Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם מטילים מס על נטפליקס מתי יטילו לנו מס על האוויר שאנו נושמים?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אין מה לעשות, If you wanna play, you gotta pay.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 6 דקות, traka64 כתב:

עד כמה שזכור לי שר האוצר הנוכחי הבטיח לא להעלות מיסים...אבל אם ראש הממשלה יכול להבטיח ואחר כך להפר את כל ההבטחות אז למה לא שר האוצר?

אף אחד לא יכול לדעת אם יעלה מיסים או לא לפני שנכנס לתפקיד ונחשף לנתונים אז מראש לא היה מה להתייחס לאמירות.

אל תשכח גם שמדובר על הרבה שינויים מתוכננים כך שאולי נשלם יותר על נטפליקס אבל היבוא יהיה יותר זול אז אף אחד עדיין לא יודע מה תהיה ההשפעה הכוללת על הכיס שלנו.

אישית הייתי רוצה לראות מיסוי על מוצרי יוקרה (כן, כולל טלויזיות יקרות ואפילו חופשות) ומנגד ביטול המע"מ על מוצרי מזון. כך העני שלא יכול לצרוך מוצרי יוקרה יהנה מההנחה על המזון ומי שיצרוך חופשות ומוצרי יוקרה יממן את ההפרש ממוצרי המזון שקנה יותר זול.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, traka64 כתב:

עד כמה שזכור לי שר האוצר הנוכחי הבטיח לא להעלות מיסים...

ברור לך שזה ליברמן, נכון?

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

ומנגד ביטול המע"מ על מוצרי מזון

וגם ביטול המחירים המפוקחים, הגבלת היבוא ומכסות היצור שגורמות למחסורים ולמחירים גבוהים. אוכל צריך להיות בזול ובשפע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא ציפה להעלאת מיסים אחרי ה"הרחבה" בתקופת הקורונה הוא, במקרה הטוב, תמים.

איזה מיסים יעלו ובכמה זו לא החלטה כלכלית טהורה, לאג'נד  הפוליטית תפקיד לא קטן בבחירה.

@SlowRideהנושא שהעלית הוא לא כל כך פשוט. זה בדיוק כמו הדיון על אל-על: המחיר לצרכן אינו חזות הכל. אתה יכול לייבא הכל בזול, לא בהכרח באיכות מספקת, ובמשבר הקטן הראשון להשאר עם מחסור. זוכר את משבר הביצים לפני שנה? הגנה על ייצור המזון בארץ חיונית, כי כשרקטות יפלו על חיפה ואשדוד העגבניות לא יגיעו מטורקיה. ואם אתה בכל זאת תרצה ביצים מאירופה כדאי שיהיו כמה מטוסים של אל-על כדי להביא אותן.

מה שאני רוצה לומר הוא שההסתכלות צריכה להיות יותר רחבה וארוכת טווח מהמחיר בסופר היום.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

הנושא שהעלית הוא לא כל כך פשוט. זה בדיוק כמו הדיון על אל-על: המחיר לצרכן אינו חזות הכל. אתה יכול לייבא הכל בזול, לא בהכרח באיכות מספקת, ובמשבר הקטן הראשון להשאר עם מחסור. זוכר את משבר הביצים לפני שנה? הגנה על ייצור המזון בארץ חיונית, כי כשרקטות יפלו על חיפה ואשדוד העגבניות לא יגיעו מטורקיה. ואם אתה בכל זאת תרצה ביצים מאירופה כדאי שיהיו כמה מטוסים של אל-על כדי להביא אותן.

אתה כותב דברים לא נכונים.

לישראל אין יכולת לספק מזון לכולנו בלי יבוא. אין. וכבר דיברנו על זה בזמן הקורונה. רק כדוגמא: ישראל מייבאת למעלה מ-90% מגרעיני החיטה שנצרכים כאן בסופו של דבר, למעלה מ-80% מהדגים ומהבשר. ואין דרך לפתור את זה בגלל תנאים גאוגרפים, שטח מאוד מוגבל, אקלים וכו' וכ'. אז כן, בשעת משבר רציני אחנחנו עלולים להשאר במחסור. 

כבר נכתב גם פה אינספור פעמים שאם רוצים להגן על החקלאים כערך (וזו שיחה נפרדת) - הפתרון הסביר יותר לזה הוא סבסוד ישיר. לא חסמי יבוא, לא מיסים פסיכיים על כל דבר שאפשר למסות. 

כמובן שאתה גם יכול לא לייבא שום דבר ולאכול זבל כאן. מי אמר שמה שמוכרים לך בסופר הוא טוב? יש המון טענות על זה שהסחורה היותר טובה שגדלה כאן מיועדת לייצוא בכלל. אתה יודע להגיד שזה לא נכון?

להשתמש באלעל בשעת חרום זו החלטה אחת. אחרת היא להלאים ולהשתמש במטוסים כחלק מחייל האוויר, או לקנות עוד מטוסי תובלה לחייל האוויר. בהתחשב בזה שהמדינה מוכנה לזרוק אינסוף כסף על אלעל בלי לקבל אותו בחזרה, אני באמת לא יודע מה ההבדל הגדול. אבל אולי יש.

יש עוד סיבות למנוע חסמים ואובר רגולציות על ייבוא, ואתה יכול למצוא הסברים אצל כלכלנים רבים וטובים. ואני מקווה שלפחות מכון התקנים הישראלי אכן יהפוך להמלצה, כפי שהוצע לאחרונה בכנסת.

לפני 38 דקות, sperial כתב:

מה שאני רוצה לומר הוא שההסתכלות צריכה להיות יותר רחבה וארוכת טווח מהמחיר בסופר היום.

אבל זה לא מה שאתה מציע. אתה מציע שלל הסברים לא נכונים למה אי אפשר אחרת.

לפני שעתיים, sperial כתב:

על זה דיברתי כאשר הזכרתי את בעיית המיסוי הבינלאומי.

סתם טעית במינוחים, אלא אם אתה מתכוון לפתח דיון על זה שעדיף שלא נשלם מעמ והחברות ישלמו מס גבוה יותר, או הפוך.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

המחסור נובע מזה שיש מכסות יצור בשילוב עם חסמים ביבוא. לא רק שאתה לא מאפשר לייבא כשיש מחסור, אתה גם משמיד סחורה טובה. זה טימטום גדול ביותר.

אין מה לעשות, אנחנו לא ב1920 ויש גלובליזציה. להפנות עורף לגלובליזציה זה כמו להתכופף להרים את הסבון בכלא.

ישראל לא מסוגלת לייצר את כל המזון שהיא צורכת, זה בלתי אפשרי. זה גם תלוי בעוד דברים כמו דלק וציוד שנרכשים מחו"ל.

עדיף שבמוצרי מזון יהיה שפע ומבחר וגם עניים יהנו ממזון איכותי ויצרכו פחות שירותי בריאות. השיטה הנוכחית רק מייצרת מחסורים ומייקרת מחירים. קראתי שמוצרי יסוד מפוקחים בישראל יקרים יותר מאשר בחו"ל במדינות שאין עליהם פיקוח.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו כותרת.

מי יישמע, בלי טלוויזיה אי אפשר לחיות?

יקר לך - אל תראה טלוויזיה.

אישית הפסקתי לפני 12 שנה, ולא בגלל המחיר הכספי. 

באוויר לנשימה, אין אופציה לא לנשום.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

כבר נכתב גם פה אינספור פעמים שאם רוצים להגן על החקלאים כערך (וזו שיחה נפרדת) - הפתרון הסביר יותר לזה הוא סבסוד ישיר. לא חסמי יבוא, לא מיסים פסיכיים על כל דבר שאפשר למסות. 

סיבסוד ישיר מוציא כסף מקופת המדינה. חסמי יבוא מכניסים.

אתה יכול ללכת על סיבסוד ישיר אבל אז פתאום יהיה שוב מע"מ על פירות וירקות כי מישהו צריך לשלם את הסיבסוד הזה ונישאר באותן העלויות ללקוח.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

זוכר את משבר הביצים לפני שנה?

זוכר את המחסור בחמאה לפני שנתיים?

משבר הביצים היה מלאכותי. אנשים חששו מהלא נודע ואגרו כמויות של ביצים. כשהעניינים התבהרו, היה מספיק ביצים לכולם.

משבר החמאה לעומת זאת, היה מובנה בשיטת המכסות וה"הגנה" על היצור המקומי.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפנושא הגרעינים די חריג, ולכן למדינה אין מאגרים.

ההצעה שלך לגבי חיל האוויר לא ישימה מסיבה פשוטה: מטוסים וטייסים צריכים לטוס. טייס שאינו טס מספיק מאבד את כשירותו ( @shais01אולי תוכל לפרט) ומטוס שעומד על הקרקע הוא משאב יקר ומבוזבז, בין אם הוא צבוע בצבעי אלעל ובין אם בצבעי חיל האויר. ע"ע מטוס ראש הממשלה, שכיוון שהוא יחיד בסוגו בצי הישראלי מהווה כאב ראש לא קטן גם מבחינת אחזקתו וגם מבחינת כשירות הצוותים.

@פינדרמשבר נייר הטואלט היה מלאכותי. משבר הביצים - ואל תשכח שהיה מדובר בפסח, שבו תמיד צריכת הביצים גבוהה במיוחד - נפתר אחרי כמה טיסות מיוחדות.

@SlowRideציינת פיקוח מחירים, לא ציינת סבסוד עצום לחקלאות בהרבה מאד מדינות. זה מה שמוזיל את העלויות. לגבי בחירת המוצרים בפיקוח - שסה"כ מספרם קטן - אכן יש עיוות היסטורי, במיוחד לגבי הלחם, שמצריך עדכון המוצרים ואולי גם שיטת הסבסוד/פיקוח.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, amosbmw כתב:

איזו כותרת.

מי יישמע, בלי טלוויזיה אי אפשר לחיות?

יקר לך - אל תראה טלוויזיה.

אישית הפסקתי לפני 12 שנה, ולא בגלל המחיר הכספי. 

באוויר לנשימה, אין אופציה לא לנשום.

מחר יעלו מיסים על אחזקת רכב משומש עם מנוע גדול.

יקר לך - אל תקנה, מה רע בספייס סטאר?

אני אישית נוהג על מפלצות תאוצה כמו סיויק 1.6 ויטק, ופריוס 1.8 על ה123 כח אוגר האימתניים שלה, ואף אחד לא מת מזה.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

@יבגניפנושא הגרעינים די חריג, ולכן למדינה אין מאגרים.

לא, אתה פשוט טועה. הצגת תאוריה בפוסט הקודם. היא לא נכונה. זה כל הסיפור.

לפני 4 דקות, sperial כתב:

ההצעה שלך לגבי חיל האוויר לא ישימה מסיבה פשוטה:

אז טייסי חייל האוויר לא עושים מילואים יותר?

לפני 5 דקות, sperial כתב:

מטוס שעומד על הקרקע הוא משאב יקר ומבוזבז.

אבל מימון של חברת תעופה לאומית במאות מיליונים וסבסוד חקלאות כי אתה לא מבין שזה לא עוזר לך - זה לא "יקר"?

די נו.

לפני 5 דקות, sperial כתב:

משבר הביצים - ואל תשכח שהיה מדובר בפסח, שבו תמיד צריכת הביצים גבוהה במיוחד - נפתר אחרי כמה טיסות מיוחדות.

"כמה טיסות מיוחדות".. אתה לא שם לב לאירוניה? :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שלא נהפוך את זה, המדינה צריכה כסף כדי לתת את השירותים לתושב ולאזרח

והכזף הזה מגיע ממיסוי ישיר או עקיף

אפשר לנהל דיון על איך מה וכמה למסות, אבל בסופו של יום - צריך להביא את הכסף הזה

אם רוצים לא להעלות מיסים ישנן 2 דרכים אחרות

או צמצום ההוצאות

או הגדלת הגירעון

אני אישית חושב (ואני מודע לזה שאני לא מעניין אף אחד) שהדרך הנכונה בשלב זה היא לנהל נכון יותר דווקא את הצד של ההוצאות

לבדוק מה ניתן להוריד מבלי לפגוע משמעותית בשירות לתושב

ואני גם סבור שיש לא מעט שומנים לא הכרחיים שבהם ניתן לחתוך ושם הכסף הגדול נמצא

הבעיה שכדי לקיים קואליציה אתה מפזר כספים בצורה לא הגיונית רק כדי לקנות שקט תעשייתי

והבעיה הנוספת זאת ההסתדרות שלא מאפשרת טיפול עומק בשומנים

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 2 דקות, vadim6385 כתב:

מחר יעלו מיסים על אחזקת רכב משומש עם מנוע גדול.

כבר יש על זה יותר מיסים מאשר על פחון חיסכון.

אם יעלו אותם עוד, יותר אנשים יעברו לפחוני חיסכון. ככה זה עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...