Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן "פרימיום" למרחב הציבורי בבית פרטי הנמצא באזור קר

shaharper
שימו לב! השרשור הזה בן 970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אנחנו בשיפוץ בית פרטי שרכשנו בגליל (אזור קר יחסית - יש מעט ימים קפואים בכל חורף ואשתי בכלל סובלת מקור).

מהתרשמות אצל לא מעט בתים ומניסיון עבר שלי עם חימום באמצעות מזגן, החלטתי לשים מזגן "פרימיום" - מיצובישי או פוג'יטסו עבור החלל הציבורי שהוא די גדול - בערך 55 מ"ר נטו.

אז אחרי כל המחקר שעשיתי נותרתי עם בחירה בין שני דגמים - Fujitsu ASTG34 או MITSUBISHI PKA-RP100 . ברוב הפרמטרים הם די דומים, מלבד מה שארשום מטה.

יתרונות של המיצובישי: ספיקת אוויר גדולה בהרבה, אמינות מוכחת בכל אקזמפלר שנתקלתי בו (10+ שנים ללא תקלות ודגמתי הרבה בעוד שלפוג'יטסו לא מצאתי מספיק אקזמפלרים אבל גם הם ללא דופי).

חסרונות של המיצובישי: חיבור תלת-פאזי 3x16A (צריך להכין במיוחד בעוד שהפוג'יטסו חד-פאזי 25A), עלות גבוהה בערך 2500 ש"ח (מוצר+התקנה).

אני יודע שזה בחירה בין שני דגמים משובחים אבל האם למישהו כאן יש תובנות שאני מפספס? מה הייתם בוחרים? 

* נא לא להציע לי מותגים אחרים, כבר עברתי את השלב הזה (DAIKIN נפלו בגלל חוסר היצע ושירות).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו קטן ולא קשור לדגם עצמו.

אם מדובר בחלל גבוה והמזגן הוא מיני מרכזי. צריך לחשוב ולחשב היטב איך גורמים לאויר החם לרדת למטה ולא להישאר למעלה. וזה לא פשוט כמו שזה נשמע ץ החלפנו מזגן רצפתי למיני מרכזי חזק יותר בקיץ סבבה לגמרי בחורף לא מרגישים אותו בכלל.

כרגע הורדנו את פתחי יניקת האויר לרצפה מקווים לשיפור בחורף נראה אם זה יספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד. האויר החם עולה למעלה (כיוון פתחי האויר לא יעזור). הדרך היחידה לחמם את החלק התחתון של החדר הוא בקרינת חום (מקרני חום, תנורי קוורץ למיניהם וכו). חימום על ידי הסעת חום תגרום להצטברות האויר החם צמוד לתקרה.

אפשרות נוספת היא להשתמש במאוררי תקרה כדי לערבל את האויר בחדר כדי שיתחמם באופן אחיד יותר.

תקרה גבוהה זה עיצוב נעים לעין אבל מאוד לא פרקטי לחימום.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיציבישי ולו בגלל שהוא תלת פאזי, תלת פאזי פועל בצודה פחות אגרסיבית ברמות קירור כאלו ויותר אמינים לאורך השנים.

דבר נוסף וכנראה כתוצאה מכך המיצי חסכוני יותר, דירוג אנרגטי A

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אליהו, זה גם מה שאני חשבתי רק שלא קישרתי זאת בצורה ישירה לדירוג האנרגטי (ובהחלט פספסתי אותו ברשימת היתרונות).

אגב, עיקר המיקוד שלי הוא בחימום, מקירור אני לא דואג - גם מזגן ממותג סטנדרטי יצליח לקרר את החלל הזה.

הערה לגבי התקרה - היא מאתגרת גם אצלי - הסלון והמטבח עם תקרה בגובה 2.9 אבל אזור הפינת אוכל עם תקרה גבוהה בהרבה.

חשבתי על הוספת מקרן חום (ELECTRIC PANEL HEATER) לאזור הזה בלבד. אשתי בכלל רוצה קמין אבל בא לי על ההתעסקות עם כזה כמו שבא לי להיות טבעוני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת, קמין גז דורש הכי מעט התעסקות מכל סוגי הקמינים אבל החלטנו לא להכניס גז לבית.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נמנעתי מלהכניס גז.

קמין נפט הוא צורת החימום היקרה ביות היום. קמין עצים - מזיק לבריאות דרי הבית והשכנים.

ובלי קשר, קמין יגרום לחימום האויר הצמוד לתקרה.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגענו לחשבונאות שקמין נפט הוא היקר היותר?
אני שואל כי יש לי קמין שכזה ובאמת לא יודע אם כדאי לתדלק אותו (מתדלקים בנפט או סולר?)
פשוט אף פעם לא השתמשתי בו

אגב, אני לא מתגורר באיזור קר ואת החלל המשותף אני ממזג עם מיצובישי.
אלו באמת מזגנים מאוד איכותיים. אם יש לך תקציב לכזה... אל תהסס
לדעתי פוגיטסו פחות איכותים, אבל זו דעה לא מבוססת על עובדות אלא יותר תחושות.
בבית הקודם שלי היה פוגיטסו שלתחושתי לא היה איכותי כמו המיצובישי, לפחות לא באיכות הבניה שלו

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 3 שעות, shaharper כתב:

הערה לגבי התקרה - היא מאתגרת גם אצלי - הסלון והמטבח עם תקרה בגובה 2.9 אבל אזור הפינת אוכל עם תקרה גבוהה בהרבה.

חשבתי על הוספת מקרן חום (ELECTRIC PANEL HEATER) לאזור הזה בלבד. אשתי בכלל רוצה קמין אבל בא לי על ההתעסקות עם כזה כמו שבא לי להיות טבעוני...

נשמע שהנתונים שלנו דומים, למעט גובה התקרה (אצלי 3.4).

מזגן של טורנדו, שאני כבר לא זוכר את נתוניו אבל אפשר לברר, מצליח לחמם בצורה סבירה לאחר כשעה וחצי.

הוא מופעל רק כשאין כוח להתעסק עם הקמין כי אם יש משהו שאני נהיה קצר בגללו, זה חימום של מזגן.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shaharper כתב:

אמת, קמין גז דורש הכי מעט התעסקות מכל סוגי הקמינים אבל החלטנו לא להכניס גז לבית.

משהו עקרוני נגד גז?  (שואל להשכלה כללית, אף פעם לא שמעתי מישהו נגד גז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להגיד שיש לנו משהו עקרוני נגד גז, במיוחד לצרכנים גדולים של אחד.

בבניין שגרנו בו בעשור האחרון היו פעמיים תקריות דליפה (וזה עוד בניין חדש יחסית עם חדר גז מוסדר), הכרות עם נפגעי גז שונים וחוסר רצון להתעסק עם בלונים בהחלפה עצמית (בית פרטי).

מכיוון שקמין גז הוא צרכן כבד מאוד, זה אומר שאצטרך להחזיק 2 בלונים גדולים בצורה קבועה רק לצורך הזה, הרבה יותר ממה שאני מוכן לחיות איתו בשלום.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, סולל הדרך כתב:

איך הגענו לחשבונאות שקמין נפט הוא היקר היותר?
אני שואל כי יש לי קמין שכזה ובאמת לא יודע אם כדאי לתדלק אותו (מתדלקים בנפט או סולר?)
פשוט אף פעם לא השתמשתי בו

מחיר נפט להסקה הוא כ-8.5 ש"ח לליטר. סולר להסקה זול יותר אבל פחות מומלץ (ריח, סתימות) ואני לא יודע מה המחיר.

בשימוש מתון של 1 ליטר/שעה מביא לצריכה של כ-8.5 ש"ח לשעה - שווה ערך ל 17 קוט"ש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, GTאי כתב:

משהו עקרוני נגד גז?  (שואל להשכלה כללית, אף פעם לא שמעתי מישהו נגד גז)

גם אני נגד גז. קצת בגלל ההיסטוריה המשפחתית.

אם כבר נזרקו לחלל האויר מיצובישי ופוג'יטסו, יען כי זה הולך לעלות הרבה כסף: מה עם הסקה על בסיס משאבת חום? (כלומר שה"מזגן" לא מחמם אויר ישירות אלא מחמם מים שזורמים בראדיאטורים). לכאורה הדרך האולטימטיבית לחימום. רק לא בדקתי כמה עולה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...