Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעוניין ללמוד הנדסאי חשמל

SG159
שימו לב! השרשור הזה בן 782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חימוש מכונאי טנקים, עבודה שמונה עד חמש. לא חדר נקי על "מלא" אלא באיזי חלוק פלנלית וערדליים העבודה לא קשה לא פיזית לא שכלית יש הרבה זמן פנוי לגלוש בפורום 😁

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, Ido12 כתב:

אפשר להכניס גם 15 נטו בחדש בלי שום השכלה(אני,חייל משוחרר בן 21...) 

לעשות שישי כפולה לילה בתחנת דלק+שבת כפולה בתחנת דלק 4 פעמים בחדש זה לבד 5 אלף נקי.(175% לשעה,ויש טיפים בנפרד שזה נחמד) 

ולעבוד עם קטנוע שלך ב10 אלף במשלוחים של פיצה(פרגו למשל 46 לשעה,גאפניקה 40 לשעה ועשיתי 150 שקל טיפים למשמרת)

בתקופה שטחנתי עשיתי 15 נקי בחדש כולל הוצאות. 

בתקופה של פחות טחינה(האמת לא טחינה בכלל,מלבד שישי שבת)הייתי עושה 10 נטו עם 5 ימי עבודה. 

יש לי חברים בגילי שעושים קרוב ל20 נטו עם קריעת תחת על אופנע. 

בחיים לא הייתי עובד בישביל 9.5 ברוטו. בתור אחד שלא סיים בית ספר בקושי. והשתחרר ליפני כמה חודשים. 

ואני לא מדבר על זה שאני שוטף לכמה אנשים מהתחנה דלק את הרכב ידני כולל פנימי ברמה דיי גבוהה הייתי מרשה לעצמי לומר ולוקח 200 שקל שאת זה אני לא סופר בכלל. ויש לפחות אחד כזה בשבוע״על הדרך״

להגיע גם ל20 נטו זה אפשרי בסוג עבודות האלה ויודע איפה לעקוץ את השעות הטובות. 

קופאי בסופר שמרוויח 5800 הוא עצלן. שילך לעבוד לילות בסופר כסדרן בשופרסל יעשה 9 נקי. 

מדבר כמובן על אנשים בריאים,אין שום סיבה לעבוד בישביל שכר של 6 אלף. 

אז איך אומרים שהמצב קשה וצעירים לא יכולים לחסוך לדירה?

נשמע שחבל על לימודים, אם כל מה שצריך זה קטנוע ומשמרות בתחנת דלק ולהרוויח 20 נטו לחודש, מטורף

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, לירון .ה. כתב:

אז איך אומרים שהמצב קשה וצעירים לא יכולים לחסוך לדירה?

נשמע שחבל על לימודים, אם כל מה שצריך זה קטנוע ומשמרות בתחנת דלק ולהרוויח 20 נטו לחודש, מטורף

אני בן 21,ומתלבט אם לקנות רכב ספורט ב200 אלף,(מזומן)או לקחת משכנתא לבית או להשאיר כסף ולהמשיך להשקיע. 

ועוד קניתי מאזדה 3 ספיריט ב80 אלף מכסף מזומן שחסכתי בתקופת הבית ספר. 

בלי שקל מההורים....

מי שרוצה לעבוד,לא אמור לרדת מ15 בנטו. נקודה. 

הקטע ששואלים אותך במה אתה עובד,אתה אומר משלוחן ובסופש בתחנת דלק. 

הקטע אנשים שואלים אותי למה אני עובד בתחנת דלק או בפיצה...ועושה יותר כסף ממנו. 

אני דיי בטוח שהיית ציני בתגובה שלך,אבל גם 20 נטו זה לא משהו הזוי. 

וולטר טוב שמתקתק משלוחים מרוויח לא רחוק מזה. 

כמובן אבל שאלה לא עבודות מכובדות כמו הייטק או עורך דין,אבל אפשר להגיע למשכורות מטורפות מעבודות חלטורה אם יודעים איך לשחק עם זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע לומד הנדסאי מכונות.

בשיחת מזדרון עם תלמיד של הנדסאי חשמל, ומהירכות אישית עם חשמלאי בודק ראשי במפעל שעבדתי בו, מסתבר שרוב הלימודים זה תיאוריה ומתמטיקה. ידע מעשי כמעט שלא רוכשים, אם בכלל. 

באותו מפעל, היו מגיעים חווטים חדשים לעבודה שלא ידעו כמעט כלום אם הם היו טריים מהלימודים- או עם ידע בסיסי אם כבר היה להם ניסיון ממקום אחר.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש עבודה ותוך כדי תעשה קורס בסיסי בפייטון זה בטוח לא יזיק.

מנקודת המבט שלי אני רואה שאתה מכיר את החלק המכאני אך לא מכיר את החלק התוכנתי\מחשובי, בדר"כ מעדיפים לקחת חברה עם ניסיון בתחום שבו הם עובדים ולפעמים בתקופות של משבר עובדים מגייסים כל מי שבא ליד (ככה אצלנו גייסו פעם ילדים בני 18 שעשו הנדסאי מהצבא אבל קיבלו פטור). מכיוון שאין לך ניסיון בתוכנה\מערכות מחשוב אני הייתי ממליץ להוסיף סעיף כלשהו לקורות חיים שיכול להוכיח שיש לך יכולת בתחום הנ"ל ופו ידע בסיס בפייטון יכול לעזור.
בסוף אל תשכח שזה עניין של הרבה מזל אני לא יותר טוב מאף אחד אחר אבל פשוט הגעתי לראיון עבודה במקום הנכון ובזמן הנכון כאשר היה משבר וככה התקבלתי אז פשוט תשלח כמה שיותר קורות חיים ותתמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה גבריק.

אילו עבודות יש להיי-טק להציע להנדסאי מכונות שיש לו רקע בשפת פייתון? 

במידה וכן אשקול לעבור להייטק, ולבצע את ההשלמות שנדרשות - כנראה אצטרך לאזור המרכז\חיפה. האם המשכורת תצדיק את זה? הרי המחייה יותר יקרה במקומות האלה. ובסופו של דבר, אסיים את החודש פחות או יותר עם אותה כמות כסף. אני טועה?

בהמשך לחיפושים להסבת מקצוע\שינוי תעוסקה. 

חשבתי אולי על שמאות רכב. האם יש אנשים שעוסקים בתחום שיכולים להסביר איך יום עבודה מתנהל ב*בפועל* ביום יום? מה הם התנאים? אפשרויות השכר והקידום? האם יש בכלל ביקוש בשוק? 

חשוב לציין שכדי ללמוד שמאות רכב אצטרך להשלים לימודים בעולם הרכב - הנדסאי רכב\טכנאי רכב\ מכונאי רכב סוג 2

עריכה אחרונה על ידי SG159
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.1.2022 בשעה 19:06, Ido12 כתב:

אני בן 21,ומתלבט אם לקנות רכב ספורט ב200 אלף,(מזומן)או לקחת משכנתא לבית או להשאיר כסף ולהמשיך להשקיע. 

ועוד קניתי מאזדה 3 ספיריט ב80 אלף מכסף מזומן שחסכתי בתקופת הבית ספר. 

בלי שקל מההורים....

מי שרוצה לעבוד,לא אמור לרדת מ15 בנטו. נקודה. 

הקטע ששואלים אותך במה אתה עובד,אתה אומר משלוחן ובסופש בתחנת דלק. 

הקטע אנשים שואלים אותי למה אני עובד בתחנת דלק או בפיצה...ועושה יותר כסף ממנו. 

אני דיי בטוח שהיית ציני בתגובה שלך,אבל גם 20 נטו זה לא משהו הזוי. 

וולטר טוב שמתקתק משלוחים מרוויח לא רחוק מזה. 

כמובן אבל שאלה לא עבודות מכובדות כמו הייטק או עורך דין,אבל אפשר להגיע למשכורות מטורפות מעבודות חלטורה אם יודעים איך לשחק עם זה. 

מכבד אותך (באמת, בלי ציניות), מי שמשקיען ומוכן לקרוע את התחת יכול להרוויח ממש לא רע. אלא מה, אתה מסתכל במיקרו, לא במאקרו.

-בהנחה כי עוד 10 שנים אתה רוצה להיות נשוי+ אז איך תעשה משמרות? איך תישב עם הילדים על ש"ב? 

-העבודה שלך לא כוללת קידום, מה שאתה מרוויח היום הוא מה שתרוויח עוד 10 שנים (במזל)

-העבודה שלך לא כוללת ערך מוסף של ניסיון אלא להיפך, מעסיק שמחפש עובד פשוט (פיצה, משלוחים, סידור) יעדיף צעיר בן 21 עם אנרגיות מאשר "זקן" בן 31😏

-העבודה הנוכחית שלך והמקבילות שלה עלולות להגמר עוד מספר שנים. תפקידים כגון תידלוק רכב יעלמו עקב המעבר לחשמל, שליחים יוחלפו ע"י רחפנים/כלי רכב אוטונומיים, נהגי מונית כנ"ל, טכנאי תיקונים שונים יעלמו כי זול יותר לקנות חדש מאשר לתקן, רוב החנויות הפיזיות יעלמו ויוחלפו בקנייה מרחוק והרשימה היא ארוכה....

איפה אתה רואה את עצמך עוד 10 שנים?

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Haim_gds כתב:

-העבודה הנוכחית שלך והמקבילות שלה עלולות להגמר עוד מספר שנים. תפקידים כגון תידלוק רכב יעלמו עקב המעבר לחשמל, שליחים יוחלפו ע"י רחפנים/כלי רכב אוטונומיים, נהגי מונית כנ"ל, טכנאי תיקונים שונים יעלמו כי זול יותר לקנות חדש מאשר לתקן, רוב החנויות הפיזיות יעלמו ויוחלפו בקנייה מרחוק והרשימה היא ארוכה....

אז יהיו חלטורות אחרות שיהיה יותר זול לשים בהן עובד בשכר מינימום (או יותר טוב - קבלן עצמאי דוגמת וולט), מאשר לפתח מכונות שיעשו את העבודה.

או עבודות "לסמן וי" אחרות, כמו מאבטח בכניסה לקניון

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Haim_gds כתב:

מכבד אותך (באמת, בלי ציניות), מי שמשקיען ומוכן לקרוע את התחת יכול להרוויח ממש לא רע. אלא מה, אתה מסתכל במיקרו, לא במאקרו.

-בהנחה כי עוד 10 שנים אתה רוצה להיות נשוי+ אז איך תעשה משמרות? איך תישב עם הילדים על ש"ב? 

-העבודה שלך לא כוללת קידום, מה שאתה מרוויח היום הוא מה שתרוויח עוד 10 שנים (במזל)

-העבודה שלך לא כוללת ערך מוסף של ניסיון אלא להיפך, מעסיק שמחפש עובד פשוט (פיצה, משלוחים, סידור) יעדיף צעיר בן 21 עם אנרגיות מאשר "זקן" בן 31😏

איפה אתה רואה את עצמך עוד 10 שנים?

לחלוטין לא ממליץ לאף אחד לעבוד בתחנת דלק,עבודה עם יחס מזעזע מצד לקוחות שחושבים שאני אמור לנקות להם את הנעליים כי שמו 200 שח דלק בתחנה. 

מתדלק אמור למלא דלק וזהו. 

הכי נורא אלה הלקוחות המעצבנים שחושבים שאתה פסיכולוג שלו שהוא בוכה לך שעה על זה שעלה המחיר של הדלק והוא נוהג ביונדאי פח חדשה במימון...

וגם לעשות משלוחן של סושי זה ממש לא חלום רטוב. 

הכוונה שלי היית שמשכורת 10 ברוטו זה מבייש לבן אדם שלמד מקצוע. 

אני עכשיו במשמרת בתחנה(לא עובד על אופנע בגשם בחיים)ומגיע ל10 שעות סהכ הכל עם שער של 33 לשעה.(כמעט מינימום)אבל שעתיים אחרונות זה כבר 40 שח. 

ויש לי כבר בכיס 150 שח טיפ כמעט. יומית 500...

למה משלמים לי יותר בישביל אשכרה למלא דלק שמה שצריך לעבודה הזאת זה זוג רגליים ודופק? 

מה רוצה לעשות בחיים זה להתעסק בתחום הרכב ובעיקר בשיפורים,בתהליך. 

תחום שלא יעלם בעולם ותחום עם אנשים עם כסף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם הנדסאי מכונות עם 6 שנים ניסיון. אני מרוויח 18,000 בסיס בלי משמרות, עם 1,000 שקל תן ביס וכל התנאים מסביב.

אז מי שאמר שהנדסאי שמרוויח 70 לשעה זה מונפץ, טועה. 

הכל תלוי בבן אדם. התעודה זה טוב, אבל שני אנשים עם אותה תעודה יכולים להרוויח שכר שונה משמעותית.

אני יכול להגיד לך שהתחום צמא להנדסאים ומהנדסים- אם יש לך זיקה לתחום ואתה מאמין בעצמך תצליח!

בקשר להנדסאי חשמל, אם זה מעניין אותך לך על זה. אם זה רק כדי להרוויח שכר להרוויח יותר, ממליץ לך לעשות חשמלאי מוסמך לימודי ערב.

• מעניין 1

יש הרבה דגים בים....אבל הכל תלוי באורך החכה שלך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, vadim6385 כתב:

אז יהיו חלטורות אחרות שיהיה יותר זול לשים בהן עובד בשכר מינימום (או יותר טוב - קבלן עצמאי דוגמת וולט), מאשר לפתח מכונות שיעשו את העבודה.

או עבודות "לסמן וי" אחרות, כמו מאבטח בכניסה לקניון

מספר העבודות "פשוטות" בהשוואה לעבודות בעלות התמחות/חסמי כניסה הולך ויורד עם השנים, כמות המתחרים כגון עובדים זרים עולה  ויכולות האוטומציה/AI גדלות בקצב מטורף.

אז כן, יהיו. השאלה היא כמה. 

לפני 16 שעות, Ido12 כתב:

מה רוצה לעשות בחיים זה להתעסק בתחום הרכב ובעיקר בשיפורים,בתהליך. 

תחום שלא יעלם בעולם ותחום עם אנשים עם כסף. 

אז חסכת מספיק למה שלא תלמד מכטרוניקה (עם התרכזות בתכונה)? לא משנה מה תוכל ללמוד ברשת עדיין בסיס הידע התיאורטי הוא קריטי אם רוצים לעשות יותר מסתם החלפת מודולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, amit_a כתב:

אני גם הנדסאי מכונות עם 6 שנים ניסיון. אני מרוויח 18,000 בסיס בלי משמרות, עם 1,000 שקל תן ביס וכל התנאים מסביב.

אז מי שאמר שהנדסאי שמרוויח 70 לשעה זה מונפץ, טועה. 

הכל תלוי בבן אדם. התעודה זה טוב, אבל שני אנשים עם אותה תעודה יכולים להרוויח שכר שונה משמעותית.

אני יכול להגיד לך שהתחום צמא להנדסאים ומהנדסים- אם יש לך זיקה לתחום ואתה מאמין בעצמך תצליח!

בקשר להנדסאי חשמל, אם זה מעניין אותך לך על זה. אם זה רק כדי להרוויח שכר להרוויח יותר, ממליץ לך לעשות חשמלאי מוסמך לימודי ערב.

תוכל לשתף איך הצלחת להגיע למשרה כזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ את הנושא, הוצע לי לעשות הנדסאי חשמל במכללת ספיר, שמעתי הבטחות מפה ועד הונלולו בנוגע לשכר ותנאים.

אני קצת סקפטי בנוגע לעניין. מבחינת חיבור לחשמל, אני פחות מתלהב מהנדסאי חשמל. 

מה באמת עושים בתור הנדסאי חשמל ולאן אפשר להתפתח?

עד כמה שווה התעודה ממכללת ספיר?

יש דברים שאני צריך לבדוק בעניין הנדסאות במכללות כאשר אני בוחן אותן, אם הן מתאימות לי?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...