Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסוכן לנסוע לרמת הגולן והסביבה לפנות בוקר לראות קצת שלג? סכנת החלקה?

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

מתלבטים לעשות טיול לראות קצת שלג לפנות בוקר.

האם יש סיכון בכבישים מחליקים וחסומים בדרך לצפון הרחוק? רמה"ג והסביבה?

פחות לכיוון החרמון.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בירושלים והרכב בחניה מאתמול אחה"צ..

יצאתי רק עם גיפ 4*4 ששאלתי מחבר, הכבישים מחליקים, ויש קרח על הכביש..

לא ככ ממליץ לך לעשות את הנסיעה הזאת  אלא א"כ יש לך כח לנהוג בתנאים קשים עכשיו, וגם אז תצפה לכבישים חסומים, ערפל כבד, ברד מדי פעם, והרבה קרח על הכביש..

תכל'ס, תלוי בנהג וברכב.

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כדאי לבדוק לפני שיוצאים אם יש למה לבוא, אם יהיה גשם הכל ייעלם תוך שעות.

רוב הסיכויים שיהיו חסימות בעליה לרמה כל עוד יש קרח ושלג שלא פולס.

אם אתה כבר יוצא, ממליץ לעלות מאזור הכנרת לכיוון כביש 98 ומשם להתקדם צפונה עד שתפגוש שלג. הכביש די ישר ומתון ותוכל לעצור כשתגיע לקו השלג ותרגיש שמספיק. באזור אלוני הבשן נכון להיום יש הרבה מאוד שלג.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, המהיר הזהיר כתב:

יצאתי רק עם גיפ 4*4 ששאלתי מחבר, הכבישים מחליקים, ויש קרח על הכביש..

יותר חשוב מ4*4 זה צמיגים מתאימים.

כאלו שמתאימים לקור ושלג.

4*4 לא משפיע על היגוי ולא משפיע על יכולות בלימה - שבמקרים האלו חשובים פי כמה מאם יש אחיזה להאיץ. זה התפקיד של הצמיגים.

אני לא הייתי נוסע על מקום עם פוטנציאל שלג וקרח בלי צמיגים נורמאלים לזה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים נסעתי עם חברים לראות שלג.

יצאנו מכרמיאל לכיוון מעלות, בדרך פנינו והגענו לגבעה שהייתה מושלגת.

היו שם המון אנשים שיצרו פקק ענק.

הבעיות התחילו בדרך חזרה בירידה, הנהיגה הרגישה כאילו במקום צמיגים מגומי חיברו לרכב צמיגים מפלסטיק. לא הייתה אחיזה בכלל, היה קשה לבלום ולפנות.

היו שם עשרות תאונות...

מאוד לא ממליץ!

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, דניאל1983 כתב:

הנהיגה הרגישה כאילו במקום צמיגים מגומי חיברו לרכב צמיגים מפלסטיק

זו מהות הבעיה. וזה לא רחוק ממה שקורה.

זה שילוב של קרח / שלג שלא מפולס כראוי (לפרופורציות בסופה - מפלסות עוברות פה כל 20-30 דקות במהלך הסופה ובסוף גם ממליחים את הכביש שהמים ושלג שנמס לא יהפכו לגושי קרח שחור) + צמיגים שלא מיועדים למזג אוויר הזה שבטמפ׳ נמוכות מתקשים והמקדם חיכוך שלהם יורד משמעותית.

גם עם צמיגי חורף וגם עם איזור מפולס כראוי - אני נמנע מלסוע (אלא אם אני חייב) במקרים האלו , לא הייתי מזיז רכב עם צמיגי קיץ או סתם All season עם פוטנציאל של קרח על הכביש.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היינו בשבוע שעבר. היתה משטרה שפתחה את הכבישים כאשר הם היו בטוחים לנסיעה.

ממליץ לנסוע למושב אודם, הוא יחסית גבוה ובכניסה ליישוב יש משטח דשא גדול שהופך למשטח שלג ענק.

מעל המושב יש גבעה מושלגת שכולם מטפסים עליה ואם אתם במצב רוח של טיול רגלי בשלג, ממש ממול למשטח השלג בכניסה לישוב יש מסלול מעגלי ביער אודם.

גם בהר בנטל בטוח שיהיה שלג.

ממליץ אם כבר נמצאים שם לאכול אצל נסיבה בבוקעתה. היינו פעמים. פעם אחת לקחנו אוכל לצימר ופעם אחת ישבנו שם. אוכל מעולה. אין תפריט פשוט באים והם מביאים לשולחן כל הזמן דברים שיוצאים מהמטבח. כדאי!

Nasiba Druze Home Chef
050-225-3343
https://maps.app.goo.gl/fY4j3jAcmdyBKMh38

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצלמות ממרום גולן והר בנטל.

במרום גולן נראה שיש, בבנטל תבדוק בבוקר, עכשיו חושך ולא רואים אם יש לבן :)

אני מאמין שבבנטל אם לא ירד גשם יהיה הרבה שלג. בסופה הקודמת בשבוע שעבר שירד פחות שלג זה החזיק על פי המצלמות 4 ימים.

https://www.weather2day.co.il/merom-golan-live

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז אחרי שישבת בנווה אטיב חייב לומר שהיתה חוויה.

לבסוף היינו ספונטנים ונסענו אני וידידה, לגמרי נוף מטורף. לא היה פקוק מדי תלוי באיזה שעות אבל אכן חורים מרובים בכבישים, באיזור מג'דל שאמס גם כן צריך להזהר בלילה בעיקר מכבישים חלקים שיש עליהם מים טרום קרח (איזור 1-3 מעלות).

טיילנו באיזור ברכת רם שהיה נראה מושלם במזג אוויר, נמרוד ועוד קצת באיזור רמת הגולן.

היה נחמד מאוד וסביל יותר קשוח למי שמגיע מבחוץ כיוון שהיו פקקים משוגעים, במיוחד לחרמון לשם השתדלנו לא להתקרב.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור, אפשרי להגיע לחניון העליון של החרמון מבלי לשלם על כניסה לאתר?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...