Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפי אתר WALLA, ב-15 ליוני, חובת המסיכות בכל החללים הסגורים, מלבד הבתי ספר, תבוטל.

אשתי אחות ראשית, באחת הקופות החולים, והשאלה היא כזו:

בהעידר הנחייה כזו או אחרת, איך לדעתכם, צריכה להיות קבלת הקהל במקומות הרגישים הללו?

עם, או בלי מסיכה?

כאמור בהנחה, שהאנשים שיגיעו לקופות החולים,  לא ניתן יהיה לדעת אם הם חולים או לא, עם או בלי סיפטומים, או עם מחלות אחרות, מחוסנים או לא..

זה נכון שכבר הרבה זמן לא מגלים חולים, או שיש מעט מאוד, אבל בכל זאת, גם כמות הבדיקות ירדה משמעותית.

מקווה שעד אז,  קופות החולים יפנו לשר הבריאות, או לפרוייקטור, כדי לא לסכן, או שיהיה בכלל סיכון, כלפי הצוות הרפואי במקומות הללו.

בכל זאת, הקורונה עדיין משתוללת בכל מיני מדינות, עם אלפי מתים ביום, [הודו, ברזיל..] , ושדה התעופה פתוח. גם לא ניתן לאכוף בידוד בצורה הרמטית אחרי כל אדם שנכנס לארץ.

למרות שתוקף החיסון הוארך עד 12 חודש, כמות הנוגדנים לקורונה בגוף, למחוסנים עם 2 המנות, דועכת בכל חודש יותר ויותר. אפילו עם עדויות שלאחר 7 חודשים, אין כלל נוגדנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדידת רמת הנוגדנים אינה מדד מספק לחסינות. יכולים להיות תאי זכרון יעילים גם כאשר רמת הנוגדנים מתחת לסף הגילוי בבדיקות.

לגבי הסרת המסיכות - נראה לי שאדלשטיין חושב שהוא יהיה בתפקיד בעוד שבוע, או שהוא מתחיל תעמולת בחירות. אבל על זה עם ישראל עלול לשלם ביוקר. האמת היא שיש רבים מאוד שכבר מסירים את המסיכות, וכשאני מעיר על כך לאנשים (שאפילו לא טורחים להחזיק מסיכה בכיס) אני מגבל מבטים מזרי אימה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהכל נפתח ללא מסיכות, סופרים, בתי קולנוע, ועוד הרבה...

אבל אני שואל, למה מקום כל כך רגיש כמו הקופות חולים?

האנשים לא הולכים למקומות הללו בגלל סיבה רפואית כזו או אחרת? {מחלות אולי?}.

האם קופות החולים, יהיה להם זכות, להתנהל באופן עצמאי,[או חובה אם אפשר לומר], לבקש מהקהל שמגיע לשם, [ואף לדרוש אפילו], לעטות מסיכה, בתוך שטח הקופה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לגמרי מסכים אתך. במרפאות הראשוניות זה חמור במיוחד, כי שם מגיעים עם כל הוירוסים, ולך תבחין מראש בין הצטננות שגרתית לקורונה הודית. נדמה לי שגם הסיפור של "לא להגיע למרפאה כשיש לך חום" נגמר מזמן.

אישית נחשפתי לחולי קורונה מאומתים לפחות 4 פעמים (שעליהן אני יודע). אז העניין הזה מדאיג אותי. מה גם שאני מכיר אנשי צוות רפואי שגם מסרבים להתחסן וגם "שוכחים" לעטות מסיכה, ולפחות אחד כזה עובד אתי פעמיים בשבוע כמה שעות.

התחושה שלי היא של הפקרות מוחלטת של הפוליטיקאים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האמת שבקופת חולים לא יזיק אם אנשים יסתובבו עם מסכות בשגרה, בלי קשר לקורונה.

אתה הולך לעשות צילום רנטגן וחוזר הביתה עם חום ונזלת לשבועיים. למה זה טוב?

• אהבתי 2
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בקניון ובאוטובוס וברכבת. מקומות צפופים, סגורים, לא מאווררים. הגיע הזמן שנלמד משהו מהמזרח אסייתים. אבל הישראלים משאירים פס ארוך על הכל, העיקר הנוחות האישית.

ודרך אגב, אנשים נוטים לנפח את אי הנוחות מעבר לכל פרופורציה. המסכות כעט לא מפריעות לנשימה, אבל מאשימים בהן את הכושר הגופני הירוד של מי שרץ רק על המקלדת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף שהעירו את השירשור הזה, כבר היה לי משעמם מהשירשור הפוליטי או השירשור על הביטקווין שלא הולך לשום מקום.

האמת כבר מזמן היה צפוי שחסינות עדר תתקבל באיזור ה 60% ולא נצטרך להגיע ל90% כמו שכולם חזו. 

כתבתי על זה די הרבה פעמים פה.. 

צריך להבין , הקורונה תחת שליטה בארץ,  גם אם יהיו הדבקות והתפרצויות קטנות כתוצאה מחולה שהדביק קצת אנשים במרפאה.

או מחולה שעלה לאוטובוס והדביק כמה אנשים,  נכון לעכשיו ההנחה היא שהיקף החיסונים יעצור את המשך ההתפרצות.

ולכן ף אין בעיה למדינה לספוג פה ושם התפרצויות קטנות, כמה שזה לא נעים לשמוע , אבל לא סופרים את האחות במרפאה או את האזרחים שנוסעים צפוף באוטובוסים וברכבות.

תהיה בעיה אם תתפרץ מוטציה עמידה לחיסונים באחת המדינות שבהם הקורונה עדיין מתפשטת, ואז תעבור לאחת מהמדינות שיש לנו איתם טיסות ישירות.

וקבוצה של מחוסנים תביא את המוטציה לארץ.

סיכוי נמוך , אבל עדיין קיים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס... מדובר בכך שהנוגדנים של החיסונים משמעותית פחות יעילים נגד זן B1.617.2, שהוא כנראה הדומיננטי באנגליה, ולא רק בה. ונראה שגם אזורים שהיו לכאורה נקיים נדלקו מחדש.

הסיפור של הסרת המסיכות מרגיז כיוון שמדובר באמצעי יעיל למניעת הפצת שורת מחלות, ללא כל השפעה שלילית על הכלכלה (למעשה השפעה חיובית בגלל הפחת תחלואה), ועם אי נוחות מינימלית לאוכלוסיה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 34 דקות, sperial כתב:

גם בקניון ובאוטובוס וברכבת. מקומות צפופים, סגורים, לא מאווררים. הגיע הזמן שנלמד משהו מהמזרח אסייתים. אבל הישראלים משאירים פס ארוך על הכל, העיקר הנוחות האישית

בקופה או בבית חולים הרבה יותר סביר שתתפוס איזה ווירוס מאשר בקניון או אוטובוס.

למזלנו אנחנו עדיין לא צפופים ומזוהמים כמו באסיה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא בטוח. אמצעי התחב"צ שלנו צפופים מאד, ואם לפני 40 שנה יכולת לפתוח את החלונות היום הם קבועים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sperial כתב:

גם בקניון ובאוטובוס וברכבת. מקומות צפופים, סגורים, לא מאווררים. הגיע הזמן שנלמד משהו מהמזרח אסייתים. אבל הישראלים משאירים פס ארוך על הכל, העיקר הנוחות האישית.

ודרך אגב, אנשים נוטים לנפח את אי הנוחות מעבר לכל פרופורציה. המסכות כעט לא מפריעות לנשימה, אבל מאשימים בהן את הכושר הגופני הירוד של מי שרץ רק על המקלדת.

אז שים אתה מסכה. שים גם חליפת קרינה מצידי.

אבל למה אני צריך להיענש בגללך עם הדבר החונק הזה?

פטור ממסכות היה צריך לתת יחד עם תעודת מתחסן.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע, המסיכה שלך לא מגנה עליך. היא מגנה על מי שבסביבתך. המנגנון של המסכה הוא סינון נץמה שאתה פולט, נגיפים שנפלטים לאויר על ידי מישהו אחר עוקפים את המסכה מהצדדים. אז אם אותו לא מחוסן ישחרר נגיפים הם בהחלט עלולים להדביק אותי, גם אם יש עלי מסכה. וכידוע לך, ההגנה על ידי החיסון אינה שלמה ואני בקבוצת סיכון (מעל גיל 60), לא רואה סיבה שבגלל החלטה פוליטית יחסלו אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים יש חובת מסיכה. בוא נראה מה יקרה כשאדלשטיין יוחלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...