Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש ייעוץ לגבי מחשב נייד לעריכת סרטוני Go Pro

vladclar
שימו לב! השרשור הזה בן 1015 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, Liviur כתב:

איזה כפתור - זכוכית מגדלת בצד ימין למעלה - פותח spotlight search

לסייר קבצים קוראים finder

איך מחפשים אפליקציות - או דרך הspotlight search או דרך האייקון מצד ימין למטה של הסטאק של הapplications או דרך האייקון מצד שמאל למטה (ליד הפיינדר) שנקרא launchpad

איפה הסייר קבצים וההיררכיה של התיקיות - הסייר קבצים קיים בפיינדר אחרי שלחצת עליו. - כפתור ימני על שם התיקיה יראה את ההיררכיה שבה היא יושבת.

מעבר שפה - או על ידי לחיצה על הדגל שפה (צד ימין למעלה) או על ידי ctrl-space לזכרוני.

אם אני לוחץ על caps lock האמת זה עובר לכתוב באנגלית (ניסיתי את זה ממש עכשיו , מעניין , אף פעם לא השתמשתי בזה ככה)

אתה יכול להגדיר איזה מקש עושה מה, בהגדרות. אבל כמו כל דבר, צריך ללמוד את זה, ויש אנשים שזה לא מתאים עליהם.

כן, אני יודע, זה מוזר, אבל זה ככה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא רק נגיד שזה מאוד אינטואיטיבי - ולאדם הממוצע לא צריכה להיות רתיעה מזה. בטח שלא משהו שנולד בסוף שנות ה90.

לא מדובר פה באיזה לינוקס איזוטרי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא רק נגיד שאין שומדבר אינטואיטיבי בלנחש איזה כפתור מעביר שפה. יותר מזה, להתרגל לא לעשות עם האצבעות את אותה תנועה שהתרגלת לעשות שנים, זה גם לא אינטואיטיבי.

זה שהחיפוש של המקבוק הוא גם למחשב וגם לרשת וגם עוד, זה גם לא אינטואיטיבי. צריך לדעת את זה. את זה שקבצים מנהלים ב-finder, זה גם לא אינטואיטיבי. ריבוי ה-desktops (אחלה פיצ׳ר), גם לא אינטואיטיבי. גם זה שלוחצים על סגירה, בכפתור אדום, לא מעיף את האפליקציה מהזכרון, לא אינטואיטיבי.

הכל לא אינטואיטיבי למשתמש חלונות.

ויש כאלו שלא יודעים או לא רוצים להסתדר עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, falou כתב:

גם זה שלוחצים על סגירה, בכפתור אדום, לא מעיף את האפליקציה מהזכרון, לא אינטואיטיבי.

אני משתמש במק כבר מעל 7 שנים, ולא יעזור כלום זה ימשיך לחרפן אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

גם זה שלוחצים על סגירה, בכפתור אדום, לא מעיף את האפליקציה מהזכרון, לא אינטואיטיבי

זה תלוי במפתח (אפשר להגדיר ברמת ההגדרות של האפליקציה) וזה כי הפרדיגמה שונה - הרבה instanceים של האפליקציה - לא יוצרים הרבה אייקונים בטאב בר.

לפני כשעה, falou כתב:

ויש כאלו שלא יודעים או לא רוצים להסתדר עם זה.

דגש על החלק השני של המשפט.

אף אחד לא נולד וידע שalt shift מחליף שפה נכון ? ולמי שמתקשה יש את האייקון של הדגל / שפה בדיוק כמו בחלונות.

אין שום דבר אינטואיטיבי יותר בחלונות - אתה פשוט משתמש בזה לאורך יותר זמן.

אם תיהיה רגיל לפרדיגמות שימוש של מק - אלו של windows יראו מוזרות (כולל הניהול קבצים. שרוב המשתמשים לא באמת משתמשים מעבר לתיקיית מסמכים)

ממליץ לכל מי שעובר לקחת 5-10 דקות ללמוד את הקיצורים והפרדיגמות במקום להשתמש בזה כמו windows. ואם תתן למשהו שמשתמש במק להשתמש בwindows פתאום יראה לו מוזר המון דברים.

לא שונה במיוחד מiOS ואנדרואיד.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ.

לאחר התלבטות ולקראת הרכישה המתקרבת בעיר הכי דרומית,  עלו לגמר שני מחשבים שונים לגמרי, אבל במחיר דומה, עם אותו המעבד I7, זכרון 16GB,ואחסון 1TB  :

HP Envy 14

https://ksp.co.il/mob/item/132495

Asus zenbook14 ultralight

https://www.bug.co.il/brand/asus/color/gray/zenbook/14/ultralight/ux435egl/kc028t

שני הניידים על מסכים יחסית טובים ( עדיין לא 4K, אבל בהירות 400 ניטים),החלטתי לא להתפשר על איכות המסך, לכן התקציב קצת עלה..

ל HP מסך מגע, אחריות 3 שנים וכרטיס מסך קצת יותר חזק.

מה שמושך אותי ל Asus זה בעיקר המשקל הנמוך, מסך מט המפחית השתקפויות בחוץ , חיי סוללה ארוכים ואיכות הבנייה ( לפי הביקורות ).

אין לי בעיה להוסיף להרחבת האחריות של Asus ל 3 שנים במידה והמחשב שווה קניה.

לא היה לי אף פעם מחשב של Asus, לא מכיר לא השירות ( זכור לי שהיו בעבר תלונות),  לא אמינות . 

מישהו יכול לתת לי מידע לגבי הסדרה הזאת של zenbook?

תודה רבה!

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-HP מסך בפרופורציות של 16:10, שזה טוב, אולי פחות משמעותי לעריכת סרטונים. 

זה שהמסך מט, לטעמי זה גם יתרון לא קטן.

לגבי כמה משמעותי הפער בכרטיס הגרפי לשימוש שלך, לא מבין בזה כלום.

אני רק רוצה לציין שחומרה בלפטופים לא אומר לבדו הרבה, כי קורה לא מעט שהחומרה לא מנוצלת במלוא הפוטנציאל שלה, בגלל סוגיות תרמיות או אחרות.

נ.ב. אפרופו ביצועים, תבדוק עם אנשים שעוסקים בזה, באמת יכול להיות שמקבוק ייתן לך ביצועים עדיפים. קשה להשוות פה אחד לשני, כי השימוש שבאפל עושים ב-RAM, לדוגמא, הוא שונה ו-8GB במק זה לא כמו 8GB במחשב מבוסס חלונות, מבחינת מהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר הוזמן נייד  lenovo flex 5  ( עם מצב טאבלט  ומסך  מגע 15') ,  מעבד I7 דור 11, זכרון 16GB ודיסק SSD 512GB, מסך מגע 4k בהירות 500 ניטים 72% NTSC וכרטיס מסך nvidia mx450.

https://www.lenovo.com/il/en/laptops/ideapad/ideapad-flex-series/IdeaPad-Flex-5-15ITL-05/p/88IPF501454

המחשב הוזמן ממחלקת "מציאון " של KSP , מה שנקרא open box במחיר מפתה ועם אחריות רגילה של שנה, אותה אני מתכוון להרחיב ל 3 שנים.

מה צריך לבדוק בקבלת מחשב  כזה בסניף KSP  (מתצוגה/ עודפים/ החזרה תוך 14 יום) ?

תודה!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה חיצונית שאין נזקים פיזיים, לאחר הדלקה ליראות שהמסך תקין ללא פיקסלים שרופים/תקועים/ליכלולים מתחת לזכוכית(קרה לאחיין שלי והחליפו).
גם ליבדוק שיש את כל התכולה ומעבר לזה יש כבר את האחריות.
מוזמנים להוסיף.

תתחדש :-).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! רק לידיעה מנסיון אישי עם מחשב יוגה של לנובו שהיה לי 5 שנים בחיים לא מצאתי את "פונקציית הטאבלט" שימושית, לטעמי זה גימיק שאין לו כל שימוש, בשימוש במחשב אתה צריך מקלדת ועכבר ולא משנה כמה ייפו את זה עם מצב "טאבלט"  זה לא באמת עובד... כך שבכל תקופת השימוש שלי במחשב אולי קיפלתי אותו למצב הזה פעמיים, מקווה שהבחירה שלך בו לא הייתה עקב אותה שימושיות, עדיף להשקיע את זה בחומרה\מסך יותר טוב\ה, אני בחרתי מחשב בזמנו עם מסך נהדר שבכל רגע נהנתי ממנו, אחרי הכל זה הדבר שאתה הולך לבהות בו הכי הרבה אז כדי שיהיה מהנה\איכותי. 

עריכה אחרונה על ידי Mikelt89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב הקודם היה גם עם מסך מתהפך 360 מעלות,  גם של לנובו ( כיום בן 8  והרוס פיזית ). כן היה שימוש במצב טאבלט 

את המחשב החדש בחרתי בעיקר בגלל המסך ברזולוציה 4k ובהירות גבוהה.

אני חושב שמדובר במסך זהה לסדרת יוגה עם 4k. המסכים הפשוטים של flex 5 עם רזולוציה FHD ובהירות מרבית 250 nits נחותים ממש,  וממה שקראתי, זה החסרון העיקרי של המחשבים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.7.2021 בשעה 23:19, Mikelt89 כתב:

תתחדש! רק לידיעה מנסיון אישי עם מחשב יוגה של לנובו שהיה לי 5 שנים בחיים לא מצאתי את "פונקציית הטאבלט" שימושית, לטעמי זה גימיק שאין לו כל שימוש, בשימוש במחשב אתה צריך מקלדת ועכבר ולא משנה כמה ייפו את זה עם מצב "טאבלט"  זה לא באמת עובד... כך שבכל תקופת השימוש שלי במחשב אולי קיפלתי אותו למצב הזה פעמיים, מקווה שהבחירה שלך בו לא הייתה עקב אותה שימושיות, עדיף להשקיע את זה בחומרה\מסך יותר טוב\ה, אני בחרתי מחשב בזמנו עם מסך נהדר שבכל רגע נהנתי ממנו, אחרי הכל זה הדבר שאתה הולך לבהות בו הכי הרבה אז כדי שיהיה מהנה\איכותי. 

אם משתמשים או לא משתמשים במצב טאבלט, זה תלוי מה עושים עם המחשב. לצפייה במדיה זה יותר נוח. בכל מקרה, נתוני המסך מבחינת בהירות וכיסוי צבע הם טובים מאוד, ככה שקשה לראות איפה הוא יכול לשפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה יותר נוח? המחשבים האלו לא קטנים ולא קלי משקל, הקיפול שלו לא הופך אותו לטאבלט, זה עדיין מחשב וברגע שאתה מקפל אותו אתה מאבד את השימושיות הכי טובה של המחשב...המקלדת והעכבר, בכל אופן יש סיבה מדוע מחשבי גיימינג שמגיעים עם חומרה חזקה יותר נמנעים מהשימושיות הזאת, גם במחשבים של לנובו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, עדכון אחרון - הגעתי לסניף KSP לאסוף את הנייד, ביקשתי מהעובד לפתוח אותו כדי לראות שהמחשב שלם. גם ביקשתי לבדוק מה עבר עליו ומה הסיבה שהוא הגיע ל"מציאון".  הבחור בדק ואמר שהוחלפה המצלמה .

הם אפילו לא הורידו מדבקת קריאת שירות (מלפני חודש),  עם שם הבעלים שהחזיר את הנייד תוך 14 יום מהרכישה.

המחשב עובד מעולה והמסך מדהים, לא פחות ( הרצנו כמה סרטים ב 4K). 

אז רק בעתיד יתברר האם זאת היתה מציאה או שהזול ייצא ביוקר. המחשב נקנה במחיר נמוך יותר ב 1600₪ ממחשב זהה סגור בקופסה בכל חנות אחרת.

מה שלא יהיו,  לנייד הזה  3 שנות אחריות מיבואן רשמי.

נ.ב. הבן שלי אוהב לראות סרטים במיטה במצב טאבלט .

אבל זאת סיבה משנית לבחירת הדגם, אחרי מפרט ואיכות המסך.

עריכה אחרונה על ידי vladclar
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Mikelt89 כתב:

איך זה יותר נוח? המחשבים האלו לא קטנים ולא קלי משקל, הקיפול שלו לא הופך אותו לטאבלט, זה עדיין מחשב וברגע שאתה מקפל אותו אתה מאבד את השימושיות הכי טובה של המחשב...המקלדת והעכבר, בכל אופן יש סיבה מדוע מחשבי גיימינג שמגיעים עם חומרה חזקה יותר נמנעים מהשימושיות הזאת, גם במחשבים של לנובו.

כי כשאתה רק צופה ביוטיוב אתה לא צריך לא מקלדת ולא עכבר. כנ״ל כשאתה רק קורא כתבות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...