Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקנות רכב למרות אובדן גמור לפני 9 שנים?

עמיתתת
שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, אני מתעניין ברכב ספורטיבי מסויים כבר תקופה ארוכה והבעיה היא שאין הרבה כאלו במצב טוב, בעלות גיר ידני ובמחירים סבירים (45-70 אלף). מצאתי מספר רכבים שכרגע למכירה אבל רובם לא במצב טוב או שהתעסקו יותר מדי במנוע ובטורבו ככה שאני לא כל כך מעוניין ברכב ניסיונות של מישהו. 

מצאתי רכב אחד שנראה טוב ובאמת מה שאני מחפש חוץ מהעבודה שהוא יד גבוה משמעותית משאר הרכבים (כ-4 ידיים יותר) ובנוסף הוא עבר תאונה של אובדן גמור אצל הבעלים השני שבביטוח זיכו אותו ב- 160000.

בנוסף ראיתי עוד מספר רכבים שלא עברו תאונות ובפחות ידיים, אבל הן נראות פחות טוב ולא משכו אותי עד כדי כך כמו הרכב שעבר את התאונה. 

האם אתם חושבים שתאונה כזו תשפיע על הרכב? ובנוסף עד כמה יהיה קשה למכור את הרכב אחר כך? 

ובכללי האם כדאי לקנות רכב בתנאים כאלו בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא כמעט בוודאות תשפיע על הבטיחות ואולי עוד דברים.

יהיה קשה מאוד למכור, אבל הכל שאלה של מחיר.

האם לקנות? אתה לא נותן יותר מדי פרטים, אבל לענ"ד התשובה היא לא. אל תכניס ראש בריא למיטה חולה. 

אגב, הרכב מן הסתם הוכרז 'אובדן (גמור) להלכה'. 'אובדן גמור' לא יכול לחזור לכביש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "נראה טוב"? מבחינה חיצונית? מבחינה מכנית? יש לך דוח שמאי של התאונה הזו? אתה יודע למה הרכב עבר כל כך הרבה ידיים אפילו שהוא 'טוב'?

כמו שאיציק אומר, מהמידע החסר שהצגת אני לפחות הייתי מוותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראית פעם בורי, סלמון או דניס שירוצו מיוזמתם למצודה? או כבש, אייל או בופאלו שרצים לשוחט?. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המכירה העתידית- זה הכול עניין של מחיר, תקנה בזול ותמכור בזול עוד יותר, לא כולם ממהרים לקנות רכב אחרי שעבר תאונה קשה...

אגב האם הוא הוגדר "אובדן גמור " ? כלומר טוטאל לוס ?

או שהוגדר כאובדן להלכה ?

רכב שעבר טוטאל לוס לא יכול לחזור לכביש נקודה !

אם איזו קומבינה מסוכנת של חברת הביטוח ופחחייה \ פירוקיה תיקנה את האוטו והרכיבה אותו מחדר אז מדובר בסכנת חיים אמיתית, בטח כשמדובר ברכב ספורטיבי שאמור לעמוד בתנאים ועומסים קשים יותר. 

אם מדובר באובדן להלכה הייתי בודק דוח סליקת ביטוח ודורש לראות דוח שמאי כדי לבדוק מה היה הנזק באותה תאונה..

זה שהאוטו יפה מבחוץ לא אומר שהוא לא היה מפורק לגמרי ועבר תיקון אצל איזה סנדלר, הוציאו לו את כריות האוויר כדי לחסוף בתיקון, הרכיבו חלקים זולים או שפורקו מרכב אחר שעבר תאונה גם הוא ומדובר יהיה ברכב מסוכן שלא אמור כלל להיות על הכביש.

לא בטוח שהייתי כניס את הראש למיטה החולה הזו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה לפני כמה זמן הייתה התאונה, רכב לא מתרפא עם הזמן, כנראה שההפך.

לא הייתי קונה רכב לאחר אובדן להלכה בגלל המשמעות הבטיחותית, על אחת כמה וכמה כשמדובר ברכב ספורט לדבריך, וכזה נזק יכול להשפיע על התנהגות הרכב.

תמשיך הלאה, הסבלנות תשתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הרכב המדובר? פיצוי של 160 אש"ח זה לא צחוק, מניח שמדובר בדגם שעולה כחדש לפחות 220-250 אש"ח וכנראה יותר לכיוון ה300 אש"ח?

בכל אופן, בלי פרטים נוספים, בדיקה רצינית וגילוי נאות עם כל המסמכים לגבי התאונה, לא שווה להסתכל.

בנוסף, החלפת הבעלים באופן די תכוף יכול גם להריח די מסריח עבורך.

מבין את הרצון לחסוך כמה אלפי שקלים או כמה עשרות אלפי שקלים אבל בתקציב של 50 אש"ח תוכל לקנות אחלה של רכב, גם ללא תאונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו פה לפני, הרכב עבר תאונה (אישית כבר הייתי פוסל כי לך תדע מה היה שם) ומספר הידיים גבוה (כתבת 4 ידיים יותר..) למכור אותו אחר כך לא יהיה פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו מקרה קלאסי של s2000.

מרבית האקזמפלרים ירדו מהכביש וחזרו לאחר תיקון, עדיין מתפקדים מצויין ומחיר השוק שלהן גבוהה.

אם הרכב נדיר ואתה ממש חושק באחד, ממליץ לבדוק אותו היטב אצל מוסך או סדנא שמתמחה בו מקרוב ויוכל לאשר האם מדובר ברכב שכדאי לרכוש או לוותר

עריכה אחרונה על ידי GTI33
תוספת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי כיף לומר לו עזוב. מלכודת בטיחות וכו'.

בקש יפה דוח שמאי של התאונה וחשבונית תיקון ותחזור לכאן.

טוטל לוס יכול להיות גם מתאונת חזית של פגוש + מכסה מנוע + כריות אויר ויתכן שכולם הוחלפו לחדשים.

חבל לפסול ללא בדיקה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אחרי פתיחת כרית אויר לא הייתי מתקרב, בטח ברמת התיקונים שעושים בארץ.

זה תיקון מורכב שדורש החלפה של מספר מנגנונים יקרים, שמעתי כבר על מספר מקרים שעיגלו פינות בצורה מסוכנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תספר למשפחות שאיבדו את יקיריהן עקב התקנה חאפרית של כרית אויר או תיקון לקוי אם זה משתלם. 

יש המון כתבות בחו"ל על כריות אויר מזויפות שחלקן כרמו למוות. 

אז אם בארה"ב זה המצב, ששם יש את ה NHTSA שהלוואי ומשרד התחבורה היה עושה רבע ממה שהוא עושה בזה שהוא זה שמכריז על ריקולים ומחייב את היבואנים לטפל בהן ופה ממתינים שהיבואן יועיל בטובו להכריז על ריקול, מה אנחנו נגיד שהמכוניות פה עוברות תיקון חפל"פ?

מומלץ לראות את הכתבות הללו, ולחשוב היטב היטב אם לקנות רכב שעבר תאונה כזו או תאונה עם ירידת ערך בכלל:

https://www.youtube.com/watch?v=NZiBWxPFGB4

https://www.youtube.com/watch?v=GBtIoqCgaO8

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי דבר ראשון גודל הנזק בתאונה, מה נפגע ואיך תיקנו וכדומה ודבר שני באיזה רכב מדובר. הרי 106 gti היום רכב סופר נדיר שנמכר הרבה מאד מעל המחירון המגוחך שלו. מספיק שבר בטמבון כדי להוריד אותו מהכביש. סתם דוגמה כללי. 

אם מדובר שילדה לא הייתי מתקרב. לא משנה איזה רכב ולא משנה באיזה מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...