Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם מטילים מס על נטפליקס מתי יטילו לנו מס על האוויר שאנו נושמים?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

@יבגניפשוב, חשוב כמה תעלה למדינה רכישת, נניח, תריסר מטוסי תובלה נוספים לחיל האוויר, תחזוקתם, אימון הצוותים וכו', בלי ההכנסות שמכניסה חברת תעופה. מבחינת עלות למדינה כנראה שזה הרבה יותר.

@avargel פתחת עוד תיבת פנדורה - "קיצוץ שומנים". הרי חלק גדול מהגדרת ה"שומנים" הוא פוליטי, לא מעט ממה שנראה לך מיותר נראה לי חיוני ולהפך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

כבר יש על זה יותר מיסים מאשר על פחון חיסכון.

אם יעלו אותם עוד, יותר אנשים יעברו לפחוני חיסכון. ככה זה עובד.

אפילו שאני לא רואה את עצמי נוהג על פחית כמו ספייס סטאר, אני מקבל את זה.

אפילו משתעשע בזמן האחרון עם הרעיון של לרדת ממשפחתית לסופרמיני, אם וכאשר יימאס לי מהסיויק.

לפני 3 דקות, ofir1988 כתב:

היום למשל לקנות רכב חדש במזומן שמור לאוכל' מסוימת 

כן, זקנים אשכנזים/תימנים/עיראקים בני 200, שאוגרים כסף מתחת לבלטות, ועל הדרך יש לכל אחד איזה 5 דירות שקנו מעמידר בקומבינה.

רק שהקהל הזה גם נוטה לנהוג במכוניות שעוד זוכרות את יצחק שמיר.

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים - מה לעשות, לכל אחד יכולת שונה וסדרי עדיפות שונים, וגם אלה משתנים במהלך החיים. בימי יצחק שמיר יכולתי להרשות לעצמי לקנות מכונית בת 8, כנראה משוחזרת משתיים הרוסות. עם השנים התקדמתי.

אם אתה מתלונן על מחירי הרכב אני יכול לספר לך על הימים שבהם רכישת רכב, אפילו משומש, היתה ארוע חגיגי שגרר מחוייבות להרמת כוסית במקום העבודה. אז כנראה שמאז חל שיפור.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא די מתבקש לחייב במע"מ על שירותים דיגיטליים, העלות לצרכן הסופי לא כ"כ גבוהה, עלות הגבייה לא גבוהה וזה לא צפוי לייצר התנגדות אצל החברות הללו. בהקשר הזה דומני שיש הסכמה די גורפת בקרב אנשי המקצוע שמע"מ על אף שהוא מנגנון די מורכב עד כמה שאני מבין, הוא מס די יעיל. 

הבעיה האמיתית היא בנסיון להכפיף את החברות הללו לכל מיני רגולציות הזיה כגון חובות השקעה בהפקות מקור, סוגה תחתית וכל השיט הזה. או בקצרה- לחייב אותן לתמוך בעוד קבוצת לחץ, זה ייצור בעיה.

ואם כבר ראנט על חוק ההסדרים, רוב הרפורמות נראות טוב (והלוואי ויעברו), אבל  הקשקוש הל מיסוי ב40% של רפואה פרטית (ולא משנה כרגע על מי הוא מוטל) זו זוועה אמיתית בעיני, במקום לתת לרפואה הפרטית לשגשג ובאמצעותה לשפר את הציבורית, מנסים להרוג את הפרטית כדי שהציבורית תישאר רעה לכולם, נשגב מבינתי (וכן אני יודע שהמערכת הציבורית פה טובה יחסית בקנ"מ בינלאומי ועדיין "כצרכן" של שירותי רפואה מעל הממוצע לגילי כנראה, הרפואה הפרטית לגווניה נתנה לי מענה בלא מעט מקרים שבציבורית המשכתי לסבול. אני מניח שלעוד לא מעט אחרים שהם לא עשירים בהכרח, אז למה להרוג את זה?)

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקו - הפרטים עדיין לא ברורים, אבל מה שהבנתי היא שהמס על הרפואה הפרטית נועד לצמצם את מיקור החוץ של הקופות (כולל הביטוחים המשלימים), ולא יחול עליך כצרכן פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

@יבגניפשוב, חשוב כמה תעלה למדינה רכישת, נניח, תריסר מטוסי תובלה נוספים לחיל האוויר, תחזוקתם, אימון הצוותים וכו', בלי ההכנסות שמכניסה חברת תעופה. מבחינת עלות למדינה כנראה שזה הרבה יותר.

@avargel

למה שאתה לא תחשב? הרי אתה מציע הסבר סמכותני - לא אני.

עזוב, שלב לפני: בוא נתמקד במזון. טעית בזה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, sperial כתב:

כמה תעלה למדינה רכישת, נניח, תריסר מטוסי תובלה נוספים לחיל האוויר, תחזוקתם, אימון הצוותים וכו', בלי ההכנסות שמכניסה חברת תעופה. מבחינת עלות למדינה כנראה שזה הרבה יותר

עזוב את זה, מדובר על שגרה ולא על זמני מלחמה. מה עדיף, פעם בכמה שנים שיהיה איזה מחסור רגעי בגלל איזה מבצע צבאי שקורה פה ושם או שיהיה מחסור תמידי בחגים ומחירים גבוהים כל הזמן? 

לפני 34 דקות, sperial כתב:

נתקו - הפרטים עדיין לא ברורים, אבל מה שהבנתי היא שהמס על הרפואה הפרטית נועד לצמצם את מיקור החוץ של הקופות (כולל הביטוחים המשלימים), ולא יחול עליך כצרכן פרטי

ומה עם ביטוחים פרטיים שלא קשורים לקופות חולים, שאנשים קונים אותם כי הרפואה הציבורית לא מספקת את השירותים האלה? מה ההיגיון לשלם על זה תוספת מס? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, DareDevil כתב:

אולי גם מס על הצבע בשידורי טלויזיה?

שששש! אל תיתן להם רעיונות!

לפני 5 שעות, sperial כתב:

@ברווז אתה לא הלקוח של וייז. הלקוח הוא מי שמפרסם אצלם, או אצל גוגל, או חברות בינלאומיות כאלה. והבעיה שהזכרתי קודם היא מיסוי החברות האלה.

גוגל אמורה לשלם מיסים על ההכנסות שלה בארץ, אבל יש תרגילים של רישום החברה בכל מיני מקלטי מס. על זה דיברתי כאשר הזכרתי את בעיית המיסוי הבינלאומי.

אני לא הלקוח, אני המוצר. ידוע. 

אבל המדינה לא מרוויחה כלום מזה שאני לקוח (או מוצר) של WAZE. כשיבינו את זה, ייתכן שהמצב ישתנה... 

תסריט הגיוני אחד: המדינה מחליטה למסות חזק וכואב את WAZE, הם מצידם עוברים לשימוש בדמי מנוי חודשיים כדי לגבות את העלות מהמשתמשים.

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

יש צריכה של שירות שנמכר בארץ ונצרך בארץ. למה שהם לא ישלמו מע"מ ויס כן?

שלישית, נטפליקס זה מותרות. למה לכל הרוחות שיפטרו מותרות  ממס כשעל מים למשל כן יש מס?

מסכים, עם השגות קטנות.

YES זו חברה שנוצרה בארץ, עם ציוד (לא יודע אם מיובא או מיוצר בארץ האמת) שמותקן בארץ. נטפליקס היא חברה שנוצרה בחו"ל וכל המוצרים שלה בארץ הם דיגיטליים נטו.

גם YES וגם נטפליקס הם מותרות. גם הוט. אפילו עדן+. כשחושבים על זה, גם טלוויזיה יכולה להיות מוגדרת כמותרות (נגיע לזה עוד מעט בהמשך הציטוטים).

מה שמרתיח בכל הסיפור הזה, זו העובדה שהדיבור על מיסוי התחיל רק כשהחברה צברה מסה קריטית שיכולה להוות פרה חולבת עבור הממשלה. בדיוק כמו המיסוי הירוק של הרכבים שקיבל תפניות בעלילה ברגע ההגעה למסה קריטית.

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

אישית הייתי רוצה לראות מיסוי על מוצרי יוקרה (כן, כולל טלויזיות יקרות ואפילו חופשות) ומנגד ביטול המע"מ על מוצרי מזון. כך העני שלא יכול לצרוך מוצרי יוקרה יהנה מההנחה על המזון ומי שיצרוך חופשות ומוצרי יוקרה יממן את ההפרש ממוצרי המזון שקנה יותר זול.

אני לא זוכר מתי ומי ואיך, אבל הייתה מהפיכה בתחום עלויות הטלויזיות לפני מספר שנים. אחד משרי האוצר (וסליחה שוב שאני לא זוכר מי ומתי- יכול להיות שזה בכלל שר התקשורת, פשוט לא זוכר) עשה מהפיכה בנושא העלויות לצרכן, וכיום ניתן למצוא טלויזיה בגודל שבעבר נחשב לדמיוני במחיר מגוחך. לפני אי-אילו שנים רכשתי מסך סביר ב-3K ש"ח, כיום אם הייתי הולך לרכוש אותו, היה עולה פחות מ-800 במקרה הגבוה.

מע"מ הוא מס שוויוני לכל קצוות האוכלוסייה (שלא משתמשת בכלכלה שחורה). זה אחד מהמיסים היחידים שגם החרדים משלמים. 

כיום יש את הטכנולוגייה לאפשר מיסוי דיפרנציאלי בהתאם לכושר ההשתכרות (הכל דיגיטלי, וניתן להטמיע "פטור" או "הנחה" ישירות לתוך השבב בכרטיס האשראי למשל) לאוכלוסיות בעלות כושר השתכרות נמוך, אבל זה מצריך היערכות ורצון טוב מצד הממשלה.

לפני 3 שעות, traka64 כתב:

עד כמה שזכור לי שר האוצר הנוכחי הבטיח לא להעלות מיסים...אבל אם ראש הממשלה יכול להבטיח ואחר כך להפר את כל ההבטחות אז למה לא שר האוצר?

הוא לא מעלה מיסים. הוא מוסיף מיסים. יש הבדל :lol:

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

אתה כותב דברים לא נכונים.

לישראל אין יכולת לספק מזון לכולנו בלי יבוא. אין. וכבר דיברנו על זה בזמן הקורונה. רק כדוגמא: ישראל מייבאת למעלה מ-90% מגרעיני החיטה שנצרכים כאן בסופו של דבר

כבר נכתב גם פה אינספור פעמים שאם רוצים להגן על החקלאים כערך (וזו שיחה נפרדת) - הפתרון הסביר יותר לזה הוא סבסוד ישיר. לא חסמי יבוא, לא מיסים פסיכיים על כל דבר שאפשר למסות. 

כמובן שאתה גם יכול לא לייבא שום דבר ולאכול זבל כאן. מי אמר שמה שמוכרים לך בסופר הוא טוב? יש המון טענות על זה שהסחורה היותר טובה שגדלה כאן מיועדת לייצוא בכלל. אתה יודע להגיד שזה לא נכון?

החקלאים בארץ תקועים ונעולים מכל הכיוונים שרק אפשר לחשוב עליהם.

הבעייה הכי גדולה לחקלאים המגדלים מזון היא הכשרות הניכפית עליהם והחוקים הנוקשים שלה. 

היה לא מזמן בחדשות על מישהו שרצה לגדל אוכמניות בארץ ולשווק לעסקים. חוקי השמיטה (אסור לו למכור במשך 3 שנים ראשונות מתוך 7 שנות חיים של הצמח) מרטו לו את כל השערות מהראש.

לעסקים בגודל ענק, אין בעייה עם זה- כמו גם לעסקים שלא מחוייבים לשמור על הכשרות (בחו"ל). יש להם אפשרות למכור את התוצרת מהיום הראשון ללקוחות שהכשרות לא מעניינת אותם, ואחרי 3 שנים יכולים למכור גם ללקוחות כשרים ולקבל עוד הכנסות מזה, ולכן ייבוא מקבל עדיפות...

ויש לי הרגשה שהנושא של הדת מהווה מרכיב משמעותי בהחלטות של ליברמן, בכיוון של איך לתקוע מקלות בגלגלי הדת המאורגנת.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

להשתמש באלעל בשעת חרום זו החלטה אחת. אחרת היא להלאים ולהשתמש במטוסים כחלק מחייל האוויר, או לקנות עוד מטוסי תובלה לחייל האוויר. בהתחשב בזה שהמדינה מוכנה לזרוק אינסוף כסף על אלעל בלי לקבל אותו בחזרה, אני באמת לא יודע מה ההבדל הגדול. אבל אולי יש.

אני גם לא מבין מה הבעייה להשתמש בהרקולסים במקום במטוסי אל-על. לא כל ההרקולסים כל הזמן באוויר. יש זמינות מבצעית ויש תכנונים מבצעיים שיכולים להתחשב גם בשימוש בהם במקום במטוסי אל-על, בלי לשנות את התקציב של חיל האוויר ובלי לשלם לאל-על כספים נוספים.

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

המחסור נובע מזה שיש מכסות יצור בשילוב עם חסמים ביבוא. לא רק שאתה לא מאפשר לייבא כשיש מחסור, אתה גם משמיד סחורה טובה. זה טימטום גדול ביותר.

אין מה לעשות, אנחנו לא ב1920 ויש גלובליזציה. להפנות עורף לגלובליזציה זה כמו להתכופף להרים את הסבון בכלא.

ישראל לא מסוגלת לייצר את כל המזון שהיא צורכת, זה בלתי אפשרי. זה גם תלוי בעוד דברים כמו דלק וציוד שנרכשים מחו"ל.

עדיף שבמוצרי מזון יהיה שפע ומבחר וגם עניים יהנו ממזון איכותי ויצרכו פחות שירותי בריאות. השיטה הנוכחית רק מייצרת מחסורים ומייקרת מחירים. קראתי שמוצרי יסוד מפוקחים בישראל יקרים יותר מאשר בחו"ל במדינות שאין עליהם פיקוח.

שוב- הכשרות. הכשרות. הכשרות.

חוקים מטומטמים שהיו צריכים להיכחד יחד עם חוקי סקילת אנשים שנגעו באישה בזמן שהיא טמאה.

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

איזו כותרת.

מי יישמע, בלי טלוויזיה אי אפשר לחיות?

יקר לך - אל תראה טלוויזיה.

אישית הפסקתי לפני 12 שנה, ולא בגלל המחיר הכספי. 

באוויר לנשימה, אין אופציה לא לנשום.

גם אני ידידי. לא זוכר לפני כמה שנים אבל לא רואה כבר טלוויזיה.

וכבר היה בעבר מיסוי על אוויר למי שלא זוכר. 

קראו לו "זמן אוויר", בסלולרים.

לפני שעה, vadim6385 כתב:

מחר יעלו מיסים על אחזקת רכב משומש עם מנוע גדול.

כשהטבות המס הירוק הגיעו למסה קריטית של "לא משתלם למדינה", הוחלט על שינוי מדיניות המס וכ-ל הרכבים קיבלו עדכון למחיר. כך שאחזקת רכב משומש עם מנוע גדול הפכה לקצת יקרה יותר.

לפני שעה, vadim6385 כתב:

פריוס 1.8 על ה123 כח אוגר האימתניים שלה, ואף אחד לא מת מזה.

:rofl:

• מצחיק 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, ברווז כתב:

שוב- הכשרות. הכשרות. הכשרות.

יש לך סימוכין לזה?

כי להבנתי זו ממש לא הסיבה, לא מדו"ח של מבקר המדינה, ולא מבדיקה שועדת פיקוח המחירים כמדומני עשתה. 

מכסות יבוא, מכסים גבוהים, מכסות חלוקה, ורשות להגנת הצומח- להבנתי אלו החסמים המרכזיים שגורמים ליוקר המחיה בענף החקלאות. 

בסופו של דבר למעט נושא 3 שנים לגידולים חדשים (ובוא אף אחד לא חייב שהתוצרת שלו תהיה כשרה כדי למכור בארץ/חו"ל), אני לא מכיר כמעט מגבלות כשרות 

בתחום הצומח מצד החקלאי, וכמעט לכל בעיה יש גם פיתרון כזה או אחר. כנ"ל בתחום החלב. 

אז כאמור, יש לך סימוכין לטענה הזו שיוקר המחיה והמחסור בתחום המזון נובע מהכשרות דווקא, ולא משלל הסיבות האחרות שעולות בערך בכל השוואה וניתוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליברמן לא דובר אמת (ללא קשר לדעותי הפוליטיות), אני חושב שבחיים שלו הוא לא מאמין למילה שהוא אומר,

המס שמטילים על נטפליקס זה מס ישיר על האזרחים מכיוון שנטפליקס יגלגלו אותו ישירות עלינו (ובטח יגזרו עוד קופון קטן בדרך).

כמו לא מעט גזרות שמוסיפים עכשיו (ביטול הנחת שווי שימוש זה לא העלאת מיסים עקיפה?).

צריך לממן את הממשלה המנופחת הזו (כמו קודמתה), לפיד צעק מעל כל בימה בזמנו שהממשלה הזו גדולה ומנופחת ומה עכשיו??? כמו עוד דברים שהוא ואחרים אמרו ושיקרו
מבחינתי החלק העצוב בזה שהגענו למצב שלשקר בפוליטקה זה פשוט סנדרט, לגיטימי ומקובל!

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז מאיפה יביאו את הכסף שחסר? ישתלו עוד עצי כסף או שפשוט יזמינו עוד כמה מדפסות של שטרות מעליאקספרס?

חוץ ממיסים, דובר גם על קיצוץ הכפילויות במשרדי הממשלה אבל בפועל לא ברור מה קרה עם זה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לאמר את אשר על ליבי אבל אני לא רוצה לקבל חסימה. 

אומר פשוט שאנחנו נמצאים בתקופה רגישה מאוד, הממשלה העזה בשיא חוצפתה להעלות מסים על בקבוקי השתייה של החיילים, אותם צעירים וצעירות אשר נטחנים בבסיסים תמורת הגנת המדינה ומשכורת זעומה. 

כמו כן, ההטבות שניתנו לעצמאים במהלך תקופת הקורונה כעת צריך להחזירו למדינה. 

אני מבין כי צריך לממן את ההוצאות וההתחייבויות המשוגעות של הממשלה הזו, רה"מ עבאס צריך 53 מיליארד, משהו שהוא אינו זכאי לו (ואת זה אני אומר בתור דרוזי ישראלי). 

למה לעזאזל אני ושאר האזרחים הישראלים האמיתיים  צריכים לממן 53 מיליארד לעבאס ולחבריו כאשר אף אחד מהם לא שירת בצבא ? 

למה אני בתור דרוזי משרת (באהבה, כן) את המדינה ולא מקבל כלום, אבל עבאס מקבל תקציב בסכום לא שפוי ?? 

מי מנהל את המדינה ? 

למה מעלים מסים על כל דבר ??, זה הגיע לרמה שאני מפחד לאכול ארוחה מלאה כדי שלא יגבו לי מס על הצואה שלי, אמיתי. 

אבל בעניין זה אין בי פחד מכיוון שעם החזירות ההולכת וגוברת של הממשלה, בעתיד אולי לא אוכל להרשות לעצמי ארוחה מלאה.

וכך המס יקטן 😁 

אני פוחד שאלו סימנים לתחילת מאבק כוחות בין הממשלה ובין האזרחים, אנחנו האזרחים כמו לימון, והממשלה מסחטה, אבל סופו של כל לימון הוא להפסיק לתת. 

ומה יקרה אז ? 

תסתכלו על לבנון, השכנה מצפון שמלאה בהריסות, בעוני, זבל ברחובות וכל השפע של החרא שיש בעולם זרוק על האזרחים התמימים בידי הממשלה המחורבנת שיש להם. 

יש מצב שבעתיד אנחנו נגיע לזה. 

זה מתחיל ממשהו קטן שאנחנו מתעלמים ממנו בהתחלה ואז זה טופח למימדים הרסניים, בדומה ל "תאוריית החלונות השבורים" למי שמכיר. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

טעית בזה.

איזה ספריאל? ספריאל שלנו?

זה הרי לא ייתכן, לא מתקבל על הדעת.

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...