Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלטשולר שחם הוריזון - מישהו כבר נכנס ?

FlicK
שימו לב! השרשור הזה בן 897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוריזון (חברת בת של אלטשולר) התחילה להציע ללקוחות אפשרות להשקיע דרכה במטבעות וירטואליים , כרגע מדובר רק על ביטקוין ואיתריום.

מינימום כניסה - 5 אלף דולר, עם עמלות של בין 3~5 אחוז.

ה-יתרון הכי משמעותי פה הוא שיש אפשרות להכניס את הרווחים ישירות לחשבון הבנק (מה שהיום קשה מאוד עד בלתי אפשרי).

האם מישהו כבר נכנס ? שמע על זה ?

באתר שלהם אין יותר מידי מידע.

עריכה אחרונה על ידי FlicK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקלתי את זה ולכן ביררתי מולם. העמלות שלהם זה שחיטה. 🤬

בין 3.5 ל5 אחוז גם בקניה וגם במכירה (ואת ה3.5 תקבל רק על סכומים של מעל 20k$).

אם תרצה להשתמש גם בשירותי הארנק של צד ג' שהם מציעים, אז תוסיף 0.36% שנתי. ועל זה עוד 0.15% במשיכה.

אם תפקיד או תמשוך בשקלים ולא בדולר, אז יהיו גם עמלות המרה של 0.7%.

כמובן שעל רווח, אם יהיה כזה, יחול מס של 25%.

לדוגמא אם תקנה מחר ביטקוין ב-30K ש"ח ותמכור לאחר שנה, בלי שהיה שינוי בשער הביטקוין או הדולר, תצא מופסד מעל 10% ותקבל בחזרה פחות מ-27K.

דרך אחרת להסתכל על זה זה שצריך שערך הביטקוין יעלה בכמעט 12% באותה שנה כדי שלא תצא מופסד (בהנחה שאין שינוי בשער הדולר).

המסקנה האישית שלי, זה שעם כאלו עמלות, אין סיבה להיות מושקע ישירות אלא עדיף כבר לשים את הכסף על קרנות. כמובן שזה לא רלוונטי אם אתה משקיע בקריפטו מתוך אידאולוגיה, מאמין בעתידו כמטבע וכו'... ולא סתם בא לעשות סיבוב ספקולטיבי כמו הרוב בשלב זה (זה מה שאני חשבתי לעשות, למען הסר ספק).

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו - איזה עמלות מ ח ו ר ב נ ו ת + סכום מינימלי .... 

אין לי פרופורציות למה שהולך בארץ - אבל זה נשמע מסנדל בטירוף.

אני לא הייתי משקיע עם עמלות כאלו. (מיותר לציין שרוב הפלטפורמות בעולם לוקחות סכום קבוע אם בכלל לדברים כאלו כן ?)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמלות נוראיות
ניצול ציני של היעדר רגולציה שתיתן לאזרחים להפקיד כספים שמקורם בקריפטו
פתרון נוח יותר יהיה כנראה לרכוש קרן מחקה ביטקוין כמו Gbtc/Bito או מניות שקשורות לתחום Mstr/Coin/Sq/Mara/Riot למרות שהוא לא ייתן עקיבה מדוייקת אחד לאחד על הביטקוין
*אין באמור אף המלצה

כדי להיות זקן וחכם צריך קודם כל להיות צעיר וטיפש:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לרגולציה?!

שוק חופשי בתחום ספקולטיבי.

עמלות מפגרות לגמרי, ברגע שיקומו מתחרים לעניין אני מניח שזה יירד לרמות שפויות יותר.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@hans יש להם מתחרים.

הבעיה היא שבנק X אומר ללקוחות פרטיים ולשאר בתי השקעות שהוא לא מאפשר להפקיד כסף שמקורו במטבעות וירטואליים , אבל אותו בנק X כן מאפשר להוריזון.

והוריזון יודעים ומנצלים את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העמלות הרצחניות לחלוטין נובעות מחוסר תחרות. בנוסף לא מצויין איך הם שומרים על המפתחות/מי מתפעל את שירותי המשמרות. לי זה מדליק נורה אדומה בוהקת.

• רעיון טוב! 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, hans כתב:

מה הקשר לרגולציה?!

שוק חופשי בתחום ספקולטיבי.

עמלות מפגרות לגמרי, ברגע שיקומו מתחרים לעניין אני מניח שזה יירד לרמות שפויות יותר.

למה פלוני אלמוני צריך לקנות דרך הוריזון ולא בעצמו דרך מליון חלפנים אחרים?
ולמה לא קמים מתחרים ב2%? 
כי רגולציה.. הבנק לא יקבל את הכסף הזה 

כדי להיות זקן וחכם צריך קודם כל להיות צעיר וטיפש:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Gosser1860 כתב:

...בנוסף לא מצויין איך הם שומרים על המפתחות/מי מתפעל את שירותי המשמרות. לי זה מדליק נורה אדומה בוהקת.

למה משהו אחר כן מצויין?

הכל סוד כמוס שנחשף רק למי שפונה אליהם ומשוחח עם נציג שלהם.

לא טרחתי לכתוב את זה בתגובה הראשונה, אבל גם את זה ביררתי. הם משתמשים בשירות של bitgo ולהם בעצם אתה משלם את ה-0.36% שנתי וה-0.15% במשיכה שציינתי.

לפי הנציג לביטגו יש ביטוח עד מיליון דולר פר ארנק והם דואגים שלא יאוחסן סכום גבוהה יותר.

כמובן שאתה לא חייב להשתמש בשירות שלהם ויכול להוציא את המטבעות לארנק משלך. אבל דווקא קסם לי הרעיון שלא אני צריך לדאוג לאבטחה של החרא הזה, וגם אם יקרה לי משהו למשפחה תהיה גישה לכסף.

בקיצור, רציתי ללכת בלי ולהרגיש עם. לא קרה 🤷‍♂️

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, A_lex כתב:

לא טרחתי לכתוב את זה בתגובה הראשונה, אבל גם את זה ביררתי. הם משתמשים בשירות של bitgo

לא רע, אבל אפשר יותר טוב 😧

לפני 12 דקות, A_lex כתב:

ולהם בעצם אתה משלם את ה-0.36% שנתי וה-0.15% במשיכה שציינתי.

ביחס לעמלות של הוריזון, זה נשמע סופר סביר.

לפני 12 דקות, A_lex כתב:

כמובן שאתה לא חייב להשתמש בשירות שלהם ויכול להוציא את המטבעות לארנק משלך. אבל דווקא קסם לי הרעיון שלא אני צריך לדאוג לאבטחה של החרא הזה, וגם אם יקרה לי משהו למשפחה תהיה גישה לכסף.

אתה חייב לדאוג שתיהיה לך דרך לשחזר את המפתחות הפרטיים שלך מהשירות של ביטגו, כי אם יקרה משהו לביטגו אתה רוצה את האפשרות לגשת לכספים שלך. אני מניח שיש להם כלים כאלה.

וכן, אחת הסיבות לעלייה של חברות כמו ביטגו זה שמישהו אחר עושה את האטבחה עבורך.

למרות שזה רק דרך הטלפון טוב שהם אומרים מי מספק את שירותי המשמרות, מצד שני אם הבנתי נכון הוריזון לא חשפו איך הם שומרים על המפתחות שלהם עצמם (אותם חשבונות שמחזיקים ביטקוין ואת' "נקיים" שהם קנו) ואיך הם מנהלים מכירה/קניה ללא שירותי המשמרות. מצד אחד סיכוי סביר שזה דרך ביטגו עצמם מצד שני אני יכול לחשוב על הרבה אופציות גרועות מאוד.

סה"כ זה צעד חיובי אך לא רלוונטי לרוב האנשים שמבינים את הניתוח שעשית. אני מאמין שככל שייכנסו עוד מוסדיים ישראליים ואיתם שינויים ברגולציה ככה יהיה קל יותר לקנות/למכור/לסחור בקריפטו ורוב הסיכויים שאנחנו נראה את העמלות האלה יורדות.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את התלונה על העמלות
כספומט בארץ לוקח 5.5-6 אחוז
זירות מסחר - בחישוב כללי -
עמלת המרה לדולר, עמלת SWIFT, עמלת הפקדה, ועמלת רכישה של המטבע (0.1-1% תלוי זירה) ונגיע לאיזור ה3% רק בשביל לרכוש 
בדרך חזור (לדולרים או שקלים) נגיע גם לאיזור הזה.
זירת מסחר בארץ - יש פער במחיר ונזילות נמוכה

כאן מובטח שהכסף יחזור לבנק (בעצם מסלול עוקף רגולציה) בניכוי מס רווח הון, ובנכס שעושה 100% בממוצע בשנה (אי אפשר להתווכח עם עובדות, כל שנה עלייה מטורפת) 3-5 אחוז זה כלום.

@Gosser1860 הורזיין לא שומרים כלום לדעתי, הכל דרך ביטגו, או שיש להם איזה חשבון מסחרי בזירת מסחר כלשהי

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כספומט מאשראי אולי לוקח כזה סכום (אלא אם משהו השתנה מהותית).

העברת כספים לא מיידית עולה גרושים - בטח לא 3 אחוז (זו בערך הדרך הכי יקרה שציינת) ולרוב מוגבלת למקסימום עמלה (העברתי דיי הרבה כסף מישראל)

ברוב הזירות מסחר בקריפטו בארהב מקובל להפקיד את הכסף בדרך רגילה (כמו בחשבון מסחר במניות) ומשם לעשות את הפעילות מידית , ורובן יתנו אשראי חינמי לקצר את התהליך ובטח לא סכום מינימאלי של 5000 עם עמלה כזו גבוהה שהיא לא capped

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

כספומט מאשראי אולי לוקח כזה סכום (אלא אם משהו השתנה מהותית).

העברת כספים לא מיידית עולה גרושים - בטח לא 3 אחוז (זו בערך הדרך הכי יקרה שציינת) ולרוב מוגבלת למקסימום עמלה (העברתי דיי הרבה כסף מישראל)

ברוב הזירות מסחר בקריפטו בארהב מקובל להפקיד את הכסף בדרך רגילה (כמו בחשבון מסחר במניות) ומשם לעשות את הפעילות מידית , ורובן יתנו אשראי חינמי לקצר את התהליך ובטח לא סכום מינימאלי של 5000 עם עמלה כזו גבוהה שהיא לא capped

כספומט ביטקוין, יש כמה וכמה כאלו בארץ והעמלות הן בגבהים האלו

לגבי העברת כספים - תלוי כמה אתה מעביר, אני לא בנקאי אבל יודע שהעמלות הן מכמה עשרות לכמה מאות שקלים תלוי סכום , וכנראה שלא תצליח להעביר סכום גדול 
זירות מסחר בארה"ב לא רלוונטיות לישראלים, זירות מסחר באירופה כן - קראקן ו BITSTAMP מקבלות כספים מחשבונות בנק ישראליים לבנקים שלהם ומזכים את הלקוח בפלטפורמה כדי שיוכל לרכוש אצלם
- עמלת המרה היא כ0.7-1% לרוב האנשים, משם עמלת SWIFT זה מינימום כמה עשרות שקלים (בבנק הפועלים מינימום 88) - זירה לוקחת לך עמלה נוספת כשהכסף מזוכה (כ10-25 אירו), ועל כל פעולה אתה משלם לפי נפח מסחר (מתחיל מעל 0.5 אחוז)
כשאתה מוכר - גם כן עמלה
כשאתה מושך את הביטקוין לכתובת ארנק שלך (אם אתה עושה את זה) זו עמלה נוספת על משיכה, בהפקדת ביטקוין לא 
בסוף אתה מקבל דולרים - ממיר אותם לשקלים - שוב עמלת המרה

בסכום חודשי של כמה אלפי שקלים אנחנו מגיעים בכיף לאיזורים של 2.5-3 אחוזים, אפילו יותר.

עריכה:
מסלול קצר וזול יותר הוא BIT2C אבל שם יש פער מחיר ונזילות נמוכה אז בהחלט יש מצב שאתה קונה עם עמלה מגולמת במחיר

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, maxcher כתב:

לגבי העברת כספים - תלוי כמה אתה מעביר, אני לא בנקאי אבל יודע שהעמלות הן מכמה עשרות לכמה מאות שקלים תלוי סכום , וכנראה שלא תצליח להעביר סכום גדול 

אז לגבי ההעברות שציינת על סכומים גדולים - העברתי סכומים גדולים (משמעותית, כשמכרתי דירה בארץ)

לפני 31 דקות, maxcher כתב:

עמלת המרה היא כ0.7-1% לרוב האנשים, משם עמלת SWIFT זה מינימום כמה עשרות שקלים (בבנק הפועלים מינימום 88) - זירה לוקחת לך עמלה נוספת כשהכסף מזוכה (כ10-25 אירו), ועל כל פעולה אתה משלם לפי נפח מסחר (מתחיל מעל 0.5 אחוז)
כשאתה מוכר - גם כן עמלה

אלו עמלות המרה סופר גבוהות. סוויפט - נשמע מדויק. לשלם אחוז על כל פעולה זה ממש גבוהה.

עדיין לא נשמע כמו האחוזים שהורייזון לוקחת. אולי מלמטה (כמו שחישבת)

וכנראה אפשר לצמצם עמול המרה והעברה בשימוש בשירות כמו Transferwise אם יש חשבון בנק מקומי באירופה (כדאי לבדוק - לא בטוח שזה כזה סיפור באמת)

בכל אופן - מה שציינתי זה שזה ממש גבוהה. אני מקווה שיכנסו מתחרים רציניים.

מצד שני - בכלליות כל העניין של המסחר בישראל נראה סופר לא מפותח לעומת פה - שחשבון מסחר בלי עמלות זה הכי טריוויאלי , ויש אופציות יותר מהירות גם להשקעה בחלקי מניות וקריפטו בהמון אפליקציות (ללא עמלות / עמלות קבועות נמוכות של דולרים בודדים) כמו קאשאפ , רובינהוד ואפילו דרך פייפאל ...

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...