Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש את חוות דעת ההמונים על סיטואציה עם מוסך

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 1340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש יוצא מן הכלל - אם התביעה היא בערך גדול מאוד ואני חושב שקיים סיכוי שלא אקבל את הכסף מצד ג' [נניח אין לו ביטוח] - אז אתבע את המקיף שלי - כי באסה.

אבל בגדול דווקא התנהלות כזו היא לא תקינה והיא מייצרת מצב של כשל שצד ג' גם ללא ביטוח וגם לא יכול כלכלית לפצות אותי (אבל כן נוסע לו בכביש ופוגע באנשים תמימים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 120
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בנזק מינורי סבבה

בנזק של עשרות אלפים ואפילו אלפים אני כן חושב שעדיף לתת לביטוח שלך להתעסק בזה.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Morningstar כתב:

כשאני תבעתי בתאונה שלא היתה באשמתי הסוכנת ביטוח שלי עזרה לי עם הטפסים הרלוונטים להגשת תביעה לצד ג' ובזה הסתכם הסיפור.

וכל הכבוד לה על זה שהיא עשתה את זה, אבל זה לא "לפי הספר". באותה מידה היית יכול לתבוע ישירות את הנהג שפגע בך ואז גם חברת הביטוח שלו לא הייתה מודעת לזה. 

טכנית, אתה אמור "להפעיל" את הביטוח שלך, שתובע את הביטוח של הנהג הפוגע ואז משפה אותך גם על ההשתתפות העצמית וגם על ביטול הנחת היעדר תביעות. 

זה דפוק, אני יודע, אבל ככה זה "אמור להיות". 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי קבע מה אמור להיות?

גם אם צד ג' ישפה אותי על הנחת היעדר תביעות - עדיין תירשם לי תביעה.

אם אני יודע בוודאות שאני לא אשם [נניח מצלמת רכב אחורית וקדמית] וגם יודע בוודאות שלצד ג' יש ביטוח (="ביטוח צד ג'") אין לי סיבה לתבוע את המקיף שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הנוהל הרגיל. זה שיש דרכים לעקוף אותו זה סבבה. אתה מתווכח פה על ההבדל בין "לפי הספר" לבין מה אפשר לעשות. ברור שיש הבדלים וברור שיש מיליון דרכים לפעול, אבל זה התחיל מזה שאמרתי ש"לפי הספר" אתה אמור להפעיל את חברת הביטוח שלך, והיא - כחברת ביטוח שזה תפקידה - צריכה להתעסק עם התביעה. 

בהערת אגב, אם אתה מפעיל ביטוח והצד השני מקבל 100% אשמה ומשפה אותך ב-100% מההוצאות שלך, לא כל חברות הביטוח ירשמו לחובתך תביעה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש לא לפי הספר, זו דווקא הדרך העקומה וגורמת לניפוח הוצאות (עליית פרמיה). בנוסף מה אמור לעשות מי שאין לו מקיף? בדיוק לפי הספר תביעה של צד ג'.

בכל מקרה, איך שלא מסובבים את זה השיפוי הוא צביעה וירידת ערך.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, פבל כתב:

זה הנוהל הרגיל. זה שיש דרכים לעקוף אותו זה סבבה. אתה מתווכח פה על ההבדל בין "לפי הספר" לבין מה אפשר לעשות. ברור שיש הבדלים וברור שיש מיליון דרכים לפעול, אבל זה התחיל מזה שאמרתי ש"לפי הספר" אתה אמור להפעיל את חברת הביטוח שלך, והיא - כחברת ביטוח שזה תפקידה - צריכה להתעסק עם התביעה. 

בהערת אגב, אם אתה מפעיל ביטוח והצד השני מקבל 100% אשמה ומשפה אותך ב-100% מההוצאות שלך, לא כל חברות הביטוח ירשמו לחובתך תביעה. 

לפי הספר? לפי איזה ספר?

כמו שנמסיס כתב, אם זה לפי הספר - מה אני אמור לעשות כאשר אין לי מקיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחתי משתמש חדש בפורום רק בשביל להגיב ולעשות מעט סדר בדברים שנאמרו כאן, אני בעל הרכב בסיפור המדובר.

אני אתחיל ואומר באמת רק דברים טובים על המוסך המטפל, שאף על פי שבביקור הראשון שלי עם הרכב הוא לא עבר "חלק", עדי דאג לי לאורך כל הדרך מהרגע הראשון בשקיפות מלאה ולקיחת אחריות על המקרה והצעה הוגנת מצידם, דבר שאני מאוד מעריך ומבין שהמקרה הנ"ל יכול היה להראות אחרת במוסך אחר וזה לא מובן מאליו.

אני ועדי הגענו להסכמה בנושא בנוגע לפיצוי כתוצאה מהפגיעה, שכללה בין היתר צביעה של הטמבון ואני שלם לחלוטין על ההסכמה שהגענו אליה וחושב שזה פייר לשני הצדדים. 

אין לי ספק שאמשיך לטפל גם בהמשך הדרך במוסך שי לי, כיוון שיש על מי לסמוך - המקרה הזה רק חידד לי את ההמלצות שקיבלתי לפני כן עוד יותר.

הפוסט שנכתב, איננו במטרה לטעון שההצעה מהמוסך איננה הוגנת, אלא מתוך התעניינות של פותח הפוסט של דעת הקהל הרחב בנושא הפיצוי שניתן במקרה הזה, לשמוע חוות דעת נוספות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Morningstar כתב:

לפי הספר? לפי איזה ספר?

כמו שנמסיס כתב, אם זה לפי הספר - מה אני אמור לעשות כאשר אין לי מקיף?

לפי "המדריך לביטוחיסט בגלקסיה". שוב, יש הרבה דרכים לפעול, אבל אם אתה הדיוט מוחלט ואין לך מושג מה לעשות - זה מה שחברת הביטוח תגיד לך לעשות. זה המקביל של "לטפל בחברה".

ואם אין לך מקיף, אתה פועל לפי הנוהל של מי שאין לו מקיף, שזה לתבוע עצמאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Morningstar כתב:

דווקא עם זה אני מסכים איתך. גם המלצתי היתה לא לצבוע.

הבחור עם רכב בן שבוע ולא בא לו לראות שריטה בפנים כל פעם שהוא בא לאוטו - גם את זה אני מבין.

תשמ'ע, קודם כול אכן זה מבאס לראות שריטה על רכב חדש ונקי מפגמים אבל להפוך את השריטה לאשכול בפורום ולא משנה הסיבה זו שריטה עמוקה במקום אחר :classic_blink:

צריך ללמוד לחיות עם שריטות ומכות ברכב ולא להפוך את הדבר לחלק העיקרי של החיים ולא להיות אובססיבי לנושא בגלל ששריטות ודפיקות ברכב ימשיכו להיות חלק מהחיים של הרכב גם אם תעמיד את הרכב בחניה מקורה או ברחוב למשך חודש ימים מישהו כבר ידאג בלי כוונה להשאיר שריטה/מכה ברכב.

פסיכולוגיה בגרוש...נכון.

• אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחתי משתמש חדש בפורום רק בשביל להגיב ולעשות מעט סדר בדברים שנאמרו כאן, אני בעל הרכב בסיפור המדובר.
אני אתחיל ואומר באמת רק דברים טובים על המוסך המטפל, שאף על פי שבביקור הראשון שלי עם הרכב הוא לא עבר "חלק", עדי דאג לי לאורך כל הדרך מהרגע הראשון בשקיפות מלאה ולקיחת אחריות על המקרה והצעה הוגנת מצידם, דבר שאני מאוד מעריך ומבין שהמקרה הנ"ל יכול היה להראות אחרת במוסך אחר וזה לא מובן מאליו.
אני ועדי הגענו להסכמה בנושא בנוגע לפיצוי כתוצאה מהפגיעה, שכללה בין היתר צביעה של הטמבון ואני שלם לחלוטין על ההסכמה שהגענו אליה וחושב שזה פייר לשני הצדדים. 
אין לי ספק שאמשיך לטפל גם בהמשך הדרך במוסך שי לי, כיוון שיש על מי לסמוך - המקרה הזה רק חידד לי את ההמלצות שקיבלתי לפני כן עוד יותר.
הפוסט שנכתב, איננו במטרה לטעון שההצעה מהמוסך איננה הוגנת, אלא מתוך התעניינות של פותח הפוסט של דעת הקהל הרחב בנושא הפיצוי שניתן במקרה הזה, לשמוע חוות דעת נוספות.
זה לא כל כך השתמע מהפוסט הראשון בשרשור. התחושה שלי מקריאת הפוסט הראשון היתה שבפארטו שלי, היית ב20% שאני לא רוצה שיגיעו לעסק.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך שי-לי, מוריד בפניכם את הכובע על ההתנהלות שלכם ועל שבחרתם להגיב כאן ולקחת אחריות כמו שצריך. כך בדיוק הייתי מצפה מכל נותן שירות להתנהל מול הלקוח, בשקיפות ובאמינות מופתית.

בחיי שאם לא הייתי מטפל בעצמי ברכב שלי, הייתי בא לטפל אצלכם. 

לצערי נתקלתם בלקוח הישראלי המצוי שמנסה לגזור קופון בכל הכוח על חשבון הפרנסה של בעלי מקצוע ישרים וטובים. פות"ש, תתבייש לך על החוצפה שלך לדרוש פיצוי של 2k ש"ח על שריטה עלובה שאפשר לטשטש בלי שום בעיה עם עט לפי קוד הצבע של הרכב. הרי במילא תוך כמה חודשים "תזכה" לקבל כאלו שריטות מישראלים מצויים כמוך שיפתחו על הרכב שלך את הדלת בחניה או יצאו מהחניה שלהם בצורה בלתי זהירה ויקחו לך קצת מהצבע של הטמבון. למה להרוס פרנסה של בעלי מקצוע נפלאים כאלו ועוד בתקופה כזאת קשה?  בחיי שאם זה היה קורה לי, הייתי מחייך ומשאיר למוסך טיפ על היושרה.

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפך הוא הנכון... אתה הלקוח הישראלי המצוי שרגיל שרומסים אותו ולכן כאשר מופיע סיפור על בעל מקצוע שבסך הכל התנהל כמו שבעל מקצוע אמור להתנהל - אתה מרגיש תרעומת על זה שהלקוח בסה"כ קיבל את מה שמגיע לו.

אז אולי ברכב היקר מפז שלך שבו אתה מטפל לבד על המדרכה מחוץ לבית לא אכפת לך מכמה "שריטות עלובות" אבל לנו, חובבי הרכב, בפורום הזה שנקרא carsforum, אכפת מכל שריטה וכל שפשוף. יש לך פה פורום שלם שמוקדש לטיפוח הרכב [אפילו די פעיל].

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Morningstar ברצינות - אתה חי בעולם הזה? שמעת פעם את הביטוי "אמור זה שם של דג"? אני מסרב להאמין שאתה עד כדי כך תמים. אתה גם חוצה מעבר חציה בלי להסתכל לצדדים כי כולם "אמורים" לעצור לכבודך? בוא, בעל המוסך עשה מעל ומעבר והראה יושרה מקצועית ואישית ואתה מסרב להכיר בכך כי "ככה הוא אמור להתנהג מראש".

הסיבה שאתה נשמע דמגוג, היא כי אתה מעוניין לצאת צודק ולא חכם. רוב העולם צבוע באפור, להבדיל מהשחור והלבן שאתה רואה, תתרגל.

ובחיאת, אם תזמין שמאי להעריך ירידת ערך עקב שריטה של 1.5 ס"מ, תזמין את החבר'ה של שיאי גינס שיתעדו את המאורע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...