Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מילוי גז r134a במערכת שדורשת r1234yf. האם מסוכן?

Taipan
שימו לב! השרשור הזה בן 623 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באמצע יום עבודה המזגן החליט שהוא לא מקרר. נכנסתי חשמלאי שמצאתי והוא טען שהבעיה היא מחסור בגז ואין לו את הגז שהרכב שלי (רנו מגאן גרנד קופה) צריך. ברנו ובעוד הרבה רכבים חדשים עברו להשתמש בגז מסוג - r1234y. אחרי קריאה בכל מני פורומים בחו''ל הגעתי למסקנה שהדעות לכאן או לכאן. יש כאלה הטוענים שזה גורם נזק בלתי הפוך למדחס ויש כאלה טוענים שהוא עובד יופי שנים. למען הסר ספק, אני לא מתכוון לחסוך שקל ומתכוון למצא את הבעיה ולפתור אותה. השאלה שלי היא שהאם מילוי ה- r134a עד שהדליפה תאותר, יכל לפגוע במערכת?

עריכה אחרונה על ידי Taipan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרקטיקה מקובלת בהרבה מוסכים בארץ למלא R134a במכוניות חדשות. לא שמעתי על בעיות מיוחדות.

אם אתה רוצה להתעמק, תלמד על היחס הנכון בין משקל הקרר הנדרש בשני הגזים על מנת למלא את הכמות הנכונה.

בסופו של דבר, יעברו למלא את הגז המקורי רק במצב שהמחיר של הR134a יעלה מעבר למחיר של הR1234yf, או שיהיה אסור למכור אותו בגלל תקנות איכות סביבה, כמו שקרה לR12 שיצא משימוש ב1994 לפניו.

ואם כבר שאלת על "מסוכן" בכותרת, הגז החדש הרבה יותר דליק..

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, ניצן א כתב:

עשו את זה בסובארו שהייתה לי. עבד שנתיים בלי בעיה. 

עשיתי את זה באימפרזה שהייתה לי ויחד עם שימון מתאים, נעלמה בעיית רעש המדחס שהייתה קיימת בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 623 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...