Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם מטילים מס על נטפליקס מתי יטילו לנו מס על האוויר שאנו נושמים?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 27.7.2021 בשעה 17:10, yuvk כתב:

לגיטימי בעייניך לגבות מע"מ על לחם אחיד, אבל לא על נטפליקס? 

אתה משלם מע"מ על כל אפליקציה שאתה רוכש בטלפון? זה אותו הדבר

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, netanel1014 כתב:

סוג של. יש זוגות שהנכנסו להריון לא מתוכנן והתחתנו מוקדם. הילד השני בא פשוט מחוסר חשיבה .

אוקי, אז אם יש להם ילד שבא "מחוסר חשיבה", מה אשם "יוקר המחיה" בזה שלא נשאר להם כסף?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם הילד לא אשם.

אז למרות שאמא ואבא בני דודים והוא יכול לשכוח מטיסות לחו"ל, טלוויזיות, אייפונים ומותגים אבל לפחות הוא לא יהיה רעב וחולה ותהיה לו אפשרות לרכוש השכלה שתשפר לו את החיים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

בהמשך לנאמר קודם על החקלאים, תראו בחדשות איך הם מפגינים, חוסמים כבישים וזורקים קרטוני ביצים וירקות על הכביש כאילו זה זבל. פשוט גועל נפש. העיקר "ציונות".

איך התבאסתי לפתוח ככה את הבוקר. לא משנה כמה קשיים יש בתחום זה לא תירוץ. אם הייתי שם עם ביצים שלי הייתי מחלק לאנשים ברמזור אם הטענה שלי היא "זה גם ככה לא שווה כלום (זה כן)" אופנוען שעובר שם יכול לאבד את החיים שלו

• רעיון טוב! 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, yotams4 כתב:

אם הייתי שם עם ביצים שלי הייתי מחלק לאנשים ברמזור 

מי לוקח לחתימה?

• מצחיק 4
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זו מלחמה של המועצות המסריחות האלה באזרחי המדינה והחקלאים גם נדפקים ממנה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Mikelt89 כתב:

האם לא ראוי ביחד עם כל העלאה של מיסוי בארץ שבאופן ישיר או עקיף מייקרת את עלות המחיה גם להעלות את שכר המינימום? האם הממשלה מודעת לכמות האנשים שאני בינהם ולא היחיד במשפחה שעובדים בשכר מינימום ובקושי סוגרים את החודש..? כל אזרח עובד ראוי לחיות בכבוד אם זה במשכורת מינימום או במשכורת מנהל מוצר, את השכר שלהם הם מעלים כל שנה כמובן.

בוא ניקח בעל עסק בשם משה כהן שיש לו עסק עם 50 עובדים שרובם עובד בשכר מינימום.

אתה אומר לו אתה צריך להעלות ב-5 שקל את שכר המינימום. מה הוא יעשה? או שהוא יעלה את מחיר השירות שהוא נותן (ואז אתה שמרוויח מינימום סובל) או שהוא מקצץ שעות לעובדים (ואז הם סובלים) או שהוא סופג עליו את ההעלאה ואז הוא סובל (אבל למה שיסבול אם מישהו אחר יכול?)

ושמעלים שכר מינימום גם האלו שמרוויחים קצת יותר ממינימום רוצים העלאה

בקיצור, להעלות את שכר המינימום  לא בהחלט תורם

לפני 6 שעות, netanel1014 כתב:

ואז המשפחה לוחצת שתקנה דירה ואתה לוקח הלוואה להון עצמי ואוכל אותה. מכיר את זה מקרוב.

אני השלמתי עם הסיטואציה שבמצב הנוכחי לקנות דירה זה לא סביר כלכלית. החלטתי לעשות חיסכון לילדים כבר עכשיו ולדרבן אותם ולעזור להם להשקיע בלימודים ולתת להם ידע פיננסי. ככה שיהיו גדולים תהיה להם היכולת הכלכלית להיות תלויים בעצמם. בקשר לדירה מה שיהיה יהיה 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, עדי-אל כתב:

אני השלמתי עם הסיטואציה שבמצב הנוכחי לקנות דירה זה לא סביר כלכלית. החלטתי לעשות חיסכון לילדים כבר עכשיו ולדרבן אותם ולעזור להם להשקיע בלימודים ולתת להם ידע פיננסי. ככה שיהיו גדולים תהיה להם היכולת הכלכלית להיות תלויים בעצמם. בקשר לדירה מה שיהיה יהיה 

עשית נכון מאוד. הכרתי מישהו שלקח הלוואה להון עצמי ומשכנתא וסה"כ ההחזרים שלו היו כמעט 10 אלף (דירה יקרה) והוא התחיל להכנס לסחרחורת של חובות למרות שהמשכורת שלו הייתה גבוהה (16-17 נטו שלו ושל אישתו ביחד) וכששאלנו אותו למה הוא רכש דירה? הוא אמר אגו. 

אם היה משכיר היה יוצא לו 4000-4500 על אותה דירה ואת השאר חוסך לילדים. TRUE STORY.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, netanel1014 כתב:

הילד השני בא פשוט מחוסר חשיבה .

חשיבה מהראש הלא נכון.

לפני 8 שעות, SlowRide כתב:

הוא יכול לשכוח מטיסות לחו"ל, טלוויזיות, אייפונים ומותגים אבל לפחות הוא לא יהיה רעב וחולה ותהיה לו אפשרות לרכוש השכלה שתשפר לו את החיים.

בהרבה מהמקרים, דווקא במשפחות האלו הילדים חושבים שהם חייבים שיהיה להם ה-כ-ל ושהכל מגיע להם ושדברים חומריים זה הדבר היחיד החשוב בעולם, וזה בעיקר כי איכות החינוך שהם מקבלים נמוכה בגלל הבעיות הכספיות. אירוני משהו.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ברווז כתב:

בהרבה מהמקרים, דווקא במשפחות האלו הילדים חושבים שהם חייבים שיהיה להם ה-כ-ל ושהכל מגיע להם ושדברים חומריים זה הדבר היחיד החשוב בעולם, וזה בעיקר כי איכות החינוך שהם מקבלים נמוכה בגלל הבעיות הכספיות. אירוני משהו.

איכות החינוך לא בהכרח נגזרת מהמצב הכלכלי של ההורים.

הורה חרא זה הורה חרא, בלי קשר לסימן לפני המספר במצב העו"ש.

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח, לחלוטין נכון. 

אבל יש פה אבל במשפט הזה. 

מניסיוני, וברוב המקרים שאני ראיתי אישית במו עיניי הענוגות, המשפט שאמרתי נכון.

יש גם "בני טובים" שהם אשפה אנושית. גם בהם לצערי הרב יצא לי להיתקל, יותר מדיי מקרוב.

חזרה לנושא:

מה לדעתכם ניתן ורצוי לעשות ברפורמת המיסים כדי לעצור את ההזייה של "מי שאין לו כסף לעולם ישלם יותר"?

אתחיל עם דוגמא מהחיים.

אני מודה ומתוודה- קשה לי להעלים את המינוס. מאחר ואני עם תקציב יחסית נמוך, אני נאלץ לקנות דברים זולים. דברים זולים מתקלקלים בתדירות גבוהה, אז צריך להחליף אותם. כמובן, בתשלומים כי לרוב אין אפשרות להוציא סכום נאה בתשלום אחד. ככה הכל מתגלגל לו.

המינוס. דוגמא מדהימה למשפט שקבעתי פה: "מי שאין לו כסף לעולם ישלם יותר".

אתה נכנס למינוס. אתה לא מצליח לצאת ממנו. קורה. רוב משקי הבית בארץ בשיטואצייה דומה. 

הריבית שהבנק משלם לך על פלוס היא סביב 10 אגורות למיטב זכרוני לסכומים מקבילים לסכומים של מינוס אפשרי.

הריבית שהבנק גובה ממך על מינוס (מינוס = אין לך כסף, כן?) היא סביב 400 שקלים.

0.1 מול 400.

הבדל  של 400,000%.

ארבע מאות אלף אחוזים.

אם זה היה 100% הבדל- ריבית של 0.2 אגורות על המינוס, הגיוני ואין בעייה לאף אחד עם זה. 

1000%- אז אתה משלם שקל בריבית. שקל אחד שלם. 1000%, אבל אוקיי.

הבנק יכול לתת לך 0.1 ש"ח כשטוב לך, אבל לקחת ממך 400 ש"ח כשאין לך.

ארבע מאות אלף אחוזים הפרש.

כל כמה חודשים כמו שעון.

וזו רק דוגמא אחת, שניתן ורצוי מאד לתקן בחוקי המס החדשים- הגבלת הרווח של הבנק על המינוס לרמה הגיונית שה"נהנה" מהחשבון יוכל לשלם, ולא נתח לא קטן ממשכורת מינימום למשל. 

הקטנת ההפרש למשהו סביר והגיוני.

כששואלים אותי מי הנהנה העיקרי מחשבון הבנק שלי, אני תמיד עונה- "הבנק".

ובכלל, בתקופה זו של בעיתיות בתחום התעסוקה עם כל המגיפה, היה מאד ראוי להיכנס בבנקים ולהגביל להם לא מעט פרמטרים, שיחד עם המיסים החדשים המתוכננים לא יפגעו בסופו של דבר פגיעה כל-כך קשה בכיסים של התושבים. 

רוב אלו שבמינוס, הם עם הלוואה אחת לפחות (רוב ההלוואות, נניח, פריים+6 לצורך הדיון. מה יקרה אם יפחיתו את ה-6 הזה למספר קטן יותר?).

ואני משוכנע שאלו שמגיעים מתוך מסגרת בנקאית יוכלו לחשוב על עוד כמה נקודות שבהן ניתן להקל על האזרחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אפילו מוגדר ב"חוק אשראי הוגן". נראה הוגן בעיקר לבנק.

דרך אגב ברווז - איזה כרטיסי אשראי אתה מחזיק? אני לא מתכוון לסוג הכרטיס, אלא האם הוא בנקאי או לא.

לי יש כרטיסים מ-3 סוגים:

כרטיסים בנקאיים (בנה"פ וישראכרט) - ריבית "קרדיט" פ+1.5.

כרטיסי ישראכרט לא בנקאיים - ריבית "קרדיט" פ+4.5.

כרטיסי כאל חוץ בנקאיים - ריבית "קרדיט" פ+7 עד פ+8.

כמובן שלעולם איני משתמש בהלוואות האלה ברבית קצוצה

לצורך השוואה, באתר הבנק, ריבית האוברדראפט בשכבה הראשונה היא פ+6.5 וגדלה בשכבות הבאות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד, בנקאי (כאל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק מה הריבית המצויינת בדף החשבון.

"חיוון נתוני אשראי" - כלומר דירוג אשראי אישי שלך - אמור לאפשר לקבל הלוואות בתנאים יותר טובים, בתנאי שהדירוג שלך טוב. יש מדינות בהן זה דבר בסיסי, בישראל זה עדיין לא דבר סטנדרטי, ויתכן שאפשר לשפר תנאים (דורש בירור, אף פעם לא ניסיתי).

דרך אגב, כמה המלצות לגבי כרטיסי אשראי, בראשן להחזיק יותר מאחד ומסוג אחר (למקרה תקלה או אבדן\גניבה) ולוודא שאינך משלם דמי כרטיס, ואם צריך - להתקשר לחברת האשראי על מנת לשפר תנאים. דמי הכרטיס זו הוצאה קטנה אך מאוד מרגיזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) לך תגיד לבנק שאתה לא רוצה לשלם דמי כרטיס. :lol:

2) לא מדובר על הלוואות דרך חברת האשראי אלא הבנק.

3) כולי תקווה, שהלוואה עבור רוב האנשים היא דבר שהם נכנסים אליו בכובד ראש ובוחנים אותו כמו כל הוצאה אחרת מבחינת תנאים והחזרים. לעומת זאת, רווח לבנק של 400,000% על העמלה שאתה משלם על המינוס גרועה בעיניי בהרבה מהלוואה- העליתי את כל נושא ההלוואה כעוד נושא שרצוי לגעת בו ברפורמת המיסים החדשה ולהקל במעט על כל מי שהדבר נוגע אליו לאור הכבדות המיסים החדשים. כמו שאפשר להכביד, אפשר גם להקל עם רגולצייה ומשום מה על זה לא חושבים אף פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...