Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דירוג המדינות המאושרות בעולם

שליקו99
 שיתוף

פוסטים מומלצים

מדד האושר הבינלאומי שפורסם לשנת 2022 מציג כי שלושת המדינות המאושרות בעולם הן:

1. פינלנד

2. דנמרק

3. שוויץ

לא שמות מפתיעים במיוחד לראות בצמרת הרשימה בהתחשב שמדובר במדינות משגשגות, עשירות, ובלי מלחמות.

להפתעתנו נראה כי ישראל מופיעה במקום ה-12, כאשר עוקפת מדינות משגשגות ומוצלחות כגון:

13. גרמניה

14. קנדה 

21. צרפת

55. יפן

מה אתם חושבים שתורם לרמת האושר הגבוה בישראל?

אחרי הכל אנחנו עם במלחמה בלתי פוסקת, כל המדינות הסובבות אותנו רוצה במותנו, אנחנו עם מפולג, אנחנו עם מאוד לחוץ, המצב הכלכלי לא פשוט בכלל ויוקר המחייה בין הגבוהים בעולם, אחרי כל זה, מה בכל זאת מציב אותנו כמדינה מאושרת?

עריכה אחרונה על ידי שליקו99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודדים לפי התחושה של התושבים, איך שהם מצהירים.

לדעתי בגלל שכפי שאמרו חז"ל: איזה עשיר השמח בחלקו.

אנחנו מאושרים במדינה, בגלל שיש לנו מדינה, כמה שקשה לפעמים, היא שלנו.

• אהבתי 1
ציטוט

החיים היפים. לפעמים מעייפים החיים, החיים היפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שהגורם זה שופוני. מגיע איזה מישהו שבודק ומשווה ״לגויים״ ושואל את הישראלים האם המדינה שלהם מדהימה והם מאושרים או שהכל פה זבל. מיד יקפצו ויגידו ״אין על המדינה שלנו בעולם״.

רואים את זה בכל הפוסטים של אנשים שמצלמים קבלות מקניות בסופרים בחו״ל. כמה שלא מראים לישראלים שעושקים אותם ושהם העם הפראייר בעולם, עדיין מרבית התגובות יהיו ״אין כמו בארץ שלנו״

המערכת הפוליטית הנוכחית למשל נשענת חזק על הקונספט הזה

• אהבתי 5

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Ron Poh כתב:

גם לגרמנים/קנדים/צרפתים/יפנים יש מדינה.

קשה לי להאמין שבישראל, איפה שכל אדם שלישי על זולופט/ציפרלקס, כולם כאלה מאושרים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שנים יש לגרמנים/צרפתים/יפנים מדינה?

כמה שנים יש ליהודים מדינה?

אחרי מאות שנים של גלות, חזרנו מקצווי תבל. הקמנו מדינה שבאמת יש להתגאות בה.

כן, בהחלט יש סיבה להיות מאושרים.

• אהבתי 4
  • מצחיק 2
ציטוט

החיים היפים. לפעמים מעייפים החיים, החיים היפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כל מדד מסוג זה הדירוג מושפע מהרכיבים הנכללים בו וממשקלם היחסי. יש, למשל, מדד הפיתוח האנושי של האו"מ בו ישראל ממוקמת במקום ה-19. לא מפתיע, כי ישראל מצטיינת בתוחלת חיים אטוכה, בהשכלה פורמלית, וכמדינה היא די עשירה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי מהאנשים שאני מכיר הם פאוסט טראומטים ברמה כלשהי, כולנו פקעת עצבים ורבים אחד עם השני כל היום על דברים מפגרים, כמעט כל מי שדיברתי איתו על זה הודה שהוא מפחד לנסוע באוטובוסים ברמה של בערך התקפי חרדה כשעולה מישהו שנראה טיפה שונה. אבל כן, אידיאולוגיה זה גם אופיום נהדר להמונים. 

לפני 8 דקות, Ron Poh כתב:

גרמניה אוחדה לפני 30 שנה בערך. אם אתה מאוד רוצה ללכת אחורה, אז בערך 150 שנה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Ron Poh כתב:

בתצורה הנוכחית - ממלחמת העולם השניה, כאשר היה צריך לשקם את המדינות האלה מכלום, במיוחד את יפן.

לא כזה יותר מישראל.

ישראל היא גם לא המדינה הכי חדשה או הכי מוקפת אויבים בעולם.

יש את סינגפור, טיוואן ודרום קוריאה, שהתחילו די באותו זמן, אפילו כמה שנים מאוחר יותר, עם נתונים פחות טובים, והגיעו ליותר.

דוגמא הכי טובה היא דרום קוריאה. מדינה שקמה ב1953, אחרי מלחמה שדי החריבה אותה, מוקפת מדינות קומוניסטיות עוינות, בלי משאבי טבע (שנשארו בצפון), כאשר בעלת הברית היחידה באיזור היא יפן, שנחלה משטר כיבוש אכזרי כמה שנים קודם.

גם לטיוואן וסינגפור סיפורי רקע דומים.

אני אומר את מה שאני אמרתי בכמה שרשורים - אל תחשוב שאנחנו כאלה מיוחדים, כי אנחנו לא. אחרים אכלו את אותו חרא, אם לא יותר גרוע.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת. אנחנו לא העם הנבחר אור לגויים?

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדד בישראל, אני מניח, נמדד ע"פ כמה עשירים אמריקאים וצרפתים שרכשו כמה דירות להשקעה בקיסריה ותל-אביב, ככה בקטנה, מלבדם האדם הממוצע שחי כאן, ביום-יום, לדעתי אינו מאושר כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, SuperBamba כתב:

מה זאת אומרת. אנחנו לא העם הנבחר אור לגויים?

לפי מדד אכילת חרא - צר לי לאכזב אותך

לפני 1 דקה, Mikelt89 כתב:

מלבדם האדם הממוצע שחי כאן, ביום-יום, לדעתי אינו מאושר כאן.

זה תלוי איזה וכמה סמים אתה לוקח.

עכשיו במחשבה שניה וברצינות - מה שגורם לך להיות מאושר זה בגדול פתרון בעיות. בישראל יש לך הרבה בעיות לפתור, אז זה הופך את האנשים למאושרים.

להשוואה, מדינות שיש בהם את אחוזי צריכת נוגדי דיכאון גבוהים, הן לרוב מדינות שהחיים בהן על פניו רגועים ושקטים.

הנה רשימת מדינות OECD לפי צריכת נוגדי דיכאון. ישראל במקום 19 שם. בטופ נמצאות מדינות שעל פניו החיים שם דבש - איסלנד, אוסטרליה, קנדה וכו'

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_antidepressant_consumption

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע. 

תעשה את אותו סקר ב-3 ימים שונים באותו שבוע תקבל 3 דירוגים שונים.

שלוקחים מדד סובייקטיבי מאוכלוסיה מצומצמת אז אתה מקבל תוצאה שפעם שהדפיסו אותה היה אפשר לנגב איתה את התחת, היום גם זה לא.

אתה יכול להשוות מדדים ״אובייקטיבים״ וגם זה לא תמיד נותן תמונת מצב מלאה כי יש ככ הרבה משחקים עם הנתונים האלה שכבר קשה להתייחס אליהם כאובייקטיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך ב-20 שנה האחרונות התחיל "המרדף לאושר", שטוען שזה הפרמטר הכי חשוב שיש ולשם צריך לשאוף. אבל מלבד לספק הרבה כסף לתעשיית ה-SELF HELP, זה פשוט חרטא. 

אושר הוא פרמטר שחשוב כמו הרבה פרמטרים אחרים והוא לא בהכרח מושפע מהם ישירות.

אם אתה יכול להיות מיליונר ולחיות במדינה עם התנאים הסוציאלים והביטחון האישי הכי טוב בעולם, ועדיין לא להיות מאושר, אז גם ההפך הוא הנכון.

אתה לגמרי יכול להיות מאושר אבל להיות בפוסט טראומה וחרדה תמידית, לחיות בעוני, או ללא גישה לשירותים רפואיים בסיסיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Ron Poh כתב:

מודדים לפי התחושה של התושבים, איך שהם מצהירים.

לדעתי בגלל שכפי שאמרו חז"ל: איזה עשיר השמח בחלקו.

ולא לשכוח שאנחנו שקרנים מעולים, במיוחד בסקרים :)

פות"ש, כמובן שהסקר הזה רחוק מלהיות בעל משמעות פרקטית כל שהיא, אבל מה שגורם לתוצאות הוא הרבה פעמים *התאמה*. 

זה לא שהמדינה במקום הראשון היא המדינה הכי מוצלחת, אלא שהיא המדינה בעלת ההתאמה הכי טובה. 

הנה לפני כמה שבועות מישהו כתב שהוא גאה להיות עני ולגור בירושלים במצבה המלוכלך והמוזנח. זה אומר שירושלים היא העיר הכי טובה ושהכי טוב להיות עני? ברור שלא. אבל יש התאמה בין החיים שהוא רוצה (או משקר לעצמו שהוא רוצה) לבין מה שהעיר הזו נותנת. 

רציונלזציה עצמית היא גם נושא מעניין. זו דרך שבה אנו מנחמים את עצמו בחוסר התאמה לציפיות/רצונות. שאלה לפסיכולוגים, לא לי. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...