Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם מטילים מס על נטפליקס מתי יטילו לנו מס על האוויר שאנו נושמים?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתקשר לחברת האשראי ותבקש הנחה בדמי כרטיס, כמעט תמיד תקבל אותה, לעתים בהתחייבות לשימוש מסויים בכרטיס, בדרך כלל לא גבוה.

לא רוצים לתת הנחה/פטור/חיוב-זיכוי? החלף ספק. יש מספיק מתחרים בשוק.

דרך אגב, אותו דבר לגבי חשבון הבנק. זקוק להלוואה? אין בעיה, בצע סקר שוק. במידת הצורך נייד את החשבון.

עוד דבר - נצל מועדוני צרכנות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 10 שעות, ברווז כתב:

לא בהכרח, לחלוטין נכון. 

אבל יש פה אבל במשפט הזה. 

מניסיוני, וברוב המקרים שאני ראיתי אישית במו עיניי הענוגות, המשפט שאמרתי נכון.

יש גם "בני טובים" שהם אשפה אנושית. גם בהם לצערי הרב יצא לי להיתקל, יותר מדיי מקרוב.

חזרה לנושא:

מה לדעתכם ניתן ורצוי לעשות ברפורמת המיסים כדי לעצור את ההזייה של "מי שאין לו כסף לעולם ישלם יותר"?

אתחיל עם דוגמא מהחיים.

אני מודה ומתוודה- קשה לי להעלים את המינוס. מאחר ואני עם תקציב יחסית נמוך, אני נאלץ לקנות דברים זולים. דברים זולים מתקלקלים בתדירות גבוהה, אז צריך להחליף אותם. כמובן, בתשלומים כי לרוב אין אפשרות להוציא סכום נאה בתשלום אחד. ככה הכל מתגלגל לו.

המינוס. דוגמא מדהימה למשפט שקבעתי פה: "מי שאין לו כסף לעולם ישלם יותר".

אתה נכנס למינוס. אתה לא מצליח לצאת ממנו. קורה. רוב משקי הבית בארץ בשיטואצייה דומה. 

הריבית שהבנק משלם לך על פלוס היא סביב 10 אגורות למיטב זכרוני לסכומים מקבילים לסכומים של מינוס אפשרי.

הריבית שהבנק גובה ממך על מינוס (מינוס = אין לך כסף, כן?) היא סביב 400 שקלים.

0.1 מול 400.

הבדל  של 400,000%.

ארבע מאות אלף אחוזים.

אם זה היה 100% הבדל- ריבית של 0.2 אגורות על המינוס, הגיוני ואין בעייה לאף אחד עם זה. 

1000%- אז אתה משלם שקל בריבית. שקל אחד שלם. 1000%, אבל אוקיי.

הבנק יכול לתת לך 0.1 ש"ח כשטוב לך, אבל לקחת ממך 400 ש"ח כשאין לך.

ארבע מאות אלף אחוזים הפרש.

כל כמה חודשים כמו שעון.

וזו רק דוגמא אחת, שניתן ורצוי מאד לתקן בחוקי המס החדשים- הגבלת הרווח של הבנק על המינוס לרמה הגיונית שה"נהנה" מהחשבון יוכל לשלם, ולא נתח לא קטן ממשכורת מינימום למשל. 

הקטנת ההפרש למשהו סביר והגיוני.

כששואלים אותי מי הנהנה העיקרי מחשבון הבנק שלי, אני תמיד עונה- "הבנק".

ובכלל, בתקופה זו של בעיתיות בתחום התעסוקה עם כל המגיפה, היה מאד ראוי להיכנס בבנקים ולהגביל להם לא מעט פרמטרים, שיחד עם המיסים החדשים המתוכננים לא יפגעו בסופו של דבר פגיעה כל-כך קשה בכיסים של התושבים. 

רוב אלו שבמינוס, הם עם הלוואה אחת לפחות (רוב ההלוואות, נניח, פריים+6 לצורך הדיון. מה יקרה אם יפחיתו את ה-6 הזה למספר קטן יותר?).

ואני משוכנע שאלו שמגיעים מתוך מסגרת בנקאית יוכלו לחשוב על עוד כמה נקודות שבהן ניתן להקל על האזרחים.

פה בדיוק הבעיה - להיות עני עולה הרבה כסף.

והבנקים/חברות אשראי יודעים את זה, אז עבורם אתה "לקוח מועדף", והם יחלבו אותך בשמחה.

ואין להם שום אינטרס לירות לעצמם ברגל ולהקל על אזרחים, כי ככה הם מאבדים מקור הכנסה שמן.

זה מה שמשותף בין פקיד בבנק לבין HR בעבודה - הם לא חברים שלך.

ומי שנמצא במינוס תמידי, מאוד קשה לו לצאת, מכיר את זה על עצמי.

זה כמו להגיד לאדם שטובע - תעצור רגע, תראה מה אתה עושה לא נכון, תקרא בלוג של "השועטת" על הרגלי שחיה נכונים.

אבל הוא טובע כאן ועכשיו, אין לו זמן ללמוד שחיה, כל מה שהוא רוצה זה רק להחזיק ראש מעל המים ויהי מה.

הוא לא מטומטם, פשוט כשאתה במצב של הישרדות, זה מכבה את החלק הרציונלי במוח, אז הוא מחפש כל מה שנראה לו שיכול להיתפס בו, גם אם זה שיניים של כריש.

אותו דבר כשאתה במצב של הישרדות כלכלית. ברור לך שההלוואה ב14% ריבית בחברת אשראי זה שוד, אתה לא מפגר.

אבל אם המקרר עושה רעשים מפחידים, מכונת כביסה מוציאה בגדים בצבע אפור עם ריח של עובש, האוטו עם 320 אק"מ מניע בניסיון חמישי ועושה 1:4, במקרר יש רק לחם וחומוס, נעלי ספורט הפכו לסנדלים, המשכורת רק עוד 25 יום, וכל גורם מלווה אפשרי כבר מקלל ומנתק ברגע ששומע את השם, אז אתה תיקח את ההלוואה כמו ילד טוב.

וכשהם יסרבו, פתאום הSMS עם "אישור עקרוני" נהיה מפתה במיוחד, אפילו שיש פרסומת של פורנו באתר, וזה שעונה לך בטלפון נשמע כאילו הוא מרצה מאסר עולם בפעול.

כל זה כי אתה במצב הישרדות.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, ואדים. לקוח מועדף בבנק זה לא מישהו שנמצא במינוס תמידי ומרוויח שכר מינימום. 

הבנקים אכן מנצלים התנהלות כלכלית בעייתית של אזרחים, ומרוויחים על זה מיליארדים בשנה. יש לזה גם פתרונות אחרים, כמו הלוואת מטעם אותם הבנקים בדיוק, רק בריבית הרבה יותר נמוכה. לצד השני, אם חסכת עשרות או מאות אלפי שקלים, ואתה מאמין שאתה יכול לעשות משהו עם הכסף - תמיד אפשר לפתוח תוכנית השקעה כלשהי ולהרוויח (או להפסיד) יותר ממה שהבנק נותן.

יכול להיות שצריך להגביל את העמלות של הבנקים ואת הריבית על המינוס. אבל צריך ללמד את כולנו גם איך להתנהל כלכלית נכון יותר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, יבגניפ כתב:

לא, ואדים. לקוח מועדף בבנק זה לא מישהו שנמצא במינוס תמידי ומרוויח שכר מינימום.

מה לא מועדף בו?

אלה הלקוחות שהבנקים וחברות אשראי עושים את הכסף הגדול עליהם.

מה יש לבנק להרוויח מאחד שמכניס 10 אש"ח, מוציא 7, לא קונה שטויות, לא לוקח הלוואות, ואת מה שנשאר, חוסך?

הרבה יותר מכניס לרכב על מישהו שמרוויח מינימום, נמצא באוברדראפט תמידי, ואפשר לגזור עליו קופון על כל שטות. אולי מדי פעם להציע לו הלוואה לסגירת מינוס, ואז להרוויח גם מההלוואה וגם מהמינוס החדש שיווצר.

גם חברות אשראי לא אוהבות כאלה שמאפסים את המסגרת כל חודש ויהי מה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא מועדף כי הוא מצריך הרבה התעסקות בשביל רווח קטן (בשקלים. לא באחוזים).

הוא לא לוקח משכנתא (השקעה של כמה שעות עבודה מצד הבנק לתזרים טוב ל 20 שנה), הוא לא קונה רכב חדש ולא מחזיק תיק השקעות משלם עמלות.

נכון שהוא משלם כ 400 שקל לרבעון על ה 15,000 מינוס שלו אבל אם היה לוקח משכנתא היה משלם 2500 ריבית כל חודש.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיסכון בחשמל ועד דחיית סלילת כבישים: כך מבקש האוצר לחסוך מאות מיליונים.

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/ryeguuwkt

ואני שואל מה יש כבר לחסוך בחינוך?

לאן אפשר להגיע. אחרי זה מתפלאים על הדור הצעיר.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, yor2 כתב:

מחיסכון בחשמל ועד דחיית סלילת כבישים: כך מבקש האוצר לחסוך מאות מיליונים.

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/ryeguuwkt

ואני שואל מה יש כבר לחסוך בחינוך?

לאן אפשר להגיע. אחרי זה מתפלאים על הדור הצעיר.

מנקודת מבט של מאבטח בדיסקוטק, החינוך הוא לא כל כך חשוב. כששר האוצר שלך הוא במקורו מאבטח בדיסקוטק ללא השכלה משמעותית כלשהיא, אתה מבין שהוא מבין שאין צורך להשקיע בחינוך כדי להיות שר במשרד שהוא לא מבין בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה מה לחסוך גם בחינוך וגם במערכות אחרות.

תקציב חינוך זה לא רק שעות הוראה ובתי ספר אלא סכומי עתק של 6 מחוזות על מפקחיהם והמנגנונים הכפולים. ניתן לחסוך לא מעט אם תבצע רה אורגניזציה במנגנון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

צריך לומר שוב ששפיכת עוד ועוד כסף על מערכת גרועה זה לא מה שישפר את הביצועים שלה.

• רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, vadim6385 כתב:

הרבה יותר מכניס לרכב על מישהו שמרוויח מינימום, נמצא באוברדראפט תמידי, ואפשר לגזור עליו קופון על כל שטות

אחוז מסוים מהלקוחות שנמצאים באוברדרפט תמידי, יגיע מתישהו לפשיטת רגל או למצב אחר שבו הוא לא יכול לשלם.

לכן מבחינת הבנק לקוח כזה הוא לא מועדף אלא מסוכן.

הריבית שמשלם לקוח כזה גבוהה, כי היא מגלמת סיכון.

מבחינת הבנק לקוח כזה הוא כאב ראש והיה שמח להיפטר ממנו.

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

מה לא מועדף בו?

שום דבר.

הבנקים מרוויחים על המינוס, כנראה יותר מהסיכון שהם לוקחים (שבסופו של דבר אמור להיות מתוגמל בריבית דומה לריבית שהיו לוקחים על הלוואה בסדר גודל דומה).

הם גם מרוויחים על בערך כל פעולה שמבצעים בחשבון, ובתוך זה גם פעולות בשוק ההון (פי כמה יותר מבתי השקעות קטנים יותר). וגם על הלוואות אמיתיות, ובתוך זה משכנתאות.

אבל עזוב, בוא נעשה תרגיל: בא מישהו לבנק שמרוויח 1000 שקל בחודש ונמצא במינוס, ורוצה לדבר עם בנקאי. במקביל אליו בא מישהו שמרוויח נטו 30,000 בחודש.

נראה לך שהחבר הראשון יקבל יחס יותר טוב? 

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

גם חברות אשראי לא אוהבות כאלה שמאפסים את המסגרת כל חודש ויהי מה.

מודה שלא הבנתי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, ברווז כתב:

הגבלת הרווח של הבנק על המינוס לרמה הגיונית שה"נהנה" מהחשבון יוכל לשלם, ולא נתח לא קטן ממשכורת מינימום למשל. 

או פשוט לפתוח יותר בנקים מכל הסוגים ולא רק מסחריים.

מתי יהיה לנו בנק קואפרטיבי במדינה המחורבנת הזו. 

*אופק עדיין לא בנק אז אל תגידו לי שהוא בנק. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הבנק לא יכול להעדיף את העניים האלה כי בסוף צריך לגבות את החוב מאיפשהו, ואצלם אין מאיפה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, eitanuch כתב:

מנקודת מבט של מאבטח בדיסקוטק, החינוך הוא לא כל כך חשוב. כששר האוצר שלך הוא במקורו מאבטח בדיסקוטק ללא השכלה משמעותית כלשהיא, אתה מבין שהוא מבין שאין צורך להשקיע בחינוך כדי להיות שר במשרד שהוא לא מבין בו.

וואי וואי וואי איך כתבת. יצא לי להכיר כמה וכמה מאנשי המקצוע של משרד האוצר, בוא נגיד שהם כן העיפרון הכי חד בקלמר, כן יש להם יציאות מפגרות אבל לכל הפחות. ליברמן לא שם להם מקלות בגלגלים כמו קודמו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו כן מקלות, לא מקלות ומשכיל או לא משכיל. 

מתי בפעם האחרונה לפני סגירת בתקציב עשו מיפוי צרכים, הערכת עלויות  והערכת במנגנון הדרוש לזה?

התקציב נקבע לפי לחץ פוליטי ולא לפי צרכים אמיתיים.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...