Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם מטילים מס על נטפליקס מתי יטילו לנו מס על האוויר שאנו נושמים?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 933 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדקת מהי המשכנתא הזו? לפי "כל זכות" סכומים שבין 50 ל-160 אש"ח, שכדי לקבל אותם צריך להיות נשוי פלוס כמה (או לבוא ממשפחה מרובת ילדים), וכנראה שגם התנאים לא מציאה גדולה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 דקות, ברווז כתב:

וואלה? למה יש איסורים כאלו?

אם תשאל את המועצות הסובייטיות (מועצת הפירות, הירקות, הדבש, הביצים, וכו' - לכל דבר כזה יש מועצה) יגידו לך שזה כדי לשמור על ביטחון תזונתי, על הציונות והחקלאות הישראלית ששומרת על ביטחון המדינה בגבולות וכל מיני סיפורים מלאים אתוס וחלולים מתכלס. 

על גבולות המדינה הצבא שומר, והמדינה לא אמורה למצוא לאנשים אפשרויות להתפרנס ממה שבא להם אלא ממה שנדרש בשוק. 

אם חקלאי לא מסוגל להתחרות במחירים של יבוא מחו"ל, אין לו הצדקה כלכלית. אבל יש לו לובי חזק שאונס אותך לקנות רק ממנו סחורה יקרה בלי שתוכל לבחור בין כמה אופציות. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור. למה שיוכלו להתחרות ביבוא שמסובסד על ידי ממשלות זרות?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פה כתוב שישראל שיאנית בסיוע לחקלאים, אז אני לא יודע על מה אתה מדבר.
זה רק מוכיח שזריקת כסף על מערכות לא יעילות זה לא הפיתרון. שיתנו להם סבסוד ישיר כמו בשאר מדינות הOECD במקום להגביל אותם במכסות יצור. כל המועצות והאגודות והלוביים שלהם הורגים לעצמם את הענף.

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, חולה רכב#1 כתב:

אני רוצה לאמר את אשר על ליבי אבל אני לא רוצה לקבל חסימה. 

אומר פשוט שאנחנו נמצאים בתקופה רגישה מאוד, הממשלה העזה בשיא חוצפתה להעלות מסים על בקבוקי השתייה של החיילים, אותם צעירים וצעירות אשר נטחנים בבסיסים תמורת הגנת המדינה ומשכורת זעומה. 

המדינה העלתה מס על דבר מזיק. חיילים גם מעשנים אז אסור להעלות מס על סיגריות?

פשוט שיוסיפו 10 שקלים למשכורת הצבאית.

כמו כן, ההטבות שניתנו לעצמאים במהלך תקופת הקורונה כעת צריך להחזירו למדינה. 

מי שלקח בלי לעמוד בתנאי הזכאות מחזיר. ככה הדברים עובדים וככה הם צריכים לעבוד.

אני מבין כי צריך לממן את ההוצאות וההתחייבויות המשוגעות של הממשלה הזו, רה"מ עבאס צריך 53 מיליארד, משהו שהוא אינו זכאי לו (ואת זה אני אומר בתור דרוזי ישראלי). 

למה לעזאזל אני ושאר האזרחים הישראלים האמיתיים  צריכים לממן 53 מיליארד לעבאס ולחבריו כאשר אף אחד מהם לא שירת בצבא ? 

כשיש הזנחה לתקן היא עולה כסף. גם הקביעה שלך שאף אחד מהם לאשירת בצבא מקוממת לאורגדודי המיעוטים, הגששים הבדואים ו"סתם מוסלמים" שכן משרתים.

אם הסכום נכון או לא אין לי מושג.

למה אני בתור דרוזי משרת (באהבה, כן) את המדינה ולא מקבל כלום, אבל עבאס מקבל תקציב בסכום לא שפוי ?? 

זה שאתה (לא אתה אישית אלא אתה כאזרח דרוזי שחי ומשרת את המדינה) לא מקבל כלום זה ממש לא תקין אבל זה לא מכשיר או מצדיק עוולה אחרת.

מי מנהל את המדינה ? 

מטומטמים.

למה מעלים מסים על כל דבר ??, זה הגיע לרמה שאני מפחד לאכול ארוחה מלאה כדי שלא יגבו לי מס על הצואה שלי, אמיתי. 

אבל בעניין זה אין בי פחד מכיוון שעם החזירות ההולכת וגוברת של הממשלה, בעתיד אולי לא אוכל להרשות לעצמי ארוחה מלאה.

וכך המס יקטן 😁 

אני פוחד שאלו סימנים לתחילת מאבק כוחות בין הממשלה ובין האזרחים, אנחנו האזרחים כמו לימון, והממשלה מסחטה, אבל סופו של כל לימון הוא להפסיק לתת. 

ומה יקרה אז ? 

אנחנו רוצים שירותים ושירותים עולים כסף.

תסתכלו על לבנון, השכנה מצפון שמלאה בהריסות, בעוני, זבל ברחובות וכל השפע של החרא שיש בעולם זרוק על האזרחים התמימים בידי הממשלה המחורבנת שיש להם. 

יש מצב שבעתיד אנחנו נגיע לזה. 

זה מתחיל ממשהו קטן שאנחנו מתעלמים ממנו בהתחלה ואז זה טופח למימדים הרסניים, בדומה ל "תאוריית החלונות השבורים" למי שמכיר. 

לבנון היא דוגמא מצויינת.היא הגיעה לזה בזכות פילוג ושחיתות. 

ולגבי מס על חירבון אתה יכול להיות רגוע. על כל קוב מים שאתה צורך אתה משלם גם על הטיפול בשפכים.

• אהבתי 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

המדינה העלתה מס על דבר מזיק. חיילים גם מעשנים אז אסור להעלות מס על סיגריות?

אבל שהמחיר יהיה כמעט פי 2 ? 

לא כולם רוצים גוף כמו רונאלדו, מה ביקשנו סכומים הגיוניים על מוצרי צריכה

פשוט שיוסיפו 10 שקלים למשכורת הצבאית.

ואז למה זה יספיק ? 

גם עם הכרטיסים של FIDF זה יספיק למס' בקבוקים בודדים 

מי שלקח בלי לעמוד בתנאי הזכאות מחזיר. ככה הדברים עובדים וככה הם צריכים לעבוד.

לא בהכרח, יש רבים שעמדו ובגלל זה הם קיבלו כסף ועכשיו נאלצים להחזיר

כשיש הזנחה לתקן היא עולה כסף. גם הקביעה שלך שאף אחד מהם לאשירת בצבא מקוממת לאורגדודי המיעוטים, הגששים הבדואים ו"סתם מוסלמים" שכן משרתים.

לא כולם משרתים, מי שמשרת כבודו והערכתי כלפיו נטועים במקומם, אני מוריד בפניו את הכובע. 

אם הסכום נכון או לא אין לי מושג.

זה שאתה (לא אתה אישית אלא אתה כאזרח דרוזי שחי ומשרת את המדינה) לא מקבל כלום זה ממש לא תקין אבל זה לא מכשיר או מצדיק עוולה אחרת.

מטומטמים.

זה לא רק עצם היותי דרוזי, אלא עצם היותי אזרח ישראלי המשהה את רצונותיו במשך כמה שנים וללא קבלת תמורה. 

כאשר מנגד "אזרחים" שלא משרתים, בזים למדינה וסמליה, תומכים בהפלת המדינה עתידים לקבל בוסט כלכלי מטורף. 

וכל זה בשביל להקים ממשלה, ולחשוב שאני ראיתי בבנט כראש הממשלה שייבחר מרצון העם המלא לאחר עידן נתניהו. 

אנחנו רוצים שירותים ושירותים עולים כסף.

אבל איפה השירותים הללו ? 

למה קבלנים נאלצים להילחם באופן אישי נגד הפרוטקשן וגם נגד המדינה שלא מעבירה כספים פרינציפ ? 

למה אין שירותים לתועלת האזרח בצפון הארץ, אנחנו לא מנותקים מישראל!

לבנון היא דוגמא מצויינת היא הגיעה לזה בזכות פילוג ושחיתות. 

זה מה שיקרה בישראל לצערי, כאשר ממשלה אשר קמה בזכות קבירת העקרונות האישיים של חבריה, ורמיסת מצביעיהם, מפרה את הבטחותיה הדרך לתחתית יותר מהירה מפלוץ אחרי חמין. 

ולגבי מס על חירבון אתה יכול להיות רגוע. על כל קוב מים שאתה צורך אתה משלם גם על הטיפול בשפכים.

עם המשלה של היום אתה יכול להאשים אותי שפחדתי לחרבן ? 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, חולה רכב#1 כתב:

אבל איפה השירותים הללו ? 

למה קבלנים נאלצים להילחם באופן אישי נגד הפרוטקשן וגם נגד המדינה שלא מעבירה כספים פרינציפ ? 

זה נגרר ממש לשירשור הפוליטי, אבל חוסר משילות, וכנראה גם אין רצון לזה.

לפני 25 דקות, חולה רכב#1 כתב:

עם המשלה של היום ...

אל תענה פה, אבל מה כבר ההבדל...

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לא ראוי ביחד עם כל העלאה של מיסוי בארץ שבאופן ישיר או עקיף מייקרת את עלות המחיה גם להעלות את שכר המינימום? האם הממשלה מודעת לכמות האנשים שאני בינהם ולא היחיד במשפחה שעובדים בשכר מינימום ובקושי סוגרים את החודש..? כל אזרח עובד ראוי לחיות בכבוד אם זה במשכורת מינימום או במשכורת מנהל מוצר, את השכר שלהם הם מעלים כל שנה כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעט מאוד אנשים היום. עובדים באמת בשכר מינימום (ממה שאני מכיר בסביבה פה ואני מדבר על פריפריה) אין מתחת ל 32. לא שזה שכר שאפשר לחיות ממנו בכבוד אבל גם אם יעלו את המינימום לא יעלו אותו לסכום הזה.

הבעיה העיקרית שלנו היא שהמחיה הבסיסית יקרה מאוד בעוד המותרות לא ואת זה צריך להפוך. אוכל, חינוך ובריאות צריכים להיות זולים מאוד והשאר שיהיה יקר. מי שיש לו יסבסד את היקר בזכות החיסכון על שירותי הבסיס ומי שאין לו יוכל להתקיים בכבוד. הוא לא יוכל לגור בצפון תל אביב או בגבעתיים אבל הילדים שלו יקבלו חינוך ולא יהיו רעבים.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

מעט מאוד אנשים היום. עובדים באמת בשכר מינימום (ממה שאני מכיר בסביבה פה ואני מדבר על פריפריה) אין מתחת ל 32. לא שזה שכר שאפשר לחיות ממנו בכבוד אבל גם אם יעלו את המינימום לא יעלו אותו לסכום הזה.

הבעיה העיקרית שלנו היא שהמחיה הבסיסית יקרה מאוד בעוד המותרות לא ואת זה צריך להפוך. אוכל, חינוך ובריאות צריכים להיות זולים מאוד והשאר שיהיה יקר. מי שיש לו יסבסד את היקר בזכות החיסכון על שירותי הבסיס ומי שאין לו יוכל להתקיים בכבוד. הוא לא יוכל לגור בצפון תל אביב או בגבעתיים אבל הילדים שלו יקבלו חינוך ולא יהיו רעבים.

מסכים איתך. אני אתן דוגמא גבר מרוויח 6500 נטו (מעל המינימום) והאישה מרוויחה 4500 ביחד 11. 

2500 שכר דירה , 600 שקל ארנונה + מים, חשמל 350+- , גז 100 , גנים לשתי הילדים 3500 לא כולל מטרנות וטיטולים. אוכל 2000 , ביטוח לרכב + הלוואה 1000, דלק 700-800. לא נשאר לך גרוש בתחילת החודש. ואז המשפחה לוחצת שתקנה דירה ואתה לוקח הלוואה להון עצמי ואוכל אותה. מכיר את זה מקרוב.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

ואני מניח שהילדים האלה נפלו עליהם יום בהיר אחד מהשמיים?

סוג של. יש זוגות שהנכנסו להריון לא מתוכנן והתחתנו מוקדם. הילד השני בא פשוט מחוסר חשיבה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תמיד יהיו מקרים כאלה ואנשים ימשיכו לעשות טעויות. 

בהמשך לנאמר קודם על החקלאים, תראו בחדשות איך הם מפגינים, חוסמים כבישים וזורקים קרטוני ביצים וירקות על הכביש כאילו זה זבל. פשוט גועל נפש. העיקר "ציונות".

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...