Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חתולי רחוב בבניין מגורים - מה אפשר לעשות?

Overdrive
שימו לב! השרשור הזה בן 881 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, ArikB כתב:

למה לוקחים טביעות אצבע אם רק זומנת לחקירה? הרי לא הואשמת.

לקחו טביעות אצבע וגם צילמו אותי בפרונט ופרופיל. לא יודע מה ההיגיון ויכול להיות שיש הסבר למה כל אחד שמוזמן לחקירה צריך לעבור את זה אבל זה היה אחד הרגעים המשפילים ביותר שחוויתי, הרגשתי כמו אחרון האנסים או הרוצחים.

How sky is the limit if there are footprints on the moon?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, ArikB כתב:

למה לוקחים טביעות אצבע אם רק זומנת לחקירה? הרי לא הואשמת.

לוקחים טביעות וצילום ממי שחשוד בעבירה פלילית, וזומן לחקירה באזהרה, גם ללא מעצר.

תשמע, יש לך עסק עם בריונים. אין לזה קשר לחתולים, אלה פשוט אנשים שעושים מה שבא להם, מתנהלים באלימות ואין להם קושי לשקר לרשויות כדי לפגוע במי שמפריע להם.

עם בריונים יש שתי דרכים להתמודד. להלחם בצינורות המקובלים עד שתצא צדקתך. לא נראה שהם מתחוכמים מספיק כדי לנצח, אבל זה תהליך שיכול לקחת זמן, ותוך כדי הם כנראה יסלימו את התגובות שלהם.
השניה היא להשיג בריון גדול יותר, וגם פה, אם הבריון שלך לא מרשים אותם, אתה עלול להכנס למערבולת של תגובות ותגובות נגד.

רק בסרטים מגיע מישהו, אומר משפט והבריון מתכווץ בפינה נבוך.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Overdrive כתב:

(בהליך נתינת טביעת האצבעות שלי אחת השוטרות שמילאה את פרטיי שאלה אותי איזה עדה אני וכששאלתי מה פשר השאלה הזאת ועניתי לה היא פשוט אמרה תוך כדי הקלדה "מזרחי" במחשב שלה ולקחה אותי לאזור טביעות האצבעות, זה בכלל חוקי לשאול דבר כזה?)?

פשוט מדהים.  נשמע כמו מפקד תחנה שצריך לעלות על טיל, אבל אני בספק גדול אם מח"ש יעשו משהו בעניין (פעם אחרונה שבדקתי הם סגרו 85-90% מהתיקים, אפילו בלי חקירה...).

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Overdrive כתב:

לקחו טביעות אצבע וגם צילמו אותי בפרונט ופרופיל. לא יודע מה ההיגיון ויכול להיות שיש הסבר למה כל אחד שמוזמן לחקירה צריך לעבור את זה אבל זה היה אחד הרגעים המשפילים ביותר שחוויתי, הרגשתי כמו אחרון האנסים או הרוצחים.

וואוווווווו. קורא את זה (ואת הפוסט הקודם) וכל הדם עולה לראש, מה זה החרא הזה? שאני אבין, טכנית אם רכב בטעות דורס חתול אידיוט שהחליט לקפוץ לכביש, ואחד פסיכי כזה ראה את הכל ותפס את מספר הרכב, הוא יכול ללכת להגיש תלונה במשטרה על "רצח חתול" ובעלי הרכב יוזמנו לחקירה באזהרה?!?! כאילו אם בא לי למרר למישהו את החיים אני יכול לביים "הוכחות" (אפילו לא מוצלחות במיוחד כפי שתואר) והוא יוזמן לחקירה באזהרה? מדהים

אמרת "שכנים" - זה שכן אחד? כמה שכנים מאותה דירה? אישית הייתי תופס אחד מהם ומושיב אותו לכוס קפה ועוגה למען יראו ויראו, אבל זה מתאים רק לאנשים מתורבתים. מהמשטרה אני מזמן לא חושש / כבר לא סומך לאור מה שקורה עם סגירת תיקים מחוסר עניין לציבור.

לחלופין אתה יכול לנסות לדווח שאחד מהחתולים נשך אותך, אני חושב שהם לא מחוסנים לכלבת ואם אתה יכול להצביע על חתול ספציפי נראה לי שמגיעים ולוקחים אותו להסגר של שבועיים, אבל הרבה 'נראה לי' יש פה אז לא בטוח בכלל. יש עוד פתרונות יצירתיים. גם לקחת את כולם ולהעביר אותם למקום אחר, אבל זה לא פרקטי בעליל

לפני 46 דקות, Be roo כתב:

תשמע, יש לך עסק עם בריונים

"בריונים", זה נשמע ככה כאילו מדובר בבאונסרים 2x2 מטר במועדון לילה. כולה חבורת משועממים הזויים בלי חיים שבמקרה הרע היפסטרים כחושים ובמקרה הטוב (תלוי איך מסתכלים על זה) רווקות ממורמרות בנות 40.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Blaz00r כתב:

גם לקחת את כולם ולהעביר אותם למקום אחר, אבל זה לא פרקטי בעליל

בפירוש לא חוקי. גם לחתולים וגם לאנשים.

לדעתי הטיפול צריך להיעשות דרך הוועד: תביעה של המפקח על הבתים המשותפים להפסקת המטרד. 
אם הם מאכילים את החתולים כפי שפותה"ש כתב אז זה ממש לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם להתלונן על מישהו שהוא "רצח חתול" למרות שאין לו שום קשר לדבר זה לא חוקי...

עוד פתרון אפשרי הוא להמשיך להציק לרשויות (מחלקה וטרינרית, מוקד עירוני, אנשי מפתח בעירייה, כל מה שאפשרי, על הרבה פחות הגעתי עד לסגן ראש עיריית הוד השרון שפתר לי בעיה הרבה פחות טריוויאלית מזאת), ממש ע"ב יומיומי, עד שימאס להם ויצטרכו לעשות משהו בנידון. הסיפור הזה מקומם ברמות אחרות, ליבי ליבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Overdrive כתב:

האם ישנה אפשרות להגיש תביעה אזרחית נגד השכן?

כן, בתנאי שהתיק ייסגר מחוסר אשמה (חשוב חשוב חשוב - חוסר אשמה, לא היעדר ראיות, לא חוסר עניין לציבור.

האם בכל פעם שאדם יראה לנכון לפגוע בשמי הטוב בלי שום הוכחה אני איאלץ להיחקר במשטרה בצורה כזאת מבזה

לא, למעשה להליך החקירתי יש מסלול שאמור להתחיל בתלונה, חוקר צריך להבין מה הסיכוי שנעברה עבירה פלילית.

רק בתנאי שיש לחוקר בסיס מספיק מוצק להניח שאכן נעברה עבירה פלילית, ושזו נעברה ע"י אדם ספציפי כלשהו, הוא אמור ללכת בכיוון של חקירה באזהרה.

אם לא, הוא אמור ללכת בכיוון של חקירה (מה שנקרא "לתת עדות" או "עדות פתוחה").

זימון לחקירה אינו כולל לקיחת ט.א. או צילום. זימון לחקירה באזהרה כן.

במידה והתיק הזה ייסגר יש לזה איזשהן השלכות פליליות?

באם ייסגר בסוף התיק מחוסר אשמה - הנתונים (ט.א. וצילום) אמורים להימחק, ביחד עם כל רישום פלילי.

סגירה מסיבות אחרות משאיר רישום פלילי (לא הרשעה, אלא שהייתה חקירה ונסגרה מסיבה כזו).

אם אדם מתלונן במשטרה ומאשים אותי בפירוש ברצח חתולים ויש לי יותר מאליבי אחד, כלומר הוכחה שהמתלונן משקר, לא ניתן לתבוע אותו תביעה אזרחית על הוצאת דיבה ופגיעה בשם הטוב?

בזמן החקירה סיפקת את הפרטים של האליבי שלך?

לפני 22 דקות, Blaz00r כתב:

וואוווווווו. קורא את זה (ואת הפוסט הקודם) וכל הדם עולה לראש, מה זה החרא הזה? שאני אבין, טכנית אם רכב בטעות דורס חתול אידיוט שהחליט לקפוץ לכביש, ואחד פסיכי כזה ראה את הכל ותפס את מספר הרכב, הוא יכול ללכת להגיש תלונה במשטרה על "רצח חתול" ובעלי הרכב יוזמנו לחקירה באזהרה?!?! כאילו אם בא לי למרר למישהו את החיים אני יכול לביים "הוכחות" (אפילו לא מוצלחות במיוחד כפי שתואר) והוא יוזמן לחקירה באזהרה? מדהים

ממש לא, דריסה של בע"ח אינו מנוגד לחוק צער בעלי חיים, אלא אם בוצע בכוונה תחילה.

למעשה המונח "רצח" אינו תקף משפטית בכלל על בעלי חיים.

המתלונן אמר שפות"ש הרג את החתול (לא דריסה בשוגג), פות"ש אומר שהחתול בכלל נדרס, ולא על ידו.

לפני 27 דקות, Blaz00r כתב:

לחלופין אתה יכול לנסות לדווח שאחד מהחתולים נשך אותך, אני חושב שהם לא מחוסנים לכלבת ואם אתה יכול להצביע על חתול ספציפי נראה לי שמגיעים ולוקחים אותו להסגר של שבועיים, אבל הרבה 'נראה לי' יש פה אז לא בטוח בכלל. יש עוד פתרונות יצירתיים. גם לקחת את כולם ולהעביר אותם למקום אחר, אבל זה לא פרקטי בעליל

זה כולל הליך חיסוני למתלונן

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ממש לא, דריסה של בע"ח אינו מנוגד לחוק צער בעלי חיים, אלא אם בוצע בכוונה תחילה.

נפלא, אז שפות"ש ידרוס את כל החתולים 🤣 נאמר בהומור כמובן

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה כולל הליך חיסוני למתלונן

לא בהכרח, שהייתי בצבא נשך אותי חתול (בתל השומר) חתיכת נשיכה, הגעתי לסניף של משרד הבריאות (בפ"ת אאל"ט), אמרו לי שלא צריך חיסון כי אין כלבת באיזור או משהו כזה אבל שאם אני מזהה את החתול להודיע להם והם ילכדו ויכניסו אותו לסגר. אבל אולי משהו השתנה מאז

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Blaz00r כתב:

נפלא, אז שפות"ש ידרוס את כל החתולים 🤣 נאמר בהומור כמובן

🤣

אבל לא בכוונה

לפני 8 דקות, Blaz00r כתב:

לא בהכרח, שהייתי בצבא נשך אותי חתול (בתל השומר) חתיכת נשיכה, הגעתי לסניף של משרד הבריאות (בפ"ת אאל"ט), אמרו לי שלא צריך חיסון כי אין כלבת באיזור או משהו כזה אבל שאם אני מזהה את החתול להודיע להם והם ילכדו ויכניסו אותו לסגר. אבל אולי משהו השתנה מאז

היום הנטייה היא לחסן כמעט בכל מקרה, ברוב איזורי הארץ, לשכה מחוזית פ"ת אולי לא, תלוי איפה קרתה הנשיכה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, Blaz00r כתב:

אמרת "שכנים" - זה שכן אחד? כמה שכנים מאותה דירה? אישית הייתי תופס אחד מהם ומושיב אותו לכוס קפה ועוגה למען יראו ויראו, אבל זה מתאים רק לאנשים מתורבתים. מהמשטרה אני מזמן לא חושש / כבר לא סומך לאור מה שקורה עם סגירת תיקים מחוסר עניין לציבור.

שכנה אחת עם עבר נפשי, אישה מבוגרת שלא דוברת עברית. שכן אחר טבעוני קיצוני בשנות ה-40 לחייו בערך. אני גר בבניין הזה מעל 20 שנה ואין שכן אחד כולל הועד שלא ניסה והסביר להם במילים והזמין את העירייה והמשטרה ומה לא, אין עם מי לדבר. את התמונה שלי נכנס לבניין שהחוקר הציג בפניי כשלכאורה רצחתי את החתול אני זוכר שהשכנה צילמה לפני כמעט שנה תוך שהיא מקללת אותי בגלל שהרמתי את האוכל של החתולים שהיא הניחה בפתח הבניין ופשוט צילמה אותי אז התעלמתי ועליתי הביתה, כנראה שהיא העבירה לו את התמונה הזאת והוא צירף לזה את התמונה של החתול המת בחניה (מקרה שקרה לפני שבועיים, שום קשר בין התמונות) ועל סמך זה קשר אותי לכל זה. במהלך הויכוחים המילוליים איתי שניהם מדברים ברוסית כך שאין לי מושג מה אופן שיתוף הפעולה ביניהם.

לפני 29 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כן, בתנאי שהתיק ייסגר מחוסר אשמה (חשוב חשוב חשוב - חוסר אשמה, לא היעדר ראיות, לא חוסר עניין לציבור.

וההבדל הזה פשוט נתון לשיקול דעתו של החוקר? אם אין לי איך להשיג את הצילומים ממצלמות האבטחה שמראים שלא הייתי שם ברגע המקרה כי זה קרה לפני שבועיים והגיבוי שלהן נשמר רק לכמה ימים אחורה אז התיק ייסגר מחוסר הוכחות ולא מחוסר אשמה?

לפני 30 דקות, m3x7r3m3 כתב:

באם ייסגר בסוף התיק מחוסר אשמה - הנתונים (ט.א. וצילום) אמורים להימחק, ביחד עם כל רישום פלילי.

סגירה מסיבות אחרות משאיר רישום פלילי (לא הרשעה, אלא שהייתה חקירה ונסגרה מסיבה כזו).

יש לזה איזשהי השפעה? נניח בהוצאת תעודת יושר או משהו כזה, אם החוקר יחליט לסגור את התיק מחוסר הוכחות ולא מחוסר אשמה השם שלי פשוט יוכתם גם אם לא הורשעתי?

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בזמן החקירה סיפקת את הפרטים של האליבי שלך?

ציינתי בפניו שבאותו יום הייתי בלימודים ושהשכן שדיווח לעירייה על החתול המת עדכן אותי כמה ימים לאחר מכן במסגרת שיחה שהייתה לי איתו כשנפגשנו בבניין והוא יכול להעיד שבכלל לא נכחתי במקום, וכמו כן שאמא שלי הייתה בבית בזמן שלמדתי בבית ויכולה להעיד שלא יצאתי מהבית כלל באותו יום. הוא אפילו לא ביקש יותר פרטים לגבי זה, רק הנהן והקליד תוך שהוא חוזר בקול על מה שהוא רושם.

לפני 35 דקות, m3x7r3m3 כתב:

פות"ש אומר שהחתול בכלל נדרס, ולא על ידו.

אני משער שנדרס, המקרה קרה ממש בחניה ובתמונה שהוצגה לי החתול שכב כשמראשו נוזל דם. בכל אופן לי אין שום מושג מה קרה שם ולצערי מצלמות האבטחה שעומדות בדיוק מעל האזור שזה קרה לא מסוגלת לשחזר את האירוע שבועיים אחורה אלא שומרות גיבוי רק שלושה ימים אחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על הכיוון של "תלונת שווא" .הוכחת לחוקר שאין קשר בין התמונות, תגיש תלונה על זה שמשתמשים במשטרה כדי להטריד אותך ומגישים ראיות מזוייפות.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Overdrive כתב:

וההבדל הזה פשוט נתון לשיקול דעתו של החוקר? אם אין לי איך להשיג את הצילומים ממצלמות האבטחה שמראים שלא הייתי שם ברגע המקרה כי זה קרה לפני שבועיים והגיבוי שלהן נשמר רק לכמה ימים אחורה אז התיק ייסגר מחוסר הוכחות ולא מחוסר אשמה?

נתון לשיקול דעתו של החוקר ובמקרים מורכבים יותר הפרקליטות.

גם אם אין גיבוי ואין הוכחה חותכת - התיק עדיין יכול להיסגר מחוסר אשמה.

לדוגמה על בסיס הסתירות שהחוקר ציין.

לפני 18 דקות, Overdrive כתב:

יש לזה איזשהי השפעה? נניח בהוצאת תעודת יושר או משהו כזה, אם החוקר יחליט לסגור את התיק מחוסר הוכחות ולא מחוסר אשמה השם שלי פשוט יוכתם גם אם לא הורשעתי?

יש השפעה, בתעודת יושר (שכבר לא קיימת והוחלפה בתעודת מידע פלילי) מופיעות הרשעות בבית משפט, ותיקים שעדיין בהליך (כלומר לא נסגרו).

לפני 21 דקות, Overdrive כתב:

ציינתי בפניו שבאותו יום הייתי בלימודים ושהשכן שדיווח לעירייה על החתול המת עדכן אותי כמה ימים לאחר מכן במסגרת שיחה שהייתה לי איתו כשנפגשנו בבניין והוא יכול להעיד שבכלל לא נכחתי במקום, וכמו כן שאמא שלי הייתה בבית בזמן שלמדתי בבית ויכולה להעיד שלא יצאתי מהבית כלל באותו יום. הוא אפילו לא ביקש יותר פרטים לגבי זה, רק הנהן והקליד תוך שהוא חוזר בקול על מה שהוא רושם.

הוא לא ביקש ממך שמות של אנשים שהיו איתך בלימודים?!

נשמע שהוא התרשם שלתלונה אין בסיס. או כך לפחות אני מקווה.

לפני 9 דקות, nev כתב:

הייתי הולך על הכיוון של "תלונת שווא" .הוכחת לחוקר שאין קשר בין התמונות, תגיש תלונה על זה שמשתמשים במשטרה כדי להטריד אותך ומגישים ראיות מזוייפות.

התמונות אינן מזויפות, הקשר שהמתלונן יצר ביניהן בדוי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה בדיוק הראיה המזוייפת. ההקשר הוא הכל. ברור לך שאם יציגו תמונה שלך יוצא מזירת רצח כראיה ואז יוכח שזה מזמן אחר לגמרי שמדובר בראיה מזוייפת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש השפעה, בתעודת יושר (שכבר לא קיימת והוחלפה בתעודת מידע פלילי) מופיעות הרשעות בבית משפט, ותיקים שעדיין בהליך (כלומר לא נסגרו).

סלח לי שאני מתעכב על זה אבל אם התיק נסגר מחוסר ראיות זה לא נחשב שהוא נסגרו עדיין לא מאפשר להוציא תעודת מידע פלילי? כלומר מחר מישהו יכול להאשים אותי ברצח או אונס ואם אין לי אליבי או הוכחה שלא עשיתי את זה אבל אין בסיס לתיק אז הוא ייסגר מחוסר הוכחות אבל הכתם עדיין ישאר שם?

הוא לא ביקש ממך שמות של אנשים שהיו איתך בלימודים?!

נשמע שהוא התרשם שלתלונה אין בסיס. או כך לפחות אני מקווה.

אני לומד מהזום אז שמות לא הייתי יכול לתת😅

אבל באותו יום הייתי לאורך כל היום ללא יוצא מן הכלל בבית, וגם אמא שלי שעובדת מהבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיה מזויפת = הראיה איננה מה שנראית.

לדוגמה פוטושופ של פות"ש חונק את החתול.

לדוג' תמונה שלי יוצא מזירת רצח, אבל לא הייתי בכלל במקום.

הקשר בין ראיות הוא נתון בכלל לשיקול דעת של החוקר.

לשם ההבהרה - עצם כך שאדם מסוים היה במקום X, ובמקום X התרחשה עבירה לכאורה. אינו יוצר קשר של האדם לעבירה.

צריך את הקשר הנוסף - שהאדם היה במקום X בזמן או בסמוך להתרחשות העבירה

לפני 6 דקות, Overdrive כתב:

סלח לי שאני מתעכב על זה אבל אם התיק נסגר מחוסר ראיות זה לא נחשב שהוא נסגרו עדיין לא מאפשר להוציא תעודת מידע פלילי? כלומר מחר מישהו יכול להאשים אותי ברצח או אונס ואם אין לי אליבי או הוכחה שלא עשיתי את זה אבל אין בסיס לתיק אז הוא ייסגר מחוסר הוכחות אבל הכתם עדיין ישאר שם?

סגירה מחוסר ראיות - היא סגירה של התיק.

הוא לא יופיע בתעודת מידע פלילי כי התיק סגור ולא בתהליך בדיקה.

מה שזה כן יכול לפגוע זה בד"כ בהליכים כמו הוצאת רישיון נשק, או גיוס למשטרה וכאלה.

אגב, אתה פות"ש, תתעכב כמה שאתה רוצה, כל עוד המנהלים לא מעירים - הכל טוב

לפני 6 דקות, Overdrive כתב:

אני לומד מהזום אז שמות לא הייתי יכול לתת😅

אבל באותו יום הייתי לאורך כל היום ללא יוצא מן הכלל בבית, וגם אמא שלי שעובדת מהבית.

הבנתי, אז זה לא שפיזית היית במרחק קילומטרים מהבניין

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...