Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במידה ויש אפשרות הייתם קונים טסלה?

CAPOBOSS
שימו לב! השרשור הזה בן 1095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, eitanuch כתב:

ג. אם אנחנו בקטע של מקרים פרטיים אז בבקשה: לשכנים שלי יש 6 מכוניות שלכולן יש חנייה פרטית, ואפילו יש עמדת טעינה. 

אז השכנים שלך טחונים ו/או אתה גר בבניין חדש יחסית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתה לי אפשרות מובן שהייתי קונה.

אבל אני גר בבניין, אין לי חניה פרטית. והחניה היא גם ככה במרחק של כמה מטרים אז למשוך כבל לא אפשרי...

לפני שעתיים, TheAvatar כתב:

א. כן מייצגת.

ב. לא מדובר בשמינית אלא יותר מחצי מתושבי המדינה (בגוש דן חיים 4 מיליון) 

ג. רוב החניות בתל אביב הן בכחול לבן או בחניות לא בטאבו

ד. מרוב שאין לאנשים מכוניות בתל אביב אי אפשר למצוא חנייה 

אני גר בבניין שנבנה בשנת 2002 ואין לי חנייה בטאבו. החנייה שלנו היא חצר משותפת בשיטת מי שבא ראשון תופס. 

איך ת"א מייצגת משהו בישראל?

אנשים שם מוכנים להרוויח 10K בשביל לשלם 6K בשביל לגור במחסן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מחסן זה בסביבות ה3.5. ב6 אפשר לגור בת"א באחלה דירה, אבל בלי חניה פרטית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.4.2021 בשעה 08:32, Night Driver כתב:

זה יחליף את המס על הדלק. לא את המס על הרכב.

ולדעתי המס צריך להיות על KW טעינה ולא על קילומטר נסיעה.

ידוע לך שבחורף החימום של תא הנוסעים משתמש בהרבה יותר סוללה מאשר המזגן של הקיץ.

אז מי שגר ברמת הגולן או בירושלים ישלם מס כמעט כפול לק"מ מאשר מי שגר באיזורים חמים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מי שגר באיזור הררי או איזור פקוק משלם יותר בלו לקילומטר. 

אם תרצה לחסוך סע עם חרמונית. בגפ"סים זה לא עזר מי יודע מה אבל שווה לנסות.

• מצחיק 6

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.4.2021 בשעה 13:50, TheAvatar כתב:

לא בטוח בכלל, אבל לפי מה שאני רואה זה בערך המצב במרכז/ירושלים. 

בניינים ישנים שנבנו לפי 30-40-50-60 שנה, שמהווים את רוב הבניינים במרכז, לא כוללים מקום חנייה בטאבו. בירושלים אותו סיפור. בכלל בשכונות של "פעם" לא הקצו חניות לדיירים. אני לא יודע מתי בדיוק נכנס לתוקף תקן "חנייה לכל דירה", אבל כנראה לא לפני שנות ה-90.

בתל אביב בדירות החדשות יש רגרסיה מבחינת מקומות חנייה לכיון של חצי חנייה לדירה ואפילו 0 חניות לדירה. 

https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3834795,00.html

אם אין שם חניה אז אני לא מבין מה יש לאנשים בכלל לחפש שם?

איך זה לא מוריד את מחירי הדירות בתל אביב?

בתאריך 13.4.2021 בשעה 09:10, ch2856 כתב:

החלום הרטוב של רשות המסים זה מס נסועה מבוסס GPS. אז הם יוכלו לעשות כל מה שהם רוצים בגמישות מרבית בלי שום רעש תקשורתי. אז גם אפשר להתאים את המס הזה לתושבי הפריפריה.

בשביל זה הם צריכים מכונית "אח גדול" כמו טסלה.

ככל שיהיו יותר כאלה, כך הם יוכלו באמצעות החוק לכופף את היצרן ולהכריח אותו למסור נתוני GPS של הרכבים.

כל מכונית טסלה או מכונית עם איתוראן טובה לרעיון הזה.

עריכה אחרונה על ידי Gorpi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gorpi כתב:

בשביל זה הם צריכים מכונית "אח גדול" כמו טסלה.

ככל שיהיו יותר כאלה, כך הם יוכלו באמצעות החוק לכופף את היצרן ולהכריח אותו למסור נתוני GPS של הרכבים.

כל מכונית טסלה או מכונית עם איתוראן טובה לרעיון הזה.

יש דרכים נוספות, בלי לפגוע בפרטיות. 

מכניסים את מס הנסיעה דרך חברות הביטוח ומקביל עוברים לביטוח לפי ק"מ נסיעה ורמת סיכון. 

כל חברות הביטוח כבר בשלבי פיתוח או הטמעה של אפליקצה שמודדת נסיעה, כיום זה עדיין בתולי וראשוני.

אבל נניח במסגרת הביטוח, יש מרכיב ראשוני של גניבה אולי צד ג' אולי גם חובה בסיסי שאתה משלם שנתי.

ואז באפליקציה אתה יכול להטעין את נקודות הנסיעה שלך , כלומר לשלם לחברת הביטוח על היקף נסיעה (כמו שהיום מתדלקים מידי פעם ב 300 או 400 ש"ח).

כל נהג שנכנס לאוטו חייב להפעיל את האפליקציה ולדווח תחילת נסיעה.

האפליקציה מורידה לך נקודות נסיעה על כל נסיעה שאתה מבצע, כל זה בלי לדווח לאף אחד איפה אתה נוסע בפועל.

רק בסוף הנסיעה מדווח לשרת כמה ירד לך בנסיעה.

עכשיו על המנגנון הזה אפשר להכניס מה שרוצים. 

מס נסיעה/ מס גודש..  כבישי אגרה. 

מס נמוך לכבישים בפריפריה וכדומה.

למה זה חשוב שזה יהיה דרך הביטוח , כי בכל זאת אנשים עושים ביטוח כי הם חוששים לעשות תאונה והביטוח לא בתוקף,

לכן זה תמריץ טוב לאנשים להפעיל ולדווח על הנסיעה.

כמובן שאפשר לחשוב על שיטות של הייטק לבדיקת ביטוח "תשלום אגרה בתוקף.

ולזהות רכבים שנוסעים בלי שהפעילו את הביטוח.. 

סתם לדוגמא: ניידת עם מצלמה שמזהה את מספר הרכב לפניה (אפשר גם מצלמה ברמזור מסויים).

משדרת למאגר הנתונים שרכב מספר XXX עבר בצומת XXX .

השרת של חברת הביטוח שולח בדיקה לאפליקציה האם היא מופעלת או לא. 

שוב בלי שיש מאגר שאוסף כל הזמן איפה היו כל הרכבים ..

המידע נשמר רק אצלך בטלפון..

בניגוד לזה שכולנו מסמכימים שגוגל כן שומרת עלינו את כל המידע איפה אנחנו כל הזמן 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola - במבט ראשון אני רואה בהצעה שלך 2 בעיות:

1. חברות הביטוח (או מי שיוסמך לאגור נתונים) יחוייבו לשמור אותם תקופה מסויימת, כנראה לא קצרה. הלכה הפרטיות. ומבחינת אבטחת מידע אני סומך על חברות הביטוח הרבה פחות מאשר על המדינה. פרשת האגרון לא רלוונטית, כי שם המידע הוצא ביודעין.

2. נתוני ה-GPS יהיו חייבים להיות יותר מאשר "הרכב בתנועה" על מנת לאפשר חיוב דיפרנציאלי במס.

דרך אגב - עד כמה שאנh יודע יש מדינות שמפעילות מאגרים כאלה. למשל גרמניהשכל כך חרדה לפרטיות האזרחים,' מחייבת כך את האגרה (למשאיות) ברשת האוטובאהן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בעד. אבל אם ירצו לעשות את זה, כמעט ואין שום מניעה מעשית.

סמסונג אפילו יודעים כמה פעמים קפצתי ביום העצמאות.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, sperial כתב:

@korola - במבט ראשון אני רואה בהצעה שלך 2 בעיות:

1. חברות הביטוח (או מי שיוסמך לאגור נתונים) יחוייבו לשמור אותם תקופה מסויימת, כנראה לא קצרה. הלכה הפרטיות. ומבחינת אבטחת מידע אני סומך על חברות הביטוח הרבה פחות מאשר על המדינה. פרשת האגרון לא רלוונטית, כי שם המידע הוצא ביודעין.

2. נתוני ה-GPS יהיו חייבים להיות יותר מאשר "הרכב בתנועה" על מנת לאפשר חיוב דיפרנציאלי במס.

דרך אגב - עד כמה שאנh יודע יש מדינות שמפעילות מאגרים כאלה. למשל גרמניהשכל כך חרדה לפרטיות האזרחים,' מחייבת כך את האגרה (למשאיות) ברשת האוטובאהן.

1)  שים לב שממש לא הצעתי שחברות הביטוח ישמרו את כל ההיסטוריה על הנסיעה שלך, אפילו אין בהצעה שלי שליחה של המיקום שלך לחברת הביטוח.
כל זה מתבצע רק על הטלפון שלך,  אתה קונה חבילת נסיעה והאפליקציה על הטלפון שלך מדווחת בסוף נסיעה כמה להוריד מתוך סך החבילה שנותרה לך.

2)  נכון, לאפליקציה יש את כל הנתונים על מנת לחשב כמה להוריד לך מהחבילה.. 

לגבי הפרטיות .. בדיוק כמו          @eitanuch  כתב 

היום אתה מעביר ל.

וויז, סמסונג, גוגל ואפל את מיקומכך כמעט כל זמן 

לגוגל אתה גם מעביר את נתוני החיפושים שלך, את נתוני הגלישה וכנראה גם את כל המידע שרץ לך במייל.

ספק האינטרנט שלך יודע בדיוק איפה אתה מטיייל ומבקר ברשת הוירטואלית  

ספק החנייה שלך  -  מקבל נתונים כל הזמן איפה אתה מחנה את הרכב  

מי שנוסע בכבישי אגרה באופן סדיר.. אז חברות התפעול של הכבישים אוגרים את נתוני הנסיעה שלו באופן קבוע. 

מבחינת מערכת המיסוי יש לך 2 אופציות  - או לחלק את עלויות התפעול של המדינה אחיד על כל האזרחים בצורה שוויונית

כלומר עלות של  450 מילארד ש"ח לשנה לחלק ל 9  מיליון אזרחים  - שכל אזרח ישלם 50,000 ש"ח שנתי  - משפחה ממוצעת של 4 נפשות צריכה לשלם 200,000 ש"ח מס שנתי.

גבוה מידי להרבה אנשים .. אז צריך להתחיל לפצל..

רוצה לפצל לפי גובה ההכנסה - אז מישהו צריך לאסוף מידע על כל ההכנסות של כולנו 

רוצה מס לפי שימוש ברכב - אז צריך לאסוף נתונים 

רוצה לשלם ביטוח לפי הסיכון שלך-   אז צריך לאסוף נתונים  היסטורית התאונות שלך

כן, אני יודע כולנו רוצים מס שוויוני איפה שיוצא לנו לשלם יותר ומס דיפרנצאלי איפה שזה נותן לנו הנחה או שאנחנו מרגישים פראיירים שמשלמים יותר

לפני 9 שעות, eitanuch כתב:

אני לא בעד. אבל אם ירצו לעשות את זה, כמעט ואין שום מניעה מעשית.

סמסונג אפילו יודעים כמה פעמים קפצתי ביום העצמאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola שמירה על הטלפון לא תספק מבחינה משפטית - אם תזקק לאיזה דיון משפטי מול הרשויות תזקק גם לתיעוד של המקומות בהם היית על ידי גורם חיצוני, שאם לא כן מישהו עלול לטעון שזייפת נתונים בטלפון.

לגבי הפרטיות - נושא חם מאד בימים אלה, בכל העולם. אישית אני לא מתרגש מזה שהמדינה תדע מתי הייתי בעכו ומתי בחדרה, וכנראה שיותר קל לפקח על מאגרי מידע ממשלתיים מאשר על פרטיים (לא אלה ולא אלה הרמטיים, אבל משום מה יש לי פחות אמון בגורמים מסחריים). אבל יש אנשים שמוטרדים מכך.

לגבי מיסוי - אף אחד לא מדבר על מס גולגולת, שזו החלוקה ה"שווה" בין האזרחים. בכל מקרה מדובר על מיסוי ההכנסות ועל מיסוי פעילות כלכלית או אחרת. הדיון הוא על החלוקה בתוך הפעילות הזו - ובישראל, מסיבות היסטוריות, המיסוי על רכב הוא רכיב חשוב במערכת הכנסות המדינה. רוצה להחליף אותו בהעלאת המע"מ בכמה אחוזים? אישית אני לא יודע האם זה יהיה טוב או רע לחשבון הבנק של ספריאל,  אבל אני בטוח שאם לא יהיה מדובר במשהו מאוד הדרגתי זה יגרום זעזועים במשק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, korola כתב:

כן, אני יודע כולנו רוצים מס שוויוני איפה שיוצא לנו לשלם יותר ומס דיפרנצאלי איפה שזה נותן לנו הנחה או שאנחנו מרגישים פראיירים שמשלמים יותר

הדבר הכי צודק הוא פשוט לבטל את המיסים (או להקטין אותם למינימום האפשרי) ושכל אחד ישלם לבד על השירותים שהוא צורך.

אתה צורך יותר = אתה משלם יותר.

ברגע שיש מיסים אתה תמיד פראייר מתישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...