Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוני המים של חברת Arad גניבה לאור יום.

סולל הדרך
שימו לב! השרשור הזה בן 268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

תשמע, שמהנדס ברשות המים ישמע שקראת לו מהנדס תאגיד כדאי מאוד שלא תהיה לו את הכתובת שלך כי הוא יבוא לסגור איתך חשבון😆

אנא הסבר לו את אי ההבנה...😁

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

אני (יחד עם עוד אנשי מקצוע בתחום) יושב גם בועדות המומחים בתחום וכמהנדס עם 30 שנה בתחום כולל סטרטאפ שכולל מדידת זרימה (שבו פיתחנו הכל מרמת החישן ועד מערכת הקרא"מ) תסמוך עליי שאני יודע מה אני אומר.

אם אתה עובד בתחום ויש לך שאלות למקצוענים - פנה למקצוענים, אני לא יוכל לעזור לך...

לפני 17 דקות, Night Driver כתב:

רק כדי לסבר את האוזן, מד מים עם שתי מעכות מדידה כפי שאתה חושב שיש מעבר לזה שיעלה יותר מכפול היה גם הרבה יותר ארוך (חפש את המונחים טורבולנציה ולמינרית).

לפני 27 דקות, סולל הדרך כתב:

אודה ולא אבוש שלא הבנתי למה (מדי המים המכני והדיגיטלי שווים בגודלם) ואיך זה קשור לצורת הזרם.

למעשה אינני בטוח שיש שתי מערכות מדידה - גם בחול המדידה עצמה יכולה להיות מכנית ורק התיעוד דיגיטלי וממילא בשבת צריך רק לעצור את התיעוד ולסנכרן אותו במוצ"ש, במחשבה שניה כנראה זה מה שבאמת קורה. לא סביר שמפרגנים לכולנו מד אולטראסאוני בחינם, או שכן, בולבלתי 😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המדידה המכאנית פחות מדוייק ובכלל לא מסוגלת למדוד ספיקות נמוכות (מד מים מכאני בקוטר "1 לא ימדוד כלל מתחת ל 80 ליטר לשעה).

לגבי הטורבולנציה, כדי שמד מים יוכל לתת קריאה נכונה וזה לא משנה אם הוא מכאני, אולטראסוני או מגנטי הוא צריך שהזרימה תהיה ישרה (למינרית) וללא מערבולות (טורבולנטית) כי הוא מודד את מהירות הזרימה ומשם מחשב לפי חתך הצינור ופרופיל הזרימה הישרה בצינור בעל חספוס נתון את הנפח. בגלל זה חייבים להשאיר צינור ישר באורך לפחות 5 פעמים הקוטר לפני המד ולפחות פעמיים הקוטר אחריו.

אם היה גם מד מכאני וגם אולטראסוני ביניהם היית צריך להוסיף 5 פעמים הקוטר.

ולידע כללי, אולטראסוני הרבה יותר זול לייצור.

עריכה: היה בזמנו דגם מכאני שומר שבת (כרמל) אבל למיטב ידיעתי הוא כבר יצא מזמן מהשוק.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Night Driver כתב:

המדידה המכאנית פחות מדוייק ובכלל לא מסוגלת למדוד ספיקות נמוכות (מד מים מכאני בקוטר "1 לא ימדוד כלל מתחת ל 80 ליטר לשעה).

לגבי הטורבולנציה, כדי שמד מים יוכל לתת קריאה נכונה וזה לא משנה אם הוא מכאני, אולטראסוני או מגנטי הוא צריך שהזרימה תהיה ישרה (למינרית) וללא מערבולות (טורבולנטית) כי הוא מודד את מהירות הזרימה ומשם מחשב לפי חתך הצינור ופרופיל הזרימה הישרה בצינור בעל חספוס נתון את הנפח. בגלל זה חייבים להשאיר צינור ישר באורך לפחות 5 פעמים הקוטר לפני המד ולפחות פעמיים הקוטר אחריו.

אם היה גם מד מכאני וגם אולטראסוני ביניהם היית צריך להוסיף 5 פעמים הקוטר.

ולידע כללי, אולטראסוני הרבה יותר זול לייצור.

עריכה: היה בזמנו דגם מכאני שומר שבת (כרמל) אבל למיטב ידיעתי הוא כבר יצא מזמן מהשוק.

האמת זה די מסביר את התופעות של המד האולטראסוני .
אני בכלל שמתי לב שמתחת ללחץ מים מסויים המד גם מתחיל להשתגע 

https://arad.co.il/he/מדי-המים/מד-מים-sonata/

העיקר שכרו חוקר פרטי שהוציא מאיש הטכני הסבר בזום למידע שנמצא פומבי באתר של היצרן

image.thumb.png.147d93b52778df8652a15f2720a3dd61.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פרצו למערכות של גיל קאר, שהיו מוגנות כמו הכור בדימונה
איך עוד לא פרצו את הדראק הזה?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.9.2023 בשעה 21:51, סולל הדרך כתב:

אם פרצו למערכות של גיל קאר, שהיו מוגנות כמו הכור בדימונה

הבעייה עם גיל קאר זה לא ההגנה על הדרעק שהם מספקים- אין לי בעייה עקרונית עם התוכן הדל שמגיע עם המערכת שלהם. מוכן לחיות עם זה. 

הבעייה זה החומרה המחורבנת, העתיקה, המיושנת והשווה לישבנו של צב ביום חמסין על גבי גג פח לוהט של חדר האשפה ביום בחירות (מנסה להגיד שזה מסריח).

החומרה שלהם עתיקה כל כך, שהיא כל הזמן קורסת לי (בדגש על WAZE, איזה כיף זה באמצע נסיעה למקום לא מוכר להיתקע ככה, צריך להכין מראש את הנסיעה גם בנייד ולשים אותו במנשא ברכב כדי שכשייתקע אוכל להחליף אליו) ומצד שני לא ניתן גם לעדכן גירסה של שום דבר שמותקן שם (שוב, כמו WAZE- הגרסה שיש שם עתיקה בעצמה).

את המערכות של גיל קאר פרצו מהעצבים לדעתי יותר מאשר כדאיות כלכלית, ואז מצאו איך להרוויח מזה. 

שעון מים אולי כבר פרצו מהעצבים, אבל אין אפשרות להרוויח מזה... 

"אח'שלי גיבור אתה יכול לפרוץ לי את השעון מים?"

-בטח, 200 שקל

"אבל דוד שלח אותי!"

-דוד!!! 100 שקל. 

"מה 100 שקל בשביל לפרוץ שעון מים?"

או משהו. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...