Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנה מגבר HELIX C 4 ושלבי סיום פרויקט

Dani Cohen
שימו לב! השרשור הזה בן 1324 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב שלום לכל חברי הפורום, היום אני אדם מאושר!! סוף סוף התקינו לי ברכב מגבר מעולה Helix C 4, עוצמתי, איכותי ביותר. יחד עם DSP 3 של HELIX. איזה צליל יפה יש עכשיו, למרות שאין עוד כיוונים מלאים. איזו הקלה לאחר יותר משנה של, חיפוש רכיבים ( רמקולים, מולטימדיה, מגברים, איטום כל הדלתות ועוד), ולאחר שעברתי קשיים, ויסורים קשים, אני מתחיל לראות תוצאות ומתקדם לקראת סוף הפרויקט.  בשנה האחרונה, פגשתי אנשים, ומתקינים מערכות שמע סטריאו מקצועים, טובים, אדיבים ישרים והוגנים ! פגשתי, גם אנשים ויבואן תאבי בצע כסף, ללא מוסר ומצפון !                                                                                                                                            

הכל התחיל עם רכישת רכב חדש ורצון " לשפר קצת את הסאונד המקורי ". זה נמשך יותר משנה, לא בגללי ו/או חוסר תקציב.  פגשתי אנשים/מתקינים עם רצון לעזור ללקוח, וכן לתת יעוץ טוב ויעיל. פגשתי אדם בשם סימיון מי חברת ESIMPEX, שעזר לי מאוד בהתקנת הציוד של HELIX, הגדרות בסיסיות של DSP, ללא תמורה, באדיבות, נימוס ובכל פעם שביקשתי גם עם זה היה בשעות הלילה. נכון המוצר/הפירמה /איכות חשובה ביותר, אבל חשוב עוד יותר לקבל תמיכה ועזרה במיוחד שמדובר במכשיר DSP, גם לאחר ששילמת את הכסף. יצרתי קשר עם חבר יקר בשם KALMANGAR, שעזר לי מאוד ביעוץ, הדרכה מניסיונו האישי. פגשתי אנשים מכל הארץ, מאוד מקצועיים בתחום הסאונד לרכב בתחביב, אשר משקעים עשרות אלפי ש"ח על ציוד איכותי. יש להם אפילו מערכת שלמה נוספת בבית,  במקרה שיש תקלה במערכת שמורכבת ברכב. אנשים טובים שנתנו עצות, לגבי שירים כולל USB דמו של שירים מוקלטים בצורה איכותית.  

אבל,  אני מצר על כך שאני נאלץ לכתוב גם על הצד המכוער, תאוות בצע לכסף, שלאחר שקיבל את הכסף שדרש במלוא, ולאחר התקנה רשלנית,  במיוחד ללא מרכיב חשוב             ל- DSP לגרם לנפילות מתח ופיצוצים כל רגע שהרכב נכבה, בגלל מערכת stop & go, אשר גרמה נזק עצום למערכת השמע. חוסר רצון מוחלט לעזור, לאחר שקיבל את הכסף למרות שהוא חייב לשעות כן. אני מציר להם בפוסט זה, יותר חשוב היחס והשירות למוצר שרכשתי/שתרכשו זה הרבה יותר חשוב.   

פגשתי אדם עם הרבה ידע ואהבה לתחום בשם אריק,  מ - EXSOUND, אשר לימד והדריך אותי הרמה בנושא רמקולים, מגברים ברמה ואיכות גבוה. 

כן, פגשתי מתקין בשם VOVA מאשדוד SPL STUDIO, אומן בבניית קורות, מגירות נסתרות למגבר ועוד, באמת אדם עם המון כישרון בידים.

כן, נשאר מספר דברים לעשות למערכת, כוון DSP באופן מקצועי, אבל סוף סוף מתחיל לראות את הסוף, הצליל הרבה יותר טוב ונעים ( לא הרעש שהיה ) שחשבתי שאני שומע מוזיקה. לשמוע מוזיקה באיכות טובה/סבירה זה באמת הנאה גדולה ומיוחדת. נמשיך עד הסוף.  אני אמשיך לעדכן את הפורום.

מצורפות תמונות                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

113561382_1.jpg

1464498549_2.jpg

560711390_.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש,

יש לך מגבר זאפקו מאוד מרשים

לפני כשעה, Dani Cohen כתב:

יצרתי קשר עם חבר יקר בשם KALMANGAR

1+, כיף לשמוע על אנשים כמו KALMANGAR שעוזר תמיד ביעוץ והדרכה מניסיונו האישי.

• אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחח אני עוזר בלי ניסיון 😂

תתחדש דני, לא יודע למה אתה צריך כל כל הרבה מגברים חזקים אבל לבריאות,

לטעמי הייתי צריך עןד מגבר חלש והזאפקו לכל הדברים הכבדים ברכב, בנוסף ההרץ הוא מונבלוק מכון? אם כן אז היה מספיק לך עוד מגבר בינוני(80x4) במקום ההליקס, אבל יותר מדי גם לא מזיק יש לך מספיק rms לכל מערכת רמקולים שתחפוץ בה.

וגם אודיאו זה מסע, זה תעשייה קטנה והכרת בה  כבר המון די מהר.

עריכה אחרונה על ידי kalmangar
  • רעיון טוב! 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, alpine כתב:

תתחדש דני אני מקווה שהגעת למה שרצית, תעלה תמונות של החלק הקידמי שנבין מה עשית שם

יוסי תודה לך, מקצוען עולמי שכמוך. בנתיים לא עשיתי כלום. פשוט לא יכולתי יותר לראות את המגבר מונך בבית ללא שימוש. מגבר באמת מטורף. לא מבין למה אנשים אמרו שהוא " חלש "  " רק SQ " ? המגבר הזה HELIX הוא פשוט ענק באמת. הגיין סגור לא פתחתי אותו אין צורך. לדעתי הוא יותר חזק ממגבר ZAPCO, למרות שעל הנייר הZAPCO יותר חזק 200 WATT. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Dani Cohen כתב:

לדעתי הוא יותר חזק ממגבר ZAPCO, למרות שעל הנייר הZAPCO יותר חזק 200 WATT. 

זה שאתה מרוצה זה מצויין,

אבל זאפקו הם מגברים מעולים עם שליטה מצויינת ברמקולים ונתונים מדוייקים.

זה שבחוויה האישית שלך המגבר של הליקס נשמע חזק, זה סבבה,

אבל זו לא בדיקה רצינית.

מול זאפקו.

עריכה אחרונה על ידי BEEKER

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, BEEKER כתב:

זה שאתה מרוצה זה מצויין,

אבל זאפקו הם מגברים מעולים עם שליטה מצויינת ברמקולים ונתונים מדוייקים.

זה שבחוויה האישית שלך המגבר של הליקס נשמע חזק, זה סבבה,

אבל זו לא בדיקה רצינית.

מול זאפקו.

תודה על התגובה BEEKER, יחד אם זאת לא מסכים איתך !! אני שמעתי את 2 המגברים על אותם רמקולים אישית ברכב. אז בטח שאני יודע ומרגיש. אין לי צורך במכשיר מדידה כל שהוא, האוזן שלי היא המכשיר מדידה. אני ומשפחתי צריכים לשמוע את המוזיקה ברכב, לא מכשיר המדידה ולא נתונים על הנייר. אני גם מוציא את ה - ZAPCO למכירה בחצי מחיר לאחר 3 שבועות. בלי קשר למכירה אני הולך לקנות עוד מגבר HELIX C FOUR !! כן מגבר מעולה. אני יודע שאתה מכיר את הפוסטים של אדי LANOSFORCE לגבי איכות השמיעה לפי אוזן המאזין. כל מילה שלו נכונה ביותר, אני חייב לכתוב ! הבן אדם יש לו ידע רחב וניסיון רב.

לפני 3 דקות, Dani Cohen כתב:

תודה על התגובה BEEKER, יחד אם זאת לא מסכים איתך !! אני שמעתי את 2 המגברים על אותם רמקולים אישית ברכב. אז בטח שאני יודע ומרגיש. אין לי צורך במכשיר מדידה כל שהוא, האוזן שלי היא המכשיר מדידה. אני ומשפחתי צריכים לשמוע את המוזיקה ברכב, לא מכשיר המדידה ולא נתונים על הנייר. אני גם מוציא את ה - ZAPCO למכירה בחצי מחיר לאחר 3 שבועות. בלי קשר למכירה אני הולך לקנות עוד מגבר HELIX C FOUR !! כן מגבר מעולה. אני יודע שאתה מכיר את הפוסטים של אדי LANOSFORCE לגבי איכות השמיעה לפי אוזן המאזין. כל מילה שלו נכונה ביותר, אני חייב לכתוב ! הבן אדם יש לו ידע רחב וניסיון רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Dani Cohen כתב:

אני שמעתי את 2 המגברים על אותם רמקולים אישית ברכב. אז בטח שאני יודע ומרגיש. אין לי צורך במכשיר מדידה כל שהוא, האוזן שלי היא המכשיר מדידה. אני ומשפחתי צריכים לשמוע את המוזיקה ברכב, לא מכשיר המדידה ולא נתונים על הנייר

אתה מבין שיכול להיות שההבדל ששמעת הוא בסך הכל כיוון שונה?

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, BEEKER כתב:

אתה מבין שיכול להיות שההבדל ששמעת הוא בסך הכל כיוון שונה?

הכל יכול להיות . יחד עם זאת חוש השמיעה כמו יתר החושים שונים מאדם לאדם, תלוי גיל ועוד. אני באמת תמיד קורא את המאמרים שלך בנושא השמע ברכב. יש לך המון ידע אין ספק. יחד עם זאת תמיד תזכור שהיופי או המנגינה תלוי בעיני הרואה, ואוזני השומע !!  בנוסף זה לא עניין של כוון אני עובד עם DSP. עדיין אין כוונים, TC - SLOPE ועוד. יחד עם זאת אני זה ששומע ואומר בקול ברור וחזק : מגבר HELIX באמת מעולה. אין לי כל עניין עסקי ממין ו/או סוג כל שהוא במוצר, אבל זאת האמת.

תראה BEEKER אני אכתוב לך ולחברי הפורום מה קרה לי ואיך אני יודע שלפי טעמי שומע מה שאני אוהב. עד לפני חודש חשבתי שאני שומע מוזיקה טובה בווליום טוב וחזק. לאחר שישבתי ברכב של חובב אודיאופיל ושמעתי את המערכת עם השירים הנפלאים, אשר אינם מכווצים, נפלה לי הלסת !! לא יכול לשמוע מה ששמעתי ביוטיוב. זה דומה לאקוריום דגי ציקלידים לאומת אקוריום דגי ים עם אלמוגים ! לאחר שרואים אקוריום עם דגי ים, אי אפשר יותר לחזור לאקווריום דגי ציקלידים נקודה !  עכשיו אני שומע מוזיקה ברמה סבירה לא מעולה, אבל מקווה לאחר כוון DSP ויתר הדברים. להגיע לרמה סבירה שאני יהיה מרוצה. 

עריכה אחרונה על ידי Dani Cohen
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Dani Cohen כתב:

מגבר HELIX באמת מעולה

מסכים איתך 

יחד עם זאת לדעתי החוויה האישית שלך מאוד מושפעת מכיוונים,

וכנראה שאם תשים מגבר מול מגבר במבחן ניטרלי (מבחן של חובבי אודיו)

סביר להניח שתגלה ששני המגברים מצויינים, גם הליקס וגם הזאפקו.

אם חשקה נפשך למכור את המגבר?

זו בחירה שלך.

אם אתה מוכר את המגבר בגלל אכזבה?

לדעתי אפשר לבדוק כיוונים אחרים.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא מבין הרבה בתחום, אבל זה נראה טוב.
בכל רכב שאני קונה אני מבטיח לעצמי שהפעם אשקיע ואבנה מערכת ובסוף זה לא קורה.

• אהבתי 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Pavlik כתב:

לא מבין הרבה בתחום, אבל זה נראה טוב.
בכל רכב שאני קונה אני מבטיח לעצמי שהפעם אשקיע ואבנה מערכת ובסוף זה לא קורה.

הי PAVLIK אם אתה אוהב את התחום, אוהב להנות ממןזיקה איכות וצילים משגעים, בסוף כן תקנה ותבנה לך מערכת סאוד סבירה. לא צריך להבין הרבה, אבל צריך לפנות לאנשים חברי פורום שהזכרתי בפוסטים שלי, לקבל יעוץ והכוונה. הם מקצועים בדברים האלה. תפנה גם אלי בשאלות ( לא מדעיות ) אשמח לשתף אותך בניסיון הקצר אבל חשוב שיש לי לאחר שנה בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.11.2020 בשעה 22:55, Dani Cohen כתב:

אני עובד עם DSP. עדיין אין כוונים, TC - SLOPE ועוד

יצא לך אולי להפעיל את הTC?

זה יכול להיות גם תחת השם ta לדוגמה

time corection או time alignment

השהיית הזמן נועדה לעקוף את הבעיה שנוצרת כאשר המאזין יושב במרחקים שונים מהרמקולים.

אפשר לכוון את ה tc או ta על ידי מדידת מרחקים ב2 שיטות עיקריות.

יש שיטה של נקודה במרחב, כמו ראש סיכה.

ויש כאלה שמבצעים מדידות מרחק לאוזן של המאזין.

לדוגמה בלון שמוצמד למשענת הראש, יכול לדמות את ראשו של המאזין ומהבלון ניתן למדוד את המרחק לכל רמקול בצורה נפרדת.

בכל מקרה כיוון סופי כדי שייעשה על ידי שמיעה.

• אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1324 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...