Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יקרה בישראל במקרה של רעידת אדמה?

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 20 שעות, korola כתב:

העלו השערה שיש קשר לחפירות של הרכבת תחתית בגוש דן עם הקריסות האחרונות
השאלה היא האם שהרכבת תתחיל לעבוד בפועל , האם לא נתחיל לראות יותר קריסות? 

אז העלו. איפה החפירות ואיפה הבניין? סתם הנפצות של אנשים (את הבניינים על התוואי ובאיזורי החפירות מנטרים עם ציוד מיוחד)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מאיכות הבניה ונזקי הזמן ותחזוקה לקויה נחשפתי בזמן האחרון בכמה מבנים להריסה (פינוי בינוי) לתופעה יותר מדאיגה

ושם לא היו תסמינים, סדקים או התראות...פשוט נגיעה קטנה עם הכף ובנין שלם כמו מה שהיה שלשום נפל כמו מגדל קלפים.

אני מדבר על שיפוצים לא חוקיים או ללא ידע, דירות שחולקו ללא אכיפה או סתם עשן להם "אופן ספייס" כי לא מודרני יותר מטבח בתוך חדר.

כתוצאה מה"שיפוץ" הזה ראינו מספר דירות שהוסרו להם בתוך חלל הדירה עמודים תומכים.

שאר דיירי הבניין חיים את חייהם ללא ידיעה שהם חיים בבנין שמוחזק לפעמים ע''י המעטפת שלו בלבד.

יכול להחזיק ככה שנים עד ששינוי כזה או אחר (טרמי, שיפוץ נוסף, בניה בכביש או בדיון שלנו רעידת אדמה) יחשפו את המפגע, במקרה הטוב עם התראה מקדימה כמו שלשום...במקרה הרע היינו מתעוררים לבוקר חדשות בסגנון מה שקרה במיאמי.

לדעתי בהרבה ממבני הרכבות על עמודים נעשו בשנים שיפוצים כאלה או אחרים ע''י משקיעים\דיירים לא זהירים או מנוסים.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להעלות לדיון נושא אחר אך קשור, איך אנשים מגיעים למצב שאין להם ביטוח דירה ?

הסכום זניח - 1000 שח לשנה בממוצע כולל תכולה ממוצעת, מבנה בלבד בלי תכולה 500-600 לשנה.

בחדשות נאמר שהרבה דיירים בחולון היו בלי ביטוח דירה, ובעצם איבדו הכל, איך אפשר לא לעשות ביטוח על (כנראה) הנכס הכי יקר שתקנה בחיים שלך?

איפה השכל ?

* התברר לי לא מזמן שקרובת משפחה מהצד של אשתי הייתה בלי ביטוח דירה, אני לא יודע כמה זמן זה היה ככה, אבל ברגע ששמעתי את זה התחלחלתי ואמרתי לה מייד לעשות, והנה הגיעה ההוכחה.

כמו שיש ביטוח חובה לרכב, צריכים לעשות ביטוח חובה לדירה, עכשיו כל אלו רוצים שמישהו יפצה אותם, אם כן מישהו יפצה אותם, זה כנראה יהיה מהכסף שלי ושלכם.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח דירה לא מכסה קריסה כתוצאה מבלאיי.

גם לדיירים בבניין בחולון שהיה ביטוח דירה, אין כיסוי במקרה הזה.

מה שצריך לעשות שם ובכלל בכל הארץ, (וללא ספק הסיפור הזה יהיה זרז רציני) מתחמים שלמים של פינוי בינוי.

זה פחות יפריע לעיריות כי כשאתה בונה מחדש רחוב, יש לך יותר אפשרויות להתאמות תשתית ושטחי ציבור.

אנשים יתחילו להבין שהדירה שלהם לא בטוחה לנצח, ואם מגיעה הצעה טובה והוגנת ילכו על זה.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר
  • רעיון טוב! 1

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ביטוח דירה זה אכן חובה לכל מי שיש קצת חומר אפור בתוך הראש. 

אותו דבר זיהוי סדקים ופניה לגורם מקצועי שיבדוק. אתה רואה שיש סדקים בעמודים שמחזיקים את הבית שלך, לא אכפת לך מזה?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, phpclub כתב:

בחדשות נאמר שהרבה דיירים בחולון היו בלי ביטוח דירה, ובעצם איבדו הכל, איך אפשר לא לעשות ביטוח על (כנראה) הנכס הכי יקר שתקנה בחיים שלך?

איפה השכל ?

אין שום קשר. ביטוח מבנה לא מכסה קריסה בנסיבות שבהן היא התרחשה (כתוצאה מבלאי, כלומר רשלנות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לאנשים טעות לפעמים,  חושבים שאם קונים דירה באם המושבות ב 2 מיליון אז הביטוח מכסה אותם ב 2 מיליון. 

הביטוח לא כולל את רכיב הקרקע, אלא רק את עלות הבנייה. 

לרוב יש להם תחשיבים של עלות הבנייה לפי שנת הבנייה של המבנה ומטר הדירה.

דווקא במקרה של הקריסה בחולון , לדעתי שווי הקרקע ליחידת דיור עכשיו שווה הרבה יותר משווי הדירה בשוק לפני הקריסה. 

חלום רטוב של כל יזם, יש לו עכשיו 100% הסכמה מכל הדיירים. 

אני לא מבין למה אם צינור מתפוצץ אז הביטוח מכסה , אבל אם קורה ראשית קורסת אז הביטוח לא מכסה?
מה ההבדל?  נזילה מצינור זה לא אחזקה?  או שפשוט נח לחברות ביטוח לטפל בדברים הקטנים לצורך פרסומת?

לפני שעה, phpclub כתב:

כמו שיש ביטוח חובה לרכב, צריכים לעשות ביטוח חובה לדירה, עכשיו כל אלו רוצים שמישהו יפצה אותם, אם כן מישהו יפצה אותם, זה כנראה יהיה מהכסף שלי ושלכם.

כמה שווה דירה כזאת בחולון לפני הקריסה? 
מה היה חלק הזכויות בקרקע וכמה עולה בנייה של 80 מטר? 
אם עכשיו יש זכויות ל-2 דירות על כל דירה שקרסה...  כמה כל דייר הרוויח ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מניח שלקריסת קורה יש סימנים מקדימים שזה רשלנות להתעלם מהם. סדקים זה משהו שקשה להתעלם ממנו. פיצוץ בצינור יכול לקרות בבום בלי סימנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, korola כתב:

אני לא מבין למה אם צינור מתפוצץ אז הביטוח מכסה , אבל אם קורה ראשית קורסת אז הביטוח לא מכסה?
מה ההבדל? 

לתקן את הצינור של 200 שקל, לתקן את הקורה זה 200,000 שקל. זה ההבדל.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני מתאר שיקרה - ייכנס ייזם + עורך דין ממולח, יקנה את הזכויות לדירות מהבעלים הקיימים, ואז ילך להקים שם בניין חדש. הבניין כבר הרוס, הדיירים כבר מפונים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, garicho כתב:

מה שאני מתאר שיקרה - ייכנס ייזם + עורך דין ממולח, יקנה את הזכויות לדירות מהבעלים הקיימים, ואז ילך להקים שם בניין חדש. הבניין כבר הרוס, הדיירים כבר מפונים...

איפה יועץ המס שצריך אותו ?  הלך לאכול שניצלים ?
שים לב שמדובר בזכויות בנייה מאוד יקרות, יכולה להיות פה תאונת מס מאוד רצינית.

אם מוכרים זכויות בנייה , יש מיסוי של מס שבח מאוד רציני .. אפילו יותר מ 25%  (לא זוכר בדיוק אבל בעבר הרחוק זה הגיע גם ל 45% ו 48%  ). 

לבעלי הדירות עדיף לקבל הלוואה מחברת הבנייה (או הבנק המלווה) לבנות את כל הדירות ואז למכור דירה מוכנה בפטור ממס שבח  (שנה וחצי אחרי טופס 4). 

יש פה המון כסף על הרצפה מבחינה המיסוי , הרבה הרבה יותר מאשר אם היה ביטוח או לא היה ביטוח. 

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

מניח שלקריסת קורה יש סימנים מקדימים שזה רשלנות להתעלם מהם. סדקים זה משהו שקשה להתעלם ממנו. פיצוץ בצינור יכול לקרות בבום בלי סימנים.

ועובדה, הדיירים לא התעלמו, הם קראו לעזרה שפינתה אותם מהבית , אז קצת קשה להצביע על רשלנות.

אלא אם כן חברת הביטוח תביא הוכחות שהיה סימנים לפני שנים והועד קיבל הצעת מחיר לתיקון והתעלם. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה הגיוני מאד, במיוחד אם רוב הדיירים לא בעלי הדירות ובעלי הדירות ביקרו בפעם האחרונה בבניין ב1990. רחוק מהעין, רחוק מהלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בביניין של 30 ומשהו דירות תמיד מישהו רואה משהו. 
אם היו סימנים אז יש מספיק שוכרים ששלחו מיילים לבעלי הבית והתריעו ,
בטוח היו חלק מבעלי הדירות שניסו כן להזמין בעל מקצוע לתיקון.
צינורות התפוצצו על ימין ועל שמאל וחברות הביטוח שלחו חאפר לתקן את הצנרת. 

זה לא רכב מוזנח עם נהג אחד,  לכן אם היו סימנים מקדימים אז חוקרי הביטוח יצליחו לאתר הוכחות על כך.
ואם הם לא יצליחו לאתר הוכחות אז לכאורה בעלי הבתים שהיה להם ביטוח יכולים לטעון שלא היו סימנים מקדימים וזה קריסה שלא ניתן היה למנוע אותה בעזרת תחזוקה. 
השאלה לכמה בעלי בתים היה ביטוח בכלל 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, garicho כתב:

בגדול לא צריך לקנות זכויות מאף אחד.

יגיע יזם יציע פינוי בינוי יקבל את כל ההקלות ובא לציון גואל.

הם יקבלו את הדירות שלהם כולל הקלות מיסוי, הוא יקבל 3 קומות למעלה.

אבל - צריך לזכור שהחלק שנפל הוא רק חצי או רבע מקומפלקס בניינים א''א לעשות רק לחלק שלהם פינוי בינוי וצריך הסכמה של כולם.

אבל 2. קראתי פעם שכל ההקלות במסגרת תמ''א הם רק לבניין קיים שיעבור הריסה או תוספת, במידה והבניין נפל חל על השטח התב''ע המקומית ללא הקלות.

מה שיכול לעשות ברז רציני במקרה הזה..

אולי @natco ידע יותר.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הבית המשותף התפרק - תרתי משמע.
ולכן במידת הצורך אין ממש בעיה לקחת את המתחם לפירוק שיתוף ,

כך שמי שלא רוצה , לא יכול לבנות .. ימצא את עצמו מוכר את חלקו במגרש ליזם החלקלק. 

כך שמהר מאוד תהיה חברה קבלנית שתרצה לבצע את הבנייה של הביניין החדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...