Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריח גזים בעת פתיחת חלונות [אונו 89]

פליקס
שימו לב! השרשור הזה בן 368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה לעונים, במיוחד לעידן ולרפי.

ציטוט

בתמונה ששם chesh הנה של מנוע FIRE 45 או 60 ושלך זה מנוע 1.3 70 

גם אצלך יש את רשתית  (שבעבר היו מכנים אותה נשם) שעשויה מנחושת 

ולמיטב זכרוני היא נמצאת בתוך תנור הגומי שנמצא מתחת לבית מסנן האויר של הקרבורטור.

צריך למשוך את הרשתית מתוך הצנור ולנקותה משיירי שמן מנוע ובוץ/לכלוך שמצטברים עליה

וגם לנקות את פנים הצנור.

בברכה  -  רפי לין

נזכרתי שהרשתית נקראת בפועל "לוכד אש" (או דומה לזה) והיא בצנור הגומי שיורד למטה אל 

תחתית המנוע. הרשתית נמצאת כאמור בחלק העליון של הצנור מתחת לבית מסנן האויר.

יתכן שרק פעולת הניקוי שציינתי תפתור הבעיה.

בברכה  -  רפי לין

היכן נמצאת הרשתית הנ"ל? מצורפות תמונות ישנות של הצינור נשם מנוע הישן וגם תמונות ללא בית הפילטר אוויר.

הצינור נשם יוצא מהבלוק ובדרך מתפצל לצינור שהולך ישירות לפילטר האוויר וכן לקרבורטור. החלפתי את שני הצינורות הנ"ל ואני בספק אם ראיתי בישנים \ בחדשים רשת נחושת כלשהי.

בנוסף מה תפקיד הצינור אשר מתפצל מהנשם והולך ישירות לקרבורטור (בכחול), ליצור וואקום?

ציטוט

רפי צודק, בתוך צינור הנשם שבא אצלך מהבלוק (למטה) אמורה להיות רשת נחושת כזאת:

בתוך צינור הגומי. אתה יכול לנקות אותה אבל מנסיון זה לא מה שיעזור.

במידה ואכן ארצה להתקין מיכל לאיסוף השמן, הכניסה למיכל תהיה מהבלוק והיציאה תלך ישירות לבית פילטר האוויר תוך שימוש במתאם המקורי שמסומן באדום? מה לעשות עם הצינור שהולך לקרבורטור (בכחול)?

IMAG0777.jpg

20200418_132855.jpg

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן את הרשתית בדר"כ מכונאים מעיפים או היא נעלמת אם מחליפים צינור.

התפקיד שלה זה ללכוד בק פיירים או שעלולים להגיע מהאזור.

כן הצינורית השניה היא וואקום בדיוק כמו אצלי.

אתה צריך מחבר T כמו בתמונה כאן:

אצלי הכניסה והיציאה של הלוכד שמן היא 19/20MM כמו צינור הנשם המקורי.

יש לוכדי שמן בעלי קוטר שונה ותצטרך להתעסק עם מתאמים.

שמתי מחבר T בכניסה למנוע של 19MM ו8MM לצינורית הוואקום למעלה.

1253995262_s-l1600(1).thumb.jpg.4453e6f4e1aa9df36f2f8dcd76ff10d2.jpg

https://www.ebay.com/itm/T-Piece-3-Way-Hose-Pipe-Connector-Reducing-Increasing-Joiner-plastic-barbed-tee/292897160345?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

20190424_125806.jpg.d06900b92ad6a1d8fd4d9d1a5a9ca1c1.jpg

עריכה אחרונה על ידי chesh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי, בהנחה שרוב שריפת השמן ברכב כל כך ישן מתרחשת דרך הרינגים וגם דרך מובילי השסתומים, הייתי ממליץ לך בחום להרכיב ממיר. 

יפתור לך בוודאות את בעיית הסירחון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

לגבי התקנת ממיר, להתחיל לחפש סעפת פליטה מתאימה יהיה סרט לא קטן ואני לא בטוח כמה בא לי להיכנס לזה.

כדי לוודא שזה באמת שריפת שמן דרך הנשם, אם אנתק את הנשם ואפנה אותו לכיוון הכביש מטה (רק למטרת בדיקה כמובן, לא באופן קבוע) ואראה האם הריח נעלם זה יאשש את העניין?

אגב במידה ומדובר באדי שמן שיוצאים מהנשם האם השמן לא אמור להיעלם?

יש המלצות \ לינק למיכל איסוף מומלץ? מאיפה אפשר להשיג בארץ צינורות שמן מתאימים למיכל? או לינק לצינורות מתאימים באיביי גם הולך...

תודה.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פליקס כתב:

כדי לוודא שזה באמת שריפת שמן דרך הנשם, אם אנתק את הנשם ואפנה אותו לכיוון הכביש מטה (רק למטרת בדיקה כמובן, לא באופן קבוע) ואראה האם הריח נעלם זה יאשש את העניין?

אגב במידה ומדובר באדי שמן שיוצאים מהנשם האם השמן לא אמור להיעלם?

-לא יאשש כלום כי הצינור יהיה מנותק והריח עדיין יצא ממנו.

-לא, מדובר רק על אדים, לא תרגיש איבוד שמן ברמה כזאת.

אני קניתי בדיוק את זה ב 70 ש"ח:

https://www.aliexpress.com/item/32782318870.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.273e65983tlWMw&algo_pvid=5928cf77-0f16-4880-824a-3791e42fb570&algo_expid=5928cf77-0f16-4880-824a-3791e42fb570-3&btsid=0b0a187916051724782485517eedde&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

אני רואה שהוא כעת 10$ שזה 33 ש"ח כך שזה יום המזל שלך.

הצינור באותו קוטר של הצינור המקורי 19/20MM

כל מה שתצטרך זה כזה, מחבר T כמו שאמרתי בהודעה הקודמת

ועוד חתיכת צינור 20MM מכל חנות חלפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

עדכון: אחרי המתנה של כמה חודשים ומעט עיכובים (בעיקר תודות למכס) המיכל איסוף שמן הגיע סוף סוף ולאחר מספר אילתורים התקנתי אותו. 

כמובן שהריח לא נעלם :)

כיוונתי מחדש את ההצתה והריח עדיין קיים, אבל שמתי לב שהוא מופיע רק בלחיצה חזקה על הדוושה.

אני חושד בקרב',  כרגע מורכב ברכב Weber DMTE 30/32 35/150.

יש נזילה של מעט דלק בכניסת הדלק לקרב, מהבורג 19 מ"מ שבתוכו ישנו מעין פילטר גיזה קטן (בדומה לפילטר שקיים בתוך מזרק דלק).

לא משנה כמה הידקתי את הבורג הנ"ל, ברגע שהרכב מתחמם ואחרי נסיעת התגרזנות מטפטף ממנו מעט דלק. אם הרכב עומד בסרק חם \ קר הבורג הנ"ל יבש, לפעמים גם אחרי נסיעות הבורג יבש.

אני לא חושב שזה מקור ריח הדלק אבל בכל מקרה זה לא תקין.

image.png.fb71f02427dfc528f096f52097260967.png

ANYWAY, הזמנתי קרב' חדש מאותו הדגם רק עם סיומת 30/150. מישהו יודע מה ההבדלים ביניהם, ההנחה שלי היא שמדובר בדיזות שונות, משהו מעבר?

יש מה לכוון קרב' חדש או שפשוט להתקין אותו ולראות איך הרכב מגיב והאם הריח נעלם?

צריך להכין מבעוד מועד אטם חדש בין הסעפת יניקה לקרב'?

תודה לעונים : - )

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בודק תקינות מערכת פליטה.

ייתכן ויש סדק בסעפת פליטה, או באטם, או באגזוז ממנה אחורה.

גם אם אוטו מעשן וכד' אם האגזוז תקין זה אמור להפוך לבעיה של מי שעומד מאחורייך בדכ..

בתוך הרכב לא אמורים להרגיש את זה מנסיוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ari C5 כתב:

הייתי בודק תקינות מערכת פליטה.

ייתכן ויש סדק בסעפת פליטה, או באטם, או באגזוז ממנה אחורה.

גם אם אוטו מעשן וכד' אם האגזוז תקין זה אמור להפוך לבעיה של מי שעומד מאחורייך בדכ..

בתוך הרכב לא אמורים להרגיש את זה מנסיוני

מחזק. הייתה לי את אותה הבעיה בפיגו'. אולי תמצא את זה אם תחדיר מכונת עשן לאגזוז ותראה מהיכן הוא יוצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אצל כמה אגזוזניקים (או אגזוזנים?) וכולם ללא בדיקה אפילו, מתעקשים שזה לא האגזוז אלא מערכת הדלק (תערובת \ הצתה). 

הריח מופיע לרוב בלחיצה חזקה על הדוושה, האגזוז אכן מלא בפיח שחור.

שכחתי לעדכן גם שכיוונתי שסתומים אצל יאיר מבלמי השרון בכפ"ס, והיו כמה שסתומי פליטה עם מרווח גדול מידי. כרגע הכל מכוון אבל הריח לא השתנה.

נשאר עוד מישהו עם אקדח שאפשר לכוון אצלו הצתה לפי הספר? המלצה לקרבורטוריסט באזור המרכז שהוא לא משה זר (בדק את הרכב ואמר שאין מה לגעת בקרב')?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפרתי לך סיפור כל כך יפה וכל כך אישי שהפתרון כבר בפנים, אבל אתה ממשיך לחפש תיקונים יקרים ובלתי מועילים. 

המנוע שלך ישן וכבר לא במיטבו, ולכן כל פלסטר שתשים יוריד לך את הריח בכמה גרמים, אך את שריפת השמן או עודף הדלק לא תוכל להביא ל100% תקינות. 

אני שוב מחזיר אותך להתחלה וממליץ לך להתקין ממיר אוניברסלי על צינור הפליטה, וכמה שיותר קרוב לסעפת הפליטה. 

זה עבד אצלי וזה יעבוד גם אצלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • שנה מאוחר יותר...

מקפיץ, הבעיה עדיין קיימת ותכלס אי אפשר לנהוג ברכב עם חלונות פתוחים.

אם החלונות פתוחים ריח של דלק \ אדי שמן (לא מצליח להבין מה זה הריח הזה) שרופים נכנס לתוך הרכב ברמה שאני כולי חוזר מסריח מנסיעה.

במידה והחלונות סגורים \ נסיעה עם מזגן הכל תקין.

המלצה לבעלי מקצוע לעניין? מכירים מישהו שמחזיק מכונת עשן שניתן לבדוק איתה אטימות של תא הנוסעים?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...