Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חתולי רחוב בבניין מגורים - מה אפשר לעשות?

Overdrive
שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני הכול אני אפתח בדיסקליימר - אני לא מחפש להתעלל בחיות או להסב להן שום נזק, ומעולם גם לא עשיתי את זה.

אני גר בבניין מגורים עם מתחם דשא גדול צמוד לבניין ויש לנו שני שכנים שמפזרים אוכל לחתולים בכל המתחם של הבניין, משאירים קרטונים ברחבת הכניסה לבניין ואפילו מחוץ לדלת עצמה ובתוך חדר הזבל. הדבר מוביל לזוהמה ענקית הכוללת שתן וצואת חתולים בחדר זבל, חתולים משוטטים בתוך חדר הזבל ואפילו בלובי וחדר המדרגות של הבניין (לעזאזל, אני גר בקומה חמישית ומסתובבים לי חתולי רחוב מייללים בקומה!). לצערי הועד לא עושה שום דבר והתייאש מאותם דיירים, משיחה עם השירות הוטרינרי בעיר הם טוענים שמותר להם להשאיר אוכל יבש לפי חוק למרות שהם גם משאירים להם אוכל רטוב כמו נקניקיות ודברים אחרים ואחת השכנות אפילו זורקת עצמות מקומה שביעית שאלה הם דברים אסורים אבל לך תתפוס אותם בשעת מעשה ותתעד את זה.

אני מנקה אחריהם את האוכל שהם משאירים אבל זאת מלחמת התשה והם תמיד מפזרים שוב, יש למישהו המלצה על דרך להרחיק חתולים מסביבת הבניין? אולי תרסיס דוחה חתולים שאפשר לפזר או סמכות משפטית שאפשר לפנות אליה או כל טיפים אחרים למישהו שהתמודד עם בעיה דומה? אנחנו כבר אובדי עצות לנוכח הזוהמה הזאת, יש שכנים שכבר התייאשו ומוכנים לחיות בזוהמה הזאת.

יבורכו העוזרים.

עריכה אחרונה על ידי Overdrive

How sky is the limit if there are footprints on the moon?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי השכנים הם הבעיה ולא החתולים.
לכן כל מה שהם מפזרים לחתולים ברחוב כולל קרטונים- אולי כדאי לשים להם מחוץ לדלת ואולי אף להוסיף פינוקים אכותיים יותר שהחתולים אוהבים, ככה שהחתולים יחגגו רק בקומה שלהם ולא בכל ההסביבה של הבניין :-).
אם הם עד כדי כך אוהבים את החתולים- אז בטח לא תהיה להם בעיה שהם ישבו להם מחוץ לדלת כל היום :-).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, hwgeek כתב:

נראה לי השכנים הם הבעיה ולא החתולים.
לכן כל מה שהם מפזרים לחתולים ברחוב כולל קרטונים- אולי כדאי לשים להם מחוץ לדלת ואולי אף להוסיף פינוקים אכותיים יותר שהחתולים אוהבים, ככה שהחתולים יחגגו רק בקומה שלהם ולא בכל ההסביבה של הבניין :-).
אם הם עד כדי כך אוהבים את החתולים- אז בטח לא תהיה להם בעיה שהם ישבו להם מחוץ לדלת כל היום :-).

ודאי שהשכנים הם הבעיה, חבל שאין תרסיס נגד שכנים דוחים וחסרי התחשבות. כל השכנים מעלים את הטענות האלה בפניהם אבל אותם זה לא מעניין, שאלתי אותם אם הם כל כך אוהבים חתולים למה הם לא מגדלים אותם בבית שלהם אבל על זה לא הייתה להם תשובה.

עלתה לי המחשבה לשים להם את האוכל שהם מפזרים מחוץ לדלת אבל אז אני עושה עוול לשכנים שגרים בקומה שלהם ולא בא לי לרדת לרמה הזאת לפני שאני ממצה אפיקים אחרים, אולי כאלה שפשוט ירחיקו את החתולים מסביבת המגורים או אפיקים משפטיים שלצערי לא נראים לי ככאלה שיניבו משהו בעיקר כי האנשים האלה מזהמים את סביבת המחייה בחסות החוק.

עריכה אחרונה על ידי Overdrive

How sky is the limit if there are footprints on the moon?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Overdrive כתב:

למרות שהם גם משאירים להם אוכל רטוב כמו נקניקיות ודברים אחרים ואחת השכנות אפילו זורקת עצמות מקומה שביעית שאלה הם דברים אסורים אבל לך תתפוס אותם בשעת מעשה ותתעד את זה.

אני זורק פה רעיון -

אם "הוכחה" זה מה שחסר, ואם אתה יודע שהם עושים את זה ומה שחסר הוא "לתפוס אותם על חם" (בשביל לדווח/להוכיח לרשויות) - "תשאיר" להם פעם אחת בעצמך שאריות מאותו סוג שהשכנים משאירים (נקניקיות, שוקיים, מה שלא יהיה שהם שמים להם), תצלם ותעביר הלאה לשירות הוטרינרי או וואטאבר. אתה לא באמת צריך לחכות עד שהם יעשו את זה פיזית בעצמם אם זה קורה כל הזמן... הם לא יכחישו.

אם להעביר את התיעוד הלאה למי שרלוונטי יזיז משהו - זה כבר עניין אחר.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני מכיר, אסור להזיז חתולים, כלומר אסור לקחת אותם פיזית ולהעביר אותם למקום אחר.

לדעתי כדאי קודם כל לדאוג לסירוס\עיקור שלהם - לפנות ל106 ולבקש והעייריה אמורה לבצע.

יש עיריות שעושות מתקני האכלה לחתולים בפינות הרחוב - ואז אם תושבים רוצים להאכיל חתולים הם משאירים להם אוכל שם , צריך לברר עם העירייה אם זה קיים ואם כן לבקש שיציבו בפינת הרחוב שלכם, כמובן לבקש מהשכנים להקפיד להשאיר אוכל רק שם ולא בסביבת הבניין.

אם העירייה לא מספקת מתקני האכלה, אפשר לקנות בחנות הכל בדולר כמה קערות, להניח בפינה נוחה ולהתקין גגון פלסטיק קטן ולבקש מהשכנים להשאיר אוכל רק שם. 

אם נשארו בך כוחות אז לנקות טוב את כל האזורים שמשאירים להם אוכל עכשיו עם חומץ וכל פעם שמניחים אוכל לא בפינת האכלה - להעביר אותו לפינה.

לצערי עם שכנים שזורקים עצמות מהחלון רק מלחמת התשה יכולה לעבוד, אני לא מכיר פתרון במישור אחר..

בכל מקרה שווה לחלק פתקים שאומרים שעצמות עוף\דגים יכולות להיות מאוד מסוכנות לחתולים ואולי זה יגרום להם להפסיק.

זה אולי נשמע סיפור מהאגדות אבל לפני כמה חודשים יצא לי להעיר (כמה פעמים) למישהו שהיה זורק שאריות אוכל על המדרכה לחתולים..
הסברתי לו שזה יותר מסוכן מאשר מועיל, גם לחתולים וגם לכלבים ואם כבר רוצה להאכיל חתולים אז לא בשאריות אוכל - אלא לקנות אוכל יבש ולהניח בצורה מסודרת בפינה

אמרתי לו גם שיש מישהו בסוף הרחוב שמאכיל חתולי רחוב עם אוכל יבש, ככה שאם לא רוצה להוציא כסף - הוא לא חייב כי החתולים ימצאו איפה לאכול (לא שיקרתי), עכשיו כשאני עובר שם האיזור נקי והכלבה שלי אפילו לא מתעכבת להריח..

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, מצבך מצויין 

בחיפה מאכילים חזירים

• מצחיק 6
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם זורקים את הזבל שלהם (אוכל רטוב ושאריות שלא סיימו) בבניין? הייתי זורק את שקית הזבל היומית מחוץ לדלת שלו.

הרי גם אם תחליט לאסוף את האוכל לשים להם מחוץ לדלת, לא בטוח כמה תפריע לו, לעומת ההפרעה לשכנים האחרים.

כמובן שאין פה המלצה לאלימות כלשהי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסו לדבר עם השכנים ולדרוש מהם להניח אוכל בפינה מסודרת רחוק מהכניסה להבניין?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת אין פתרון לזה

כל אחד חושב שהוא שליח של צער בעלי חיים

מי שרוצה לגדל חתול שיגדל אותו בתוך הבית. למה צריך להתעלל בדיירים

אין מה לעשות חוץ מפתרונות שלא נשמעים טוב

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Overdrive כתב:

הם טוענים שמותר להם להשאיר אוכל יבש לפי חוק למרות שהם גם משאירים להם אוכל רטוב כמו נקניקיות ודברים אחרים ואחת השכנות אפילו זורקת עצמות מקומה שביעית שאלה הם דברים אסורים אבל לך תתפוס אותם בשעת מעשה ותתעד את זה.

אסור להם להשאיר אוכל יבש, אלא במקום שלא מפריע.
זאת שזורקת עצמות, שים לה אותן בתיבת הדואר, עם קצת נקניקיות וקקי של חתולים. שתבין את הרמז.

את האוכל היבש, תשאיר להם על המכוניות.

• רעיון טוב! 6

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בעיר שבה אתה גר, אולי יש להם מבצע של נקודות האכלה לחתולים.

שווה אולי לדבר עם השכנים ולסגור על נקודת האכלה אחת בלבד.

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו הבעיה היא השכנים ולא החתולים.

זה הנוהל של תרבות הדיור בנוגע להאכלת חתולים. הייתי מדפיס על דף A3 ותולה להם על הדלת ובכניסה לבניין. 

http://www.tarbut-hadiur.gov.il/content/20156

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...