Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב שלכם מתריע על מצבר חלש?

Tom777
שימו לב! השרשור הזה בן 445 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשבוע שבועיים האחרונים נתקלתי ב 3-4 אנשים שקמו בבוקר ולא הניע להם הרכב וזה כמובן המצבר, ועכשיו לך תחכה  למצבר שיגיע אליך ותוציא מינימום 500 שקל.
חלפה בראשי מחשבה למה בעצם הרכב לא מתריע מראש על זרם חלש במצבר? אצלי במאזדה  3 2015  הלא כל כך חדשה יש התראה כזאת, ישר הלכתי החלפתי ומצבר וחסכתי לעצמי את הכאב ראש.( אגב לפי בדיקה שעשו לי באותו הרגע באמת הוא היה חלש, הרכב התריע כמו שצריך).
מעניין לדעת האם זה קיים רק ברכבים חדשים? או שזה כל יצרן והרשימת אבזור שלו..

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מכשיר בודק מצברים פשוט (לא סתם וולטמטר אלא מכשיר שבודק בעומס ונותן חיווי למצב המצבר) עולה סביבות 100 ש"ח, אז אני מניח שמבחינה טכנית קל מאוד להטמיע ברכב מנגנון לבדיקת מצבר. אבל השאלה היא, מה עושים עם הנתון הזה באופן מעשי.

לא כל מי שלא מניע בבוקר, בהכרח הלך לו המצבר. אני בטוח שהרבה מאוד מאלה שקמים בבוקר והרכב לא הניע, זה בגלל ששכחו תאורה כלשהי דולקת, או שהרכב עמד כמה ימים יותר ממה שהוא יכול להחזיק בגלל פריקה עצמית וצריכה במצב שינה. בד"כ במצב כזה מספיק לצאת עם האוטו לשעה בכביש מהיר, והכל חוזר למצב תקין. חיווי מצב מצבר לא יעזור במקרים אלה.

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבדיקה שלי מה -4 מקרים ששמעתי בתקופה האחרונה אף אחד מהם לא שכח אורות דולקים ברכב והפתרון היה מצבר, באו החליפו והרכב הניע. ( ומי שוכח היום אורות דולקים? ובכמה רכבים זה לא נכבה אוטומטית עם כיבוי המנוע?..)
אז חיווי של הרכב על מצב המצבר יכול להועיל אם הוא לקראת סוף חייו.
יש הרבה פיצ'רים מיותרים ברכבים ודווקא זה יכול להועיל לדעתי.

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי, לא חייב להיות אורות דולקים. מספיק שהרכב עמד כמה ימים מעבר למה שהוא יכול להחזיק. רכבים מודרניים צורכים לא מעט זרם במצב שינה, בפרט אם יש התקנות מקומיות (בפרט מערכות איתור). לא אתפלא אם בחלק מהמקרים האלה החליפו מצבר שלא לצורך. קרה לי בשבוע שעבר, אמנם בגרוטאה ישנה. הרכב עושה נסיעות קצרות ,כלומר מראש המצבר רוב הזמן לא ממש מלא, עמד כמה ימים יותר ממה שאני יודע ש"מותר" לו לעמוד, והופ לא הניע. בוסטר, שעה על הכביש והכל בסדר.

אז הרעיון בגדול נחמד, ואני חושב שיש פוטנציאל, אבל השאלה היא איך מפרשים את הנתון הזה באופן מעשי, ואיך מונעים מצבים של false positive, כלומר הלכת והחלפת מצבר שלא לצורך, כי נניח יכולת למשוך איתו עוד שנה.

(אגב: מסתבר שבקוריאניות ואולי חלק מיפניות ניתן לשכוח אור פנימי. ספרו לי עוד על הנדסת האנוש המזרח-אסיאתית המופלאה... הייתה לי שכנה שבאופן קבוע הייתי צריך לכתוב לה בוואטסאפ שהיא שכחה תאורה פנימית דולקת בחניה.)

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Tom777 כתב:

אז חיווי של הרכב על מצב המצבר יכול להועיל אם הוא לקראת סוף חייו.
יש הרבה פיצ'רים מיותרים ברכבים ודווקא זה יכול להועיל לדעתי.

כל פיצ'ר עולה כסף. 

בגדול, מצב של מצבר חלש לקראת סוף חייו (ולא סתם כי הוא נפרק עקב אור דולק) הוא אירוע מאוד נדיר במהלך חייו של הרכב, והעלות של הוספת הרכיב הזה + תכנון מערכת ההתראה שסביבו תגרום לרכב להיות יקר יותר ואז... לא יקנו אותו.

קצת קשה להסביר את זה בצורה קצרצרה בלי להיכנס לאלף ואחת חישובים, אבל יש חשיבות לכל שקל בקטעים האלה. כדי להצליח למכור מיליוני רכבים בסגמנט הפשוט *אסור* שיהיה להם יותר מדי פיצ'רים.

• מעניין 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Tom777 כתב:

בשבוע שבועיים האחרונים נתקלתי ב 3-4 אנשים שקמו בבוקר ולא הניע להם הרכב וזה כמובן המצבר

לא רוצה לחשוד בכשרים.

אבל אולי בעוד שבועים / חודשיים, תגלה שלפחות חלק מהמכונית נתקעו בגלל טעינה חלשה או גבולית.

כלומר:  לא רק מצבר,  גם לאלטרנטור יש תרומה לבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, IsraCar כתב:

לא רוצה לחשוד בכשרים.

אבל אולי בעוד שבועים / חודשיים, תגלה שלפחות חלק מהמכונית נתקעו בגלל טעינה חלשה או גבולית.

כלומר:  לא רק מצבר,  גם לאלטרנטור יש תרומה לבעיה.

יש מצב האמת,מבטיח לעדכן חח

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לפעמים מצבר פשוט מת, אבל ברוב המקרים יש סימנים קדימים כמו התנעה קצת ארוכה יותר וכו'. לגבי התראה? אצלי יש אך יש רכבים שאין בהם וזה פשוט סתם חיסכון של היצרן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לתגובה האחרונה. לפני כשנה החלה תקופה אצלי ברכב שהייתי מניע רק בניסיון שני או שלישי. בדיקת המצבר במוסך שאני מטפל בו (בדיקה בוצעה בחינם ע"י המכונאי הקבוע של הרכב וארכה שתי שניות) הראתה כי המצבר חלש. הוא הוחלף באותו יום וחזרתי להניע בניסיון ראשון. מדובר ביונדאי I10 דור ראשון (שנת 2012). כלומר, ייתכן שיש סימנים מקדימים לכך, אם ברכב שלי, אז אולי ברכבים נוספים.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ch28566 כתב:

יש רכבים שאין בהם וזה פשוט סתם חיסכון של היצרן. 

של היצרן, או של היבואן שלא הזמין את האופציה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספייס סטאר כשהמצב מת הרכב פשוט לא הניע ולא הייתה התראה.

בקקטוס דווקא המחשב רושם שהרכב נכנס למצב חיסכון, למשל במולטמדיה לא עובדת עד שמניעים את הרכב.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, hans כתב:

כל פיצ'ר עולה כסף. 

בגדול, מצב של מצבר חלש לקראת סוף חייו (ולא סתם כי הוא נפרק עקב אור דולק) הוא אירוע מאוד נדיר במהלך חייו של הרכב, והעלות של הוספת הרכיב הזה + תכנון מערכת ההתראה שסביבו תגרום לרכב להיות יקר יותר ואז... לא יקנו אותו.

מחזק את דבריו.

מעבר לכך, יצרני רכב מחפשים היכן רק אפשר לחסוך , אפילו בסנטים בודדים (ומאחר והם מייצרים בכמויות ענקיות, אז זה מתרגם לכסף גדול).

הדוגמא הכי פשוטה -> צמיגים לרכב. הם מתקינים צמיגים מסוג X ולא מסוג Y, מאחר והמחיר עליהם יותר זול.

מעבר לכך, בל נשכח כי רכיב שעולה ליצרן 100$, אז עבור הלקוח זה יהיה תוספת של 450$ למחיר וזה עלול להיות דיל-בריקר מבחינתו ולגרום לו לוותר על הרכב  (אני סתם זורק מספרים בשביל להבהיר נקודה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיק בוסטר ולכן מנסה למצוץ מהמצבר כמה שאפשר.

דווקא בצרפתית שלי , אם שכחת אור דלוק,  בחלוף 20 דקות הרכב נכנס למצב שינה וסוגר הכל. מעצמו.   חבל שאחרים לא העתיקו. זה חוסך עוגמת נפש. 

עריכה אחרונה על ידי save
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל ג'יפ משנות ה 50' היה שעון זרם אמפר, עם סקאלה של 50A פלוס ו 50A מינוס.

אומנם לא הייתה התרעה קולית או טקסט בלוח השעונים, אבל מי שטרח להסתכל על השעון הזה, ידע בדיוק מה עובר על מערכת הטעינה שלו (מצבר+אלטרנאטור).

אני זוכר במעורפל גם איזה נורה בלוח שעונים של המינימיינור שנת 1978 שהייתה לי, אבל לא סגור על התיפקוד המדוייק שלה.

יש דברים די חשובים שירדו במהלך השנים מהסטנדרט של לוחות המחוונים.

(מד לחץ שמן למשל, היה יופי של דבר, ידעת בדיוק מה עובר על המנוע).

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 445 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...