Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תנור חימום מים ורדיאטורים בייתי

אורי מ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה למייעצים.
היום הותקן תנור חדש, בתקווה שיעבוד שנים רבות ללא בעיות. 67ce06d4b0c75818fb51887ad80e891d.jpg

• אהבתי 2

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. כמה KW?

הוא מותקן בחוץ חשוף לאיתני הטבע או שסגור מארבעה כיוונים?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההספק הוא 24KW.
הוא מותקן בחוץ, במסתור שסגור משלושה כיוונים וגג, בעומק של כמטר וחצי.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. מציע לבדוק בספרות שלו שזו התקנה מותרת ושהוא לא מיועד לשימוש פנים בלבד.

• רעיון טוב! 1

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, nitch כתב:

תודה. מציע לבדוק בספרות שלו שזו התקנה מותרת ושהוא לא מיועד לשימוש פנים בלבד.

עברתי על הספרות שהגיעה עם התנור ולא מצאתי אזכור לגבי מגבלה על מיקום ההתקנה (פנים/חוץ).

לפני 19 דקות, tomy669 כתב:

תתחדש.
אשמח לדעת איזו חברה בחרת, מה העלות כולל התקנה.
תודה

בחרתי בחברת בנית שמשווקת את תנורי בוש, כפי שניתן לראות מהתמונה.

העלות, 5,200 ש"ח והיא כוללת פירוק התנור הישן ופינוי שלו, התקנה והתאמה של הארובה, שלא לגמרי סטנדרטית אצלנו.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, nitch כתב:

מציע לבדוק בספרות שלו שזו התקנה מותרת ושהוא לא מיועד לשימוש פנים בלבד.

מצטרף להמלצה לבדוק את העניין, מכשירים עם ארובה שראיתי בדרך כלל מיועדים להתקנת פנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עכשיו שהתנור עובד, הבית חם וגם המים חמים עלתה בי התהייה, על איזו טמפ' לקבוע את המים החמים לברזים (לא להסקה)?
בדירה הקודמת, שגם בה היה לנו תנור דומה, המליץ מישהו להציב את חוגת המים החמים (האנלוגית) על המקסימום. כך עשינו שם וכך עשינו גם עם התנור שהוחלף. בתנור הנוכחי קביעת הטמפ' דיגיטלית והטכנאי שהתקין כיוון ל-58 מעלות.
להבנתי,אין טעם בטמפ' כל כך גבוהה כי בשונה מבויילר, שמחזיק את המים החמים במיכל והטמפ' תכתיב כמה משתמשים יהנו מהמים החמים, לפני שיצטרכו שוב לחמם אותם, בתנור גז המים מתחמים תוך כדי המעבר בתנור. זה אומר שאנחנו מחמים את המים לטמפ' גבוהה רק בשביל לערבב אותם עם מים קרים כי 58 זה חם מידיי לבני אדם נורמליים.
במצב אידאלי הייתי עוקב אחרי צריכת הגז בזמן אמת ורואה מה הצריכה האופטימלית אבל בפועל זה לא ממש ישים.

בקיצור,מה ה-sweet spot?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, חבל לעבוד בטמפרטורה גבוהה כל כך, הייתי אומר שאתה צריך לכוון איפשהו בתחום הטמפרטורות שבין 40-47 (תלוי בהפסדי החום עד למקלחת והעדפות שלך). הייתי גם אומר שה-sweet spot זו הטמפרטורה שמתאימה לך כך שהמקלחת מבוצעת רק עם מים חמים ללא שום צורך עם ערבוב בקרים.    

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי השנה דוד.
בישן, הטמפ' היתה על 70. בחדש על 60~.
המתקין גם שם ברז ערבול ביציאה (אמר שחייב לפי תקן ולא הסכים להתקין ללא) אז לא יעזור בכל מקרה לחמם את המים יותר.
בפועל, זה לא מורגש. 60 או 70.
והלקח הכי גדול שלי מהסיפור הוא שחשוב מאוד לבודד את צנרת המים חמים מהדוד לבית.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון (שכנראה מעניין מעטים):
אחרי שלל ניסיונות טמפ' המים לברזים נקבעה על 42 מעלות (התחלנו, כאמור, עם 58).
ניסינו גם 40, שזה המינימום האפשרי, אבל זה היה נמוך מידי לאוהבי המקלחת החמה במיוחד.

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...