Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סימוני נתיבים במדינת חלם

BRAVO30
שימו לב! השרשור הזה בן 808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במדינת חלם, סימוני הנתיבים בכל לילה חורפי וגשום, פשוט אינם נראים. אני בכוונה אומר מדינת חלם, כי יש לי הרגשה שבחו"ל אין דברים כאלה, בטח לא באירופה וארה"ב. כנראה שפשוט לא משקיעים בחומר צבע נורמלי שיהיה עמיד ב"לילות גשומים" ויבלוט כראוי. אני מעריך שזה מפאת זלזול ב"חורף הישראלי"?

כך, כשנוסעים באיילון בלילה גשום שכזה, פשוט מנחשים איפה הנתיב שאמורים להיות בו. ניחוש זה נחמד, אבל כשיש עוד הרבה רכבים מסביב שדוהרים במאה קמ"ש לפחות וכל אחד מהנהגים שמסביב מבולבל ובצדק, הניחוש הופך להיות מעין משחק מפחיד שבו צריך לברוח כל הזמן מרכבים שעומדים לסטות בכל רגע נתון מנתיבם ולהתנגש ברכב הסמוך. ומה שיפה בכביש כמו איילון, בגלל שכל הזמן בונים מסביבו ומשרטטים מחדש נתיבים, אז יש אפילו סימונים שחורים בנוסף ללבנים, שכביכול מחוקים, אבל הם מבלבלים עוד יותר כי הם דווקא יותר נראים על הכביש הרטוב מאשר הלבנים. 

בקיצור, לא פשוט בכלל לנהוג בכבישים בלילות חורפיים. איילון זה רק דוגמא אחת...

עריכה אחרונה על ידי BRAVO30
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נוסע באיילון וגם מרגיש את הבעיה הזאת הרבה מקומות (נהג משאית, מסתובב בכל המרכז)

אני מכיר כמה אנשים שעובדים בצביעות של הכביש, אני אשאל אותם אם הם יודעים משהו בקשר לאיכות צבע שנת"י משתמשים בו בארץ, באמת מעניין כי אין סיכוי שמדינות מתקדמות הבעיה זהה.

אחזור לעדכן שבוע הבא שאראה אותם

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שבמדינות אחרות באירופה גם לא בהכרח רואים את הסימונים. המצב פחות גרוע מפה, אבל קיים בהחלט, בטח ובטח כשכיאה לישראל, זה אף פעם לא ״גשם״, זה תמיד ״מבול״.

אחת הסיבות הנוספות לזה היא דווקא לא  בהכרח רק הסימונים (שהם בעייתיים לכשעצמם) אלא העובדה שהכביש לא מנקז את המים וישנה שכבה מורגשת היטב של מים על הכביש. הם משקפים כמו מראה את האור ואז לא רואים שום סימון על הכביש, לא לבן, לא כתום ולא שחור. לא רואים גם בורות, שוליים ושאר דברים

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה מוכרת לי מנסיעה בכביש 4 באזור המרכז עם 3 נתיבים, אני תמיד נוסע או בימין או בנתיב השמאלי ביותר וכך שומר על קו נסיעה ולא מזגזג כמו מה שקורה לי בנתיב האמצעי.

למרבה הפלא זיהוי הנתיבים בטסלה עובד מצויין ועדיף לי לעבור לשמירת נתיב אוטומטי, למי שיש ברכב מערכת כזאת שווה לבדוק עד כמה היא "טובה". 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, הבעיה היא שהניקוז נורא מה שגורם להיווצרות שכבה של מים כמו מראה שמחזירה לך את כל האור לפרצוף ואז באמת אין אפשר לראות שום דבר מהסימונים (מעבר לזה שהם כמובן פח אשפה שנמחקים בפחות מחצי שנה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל ברור באיכות בצבע. בכל מקום שהייתי בו באירופה המערבית, משתמשים בצבע תרמופלסטי או דו-קומפוננטי שיוצר שכבה עם עובי שממש ניתן להרגיש אותו, הסימון הנ"ל עמיד ביותר, מחוספס ומחזיר אור, והיות שהוא בולט מעל פני השטח של הכביש, הוא נראה הרבה יותר טוב בתנאי מז"א. 

בישראל רוב מוחלט של סימוני הכבישים הם באופן ברור צבע כביש רגיל המיושם בריסוס, אני לא יודע אם ועד כמה בכלל נכנסו לשימוש צבעים מתקדמים. אני יודע שהיו בעבר ניסיונות להכניס לשימוש צבעים כאלה, ואני חושב שגם נתקלתי בכזה במקום מסויים בכביש מהיר חדש לפני כמה שנים, אם כי לא יכולתי לבדוק זאת בוודאות (היה קצת בעייתי לעצור בצד בכביש מהיר וללכת לבדוק).

• אהבתי 5

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבע בארץ הוא דו-רכיבי.
הבעיה הגדולה היא שרוב המדינה נוסעת באתרי בניה (איילון, כביש החוף, 431, חלקים מ6 וכו') ושמשאבי המדינה מושקעים עמוק בפיתוח ותשתיות חדשות ולדעתי בעקבות זה רמת האחזקה נפגעת.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבע סימון תרמופלסטי, עם עובי, כמו פה: https://www.geveko-markings.com/products/ לא ראיתי עדיין בארץ. זה מה שנתקלתי בו בגרמניה, דנמרק, פינלנד, שבדיה, נורבגיה, הולנד, בלגיה, צרפת (רשימה חלקית) באזורים עירוניים ובכבישים ראשיים. ייתכן שפה ושם משתמשים גם בצבע רגיל, אבל הוא קרוב לוודאי מוגבל למקומות פחות קריטיים. 

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.1.2022 בשעה 04:40, BRAVO30 כתב:

אז יש אפילו סימונים שחורים בנוסף ללבנים, שכביכול מחוקים, אבל הם מבלבלים עוד יותר כי הם דווקא יותר נראים על הכביש הרטוב מאשר הלבנים. 

זו הבעיה העיקרית לדעתי.

בחקירת תאונת אופנוען שנהרג, לפני כעשרים שנה, התברר שהוא רכב מול השקיעה, וככל הנראה רכב לפי הסימונים שנצבעו מחדש בשחור.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן יש כמה כבישים כולל איילון שבהם יש קטעים שבלילה לא רואים את סימון הכביש.

ביצעתי אפילו ניסיון לראות האם המערכות של הרכב יודעות לשמור על הנתיב שם וכמובן הן נכשלו.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ארה״ב אתה טועה. ישנן מדינות שהנהגים שלהן היו מתים לרמת תחזוקה כמו בארץ.

• רעיון טוב! 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.1.2022 בשעה 04:46, Sparrow420 כתב:

אני מכיר כמה אנשים שעובדים בצביעות של הכביש, אני אשאל אותם אם הם יודעים משהו בקשר לאיכות צבע שנת"י משתמשים בו בארץ, באמת מעניין כי אין סיכוי שמדינות מתקדמות הבעיה זהה.

אחזור לעדכן שבוע הבא שאראה אותם

שאלתי אותם.. לא ידעו להגיד לי כלום.

צילמתי את ה2 סוגי צבע שראיתי אצלהם במחסן, אולי מישהו פה ידע להגיד על זה משהו.

20220130_194651.thumb.jpg.a9d39220c39b2b7ae0d80ecae9199143.jpg20220130_194754.thumb.jpg.6c6ab56667f2e8c374e042adcdcf8065.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...