Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לרכב ראשון וגם שאלות לגבי השכרת רכב

מיקי456
שימו לב! השרשור הזה בן 212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום נעים מאוד שמי מיקי,

אני מתלבט אם לקנות רכב בכלל מכיוון שאני לא צריך אותו ליום יום חוץ מסידורים או 20 דק נסיעה 5 ימים בשבוע גג (מהבית לרכבת).

אבל הוצאתי רישיון לא מזמן וזה החלום שלי להתחיל לנהוג כבר. אחרי בירורים מעמיקים והבנה כמה הוצאות יהיו לי לשלם דלק ביטוח ותחזוקה התחלתי להתלבט איזה רכב כדאי: קיה פיקנטו, קיה ריו או קיה פורטה. תקציב 30-40K

הסתכלתי גם על דגמים אחרים ג'יפונים למינהם כמו סוזוקי קרוסאובר אבל אני לא חושב שזה מתאים לתקציב. מעבר לכך אני רוצה לנסוע פעם ב מרחקים של מרכז (הרצליה עד חרמון או הרצליה עד באר שבע /אילת). אבל בגללשהטיולים הללו יהיו פעם ב..חשבתי גם על השכרת רכב, למישהו יש מושג כמה זה יוצא השכרה ליום? האם הם באמת הם מכסים את הביטוח מכיוון שלא יהיה לי אחד כזה אם אין לי רכב. חשוב לציין בגלל שזה יהיה פעם ב..ולמרחקים הייתי רוצה להתפנק ברכב יוקרה אפילו להשכיר לאיזה יום או שניים. אשמח לדעתכם ועצותיכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב לרישיון החדש.

אני מבין אותך. חבר'ה צעירים מתרגשים מאוד לנהוג, יש בכך חידוש, עצמאות חלק פשוט נהנים מעצם הפעולה. וכמובן שאצל רבים מאוד (לא כולם) נהיגה ברכב נושאת בחובה נוחות בהשוואה לדרכי התניידות אחרות, כמו רכיבה על אופניים או נסיעה בתחבורה ציבורית. אבל לדבר הזה יש מחיר, לא קטן: ירידת ערך (בעצם כמה אתה צריך לחסוך כדי להחליף את הרכב ביותר חדש כעבור מספר שנים), רישוי, ביטוח, דלק, טיפולים, תיקונים, אפילו חניה במרכזי ערים ונסיעה בכבישי אגרה יכולות להצטבר לסכומים משמעותיים. ככלל אצבע בחור כמוך צריך להביא בחשבון הוצאה של 1000-2000 ש"ח לחודש לאחזקת הרכב. לכן, לפני שאתה מחפש רכב, עליך להחליט האם ההוצאה מוצדקת מבחינתך (יחסית להכנסות ולשאר ההוצאות שלך).

אם ההחלטה שלך חיובית, ואם אני מבין נכון שאתה גר בעיר ושאתה נוסע לבד, הייתי מחפש רכב מקבוצת המיני, או, לכל היותר, סופרמיני.  למה? קודם כל, רכב קטן נוח לתמרון בתנועה העירונית ולמציאת חניה. שנית - מדובר ברכב שעלותו ההתחלתית נמוכה יחסית, לכן גם רכב משומש יהיה יחסית חדש (בהשוואה לקבוצות יותר גדולות), וג םעלויות האחזקה יהיו פחותות.

לגבי שכירת רכב (ולא השכרה, זו הפעולה שעושה חברת ההשכרה) - אתה צריך להתחיל בבדיקה האם אתה בכלל עומד בקריטריונים הבסיסיים של גיל וותק רישיון, שבלעדיהם לא תוכל לשכור רכב. מעבר לכך, בשכירת רכב עליך לחשב את העלות הכוללת. בדרך כלל חברת ההשכרה תציע מחיר "ערום" של כמה עשרות או מאות ש"ח ליום, בהתאם לדגם, אבל על זה עליך להוסיף עלויות כמו הרחבת ביטוח מעבר למינימום, וכמובן הוצאות הדלק.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, sperial כתב:

מזל טוב לרישיון החדש.

אני מבין אותך. חבר'ה צעירים מתרגשים מאוד לנהוג, יש בכך חידוש, עצמאות חלק פשוט נהנים מעצם הפעולה. וכמובן שאצל רבים מאוד (לא כולם) נהיגה ברכב נושאת בחובה נוחות בהשוואה לדרכי התניידות אחרות, כמו רכיבה על אופניים או נסיעה בתחבורה ציבורית. אבל לדבר הזה יש מחיר, לא קטן: ירידת ערך (בעצם כמה אתה צריך לחסוך כדי להחליף את הרכב ביותר חדש כעבור מספר שנים), רישוי, ביטוח, דלק, טיפולים, תיקונים, אפילו חניה במרכזי ערים ונסיעה בכבישי אגרה יכולות להצטבר לסכומים משמעותיים. ככלל אצבע בחור כמוך צריך להביא בחשבון הוצאה של 1000-2000 ש"ח לחודש לאחזקת הרכב. לכן, לפני שאתה מחפש רכב, עליך להחליט האם ההוצאה מוצדקת מבחינתך (יחסית להכנסות ולשאר ההוצאות שלך).

אם ההחלטה שלך חיובית, ואם אני מבין נכון שאתה גר בעיר ושאתה נוסע לבד, הייתי מחפש רכב מקבוצת המיני, או, לכל היותר, סופרמיני.  למה? קודם כל, רכב קטן נוח לתמרון בתנועה העירונית ולמציאת חניה. שנית - מדובר ברכב שעלותו ההתחלתית נמוכה יחסית, לכן גם רכב משומש יהיה יחסית חדש (בהשוואה לקבוצות יותר גדולות), וג םעלויות האחזקה יהיו פחותות.

לגבי שכירת רכב (ולא השכרה, זו הפעולה שעושה חברת ההשכרה) - אתה צריך להתחיל בבדיקה האם אתה בכלל עומד בקריטריונים הבסיסיים של גיל וותק רישיון, שבלעדיהם לא תוכל לשכור רכב. מעבר לכך, בשכירת רכב עליך לחשב את העלות הכוללת. בדרך כלל חברת ההשכרה תציע מחיר "ערום" של כמה עשרות או מאות ש"ח ליום, בהתאם לדגם, אבל על זה עליך להוסיף עלויות כמו הרחבת ביטוח מעבר למינימום, וכמובן הוצאות הדלק.

תודה רבה על המענה הנרחב, לוקח בחשבון שזה יעלה יותר מ2-3 אלף חודשי אבל האם מודבר במכוניות מיני שנתון 2017 או שדיברת על רכבים ספציפיים? אם ספציפיים אשמח להמלצות

עריכה אחרונה על ידי מיקי456
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי רק לתת פרספקטיבה.

אגב, הערה חשובה ששכחתי: מה הצפי לשימושי הרכב בטווח מספר שנים. הרי סביר שהרכב ישמש אותך לפחות 3-5 שנים ואולי יותר, אז בדוק לא רק את הצרכים העכשויים אלא גם את הצפויים. החלפת מקום עבודה שתצריך נסיעות יותר ארוכות, זוגיות ומשפחה, פתיחת עסק שמצריך הובלת מטענים - כל אלה, ורבים אחרים, שיקולים שצריך להביא בחשבון לפי הרלוונטיות לתוכניות שלך.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נתמקד רק בצרכים החיוניים וננטרל את מה שנאמר כאן על תחושות.

אז כנראה שכלכלי יותר לנוע במוניות מהבית לרכבת ולסידורים או נסיעות קצרות של פעם ב...

יש גם שירותים כגון אוטותל ודומיהם שניתן להשתמש בהם לצרכים מהסוג הנ''ל.

בשביל נסיעות יותר ממושכות וארוכות ניתן להסתדר עם רכב מושכר לפי צרכייך ורצונותייך.

להערכתי יהיה זול יותר מלהחזיק רכב.

קניית רכב נושאת בחובה עלויות שוטפות כגון טיפולים, דלק, ביטוח, אגרת רישוי, ירידת ערך ובלאי שוטף כגון צמיגים, ברקסים ורכיבים שמתבלים ואלמנט הזמן שלך.

עלייך להבין עם עצמך האם אלו שווים קנייה ואחזקת רכב או שאתה פועל מתוך רציונל ופועל בדרכים חלופיות וכלכליות יותר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.11.2023 בשעה 07:15, yisraelpi כתב:

מסכים עם GTI בכל מילה.

לקח לי 4 וחצי שנים מהרשיון עד לרכב.

ושכרתי המון כי אהבתי לנהוג... עד שהוצרכתי לרכב צמוד

תתחדש

אפשר בבקשה את השמות של החברות שהביאו לכם להשכיר? למה כולם מסרבים להשכיר לי כי אין לי עבר ביטוחי וגם אין להורים רכב אז יוצא שאני לא נוהג בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, מיקי456 כתב:

אפשר בבקשה את השמות של החברות שהביאו לכם להשכיר? למה כולם מסרבים להשכיר לי כי אין לי עבר ביטוחי וגם אין להורים רכב אז יוצא שאני לא נוהג בכלל

יש בעיקר במגזר החרדי בבני ברק ואולי גם בירושלים מעט חברות שמשכירות לנהגים חדשים, אבל תנאי הביטוח גרועים יותר וגם קח בחשבון שהסיכון לתאונה גבוה יותר עם פחות ניסיון בנהיגה (גם תאונת פח קלילה יכולה לעלות הרבה). חברות שאין להן סניפים בכל הארץ אלא רק שם עד כמה שזכור לי.

עריכה אחרונה על ידי harhanegev

יונדאי i-20 ,  שמח שלא הקשבתי לשונאי הגיר הרובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, מיקי456 כתב:

בבני ברק יש כמה חברות שמשכירות לנהג חדש וצעיר שכבר עבר מלווה. שים לב שחברות אלו בד"כ בודקות כל שריטה ברכב ומחייבים מחיר מלא על תיקון אם קיים.(מומלץ לצלם בעצמך כשאתה מקבל את הרכב).

תחפש: חושן קאר, רנטה, שחר, אביטל, ביבי ליס, נתיב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, David2540 כתב:

בבני ברק יש כמה חברות שמשכירות לנהג חדש וצעיר שכבר עבר מלווה. שים לב שחברות אלו בד"כ בודקות כל שריטה ברכב ומחייבים מחיר מלא על תיקון אם קיים.(מומלץ לצלם בעצמך כשאתה מקבל את הרכב).

תתעקש על ביטול השתתפות עצמית
גם אם זה עולה משמעותית יותר
שריטה הכי קטנה תעלה לך 500-600 ש"ח (לצערי מניסיון, חניתי בלילה ברחוב צר - צמוד למדרכה ובבוקר  כשאני מחזיר את האוטו לחברה מראים לי שריטה פיצפונת שכנראה נגרמה ע"י רוכב אופניים ודרשו מחיר מופקע)

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין מחיר שכירת רכב לבין וותק ביטוחי, אלא לגיל ולוותק הנהיגה.

נהג צעיר/חדש נחשב לבעל סיכון גבוה לגרימת נזקים לרכב, לכן יגבו ממנו פרמיית ביטוח מוגדלת. במדינות רבות באירופה יסרבו להשכיר רכב לנהג בן פחות מ-21-22 עם פחות משנת וותק, ויגבו פרמיית ״נהג צעיר״ שמנה מאוד עד גיל 25-26. לפני כמה שנים היה לי סיפור לא פשוט בשכירת רכב לבן שלי בבלגיה, כאשר היה בן 25 ו-11 חודשים עם וותק של קרוב ל-8 שנים. מבחינת חברת ההשכרה הוא נחשב לצעיר.

פגיעות פח קלות הן מקור הכנסה לחברות ההשכרה, על פגיעות חצץ מהסוג שברכב שלך אתה מתעלם מהן גובים מאות שקלים ואפילו מאות אירו. לכן עצתו של @אבי ים לגבי הרחבת ביטוח נכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, David2540 כתב:

תודה רבה! אני כבר בגיל מעל למלווה זה עצוב חח

בתאריך 25.11.2023 בשעה 17:31, GTI33 כתב:

אם נתמקד רק בצרכים החיוניים וננטרל את מה שנאמר כאן על תחושות.

אז כנראה שכלכלי יותר לנוע במוניות מהבית לרכבת ולסידורים או נסיעות קצרות של פעם ב...

יש גם שירותים כגון אוטותל ודומיהם שניתן להשתמש בהם לצרכים מהסוג הנ''ל.

בשביל נסיעות יותר ממושכות וארוכות ניתן להסתדר עם רכב מושכר לפי צרכייך ורצונותייך.

להערכתי יהיה זול יותר מלהחזיק רכב.

קניית רכב נושאת בחובה עלויות שוטפות כגון טיפולים, דלק, ביטוח, אגרת רישוי, ירידת ערך ובלאי שוטף כגון צמיגים, ברקסים ורכיבים שמתבלים ואלמנט הזמן שלך.

עלייך להבין עם עצמך האם אלו שווים קנייה ואחזקת רכב או שאתה פועל מתוך רציונל ופועל בדרכים חלופיות וכלכליות יותר.

צודק ואני על סף בכי בגלל זה🙃 אגב הזכרת פה שכדאי לי להשכיר רכב, יש המלצה על חברות להשכרה? רק כאלה שנותנות בלי עבר ביטוחי או ותק

לפני 6 שעות, אבי ים כתב:

תתעקש על ביטול השתתפות עצמית
גם אם זה עולה משמעותית יותר
שריטה הכי קטנה תעלה לך 500-600 ש"ח (לצערי מניסיון, חניתי בלילה ברחוב צר - צמוד למדרכה ובבוקר  כשאני מחזיר את האוטו לחברה מראים לי שריטה פיצפונת שכנראה נגרמה ע"י רוכב אופניים ודרשו מחיר מופקע)

מצטער שזה קרה לך אחי, מדינה אוכלת יושביה. אבל אם אתה מוותר על ביטול השתתפות עצמית זה פוגע במשהו אחר לא? כאילו זה מעלה ממש את המחיר או? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, מיקי456 כתב:

מדינה אוכלת יושביה.

זו חברה שמשכירה רכבים גם בחו"ל

לפני 31 דקות, מיקי456 כתב:

אבל אם אתה מוותר על ביטול השתתפות עצמית זה פוגע במשהו אחר לא? כאילו זה מעלה ממש את המחיר או? 

אתה מוסיף עוד כ-40 ש"ח פחות או יותר 
(אני לא מעודכן במחירים מהשנתיים האחרונות)
בכל אופן זה שווה את המחיר ואת הרוגע הנפשי
תעשה חשבון שאם פעם אחת מתוך 10 פעמים שתשכור רכב תקבל שריטה קטנה או מכה זה כבר משתלם לך
במיוחד שאתה נהג חדש יחסית
ואני לא מדבר ח"ו אם נגרם לרכב נזק יותר משמעותי...

עריכה אחרונה על ידי אבי ים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מדינה אוכלת יושביה"? נו.... דבר איתי על ביטחון וכלכלה. דווקא בנושא הזה החברות הישראליות רחמניות. באירופה המערבית יכסחו לך את החשבון על שריטה מגרגר חול.

לגבי המחיר - כן. זה מייקר מאוד. אבל גם תשלום השתתפות עצמית עולה הרבה. חשב בעצמך את הסיכונים, מה גם שרובם אינם בשליטתך. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...