הכביסה הבא מסתיים.

אגב +1, הבן שלי לא מרשה לייבש את הבגדים של התינוקת שלו במייבש. זה 0.01% מהכביסה שמיובש על מתקן מתקפל בחדר הכביסה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את האלקטרולוקס, השלישי ברשימה שלך, בן חצי שנה בערך. זה מייבש משאבת חום קונדנסר. אני לא יודע אם בהכרח כל המייבשים מסוג משאבת חום הם עם קונדנסר. (סביר להניח שכן מאחר והם מוכוונים לחסכון באנרגיה.)

קודם כל אתה צריך לדעת שהמייבשים האלה מאוד כבדים ואני לא בטוח שבכלל אפשרי לשים אותם על מכונה. כדאי לברר מראש. המכשיר עצמו עושה את העבודה אבל קצת מעצבן בגלל שהוא מאוד hard-wired, אני חושב שברוב המכונות והמייבשים המודרנים זה ככה. כלומר יש מעט מאוד חופש לשחק לבד עם הטמפרטורה ומשך ההפעלה, אתה די כבול לתוכניות מוגדרות מראש, שבמקרה שלי גם מתייחסות באופן ישיר למשקלי הכביסה במכונה האחות שלו - אלקטרולוקס 8 ק"ג שעומדת אצלי צמוד למייבש. בחירת הטמפרטורה לייבוש נעשית דרך בחירת התוכנית. במקרה של כותנה זה תמיד עובד לי מושלם, אבל במקרה של כביסה סינטטית מעורבת (שזה רוב הכביסות), אין שום קשר בין הזמן הדיפולטי בתוכנית למציאות - הוא מוגדר למשהו כמו שעה ורבע בעוד הזמן הממוצע אצלי לייבוש 3-4 קילו סינטטי הוא כ-2:40. אז אפשר להאריך את משך הייבוש ידנית, אבל רק עד שעתיים... אז השיטה שלי היא להפעיל לארבעים דקות, ואז עוד שעתיים... עוד לא מצאתי דרך לרמות אותו ולעקוף את העניין הזה. זה מסוג הדברים שאתה לומד רק בדיעבד.

יש דברים שאני לא שם במייבש. עדינים, ג'ינסים, חולצות דרייפיט וכדומה.
באלקטרולוקס הנ"ל:
זמן ייבוש 8 ק"ג כותנה ב-1000 סל"ד - כשעתיים. הזמן הדיפולטי הוא 1:50 עבור סחיטה ב-1400 סל"ד. אני מוריד קצת סל"ד ולכן זמן הייבוש מתארך עד כחצי שעה נוספת.
זמן ייבוש סינטטי 3-4 ק"ג כאמור- 2:40 עד 3 שעות בערך, כתלות בסל"ד סחיטה.

לא חיברתי ניקוז מים חיצוני, אני מרוקן את המיכל ידנית כל פעם, non-issue מבחינתי.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט לא לובשים ג'ינסים אבל עוברים במייבש בלי שום בעיה. 

"עדינים" - לא יודע למה כוונתך, כנראה שגם כאלה כמעט אין אצלי.

חולצות דרייפיט? יש לי 5-6 בסבב שבועי, כלומר עוברות כביסה + ייבוש במייבש (תוכנית Cupboard Dry של שעתיים ומשהו) 1-2 פעמים בשבוע. חיות שנים עד שמוחלפות.

אולי להדגיש את מה שכתבתי אתמול - המייבש כמעט לא הורס בגדים. בוודאי לא ברמות שמהן אנשים חוששים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם אלקטרה משאבת חום של 7 קילו ואצל ההורים יש את הדגם של ה8 (נבחר בגלל שמינות מיידית. הם לא צריכים 8).

נכון שהוא מראה על הצג 4.5 שעות למכונה מלאה אבל בפועל מסיים תוך כשעתיים.

אין הרס של בגדים, חסכוני ויש לו אופציה לניקוז ישירות לביוב ולא רק למגירה שזקוקה לריקון כל פעם.

ויישאר לך עודף מהתקציב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מייבש כביסה בן 20 שנה.

מייבש מכני פשוט עם צינור.

עושה את העבודה מצויין.

מייבש 9 ק"ג תוך כשעה- שעה וחצי (תלוי מה. מגבות לדוג' לוקחות יותר זמן)

לא יודע כמה הוא עלה לפני 20 שנה, מניח שזול יותר ממייבש עם מעבה.

צריכת החשמל שלו גם סבירה,

לדעתי סביב 2000 וואט.

סביב 1-1.5 שח להפעלה.

והוא עובד אצלי קשה.

לפחות 2-3 מכונות כל יום.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אנחנו עם מייבש רגיל, עם צינור יציאת אוויר. זנוסי, מכאני.

יש אפשרות לקבוע כמעט איזה משך ייבוש שרוצים (מבחינת זמן).

אני בדיעה שהייבוש הכי טוב זה בחוץ, בשמש והכי טוב ברוח. רק אם אין ברירה / בגדים "פשוטים" - שמים במייבש וגם אז - לא כל בגד.

בתהליך הייבוש המייבש מסיר סיבים מהבגדים. זה לא הופך אותם (את הבגדים כמובן) בוודאי ליותר טובים.

עריכה אחרונה על ידי חולגי
איות
  • רעיון טוב! 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על קונדנסר. עם משאבת חום אין לי ניסיון.

קונדנסר חוסך כשליש מצריכת החשמל ביחס לצינור פליטה (אין משמעות להשוואת הספקים). משאבת חום הרבה יותר חסכונית אבל תהייה הרבה יותר יקרה בקנייה ובתיקון.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על מייבשים aeg!

אצלי יש את הגרסא עם המעבה ואצל ההורים עם משאבת חום.

המייבש עם המעבה הרבה יותר מהיר, 7קג כותנה שנסחטה ב1000סלד מתייבשת תוך שעה וחצי. החיסרון שבתחתית שלו יש מאורר שפולט חום בטמפ בסביבות 30 מעלות.

רוב הזמן זה לא מפריע, במיוחד עם יש חלון ליד, בחורף זה נעים ובקיץ כמעט ולא מורגש כי גם ככה חם.

המייבש עם משאבת חום לא פולט אוויר חם ובקושי מתחמם, אבל עובד שעה יותר.

עוד דבר תתרחק ממיבשים של בוש/סימנס עם מעבה. הם מתקלקלים מהר, והמעבה כול הזמן דורש שטיפות וניקיון. מוצר לא אמין ולא מתוכנן טוב.

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עכשיו מבצע במחסני חשמל, קנה מכונת כביסה או מייבש של הובר, וקבל אחריות חינם ל-4 שנים. גם הובלה חינם.

צריכת חשמל לא משהו (B, D).

לא מתמצא במחירים, אבל נשמע לי סביר.

יש למישהו ניסיון עם הובר, ו/או תובנות?

לדעתי, 4 שנות אחריות נותנות שקט. צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...