Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

מה יקרה?  כלום.. 
יתחלף השר, יחליפו מנכ"ל אבל 2 רמות מתחת לא ניתן להחליף ביום אחד את כל העובדים.

לכן בשלב הראשון רוב ההמלצות של הצוות המקצועי ימשיכו להיות אותו דבר. 

יתסכלו מה קורה בעולם ויעשו אותו דבר, מקסימום השר יכול להשפיע על התיזמון , שבועיים לפה או לפה.

אבל שלא יהיה לך ספק, בסוף חובת המסיכות תתבטל גם במקומות סגורים.

הכי מצחיק זה חיסון של ילדים בני 12-15,  הדרג המקצועי לא רצה לקחת על עצמו שום אחריות.
אז אישורו את החיסון לגילאי 12-15 , אבל המליצו לחסן רק מי שבקבוצת סיכון. 

ככה שהאחריות על ההורים מבין כל הרמות בחרו את הרמה הנמוכה ביותר.

- לא לאשר את החיסון 

- לאשר את החיסון 

- להמליץ לחסן 

- לחייב לחסן  

פשוט בחרו באישור החיסון וזהו , ממתינים לראות מה קורה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

אבל למה אני צריך להיענש בגללך עם הדבר החונק הזה?

המסיכות חונקות אותך? 

הגיע הזמן להיבדק ואדים...

ועוד אתה מספר שאתה רץ כמה פעמים בשבוע? אתה בטוח?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול בבדיקות התגלו רק 7 חיוביים לקורונה בארץ.
לא מספרים אבל אני מעריך שרובם חזרו מחו"ל או נדבקו מאנשים שחזרו מחו"ל. 

לא נראה שיש הדבקות קהילתיות בארץ , אז נכון שהמסיכות מגינות , אבל אם אין מפני מה להגן אז זה סתם נטל לחייב את הציבור להשתמש בהם. 

מה שכן , צריך להשקיע במערכות האיוורור במקומות רגישים .

קופות חולים , אוטובוסים , רכבות.. שיגדירו תקנים של סינון או החדרה של אויר צח לאיזור הרווי באנשים. 

הרבה יותר אפקטיבי ממסיכה. 

בכלל בתים פרטיים חדשים היום די אטומים, והמזגנים רק מסחררים אויר פנימי..  
מי שיש לו שואב אבק מרכזי , אז לפחות פעם בשבוע שואב את האויר החוצה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לבתים פרטיים?

מוקדי ההפצה הם מקומות ציבוריים סגורים, והמסכות אינן באמת מפריעות לתפקוד האנשיפ. הוסף לקורונה גם חשש מהתפרצויות של שפעת ושאר זיהומים נשימתיים.

הוסף לכך את נתב"ג הפתוח והצפצוף הארוך על ההוראות לנוסעים ולחוזרים ותקבל מתכון להתפרצות של זנים עמידים (לפחות יחסית) לחיסון וחזרה למשבצת 1 עם סגרים ונזקים גדולים למשק. השאר את חובת המסיכות במקומות סגורים והגנת על הבריאות ועל הכלכלה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פעמים בילית בבידוד?

כמה "מחלימים" שממשיכים לסבול מנזקי הקורונה חצי שנה אחרי שהחלימו לכאורה אתה מכיר? אני מתכוון לצעחריפ, לכאורה בריאים וללא כל גורמי סיכון.

מבחינתי התשובות לשתי השאלות גורמות לי להיות מוטרד מאוד מצעדים שלא תורמים דבר חוץ מהגברת הסיכון להדבקות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שיגיע או כשיגיע לארץ זן עמיד לחיסון , אז אכן נחזור למשבצת האפס. 

וגם אם יהיה עוד וירוס מדבק טיפתית , אז נצטרך לבחון שוב את יעילות המסיכות,  כי כמו שאתה יודע גם לקורונה המסיכות לא ממש היו יעילות במיגור הוירוס.

אולי פה ושם הם מנעו הדבקה של כמה פה וכמה שם.. אבל בפירוש לא עזרו לעצירה. 

לגבי בתים פרטים , אז כנראה שלא נחשפת לפילוח מיקרי ההדבקה,  2 מתוך 3 נדבקים בישראל נדבקו מבן משפחה בבית. 

כלומר מתוך 800 אלף נדבקים רק 250,000 נדבקו מחוץ לבית והם הדביקו חצי מיליון מבני המשפחה בבית. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שההנחיות לא יחייבו בשטח סגור על מסיכות.

אבל

לגבי קופות החולים, מנהל הקופה יכול להציא הנחייה באופן עצמאי, לגבי אותו מקום ספציפי שהוא מנהל, לחייב במסיכות, את אלה שנכנסים למרפאה? זה חוקי? הוא יכול לעשות את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, sperial כתב:

אופס... מדובר בכך שהנוגדנים של החיסונים משמעותית פחות יעילים נגד זן B1.617.2, שהוא כנראה הדומיננטי באנגליה, ולא רק בה. ונראה שגם אזורים שהיו לכאורה נקיים נדלקו מחדש.

הסיפור של הסרת המסיכות מרגיז כיוון שמדובר באמצעי יעיל למניעת הפצת שורת מחלות, ללא כל השפעה שלילית על הכלכלה (למעשה השפעה חיובית בגלל הפחת תחלואה), ועם אי נוחות מינימלית לאוכלוסיה.

אז אל תסע בכבישים. אל תסתובב ברחובות, אל תטוס,  אל תחיה. תשב בבית ותגן על עצמך ב-100 אחוז. אפילו את הקניות אתה יכול לעשות באינטרנט.
יש מיליון ואחד דרכים למות ולהיפגע, מה הקטע של לרצות לחיות בזהירות מקסימלית?
אנשים נפצעים מנפילה ברחוב, בוא נגיד מעכשיו כל האנשים חייבים ללכת עם זכוכית מגדלת ולסרוק כל מטר שהם הולכים למנוע. מה זה כבר קצת אי נוחות לעומת הסיכוי להימנע ממכה בברך?

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יובל .מ. אני באמת לא מתכוון להכנס לצינור האלומיניום כדי לחוות בידודים בחו"ל. הספיקו לי בידודים בבית שלי.

אתה עושה כאן סלט לא קטן בין ארועים של בודדים או קבוצות קטנות לבין מגיפה שהשביתה את העולם, ועדיין משתוללת ברובו. ישראל השיגה הישג חריג וצריך לשמור עליו, לא לשחרר את המחסום האחרון, זה שיוכל לחסוך מאתנו התפרצות, או, לעכב אותה ולצמצם את נזקיה.

@korola אתה לא יכול לנתק אנשים בתוך משקי בית. הבעיה היא שאדם אחד שנוסע באוטובוס ונדבק ידביק עוד 4 בני משפחה. אתה צריך לחסום את ההדבקות במעלה הזרם, ואלה המקומות הציבוריים. נתקלתי בלא מעט מקרים כאלה, כולל אנשים שנדבקו בעבודה, הביאו את הנגיף הביתה והרגו את בני או בנות הזוג שלהם.

@yossiaviel אני לא מאמין שיאפשרו יוזמות מקומיות. אבל גם אם הן יותרו, הקהל יצפצף. שאל את אשתך כבר היום כמה היא צריכה להעיר לאנשים - אני חותם לך שלפחות 50 פעם ביום קל. כאשר הסכר יפרץ סופית גם היס"מ לא יצליח לאכוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sperial כתב:

אתה יודע, המסיכה שלך לא מגנה עליך. היא מגנה על מי שבסביבתך. המנגנון של המסכה הוא סינון נץמה שאתה פולט, נגיפים שנפלטים לאויר על ידי מישהו אחר עוקפים את המסכה מהצדדים. אז אם אותו לא מחוסן ישחרר נגיפים הם בהחלט עלולים להדביק אותי, גם אם יש עלי מסכה. וכידוע לך, ההגנה על ידי החיסון אינה שלמה ואני בקבוצת סיכון (מעל גיל 60), לא רואה סיבה שבגלל החלטה פוליטית יחסלו אותי.

אף אחד לא פוסל אותך.

יש מספר חד ספרתי של נדבקים אז אין סיבה להמשיך להסתובב עם מסיכה.

גם משפעת מתים בני 60+,לא זכורה לי כזו היסטריה.

יהיו מחלות ויהיו וירוסים, ואנשים יחלו וחלקם ימותו.

כולנו נגיע לאותה נקודת סיום ככה או ככה 

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישררל הגיעה להישג חריג מבחינת השליטה בקורונה. חבל לאבד אותו. 

חשוב על אנגליה, שגם נחשבת סיפור הצלחה מבחינת תכנית החיסונים. למרות מדיניות נוקשה כלפי המגיעים אליה מחו"ל אחד הוריאנטים ההודיים "הצליח" לפרוץ את ההגנות, הפך לזן השולט, ומספר הנדבקים היומי גדל בחודש האחרון מסביבות 2000 לסביבות 6000, עם מגמת גידול. אז גם אנחנו בסיכון. על נתב"ג המדינה לא מצליחה להשתלט, אז צריך להשאיר את קו ההגנה האחרון, זה שבסופו של דבר לא עולה כלום חוץ מקצת נוחות והרבה קיטורים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, sperial כתב:

גם בקניון ובאוטובוס וברכבת. מקומות צפופים, סגורים, לא מאווררים. הגיע הזמן שנלמד משהו מהמזרח אסייתים. אבל הישראלים משאירים פס ארוך על הכל, העיקר הנוחות האישית.

ודרך אגב, אנשים נוטים לנפח את אי הנוחות מעבר לכל פרופורציה. המסכות כעט לא מפריעות לנשימה, אבל מאשימים בהן את הכושר הגופני הירוד של מי שרץ רק על המקלדת.

גם במזרח אסיה ממש ממש ממש ממש ממש לא כולם עם מסיכות בשגרה.

לא חושב שמסיכות זה נורא. הלוואי וזה היה נשאר וולונטארי בתחבורה הציבורית. אבל אתה מייצר פרנויה טיפל'ה מוגזמת. כן, אני מבין שראית חולים קשה. בסדר. אני בטוח שגם ראית פצועים קשה מתאונות דרכים. זה לא מונע ממך לנהוג.

• רעיון טוב! 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...