Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש ייעוץ לגבי מחשב נייד לעריכת סרטוני Go Pro

vladclar
שימו לב! השרשור הזה בן 1014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוודאות זה יהיה מחשב עם W10 וכנראה מסך 14' .
כן היה בעבר שימוש במצב טאבלט , לכן lenovo flex 5 קורץ מאוד.
אבל קראתי שהמסך גם כאן לא מספיק בהיר ( כמו ב HP באותו המחיר ).
הבנתי שב lenovo המסכים יותר איכותיים בסדרת Yoga היותר יקרה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, falou כתב:

מי זה הסטודנט ״הממוצע״?

תביא סטודנט ממדעי השומכלום, תראה אם הוא בכלל מצליח למצוא את הקובץ שלו במק. 

בול ללחוץ על כפתור אחד ולהקליד את השם של הקובץ. אכן מאתגר.

לפני 18 דקות, falou כתב:

אני באמת לא מבין מה אתה מייעץ כאן, לקחת מחשב שאולי יקשה עליו בלימודים, בשביל שהעריכת וידאו שהוא עושה בשביל הכיף, תרוץ קצת יותר מהר על המחשב?!

לפני 11 שעות, vladclar כתב:

תחביב : צילומי סרטונים GO PRO 7 וגם timelapse במצלמה Canon מקצועית ועריכתם.

המחשב גם מיועד ללימודי תואר ראשון בכימיה+ ביולוגיה.

יתרון גם למסך איכותי לצפייה בסרטים.

הבקשות היו מחשב שיצליח להתמודד עם העריכה וכבדרך אגב - גם יהיה מיועד ללימודים (בערך עריכת מסמכים ושליחת מיילים ברוב הזמן... )

וכמו כן לא ממש אמרתי שיקנה מקבוק - ציינתי מה ישפיע באמת וכבד״א שאם המטרה העיקרית היא עריכת וידאו זה יהיה הכי VFM מבחינת ביצועים.

לגבי 13 ו15 וההבדלים - אני עובד עם לפטופים כל הזמן והיו לי גם וגם לאורך השנים. בתור משהו שמשתמש on the go - הייתי הולך על 13״ every day of the week בלי למצמץ.

15 מבחינת ניידות - פשוט לא נח (לדעתי)

אם השאלה היא למחשב גנרי עם חלונות שישמש כבדרך אגב לעריכת וידאו - השורה הראשונה של ההודעה הראשונה שלי מסכמת את דעתי.

מעבד , SSD מהיר (כלומר NVME מהיר) ו16 ג׳יגה זיכרון

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Liviur כתב:

בול ללחוץ על כפתור אחד ולהקליד את השם של הקובץ. אכן מאתגר.

על איזה כפתור?

איך קוראים לאפליקציה שמנהלת קבצים?

איך מחפשים אפליקציות?

איפה סייר הקבצים וההיררכיה של התיקיות?

איך עוברים מעברית לאנגלית ובחזרה?

למה כשלוחצים על Caps Lock זה לא כותב באותיות אנגליות?

בו, לא עשית את המעבר הזה, אני כן. זה לוקח זמן, גם למישהו שהוא אדיש ממשקית כמוני.

אנשים מפחדים לעבור מאייפון לאנדרואיד, למרות שהכל, כמעט, עובד זהה, לא מבינים איך עובד אחסון בענן ועדיין שומרים הכל מקומי, ולא מצליחים לעבור מ-Word ל-Google Docs. מספיק שני דברים שהם לא מצליחים לעשות כמו שהם רגילים, וזו ״בעיה״.

לפני 7 שעות, Liviur כתב:

הבקשות היו מחשב שיצליח להתמודד עם העריכה וכבדרך אגב - גם יהיה מיועד ללימודים (בערך עריכת מסמכים ושליחת מיילים ברוב הזמן... )

וכמו כן לא ממש אמרתי שיקנה מקבוק - ציינתי מה ישפיע באמת וכבד״א שאם המטרה העיקרית היא עריכת וידאו זה יהיה הכי VFM מבחינת ביצועים.

ברור שאם הוא הולך לעשות תואר ראשון, ביולוגיה וכימיה, אז המטרה העיקרית של המחשב זה לערוך את הסרטונים שהוא עושה ב-GoPro...

וגם אני הייתי הולך על 13 ולא על 15, ואני עובד רק על הלפטופ, אבל אני זה לא הרוכש המיועד של המחשב, והבחירה בין גודל מסך וניידות משתנה מאופי שימוש אחד לאחר ומטעם אחד לשני. בשביל לראות מדיה, כתחליף לטלוויזיה, 15 עדיף. יש גם אנשים שלא איכפת להם לסחוב, שאוהבים מקלדת מרווחת יותר עם number pad, שרוצים שטבלאות גדולות ייכנסו להם במסך... כמו שכתבתי, עניין של טעם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, vladclar כתב:

בוודאות זה יהיה מחשב עם W10 וכנראה מסך 14' .
כן היה בעבר שימוש במצב טאבלט , לכן lenovo flex 5 קורץ מאוד.
אבל קראתי שהמסך גם כאן לא מספיק בהיר ( כמו ב HP באותו המחיר ).
הבנתי שב lenovo המסכים יותר איכותיים בסדרת Yoga היותר יקרה.

1. מסך ״לא מספיק בהיר״ תלוי איפה משתמשים וגם מה רגילים ורוצים. לעריכת וידאו יש העדפה למסך שהוא לא מט, וכאן הייתי הולך על בהירות של לא פחות מ-300nits, כי יש השתקפויות. לשימוש בחוץ, באור שמש, צריך לפחות 400nits. אפשר להסתדר עם מחשב עם 250nits, במקומות סגורים, אבל שומדבר פחות מזה.

2. בלפטופים, מה שמייקר הכי הרבה זה איכות בנייה ולאחר מכן, איכות המסך. במחשבים שהמלצתי לך, המסך איכותי דיו והתמורה טובה, לרמה הזו של מסך.

אם בכל זאת לשקול את ההצעה של Liviur, כמה הבן שלך מרגיש נוח בשימוש בטכנולוגיה? הוא יסתדר עם מחשב קצת שונה ממה שהוא רגיל? כי למקבוק יש יתרונות, והמחיר שלו טוב מאוד (אבל הוא לא טאצ׳).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה,
אשקול להגדיל את התקציב לטובת ההמלצה שלך לגבי המסך .
כנראה כאן יהיו כבר פחות פשרות :
https://ksp.co.il/mob/item/132495

אולי נופש באילת יכול לעזור בעניין.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בו, אתה הולך ממש רחוק בשביל הילד... ולמחשב הזה אין מצב טאבלט.

אבל. 

פתאום עלה בדעתי, אם הוא הולך ללמוד כימיה, ולהתעסק בנוסחאות, אז מחשב עם מסך מגע ועט, יכול להיות שימושי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שהוא כבר לא ילד - יכול להסתדר ללא מצב טאבלט ( עדיין יש מסך מגע ). הנופש כבר הוזמן ללא קשר למחשב.

הוא כבר באמצע התואר , אפילו קצת מעבר לכך ( למד במקביל לתיכון בתכנית מיוחדת ) , לא היה למסך מגע יותר מדי שימוש בלימודים, לרוב אלה היו דוחות מעבדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין ילד, להסתדר ומצב טאבלט?

מסך מגע ללא מצב טאבלט, זה משהו שלדעתי אין לו ממש שימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לקבל הכל.
זאת אומרת, אפשר, אבל צריך לשלם עוד ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה צריך לתעדף.

אז קודם כל, צריך להחליט על תקציב.

אחרי זה, צריך להחליט על גודל.

ומתקדמים משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם 15.6״ בא בחשבון, MSI Creator 15 יכול להיות אופציה טובה. יש עוד קצת הנחות בסניפי אילת - זה יכול להגיע לאיזור ה5.5 שביקשת.

שני הסנט שלי לגבי מחשבים עם מסך מגע (במיוחד לנובו שסובלים מהצדקת הסטיגמה לגביהם, מיקרופונים נהרסים בשבוע הראשון למחשב, בעיות מסכים ותמיכה לא מסבירת פנים), 

אם לא חייב - עדיף שלא. זה עוד משהו שיכול לההרס. מה גם שמנסיון של החבר׳ה שלי, החווית כתיבה על גבי מסך של מחשב לא נוחה כמו שהיא נראית. 

רובם המוחלט קנו אייפד אייר בנפרד (2000 ש״ח + עט) ואומרים תודה על כל יום.

מעבר לזה - אם מעבר למקינטוש בא בחשבון, מצטרף להמלצות מנסיון אישי. הM1 בצירוף תוכנה מתאימה (Final Cut/DaVinci) משאירים אבק לכל לפטופ עם צירוף אחר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Tal7 כתב:

אם 15.6״ בא בחשבון, MSI Creator 15 יכול להיות אופציה טובה. יש עוד קצת הנחות בסניפי אילת - זה יכול להגיע לאיזור ה5.5 שביקשת.

במה הוא עולה על מה שכבר הוצע פה בשרשור?

מחשב משנה שעברה, מסך ברזולוציה לא משהו... איפה התמורה למחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשבי MSI ממה שראיתי, גם יותר כבדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, falou כתב:

במה הוא עולה על מה שכבר הוצע פה בשרשור?

מחשב משנה שעברה, מסך ברזולוציה לא משהו... איפה התמורה למחיר?

הוא לא בהכרח מתעלה מעל כל מה שהוצע כאן - רק רציתי לתת כיוון אחר למחשבה.

התעלמתי מכל הלנובו למינהם, הם יכולים להיות מחשבים מצויינים - אבל בשנה האחרונה כל מי שביקש ממני עצה וקנה לנובו, התאכזב. (חוץ מThinkpad).

ההבדל בין הMSI לHP שהוצע, הוא הנסיון שיש לי איתו. המסך אכן FHD ולא מעבר (מצד שני, חיי סוללה טובים יותר). 

אגב אני מסכים שהמחיר לא תואם את התמורה, מצד שני - אין הרבה אלטרנטיבות. 

לפני 14 דקות, vladclar כתב:

מחשבי MSI ממה שראיתי, גם יותר כבדים.

אמת.

מעבר לזה, מחשב לעריכת ווידאו צריך להיות עם מעבד חזק, RAM סביר (עדיף 16+), דיסק מהיר כדי לטעון חומרים (אם הוא עורך 1080p/4K או סרטים ב12bit הדרישות הן שונות לגמרי),

ומסך עם צבעים מדוייקים (בהנחה ואין חיצוני). מעבד גרפי ייעודי (Nvidia/AMD) ייעזור בעיבוד תלת מימד ואפקטים, אם אין לו כוונה להשתמש בהם, אפשר להוריד את זה כדרישה.

ההיצע מתרחב משמעותית כשמחפשים מחשב עם מעבד גרפי מובנה ולא ייעודי.

עריכה אחרונה על ידי Tal7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, falou כתב:

על איזה כפתור?

איך קוראים לאפליקציה שמנהלת קבצים?

איך מחפשים אפליקציות?

איפה סייר הקבצים וההיררכיה של התיקיות?

איך עוברים מעברית לאנגלית ובחזרה?

למה כשלוחצים על Caps Lock זה לא כותב באותיות אנגליות?

איזה כפתור - זכוכית מגדלת בצד ימין למעלה - פותח spotlight search

לסייר קבצים קוראים finder

איך מחפשים אפליקציות - או דרך הspotlight search או דרך האייקון מצד ימין למטה של הסטאק של הapplications או דרך האייקון מצד שמאל למטה (ליד הפיינדר) שנקרא launchpad

איפה הסייר קבצים וההיררכיה של התיקיות - הסייר קבצים קיים בפיינדר אחרי שלחצת עליו. - כפתור ימני על שם התיקיה יראה את ההיררכיה שבה היא יושבת.

מעבר שפה - או על ידי לחיצה על הדגל שפה (צד ימין למעלה) או על ידי ctrl-space לזכרוני.

אם אני לוחץ על caps lock האמת זה עובר לכתוב באנגלית (ניסיתי את זה ממש עכשיו , מעניין , אף פעם לא השתמשתי בזה ככה)

לפני 8 שעות, falou כתב:

לעריכת וידאו יש העדפה למסך שהוא לא מט, וכאן הייתי הולך על בהירות של לא פחות מ-300nits,

עיצה מעולה! זה תופס גם לצפיה בווידאו מן הסתם.

ומחזק את הממלצות להימנע מטאץ׳ אם לא חייב.

זה לרוב בא עם פשרות או תג מחיר גבוהה (והפשרות הן לרוב באיכות הבניה והמסך במחשבים שהם יותר budget. בקטע הזה שמעתי דברים טובים על הסדרות הגבוהות של המייקרוסופט סרפס - אבל הם מעל התקציב לזכרוני בישראל)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...