Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש ייעוץ לגבי מחשב נייד לעריכת סרטוני Go Pro

vladclar
שימו לב! השרשור הזה בן 1013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

השאלה מתייחסת בעיקר לשני הפרמטרים:

1. מעבד I5 או I7?

2. כרטיס מסך מובנה של אינטל או nvidia MX450 או בכלל GTX 1650?

תחביב : צילומי סרטונים GO PRO 7 וגם timelapse במצלמה Canon מקצועית ועריכתם.

המחשב גם מיועד ללימודי תואר ראשון בכימיה+ ביולוגיה.

יתרון גם למסך איכותי לצפייה בסרטים.

הופתעתי מירידת המחירים למחשבים ניידים לאחרונה, שמתי עין על שני המחשבים של HP

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=38453

עם כרטיס מסך יותר חזק, אבל גם יעלה יותר:

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=38287

אולי אני לא בכיוון בכלל ( מבחינת החומרה, חברת HP או דגמים )?

תודה לעונים.

נ.ב.

אין לי גם בעיה לעלות תקציב ל 5.5K במידת הצורך.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזו תוכנה אתה משתמש לעריכה?

במה אתה משתמש היום? האם מה שיש לך היום מספק אותך?

שני המסכים אינם איכותיים. במחשב הגיימינג (השני) יש לו קצב רענון גבוה, אבל בשניהם הבהירות לא גבוהה וכיסוי הצבע לא טוב. זה לא שאי אפשר לראות סרטים, אבל לא הייתי מייעד אותם לזה.

אבל, בתקציב שלך אתה תצטרך לבחור מה אתה מקריב, את איכות המסך או את הכרטיס הגרפי. אישית, הייתי מקריב את איכות המסך (כל זמן שהוא לא ממש רע), כי תמיד אפשר להוסיף מסך חיצוני.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב מיועד לבן שלי ( צפוי להשתחרר בקרוב מצה"ל).
מה שיש היום , זה נייד של lenovo I5 עם כרטיס מובנה של אינטל, מלפני 8 שנים ( מתנת בר מצווה ), עם מסך מגע שבור שמחובר למסך חיצוני. הדבר הזה נתקע כל הזמן .
הוא אורך סרטונים עכשיו עם אפליקציה פשוטה של Go Pro לאנדרואיד, כי שום דבר אחר לא עובד במחשב הישן, אפילו לא movie maker.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי. 

אני לא מבין כלום בעריכת וידאו, אבל אם הוא יודע באיזו תוכנה הוא מתעתד להשתמש ומה גודל הקבצים שהוא עובד איתם, אפשר למצוא ברשת מה הקונפיגורציה המינימלית להרצה טובה. חיפוש קל של מילות המפתח יביא תוצאות. רק לא לכוון להמלצות של מקצוענים, כי הדרישות שלהם אחרות לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה נוספת.
במפרטים של מסכים בניידים הרבה פעמים אין יותר מידי מידע לגבי הבהירות וכו.. רק רזולוציה.
איך אני יודע איזה מסך יותר איכותי כאשר בכולם הרזולוציה 1920/ 1080 ולא רשום שום נתון אחר?
למשל, באותו המחיר של HP הראשון שצירפתי אני יכול לקנות lenovo flex 5 עם אותם הנתונים בדיוק, רק 14' שזה אולי עדיף ( צריך להרחיב אחריות ל 3 שנים ):
https://www.nayadnayad.co.il/m/Category.aspx?q=FLEX&gclid=CjwKCAjw_JuGBhBkEiwA1xmbRS57TqWDjxLRjn9wON0BVpEfbpbxNASpZRCm_xCxUMxChHvGUq4_jRoC2xgQAvD_BwE
אין לי שום אינדיקציה לגבי טיב המסך שלו.
אבל זה מסך מגע ומסתובב 360° ( כמו המחשב הישן ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש ביקורות באתרים אחרים, הם מודדים הכל (למשל: www.notebookcheck.com). רק צריך לוודא שמהפרט זהה, כי יש המון גירסאות לדגם מסויים, ויכולים להיות כמה מסכים שונים.

המחשב שקישרת עכשיו הוא ללא כרטיס גרפי נפרד, עם כרטיס גרפי מיושן, מעבד חלש מדי ובלי מספיק זיכרון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה הקישור לא הצליח להתמקד בדגם הספציפי שרציתי לשאול עליו.
זה המחשב ( בקישור הקודם מחירו 4250₪):
https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=35216

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בו נחזור להתחלה, באיזו תוכנה ישתמש הבן לעריכה?

היתרון של מחשב 360 עם מסך מגע הוא בשימוש במצב טאבלט/אוהל שנוח לצפייה במדיה

לגבי הגודל, זה עניין של טעם. 

אתה יכול ב-5.5 לקנות מחשב עם מסך מצויין וביצועים טובים מאוד גם כן, שהפשרות שלו לא חשובות לדרישות שלך:

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1092419

מה שכן, יכול להיות שהוא יהיה אוברקיל.

נ.ב. הנה אופציה נוספת וטובה, עם מסך קטן יותר:

https://ksp.co.il/web/item/146135

שוב, יכול להיות שמדובר באוברקיל, יותר מזה בטח לא צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי תשובה , סתם הרצתי חיפוש לגבי הדרישות המינימליות של Sony Vegas Pro, וכל המחשבים שאני מסתכל עליהם עומדים בדרישות, אפילו אין צורך במאיץ גרפי למשחקים ( כמו GTX 1650).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעריכה וקידוד סרטים מעבדים וSSD של הניידים יהיו בערך הגורם המאט הכי רציני. כל השאר על גבול הלא רלוונטי.

במאמר מוסגר - הלפטופ בתקציב הזה כנראה הכי מהיר כרגע לעריכת סרטים (by a mile) יהיה המקבוק אייר או פרו מבוסס הM1.

שילוב של SSD מהיר בצורה קיצונית ושבב מאוד מוצלח לקידוד. יש כמה וכמה סירטונים כאלו שמשווים מחשבי M1 לכל מני מחשבים אחרים - והם עושים מהם קציצות בקטע של עריכת וידאו וקידוד.

(מניסיון - המעבד הזה והשילוב עם הSSD הזה מתקרבים מאוד לביצועים של ה i9 עם 8 ליבות , כרטיס מסך חיצוני ו32 גיגה זיכרון שאני משתמש בו ליום יום מול המק מיני הבסיסי של הבן שלי , ועוברים אותו בלא מעט שימושים ...)

- 

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבוק בעייתי לשימושים אחרים בלימודים, שאולי יידרשו אפליקציות מבוססות Windows. 

כן, אפשר להתקין Windows על מקבוק, אבל (1) זה דורש 16gb ו-(2) זו התעסקות.

מכיוון שמדובר בעיסוק חובבני נטו, לא הייתי טורח.

וכמובן, זה מסך 13.3, קטן מדי לצפייה בסרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והwindows שאפשר להתקין על מק הוא arm ולא בbootcamp בגרסאות האלו

בתור סטודנט זו שאלה מעניינת במה הוא יצטרך להשתמש

תואר במדעי מחשב וחלק מהנדסה עברתי בשלום עם מק לפני יותר מעשור … לא היתה בעיה במיוחד (חוץ מקורס אחד בדיוק בדוט נט)

לגבי גודל מחשב לסטודנט 13״ ו15 שעות סוללה זה בערך הכי טוב שאפשר…

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שסביר להניח שתואר במדעי המחשב עושים אנשים שיודעים להתעסק עם המחשב...

רב האנשים לא מסוגלים לעבור מסלולרי של אפל לאנדרואיד בלי להזיע, ואתה כבר זורק פה קללות כמו bootcamp.

וכן, אם הכוונה שייקח את המחשב ללימודים, עדיף מחשב שהוא לא 15.6, קל יותר, עם חיי סוללה ארוכים יותר. לראות סרטים (ולהרבה סטודנטים המחשב הוא הטלוויזיה), עדיף 15.6. כל אחד צריך לבחור את הפשרות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, falou כתב:

רב האנשים לא מסוגלים לעבור מסלולרי של אפל לאנדרואיד בלי להזיע, ואתה כבר זורק פה קללות כמו bootcamp.

לדעתי הסטודנט הממוצע לא יצטרך שום בוטקאמפ כי כל התוכנות המיינסטרים כבר קיימות למק... אפילו עם תמיכה בעברית :) אנחנו לא בימים שמקבוק זה איזה משהו איזוטרי.

והייתי מקווה שלרוב הסטודנטים יש בבית מקלדת עבר ומסך חיצוני (לכל מי שמשתמש בלפטופ בכמות שעות כמו סטודנט ממוצע לשיעורי בית מעבר לשיעור)

ההבדל בין 13 ל15 הוא כמעט חסר משמעות לעומת האופציה לקנות 24 או 27״ סבירים בגרושים לבית.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי זה הסטודנט ״הממוצע״?

תביא סטודנט ממדעי השומכלום, תראה אם הוא בכלל מצליח למצוא את הקובץ שלו במק. 

אני באמת לא מבין מה אתה מייעץ כאן, לקחת מחשב שאולי יקשה עליו בלימודים, בשביל שהעריכת וידאו שהוא עושה בשביל הכיף, תרוץ קצת יותר מהר על המחשב?!

וההבדל בין 13 ל-15 הוא ענק.

גם לדעתי עדיף מחשב 13 עם מסך לבית, אבל זה עוד משהו בחדר ועד מסך לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...