Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חנייה בחניית נכים, מה קורה בתרחיש הבא?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה קורה חברה,

התרחיש הוא כזה. העירייה חייבה את הקבלן בפרויקט להקצות שתי חניות לחניות נכים במתחם החנייה של כל מגרש. 

חניה אחת לא נמכרה אך החנייה השניה נמכרה לבעל תו נכה שהחליט בדקה ה-90 לא לגור בדירתו אלא להשכיר את דירתו. החניה רשומה בטאבו.

על שלט החניה אין מספר רישוי, זאת אומרת שכל נכה יכול לחנות שם, אבל מצד שני זו חניה פרטית שנרכשה ורשומה כחוק.

לדיירים שמשכירים את אותה דירה אין תו נכה ודיי נמאס להם שכל הזמן מחנים בחניה הזו. היא כמובן רשומה בחוזה בין הבעלים לבין השוכר. במקרה אתמול אחת הדיירות האחרות שכן יש לה תו נכה החליטה להתקשר לשיטור העירוני והם הגיעו וחילקו לשתי המכוניות שהחנו בשתי החניות קנסות (1000 ש"ח וגם נקודות). אותה דיירת שהתקשרה לשיטור העירוני התעמתה עם הדייר המשכיר מספר ימים קודם וטענה שמותר לה לחנות שם והוא טען מנגד שאסור ואז כצעד "נקמני" החליטה להזמין את השיטור. אותה דיירה משתייכת לשתי משפחות מקומיות שאוהבות "להשתלט" על העניינים בשכונה, אבל זה כבר סיפור אחר.

דעתכם? האם חניה כזו שהיא רשומה בטאבו היא עדיין חניה פרטית למרות שמי שגר שם כרגע הוא אינו בעל תו נכה?

ומה קורה אחר כך, אחרי שבעל הדירה מוכר את הדירה למישהו שהוא בעל תו נכה?

עריכה אחרונה על ידי Shmulik_Miata

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הקבלן לא יכול להצמיד חניות נכים לדירות. הכוונה בחניות האלו שהם ישמשו אורחים ולא דיירים קבועים.

הרי דיירים קבועים הם בעלי חנייה בכל מקרה, ומלבד זאת הם מתחלפים. בדיוק כמו במקרה הזה.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עובדה שהקבלן כן מכר ואפילו ראיתי את תשריט הדירה והחניות של אותו בעל דירה.

יכול להיות שהקבלן שגה, אבל בפועל זה מה שיש.

• מעניין 1

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר בחניות פרטיות המשוייכות לבניין ומוקצות לדיירים בלבד - לא בטוח שהחיוב של העירייה להקצות שתי חניות לנכים חוקי בככל.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור נשמע לא הגיוני.

כן, יש מתחמים שבהם יש חניית נכים, אך ככזאת היא לא מוצמדת בטאבו לדירה מסויימת אלה מיועדת לאורח שמגיע לבניין. וכן, יכול להיות שאם יש נכה בבניין הוא ינצל את העניין ויחנה רכב אחד בחנייה שלו ורכב נוסף בחניית הנכים.

שני אפשריות...

המשכיר ’מכר’ סיפור לשוכר כאילו החנייה הזאת היא שלו בטאבו.

אפשרות נוספת היא, שבאמת החנייה מוצמדת לדירה. מכיון שיש לפעמים מנהג לאנשים להחנות בחניה שלא שלהם, סימן בעל הדירה את הדירה כחניית נכים כדי שיגלו התחשבות. במקרה כזה באמת השוכר צודק ויכול להחנות שם.

הפתרון וגילוי המצב לאשורו...ניתן להוציא תשריט של החניות בבניין ובו ניתן לראות איזה חנייה מוצמדת לכל דירה.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נעשה סדר:

הקבלן מחוייב (לא תמיד אך בהחלט שכך מקובל) להקצות מספר חניות נכים, הם לרוב אלו שהכי קרובות לפתח הבניין או לחילופין עם מפתח גדול יותר משני צדדי החניה.

החנייה הינה פרטית בטאבו על שם רוכש הדירה!!! כמו כל חניה של שכן אחר רק שכאן עקב הנכות רוכש הדירה מקבל חנייה מעט עדיפה משאר השכנים (לא תמיד זה מהותי בכלל)

לא ידוע לי שזה חוקי לתת קנס בכזה מצב ולא ידוע לי שמישהו אחר למרות שהוא נכה רשאי לחנות שם, זה חניה פרטית בטאבו.

כל עניין שיוך של הקבלן לנכה זה רק עבור עזרה ונגישות לנכים בדומה לעיריות מסוימות אשר מחייבים למכור דירות נכים בקומה 0 במחיר מוזל (תתפלאו לשמוע אך זה קיים)

שורה תחתונה החנייה הינה פרטית בטאבו ולא ניתן לתת לה דוח על חניית נכים, הדוח היותר נכון לתת זה לנכה (אם חנה שם וזה לא החנייה שלו) אם הוא חסם לדייר שעל שמו/שוכר שלו אף שהוא לא נכה את החנייה, זה אולי נשמע לא טוב אך כנראה שזה המצב.

לנכה אין פריוולגיה להשתלט על שטח פרטי.

לכותב השורות קיים בדיוק כזאת חניה בטאבו ומכיר את העניין מקרוב מאוד.

עריכה אחרונה על ידי אליהו שבת
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון בפרוייקט שלנו (שעדיין בתהליכי בניה) - 

יש מספר חניות נכה שהקבלן מתכנן\בונה אותן מראש. אחר כך בשלב המכירה החניות האלה מוצמדות לדירות שאותם קונים בעלי תו נכה.

אם קרה ויש פחות בעלי תו נכה ממספר החניות נכה שנבנו, החניות האלה מוצמדות לדירות ״רגילות״ לבעלים ללא תו נכה.

החניה הזאת כמובן נרשמת בטאבו כמו כל חניה אחרת והיא חניה פרטית לכל דבר של אותו בעל הדירה. 

מדובר כמובן על דירות פרטיות של הבניין, ולא חניות אורחים\רחוב שמיועדות לכלל השימוש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגרש הוא שפ"פ (שטח פרטי פתוח) ועל המגרש ישנם 4 מבנים בעלי שתי קומות כאשר בכל מבנה 8 דירות למעט שני מבנים שבהם יש 6 דירות. 

לכל דירת 5 חדרים או פנטהאוז (במבנה של ה-6 דירות יש דירת פנטהואז) יש שתי חניות פרטיות ולכל השאר חניה אחת פרטית. ישנן שתי חניות נכים בכל מגרש ומספר חניות אורחים בודדות.

ממה שהבנתי בעבר מבעל הבית של אותה דירה וחניית נכים, הקבלן נתן לו את חניית הנכים שהיא רחוקה מאוד מהדירה שלו (מצורף סרטוט שביצעתי) והחנייה השניה יחסית יותר קרובה (מסומנים ב-X הדירה והחניות)

image.thumb.png.3fcb81a879e3c0872afadfd955e852e8.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני חושב שאם זה שטח פתוח לכלל הציבור, העיריה יכולה לתת קנסות שם. זה שהוא פרטי, זה לא אומר כלום חוץ מזה שהוא באחריות פרטית. 

אם הייתם מתקינים מחסום בכניסה אולי זה היה סיפור אחר אבל לא בטוח בזה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, על פי חוק קבלן בית משותף צריך לבנות x חניות נכים בחניון(לפי מספר הדירות). הוא מחוייב לצמד אותם לדירות רוכשים מוגבלים אם יש כאלה ואם אין ניתן למכור/לצמד אותם לכל דירה אחרת ומרגע זה הם הופכות לפרטיות לכל דבר.

הוא לא חייב לצמד איזה חניית נכים שהרוכש המוגבל רוצה. מה שקורה בד"כ, שהקבלן מצמד את היותר רחוקות (אם יש) ושומר לעצמו את היותר קרובות למכירה.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל יקום וייפול עפ"י הרישום בטאבו.

אם החניה מוצמדת לדירה בטאבו הרי שהתמרור חניית נכים אינו רלוונטי בכלל, השטח הוא פרטי, ודין הדו"חות להתבטל.

אבל צריך להתחיל מההצמדה בטאבו. צריך להוציא נוסח מלא כולל תשריט של החניות.

שם יהיה מסומן נניח 12א ו-12ב על שתי החניות, לדוגמה:

image.png.1eb3425964d2a52985cb0d51c6abc48e.png

עכשיו כדי להבין מה זה 7ב ו-7ג צריך לפתוח את התשריט, שם בהתחלה אפשר לראות משהו כזה:

image.png.0498f56283118d12e5edbf7fde9084c5.png

ובהמשך התשריט יש שרטוט שנראה ככה:

image.png.b36d4fc1eadf9725e498525894b1b29e.png

ככה נראות שתי חניות נפרדות אחת מהשנייה.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין איזה חוק עזר עירוני שמאפשר להם לאכוף בשטח פרטי? כבר היו מקרים שאנשים קיבלו קנס על חניה לא חוקית בשטח פרטי, לדוגמא עם המדרכה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3 ניסיתי להוציא את התשריט לפני מספר דקות. למרות שבמפות ישראל הנתונים קיימים (גוש,חלקה), לא ניתן להזמין עדיין את המסמכים.

מה המשמעות לדעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, SlowRide כתב:

אין איזה חוק עזר עירוני שמאפשר להם לאכוף בשטח פרטי? כבר היו מקרים שאנשים קיבלו קנס על חניה לא חוקית בשטח פרטי, לדוגמא עם המדרכה.

לא קשור, אם זה שטח פרטי מוצמד לדירה, אז התמרור עצמו אינו חוקי.

לפני 7 דקות, Shmulik_Miata כתב:

@m3x7r3m3 ניסיתי להוציא את התשריט לפני מספר דקות. למרות שבמפות ישראל הנתונים קיימים (גוש,חלקה), לא ניתן להזמין עדיין את המסמכים.

מה המשמעות לדעתך?

בניין מהשנים האחרונות? ניסית להוציא דרך אתר הדואר? עכשיו צריך להירשם ל-MyPost, ואז אתה יכול לבקש להזמין נסח טאבו מרוכז לפי גוש וחלקה.

זה לא כולל את התשריט אלא רק את החלק הראשון (אבל גם זה אינדיקציה טובה, אם יש שתי שורות של חניה או אחת).

כדי להיפטר מהדו"ח יהיה צורך בתשריט ולהראות שהנה החנייה המוצמדת הפרטית היא זו שיש עליה תמרור נכה

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...