Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

התשובה הנכונה היא שמה אכפת לי מדדים?

... 

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

צריך לדעת איך החיים נראים בשני התמקומות ולבחור את החבילה המתאימה יותר

תחליט כבר 😅

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, oryo כתב:

תחליט כבר 😅

לראות איך החיים נראים זה לא ציון או מקום בטבלה אלא הניתוח מה הביא לציון.

זה כמו שכשאני בא לבחור מלון אני לא מסתכל על שביעות הרצון הכללית ממנו אלא קורא את הביקורות הרעות ובודק אם יש שם משהו שעלול להפריע לי.

• רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

- אני טס עוד שעה לבית כלא בחורסוויל בא לך לבוא ולעצור שם לברביקיו ומטווח?

* האם צריך להרוג את דן ודייב על מה שעשו למשחקי הכס?

הזזתי כמה דברים ארזתי כמה קשקושים ויצאתי לדרך.

**

אני יודע שיש בארה״ב אנשים עם רשיון טיס - במקרה אני גר בשכונה של טייסים שיכולים להמריא ישירות מהבית שלהם (אשכרה? אשכרה!) - אבל זה עדיין מוזר להגיע לנמל״ת עם נשק בתיק בלי שאף אחד אומר לך כלום (או שזה מעניין מישהו בכלליות).

בנמל״ת יש כל מיני מטוסים, וזה מזכיר לי עד כמה שהכל מגוחך כאן. הבחור כמעט מתפדח מהמטוס הפרטי שלו (עצם כתיבת המשפט הזה גורם לי לנוע באי נוחות בכסא) ומסביר לי שהמטוס הזה עולה כך והמטוס ההוא כנראה של מישהו באמת טחון כי הוא עולה כך וכך וכך.

מריצים בדיקות שמן דלק והיקף, ונכנסים פנימה למטוס. מדובר במטוס עם פרופלור, אין לי מושג איזה דגם כי אני לא מגיע מהתחום או מבין בזה יותר מדי, יש בפנים 6 כסאות בסה״כ ומרחב מצומצם למדי. עולים בקשר מגיעים לראנוויי מריצים בדיקות אחרונות וממריאים. 

לאחר ההמראה שמים את המטוס על אוטופיילוט, אני מסתכל בג׳יפיאס ורואה ש150 ק״מ מתורגמים לחצי שעת טיסה. פקטור של 3x חסכון בזמן - לא צחוק. הטיסה בסה״כ נחמדה, עולים ל4500 רגל ואז נותנים למנוע לנוח על סד״ג של 300 קמ״ש מהירות קרקע.

מתקרבים לחורסוייל ומתחילים לנחות, ואני שם לב שהקשר רדום לגמרי. הטייס מדבר עם קונטרול אבל אף אחד לא עונה, יותר מאוחר הוא יספר לי שהוא מדבר לעצמו, אין באמת מישהו בנמל״ת. כשאנחנו נוגעים בקרקע זה נהיה ברור, המקום פאקינג נטוש.

מחנים את המטוס ואני שואל - אוקיי אז מה הלאה, אובר? הוא צוחק. 

- איזה אובר? אנחנו בחור, אין כאן אובר...

* אוקיי אז איך יוצאים מכאן? לא יודע שיגיבו טוב למטוס על הכביש ואני לא בקטע של ללכת ברגל במז״א של 95f

- הא אין מה לדאוג, ניקח את הרכב הזה

(הוא מצביע על רכב שחונה בכניסה לנמל התעופה)

* של מי זה? הזמנת אותו מראש?

- לא, זה רכב ז**ה

* סליחה?

- זה רכב שנועד לשימוש הטייסים

* הא יש לכם מועדון או משהו?

- לא, מי שנוחת כאן יכול פשוט לקחת אותו, המפתחות בפנים פשוט נוסעים החוצה ומחזירים אח״כ

?_? (זה הפרצוף שלי באותו רגע)

אז מסתבר שבנמל תעופה פתוח, בלי מצלמות ובלי כלום, יש רכבים עם המפתחות בפנים. לא יודע איך המערכת הזו עובדת ו/או מתחזקת את עצמה, אבל זה המצב.

זה אפילו יותר דפוק מזה, כי יותר מאוחר כשנהיה ברכב הוא יספר לי שהוא בעצמו השאיר את המפתחות של המטוס - במטוס. למה צריך לסחוב אקסטרה משקל?

אנחנו נוסעים החוצה, ברכב כמובן אין מזגן, וארה״ב ה״שנייה״ פוגשת אותי פתאום. בתים מוזנחים, חנויות ישנות, מכוניות שבורות, ואנחנו בדרך לבית כלא. פתאום אני מתחרט שאני לא עם נשק מבצעי כי וואטאפאק איפה אני נמצא כרגע בכלל, כאילו לקחתי סייד קווסט הזוי לגמרי בGTA.

סיימנו את המשימה בכלא והמשכנו משם לברביקיו, היה ברור לי שאי אפשר באמצע - זה יהיה מדהים או מאעפן, בחור הזוי שכזה אין באמת דברים נורמליים.

לצערי זה היה מאעפן.

אבל המלצרית כמעט חטפה דום לב כששמעה שאנחנו מישראל, היא היתה בטוחה שאנחנו מסתלבטים עליה. החלום שלה לטוס לשם אבל זה יקר וכו׳, אם מישהו רוצה לעשות חילופי בתים בקיץ אז צרו קשר בפרטי אחבר ביניכם רק תביאו איתכם נשק תגידו בנתב״ג שזה לחורסוויל טקסס אני בטוח שהם לא יעשו בעיות.

בכל אופן, החבר מספר שתעופה זה החופש האולטימטיבי. אתה מתנייד מיעד ליעד, בלי איכון, בלי ניטור. טירוף. עולם שלם שאף פעם לא חשבתי עליו ומעולם לא הכרתי.

כשיש מטוס אתה יכול לקום בבוקר, להחליט שאתה לוקח את המשפחה לאנשהו, ולעשות את זה. בלי בזבוזי זמן בבידוק, כרטוס, מזוודות ולא יודע מה. 3x חסכון בזמן אומר שהטווח האפקטיבי שלך נהיה רחוק מאוד מהר מאוד, די מגניב הסיפור הזה!

החלטנו לדלג על המטווח שם כי הוא פתוח והשמש רעה היום, ממריאים חזרה ופוקדים את המטווח המקומי. היה מעניין שם אבל בפורום דיבורים על נשק בד״כ נתקלים בהרבה שליליות אז אחסוך מכם. בערב אספתי חבר שנמצא בביקור מישראל ויצאנו למסעדת סטייקים טובה, כשהגעתי הביתה קרסתי כמו בלוק עץ.

איזה יום הזוי.

Screenshot_2023-06-1721_57.26_aGS0fK.thumb.png.091976c1f60f3ffa0718d4dde759fb63.png

image.thumb.jpeg.cc08f982d2c3647146f348cc226c7a91.jpeg

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, oryo כתב:

ממריאים חזרה ופוקדים את המטווח המקומי. היה מעניין שם אבל בפורום דיבורים על נשק בד״כ נתקלים בהרבה שליליות אז אחסוך מכם

עזוב את הדיבור בשרשור הפוליטי שנגוע בפוליטיקה מקומית בעייתית. שרשור טקסני בלי נשק זה כמו שמישהו יפתח שרשור טוסקני ויתחשב בטבעונים.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, oryo כתב:

- אני טס עוד שעה לבית כלא בחורסוויל בא לך לבוא ולעצור שם לברביקיו ומטווח?

* האם צריך להרוג את דן ודייב על מה שעשו למשחקי הכס?

הזזתי כמה דברים ארזתי כמה קשקושים ויצאתי לדרך.

**

אני יודע שיש בארה״ב אנשים עם רשיון טיס - במקרה אני גר בשכונה של טייסים שיכולים להמריא ישירות מהבית שלהם (אשכרה? אשכרה!) - אבל זה עדיין מוזר להגיע לנמל״ת עם נשק בתיק בלי שאף אחד אומר לך כלום (או שזה מעניין מישהו בכלליות).

בנמל״ת יש כל מיני מטוסים, וזה מזכיר לי עד כמה שהכל מגוחך כאן. הבחור כמעט מתפדח מהמטוס הפרטי שלו (עצם כתיבת המשפט הזה גורם לי לנוע באי נוחות בכסא) ומסביר לי שהמטוס הזה עולה כך והמטוס ההוא כנראה של מישהו באמת טחון כי הוא עולה כך וכך וכך.

מריצים בדיקות שמן דלק והיקף, ונכנסים פנימה למטוס. מדובר במטוס עם פרופלור, אין לי מושג איזה דגם כי אני לא מגיע מהתחום או מבין בזה יותר מדי, יש בפנים 6 כסאות בסה״כ ומרחב מצומצם למדי. עולים בקשר מגיעים לראנוויי מריצים בדיקות אחרונות וממריאים. 

לאחר ההמראה שמים את המטוס על אוטופיילוט, אני מסתכל בג׳יפיאס ורואה ש150 ק״מ מתורגמים לחצי שעת טיסה. פקטור של 3x חסכון בזמן - לא צחוק. הטיסה בסה״כ נחמדה, עולים ל4500 רגל ואז נותנים למנוע לנוח על סד״ג של 300 קמ״ש מהירות קרקע.

מתקרבים לחורסוייל ומתחילים לנחות, ואני שם לב שהקשר רדום לגמרי. הטייס מדבר עם קונטרול אבל אף אחד לא עונה, יותר מאוחר הוא יספר לי שהוא מדבר לעצמו, אין באמת מישהו בנמל״ת. כשאנחנו נוגעים בקרקע זה נהיה ברור, המקום פאקינג נטוש.

מחנים את המטוס ואני שואל - אוקיי אז מה הלאה, אובר? הוא צוחק. 

- איזה אובר? אנחנו בחור, אין כאן אובר...

* אוקיי אז איך יוצאים מכאן? לא יודע שיגיבו טוב למטוס על הכביש ואני לא בקטע של ללכת ברגל במז״א של 95f

- הא אין מה לדאוג, ניקח את הרכב הזה

(הוא מצביע על רכב שחונה בכניסה לנמל התעופה)

* של מי זה? הזמנת אותו מראש?

- לא, זה רכב ז**ה

* סליחה?

- זה רכב שנועד לשימוש הטייסים

* הא יש לכם מועדון או משהו?

- לא, מי שנוחת כאן יכול פשוט לקחת אותו, המפתחות בפנים פשוט נוסעים החוצה ומחזירים אח״כ

?_? (זה הפרצוף שלי באותו רגע)

אז מסתבר שבנמל תעופה פתוח, בלי מצלמות ובלי כלום, יש רכבים עם המפתחות בפנים. לא יודע איך המערכת הזו עובדת ו/או מתחזקת את עצמה, אבל זה המצב.

זה אפילו יותר דפוק מזה, כי יותר מאוחר כשנהיה ברכב הוא יספר לי שהוא בעצמו השאיר את המפתחות של המטוס - במטוס. למה צריך לסחוב אקסטרה משקל?

אנחנו נוסעים החוצה, ברכב כמובן אין מזגן, וארה״ב ה״שנייה״ פוגשת אותי פתאום. בתים מוזנחים, חנויות ישנות, מכוניות שבורות, ואנחנו בדרך לבית כלא. פתאום אני מתחרט שאני לא עם נשק מבצעי כי וואטאפאק איפה אני נמצא כרגע בכלל, כאילו לקחתי סייד קווסט הזוי לגמרי בGTA.

סיימנו את המשימה בכלא והמשכנו משם לברביקיו, היה ברור לי שאי אפשר באמצע - זה יהיה מדהים או מאעפן, בחור הזוי שכזה אין באמת דברים נורמליים.

לצערי זה היה מאעפן.

אבל המלצרית כמעט חטפה דום לב כששמעה שאנחנו מישראל, היא היתה בטוחה שאנחנו מסתלבטים עליה. החלום שלה לטוס לשם אבל זה יקר וכו׳, אם מישהו רוצה לעשות חילופי בתים בקיץ אז צרו קשר בפרטי אחבר ביניכם רק תביאו איתכם נשק תגידו בנתב״ג שזה לחורסוויל טקסס אני בטוח שהם לא יעשו בעיות.

בכל אופן, החבר מספר שתעופה זה החופש האולטימטיבי. אתה מתנייד מיעד ליעד, בלי איכון, בלי ניטור. טירוף. עולם שלם שאף פעם לא חשבתי עליו ומעולם לא הכרתי.

כשיש מטוס אתה יכול לקום בבוקר, להחליט שאתה לוקח את המשפחה לאנשהו, ולעשות את זה. בלי בזבוזי זמן בבידוק, כרטוס, מזוודות ולא יודע מה. 3x חסכון בזמן אומר שהטווח האפקטיבי שלך נהיה רחוק מאוד מהר מאוד, די מגניב הסיפור הזה!

החלטנו לדלג על המטווח שם כי הוא פתוח והשמש רעה היום, ממריאים חזרה ופוקדים את המטווח המקומי. היה מעניין שם אבל בפורום דיבורים על נשק בד״כ נתקלים בהרבה שליליות אז אחסוך מכם. בערב אספתי חבר שנמצא בביקור מישראל ויצאנו למסעדת סטייקים טובה, כשהגעתי הביתה קרסתי כמו בלוק עץ.

איזה יום הזוי.

איזו הרפתקה נחמדה 

הקטע ההזוי שמטוס פה זה באמת לא כזה יקר - ואם אתה גם משכיר אותו לטייסים אחרים זו אשכרה השקעה.

חבר מהביי (צעיר, שכיר, בלי אקזיטים) קנה לא מזמן מטוס ב 200K$ (כשהריבית היתה נמוכה ממש) והוא אשכרה עושה עליו כסף.

כשהוא רוצה אותו לעצמו הוא פשוט לא משכיר אותו באותו שבוע.

אשכרה Turo\AirBNB למטוסים

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט עוד תחום השקעה, כמו כאלו שקונים פרארי ומשכירים אותה. 

קיים גם בארץ, בהיקף קטן יותר. 

אור, אפשר לברך על התחלת שיעורי טיסה שאתה לוקח? 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Morningstar כתב:

חבר מהביי (צעיר, שכיר, בלי אקזיטים) קנה לא מזמן מטוס ב 200K$ (כשהריבית היתה נמוכה ממש) והוא אשכרה עושה עליו כסף.

כשהוא רוצה אותו לעצמו הוא פשוט לא משכיר אותו באותו שבוע.

אשכרה Turo\AirBNB למטוסים

ככה אלדן התחילה רק עם קונטסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ניקו פ. כתב:

אור, אפשר לברך על התחלת שיעורי טיסה שאתה לוקח?

לול, עדיין לא 

אבל בוא נגיד שאחרי החוויה הזו זה הפך מ'לא מעניין' ל'יש מצב מתישהו', בעיקר בגלל הנגישות הספציפית במקרה שלנו. אמנם לא בחצר האחורית, אבל אני יכול ללכת ברגל ולהגיע להנגר/סטריפ, אז מודה שזה מפתה אם/כש יהיה תזמון טוב יותר. 

אבל צריך שהמיסיס תהיה בקטע כי בלי זה אין לזה באמת משמעות, הפונקציונליות היא מה שקוסמת לי, לא החוויה עצמה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, oryo כתב:

פתאום אני מתחרט שאני לא עם נשק מבצעי כי וואטאפאק

הופה! Do tell..

לפני 8 שעות, oryo כתב:

היה מעניין שם אבל בפורום דיבורים על נשק בד״כ נתקלים בהרבה שליליות

בפורום הפוליטי עוד איכשהו, אבל בשרשור טקסני? 

האווירה צריכה להיות:

ˢʰʸ on Twitter: "warframe has all the systems and animations in place, has  weapons of the same type and function, but still has no actual minigun for  shame https://t.co/wFSFrjz524" / Twitter

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?

מהההה???

מה זה המקום ההזוי הזה?

מטוסים משוטטים חופשי ורכבים זרוקים לשימוש ציבורי? ועוד כולם עם נשקים?

האמת, מגניב לגמרי!

פעם חשבתי שאם אעבור אי פעם לארה"ב זה יהיה לכיוון ניו ג'רזי, בגזרת @Liviur. היום אני מתחיל לחשוב אחרת...

• מצחיק 1

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, oryo כתב:

לול, עדיין לא 

אבל בוא נגיד שאחרי החוויה הזו זה הפך מ'לא מעניין' ל'יש מצב מתישהו', בעיקר בגלל הנגישות הספציפית במקרה שלנו. אמנם לא בחצר האחורית, אבל אני יכול ללכת ברגל ולהגיע להנגר/סטריפ, אז מודה שזה מפתה אם/כש יהיה תזמון טוב יותר. 

אבל צריך שהמיסיס תהיה בקטע כי בלי זה אין לזה באמת משמעות, הפונקציונליות היא מה שקוסמת לי, לא החוויה עצמה. 

יש ערוץ ביוטיוב של איש עסקים שגם בעל מטוס פרטי קטן שטס בעצמו לפגישות שלו. אצלו זה גם כמובן גם תחביב. 

לפונקציונליות אפשר בהחלט שיטוסו במקומך או מסוק אם הטיסות מספיק קרובות. לא בטוח מה יהיה יקר יותר. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין זה מגניב במידה מגונה 😀במחיר של 600-700 אש"ח שבארץ ניתן לקנות בו S-Class "של עניים" אפשר לקנות מטוס...

אם זה היה ככה במקומותנו אז מזמן הייתי קונה/שוכר מטוס כזה כדי לקפוץ לאילת בצהריים לשחייה+השתזפות (גם בחורף) וחוזר הביית לפנות ערב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, oryo כתב:

רק תיזהר אחר כך לא להגיד לילדים טוסו לחדר שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולים לו חניה, דלק וטיפולים?

• מצחיק 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...