Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש CDM880 או אלמנט חלופי שיתאים לפיקולו

שימו לב! השרשור הזה בן 1371 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי היי,

שוקד לא מעט בזמן האחרון על שדרוג המערכת, בין היתר על בניית  סט קדמי 3WAY.

הטוויטרים יהיו סופרימו פיקולו והוופרים הם DD W6.5

https://dd-tuning.com/mikrosabvufer-digital-designs-w6-5.html

אני נעול הרמטית על ה-CDM880 שיותקנו ביניהם, בפודים שהוזמנו כבר מ-Valicar, אבל אני לא מצליח למצוא את האלמנט הזה בשום מקום מבלי לשלם עליו כ-1700 ש"ח. 

השאלה היא האם יש מקום מסוים לחפש בו (במורל עצמם לא מוכרים לאנשים מהרחוב ומפנים לניפון, שגם הם מוכרים רק למתקינים).

ואם נגזר עליי לוותר על האלמנט הזה - מה כן ישתלב טוב? 

תודה!

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

גם אני הייתיי בבעיה כמו שלך והייתי נעול על האלמנט הזה.

נראה מאז שהשיווק עבר לניופן המחירים עלו קצת הרבה "אחמ אחמ".

אני בסופו של דבר קניתי DLS UPI.25 הוא ממש מזכיר את ה"סאונד" של מורל קשה להסביר.

עולה 500 שקל זה שוד.

מישהו פה גם בפורום אמר לי שזה מיד דום שמורל פיתחו לDLS שמעתי שהיה בניהם קשרים ממספר אנשים, אבל קח את זה בעירבון מוגבל.

זה המיד אצלי ברכב:

0FFB3318-0D0E-448F-8101-A8FD814A8666.thumb.jpeg.7dc2908bfaa1bd440040f6b93abc6052.jpeg

אני ממש ממש אהבתי אותו, יש כאלה שלא אוהבים שאומרים שהם לא יורדים מספיק נמוך, אז נכון הוא לא יורד עד 250HZ

אבל הוא יכול בכיף לרדת לאזור ה600-700HZ אצלי הוא 600-5000HZ בסלופ 18 כרגע.

בהצלחה:)

עריכה אחרונה על ידי kalmangar

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה ועל הסקירה מניסיונך.

מישהו יכול להסביר לי מה הקטע של ה-CCWR254 של מורל בהשוואה ל-CDM880? נכון שזה בכלל לא אותו דרייבר (זה דום וזה קונוס), אבל הוא אמור להיות הדור הבא של המידריינג' שלהם? יש לו נתונים מאוד מאוד יפים על הנייר (מ-300 עד 19K), אבל הוא לא עושה רושם שאמור לעבוד קשה במיוחד (בין 40 ל-80 וואט). 

לעוד מישהו יש המלצות על מידריינג' שישתלב טוב?

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי על השרשור הזה 3 פעמים. אכן יש בו לא מעט תובנות, אבל עדיין לא הצלחתי לגבש דעה נחרצת בעניין. אני הופך כל אבן כדי למצוא CDM880 במחיר נורמלי, וכנראה שזה כבר לא יקרה. אני מנסה להבין אם ה- CCWR254 הוא אלמנט שיכול לבוא במקומו בחשבון. מיועדים לו כ-75 וואט RMS מ-4/450 של JL. ניהול וכיוון באמצעות TwK88 של JL.

ממה שאני קולט בדיונים ברשת אני מקבל את התובנה שה- CCWR254 הוא למעשה דרייבר שאמור להחליף את הדרייבר הסטוק המקביל ברכבים, ללא הגברה וללא השקעה נוספת כדי לשדרג ללא מאמץ את התפוקה של מערכות שמע מקוריות. לא משהו שניתן לכנות אותו 'היי-אנד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, אביחי א. כתב:

למצוא CDM880 במחיר נורמלי,

תשכח מזה ,זה המחיר ואין הנחות אני מציע לך לחפש אלטרנטיבות טובות ויש.

אני הצעתי בשרשור הנ"ל 

את הDLS סקנדינביה 75 כאופציה זולה 

https://exsound.co.il/products/dls-scandinavia-75?_pos=12&_sid=bc391c98c&_ss=r

את הדום מיד DLS UPI.25{שבסופו נבחר}

https://exsound.co.il/products/dls-upi-25?_pos=15&_sid=bc391c98c&_ss=r

ואם אתה רוצה להוסיף עוד אלמנט קומפוטישן בסיגנון יש לך את הקון מיד של Xcelsus

שהיא חברה חדשה יחסית שהוקמה ע"י הבעלים לשעבר של DLS.

https://exsound.co.il/products/xcelsus-xxm325?_pos=9&_sid=b72c527cd&_ss=r

בנימה אישית אני ממליץ גם לך על DLS UPI.25

מדובר בדבר הכי קרוב ל CDM880 ובמחיר שלו אין כאן התלבטות.

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה, מאוד מעריך. אני חושב שאם האופציה של ה-CDM יורדת מהשולחן, ואנחנו מתחילים לדון באופציות חלופיות בטווח המחירים של 500-900 ש"ח, אני חושב שדווקא Hertz ML 700.3 עדיפים. הן מבחינת נתונים, הן מבחינת היענות, הן מבחינת איכות והן מבחינת מוניטין (לדעתי). אפשר להשיג אותם, כולל משלוח, בסביבות ה-900 ש"ח מאיביי. חדשים.

הערות? הארות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט אלמנט מצויין.

השאלה היא אחרת ,האם הוא ישתלב היטב עם האלמנטים הקיימים שלך.

הבחירה שלך ב CDM נבעה מהרצון ליצור הרמוניה בין אלמנטים מאותו "בית" וזה לא בהכרח 

יעבוד עם כל אלמנט עם כל הכבוד לנתונים על הנייר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שיש משמעות לשילוב אלמנטים מאותו בית, בעיקר בפן התודעתי, אבל כפי שציינתי, ההגברה הולכת להיות אקטיבית ללא קרוס ולכן נראה לי שבסופו של דבר הכל יתנקז לכיוונים ולאופי ההתקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה בניה בקורות או הולך על פודים? אם אתה עם פודים רד מהאופציה של הרץ, רק הDLS או דום מיד אחר.

למה אתה שואל? בפודים של VALICAR יש נפח קטן מדי והמיד לא ינגן כמו בהצהרות יצרן.

למעשה בתוך פודים הוא ינגן יותר גרוע מהDLS, אומר מניסיון אישי זה למה קניתי אודיסון ווצה 3 אינץ ואז החלפתי לDLS הוא ירד לי עד 1.6k והDLS עד 600hz.

דום מיד זה שגר ושכח, לא משנה מה תעשה איתם יתנו לך את בביצועים המוצהרים, כמו טוויטר אין להם צורך בנפח בשביל לנגן.

מנגד מיידריינג רגיל(קון) הוא אלמנט מאוד מפונק שקשה להביא אותו לנגן כמו שצריך או לרדת נמוך בלי דיפים, קח בחשבון יתקן שתתקין ואחכ תתאכזב.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה מעניינת שלא הבאתי אותה בחשבון כלל. הרעיון הוא אכן לעשות שימוש בפודים של Valicar.

עם הטוויטרים כלל אין לי בעיה (סופרימו פיקולו), אולם יכול מאוד להיות שאתה צודק בנוגע לנפח המאוד מוגבל של הפודים שיאפשר למיד קוני לזוז כמו שצריך.

יחד עם זאת, יש לי עדיין את האופציה להתקין את המידים במיקום הסטוק ברכב (בפינות הדש-בורד), כיום יש שם אלמנט בגודל 2-3/4 אינץ של Bose (הרכב הוא שברולט סילברדו 2015 עם מערכת Bose מקורית).

אני כן מתעקש ובכל זאת מאוד רוצה אלמנט שיכול לרדת כמה שיותר נמוך, בהתחשב בנסיבות כמובן. 

יותר מזה - ידוע לי גם שיכול להיות שאני בכלל יותר מדי עף על עצמי ומגזים, היות והסופרימו פיקולו בעצמם מכסים טווח תדרים עצום, עם איכות ומוניטין מטורפים, כך שגם יכול מאוד להיות שכל הטרפת הזו שלי סביב הוספת אלמנט שלישי מיותרת לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סילברדו.
מזה היית צריך להתחיל,
מי שמכיר את הרכב, וניסה לבנות סאונד בו, בפה אחד יגידו לך לשים 3way עם cone מידרנג׳.
לא מבין על סמך מה אתה מחפש dome מידרנג׳?!
אין ברכב הזה מקום לא ל2way ולא ל3way עם מיד כיפה.
מדובר ברכב עם רוחב של כ2 מטר (פנימי)
ועם מרחק מטורף בין הדאשבורד (ששם אמור להתמקם המיד) למידבס בדלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקולו הוא אלמנט שנבנה במטרה ל-2 וואי, ז״א שהוא יכול לרדת נמוך יחסית ולהשתלב מעולה ב-2 וואי.

אם היה לך 3 וואי בעבר אתה בבעיה, כי את הסאונד שלו וזה שהבמה עוברת קדימה , אי אפשר עם 2 וואי, האמת שכגע אצלי אני עדיין עם טוויטר של אודיסון ווצה 1.1, ושהייתי 2 וואי שמעו יותר טוב, לא הצלחתי לשלב אותם כמו שצריך כמה שניסיתי.

מה שכן הבמה הקדמית זה מה שמשאיר אותי כרגע ככה, וקניתי טוויטר אחר בתקווה שישתלב יותר טוב + הולך לבחור מקצועי שיכוון לי בעצמו.

בכל אופן לפי דעתי:

לנסות 2 וואי קודם, פיקולו אלמנט רציני.

אם היית כבר 3 וואי בעבר לא מאמין שתוכל להסתפק מ-2 וואי למרות שיותר ״קל״ להפיק הרמוניה בסאונד ב-2 וואי, 3 וואי זה זה סיפור לא פשוט וצריך לדעת ממש ממש מה עושים ואיך עושים(מיקום אלמנטים, נפחים, שילוב אלמנטים הכל קריטי כאן, שילוב פאזות זמנים).

לsemi:

מיד דום הוצע כתחליף לCDM בנוסף אם הוא משתמש בפודים זה הפתרון העדיף מבין השתיים.

אם הוא מבצע בניייה עדיף קון, גם בלי קשר זה הפתרון המומלץ ביותר בניה וקון מיד.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לsemi:
מיד דום הוצע כתחליף לCDM בנוסף אם הוא משתמש בפודים זה הפתרון העדיף מבין השתיים.
אם הוא מבצע בניייה עדיף קון, גם בלי קשר זה הפתרון המומלץ ביותר בניה וקון מיד.

לא ברכב הזה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1371 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...