Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב שלכם מתריע על מצבר חלש?

Tom777
שימו לב! השרשור הזה בן 421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 25.3.2023 בשעה 10:51, Tom777 כתב:

חלפה בראשי מחשבה למה בעצם הרכב לא מתריע מראש על זרם חלש במצבר? 

לדעתי רעיון מצויין. גם אם זה לא קורה הרבה, זה אחד הדברים המבאסים שיש. גם התרעת לחץ אוויר נמוץ לא התריעה לי משך 5 שנים שמחזיק ברכב אבל אני שמח שקיימת. 

• אהבתי 2

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ד"א, זה לא מסובך במיוחד. מצבר לקראת סוף החיים שלו מאופיין בהגדלת ההתנגדות הפנימית, כך שבזמן ההתנעה המתח שלו יורד יותר. מחשב הרכב יכול לשקלל את המתח/זרם/טמפרטורה ולהקפיץ אזהרה. צריך להוסיף חיישן זרם מדוייק (שאנט או HAL) לכבל ה+ במצבר ולהזין את הנתון למחשב הרכב. עולת החיישן+ממיר+יחידת CAN+אריזה לא צריכה לעלות יותר מדולרים בודדים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.3.2023 בשעה 10:51, Tom777 כתב:

חלפה בראשי מחשבה למה בעצם הרכב לא מתריע מראש על זרם חלש במצבר? אצלי במאזדה  3 2015  הלא כל כך חדשה יש התראה כזאת, ישר הלכתי החלפתי ומצבר וחסכתי לעצמי את הכאב ראש.( אגב לפי בדיקה שעשו לי באותו הרגע באמת הוא היה חלש, הרכב התריע כמו שצריך).
מעניין לדעת האם זה קיים רק ברכבים חדשים? או שזה כל יצרן והרשימת אבזור שלו..

האם ברכב שלך קיימת מערכת עצור/סע i-stop ?

אתה יכול לעלות תמונה של ההתראה על "מצבר חלש" 

• רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, מרק10 כתב:

האם ברכב שלך קיימת מערכת עצור/סע i-stop ?

אתה יכול לעלות תמונה של ההתראה על "מצבר חלש" 

כן קיים START/STOP

כתוב כך:
"תקלה במערכת i-STOP"
"תקלה במערכת ניהול מצברים"

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Tom777 כתב:

כן קיים START/STOP

כתוב כך:
"תקלה במערכת i-STOP"
"תקלה במערכת ניהול מצברים"

שתי התקלות שציינת לא בהכרח מצביעות על מצבר שסיים את חייו ויש להחליפו.

ההתראה יכולה להצביע על תקלה במערכת הטעינה של המצבר קרי אלטרנטור תקול או שהותקן  מצבר לא מתאים למפרט של מאזדה ועוד שלל תקלות.

במידה ומופיעה הודעה כמו שציינת לא לרוץ להחליף מצבר ייתכן שהמצבר פשוט נפרק כתוצאה מאביזר שצורך זרם פרזיטי או/גם נסיעות קצרות ורכב שעמד זמן רב ללא תנועה.

אם ההודעה שציינת מופיעה רצוי תחילה לבדוק בעזרת סורק תקלות מקורי של מאזדה או ייצרן אחר את תפקוד המצבר ומערכת הטעינה אשר עשוייה להצביע במדוייק האם המצבר עומד למות או מת או בעיה אחרת במערכת ניהול מצברים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Haim_gds כתב:

עולת החיישן+ממיר+יחידת CAN+אריזה לא צריכה לעלות יותר מדולרים בודדים. 

שו? מה?

מאיפה הבאת מחיר כזה, ועוד במוצר אוטומוטיב? עלות חיישן פלוס ADC פלוס יחידת תקשורת פלוס חיווט וכול זה בסטנדרט אוטומוטיב ובדולרים בודדים?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש התראה כללית לבטריה. לפחות בפיקאסו. אבל זה מזכיר גם תקלת אלטרנטור באותה נשימה. חבל שאין תצוגה של חיי הבטריה קבוע , כי הנתון דווקא קיים ונשמר במחשב הרכב. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי (פיתחתי דריוור) ליחידה דומה (3D ג'ירו, לא חיישן זרם) לפני משבר השבבים וזה היה המחיר שדיברו עליו. להזכירך, כל פנס חניה פשוט ברכב מודרני כולל אלקטרוניקה דומה.... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב תשמע, ניסיונך הוא ניסיונך. אני מוכן להודות שטעיתי.

הבעיה היא שאני בינתיים רואה ושומע מחירים אחרים (שלא נדבר עם 6 axis IMU נורמלי שעולה רחוק מאוד מאוד מאוד מהכמה דולרים האלה).

אפילו חיישן לחץ הידראולי פשוט עולה פי 10 יותר.

לגבי פנסים, ממה שאני יודע יש לך יחידה שמפקדת עליהם, היא לא כזאת פשוטה, גם של החלונות וכו'. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הסברתי את עצמי טוב (ואני מזכיר כי זה היה לפני משבר השבבים...).

לפני 15 שעות, David32 כתב:

שלא נדבר עם 6 axis IMU נורמלי שעולה רחוק מאוד מאוד מאוד מהכמה דולרים האלה

אאל"ט, עבדתי עם צ'יפ של מקסים, לא ST. ה LSM6DS3 שאתה מדבר עליו עולה פחות מ 4$ במאוזר (ואם אתה מזמין כמויות מהיצרן ניתן לחסוך), לא זול במיוחד אבל לא "רחוק מאוד מאוד מאוד"...

המחיר שאמרתי כלל למיטב זיכרוני כמעט את הכל בסטנדרט תעשייתי, בחיישן זרם תצטרך להחליף את ה 3D ג'ירו בחיישן HAL ו A2D פשוט של 10 ביט מה שיצא אפילו זול יותר.

לפני 15 שעות, David32 כתב:

לגבי פנסים, ממה שאני יודע יש לך יחידה שמפקדת עליהם, היא לא כזאת פשוטה, גם של החלונות וכו'. 

ולא מסובכת במיוחד, מעבד פשוט עם חיבור CAN, כמה FET למיתוג ומספר נקודות חישת מתח דיגיטליות. 

מה שאני מנסה להראות הוא שמערכת חישת זרם כזאת אפשרית והמחיר שלה לא בשמיים. 

עריכה:

סתם בשביל הספורט בדקתי בעלי ויש משהו דומה ב 50 ש"ח.

https://www.aliexpress.com/item/32546106421.html?spm=a2g0o.productlist.main.61.1d1ebb9ecGcT5n&algo_pvid=f7723a04-baf7-4bd1-ae43-6e78d2a87f5d&algo_exp_id=f7723a04-baf7-4bd1-ae43-6e78d2a87f5d-30&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"57949567333"}&pdp_npi=3%40dis!ILS!61.02!51.27!!!!!%402100b18f16800880378937284d0702!57949567333!sea!IL!122103927&curPageLogUid=3RWV2VSyirki

עוד אחד ב 10$ (מחיר ללקוח)

https://www.aliexpress.com/item/1899591208.html?spm=a2g0o.detail.1000023.10.73e45afcq1ZU0a

אני יודע, עלי ואיכות של עלי אך עדיין זה נותן לך פרספקטיבה בנוגע למחיר. כבר הרבה זמן שלא תיכננתי חומרה (אני כיום איש RT) אבל אם תרצה תכנון כזה לרכב עם חיבור CAN יכול להיות שאתכנן משהו בסיסי כזה סתם בשביל הכיף🙂

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
תוספת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל רכב עמוס אלקטרוניקה, כשהמצבר חלש יקפצו לך שלל התראות על תקלות מנוע, תקלות גיר, מערכת abs ועוד.

כל איש דיאגנוסטיקה יודע, שכשנדלק אורגן אורות בלוח שעונים קודם כל בודקים מתח מצבר ולאחר מכן רק ניגשים להוציא קודי תקלה ולבדוק את המערכות.

גם כן סוג של התראה על מצבר חלש..

אגב אתמול שיניתי את דרישת המינימום של מתח למערכת הסטרט/סטופ מ7.8 וולט ל12.1 על מנת לנטרל אותה (שירשור מקביל).

מאז מופיע לי במחשב הרכב הודעת תקלה "start stop system: high power consumption". אם המצבר היה חלש באמת, זאת הייתה אזהרה אמיתית. אצלי המצבר חדש.

כלומר לכל רכב עם מערכת s/s יש אזהרה מובנית למצבר חלש, כאשר מערכת הs/s מפסיקה לעבוד.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.3.2023 בשעה 08:40, save כתב:

מחזיק בוסטר ולכן מנסה למצוץ מהמצבר כמה שאפשר.

דווקא בצרפתית שלי , אם שכחת אור דלוק,  בחלוף 20 דקות הרכב נכנס למצב שינה וסוגר הכל. מעצמו.   חבל שאחרים לא העתיקו. זה חוסך עוגמת נפש. 

אותו דבר בואגיות כבר מתחילת שנות האלפיים.

ביפניות לקח לזה זמן להכנס, אני חושב רק בעשור האחרון וגם זה לא בכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Haim_gds כתב:

כבר הרבה זמן שלא תיכננתי חומרה (אני כיום איש RT) אבל אם תרצה תכנון כזה לרכב עם חיבור CAN יכול להיות שאתכנן משהו בסיסי כזה סתם בשביל הכיף🙂

:) זה בסדר, כך יצא שזה גם בסט היכולות שלי לאור ההשכלה שקיבלתי.

קטע, לפני שנתיים ומשהו, הייתי צריך כחלק מפרוייקט ליישם שיט כזה, וגם אז השאנט רזיסטור לא היה זול:

https://www.digikey.com/en/products/detail/ohmite/TGHGCR0010FE/1817153

וגם הוא היה לאיזה POC של מצבר...

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.3.2023 בשעה 08:40, save כתב:

מחזיק בוסטר ולכן מנסה למצוץ מהמצבר כמה שאפשר.

דווקא בצרפתית שלי , אם שכחת אור דלוק,  בחלוף 20 דקות הרכב נכנס למצב שינה וסוגר הכל. מעצמו.   חבל שאחרים לא העתיקו. זה חוסך עוגמת נפש. 

אם אתה רוצה למצוץ מהמצבר כמה שאפשר, חבר אותו למטען 220v ממוחשב בסגנון ctek, שיטעין אותו עד הסוף. בוסטר ממש לא מאריך לו את החיים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...