Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: ניסאן ג'וק

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתם מפספסים את השוק של הדבר הזה. הוא לא מתחרה מול הקאמיק או הארונה, בקושי ב-2008. זה יותר מחליף לוולוסטר (רכב אסייאתי "אמין" עם עיצוב "מיוחד").

.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* לפני הכל דיסקליימר - לצערי לא הסתייע לי לנהוג בג'וק, אז התגובות שלי כאן הן לעומתיות בכוונה רק כדי לעודד את הדיון ולא כי זה מה שאני באמת חושב על הרכב, כי אני לא באמת חושב עליו כלום, חוץ מזה שהוא נראה מעולה לדעתי (מלפנים לפחות. מאחורה קצת פחות מעניין).

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

לא ברור למה לקנות את זה ב140 אש"ח, אם בכמה אפשר להוסיף עוד כמה אלפים ולקנות קיה נירו, שתהיה עדיפה בהכל.

מה זה ה"הכל" הזה שהנירו תהיה עדיפה בו?

צריכת הדלק? לא רלוונטי למי שנוסע מעט

מרווח? לא רלוונטי למי שלא צריך אותו

איכות חומרים? לא יודע, אבל אם אני משליך מרכבים אחרים של ניסאן שנהגתי בהם, כנראה שהיא די דומה. 

מאידך: הנירו משעמם, סתמי, המוני, לא מעוצב, יקר יותר בכ-8K מהגרסה הבכירה של הג'וק (לדגם הפלאג אין, שעם המחיר הזה הוא היחיד שאני מרשה למישהו לקנות).

*למען הסר ספק, יוצא שאני ממליץ על הנירו לבערך 90% מהאנשים שבאים להתייעץ איתי, הוא באמת רכב מעולה. אבל הוא לא "עדיף בהכל", בעיקר בכל הנוגע ל"בא לי". נירו הוא הרכב שקונים כי צריך, לא כי רוצים. 

לפני 7 דקות, dorsht כתב:

ממה שראיתי, כ-125 אלף ש"ח לדגם הבסיסי.

למעט עיצוב (שלא קולע לטעם שלי), למה שאעדיף את זה על קאמיק או 2008?

אפילו להישאר עם הבחירה שלי כרגע (ארונה FR) ועם עודף של כמה אלפי שקלים בכיס.

על המחיר של הדגם המאובזר אני לא מדבר, 140 אלף ש"ח זה סכום כסף שקונה לך סיאט אטקה עם עודף בימי מבצע (היה 136 אלף ש"ח לא מזמן), רכב הרבה יותר גדול וכנראה עם שוק טוב. סך הכול מהרושם שלי קשה למצוא סיאטים שמורות ואנשים מחפשים בנרות.

גם 2008 מרמת הגימור הגבוהה עולה פחות ותשאיר בכיס עודף יפה מאוד.

אני מוחה על ההשוואה לאטקה. או בכלל כל השוואה בין גרסה בכירה של רכב X לגרסה בסיסית ועירומה של רכב מקטגוריה גבוהה יותר. 

אם אתה, שקנית ארונה, נוסע לבד ב-99.8% מהמקרים, למה לכל הרוחות לוותר על כל כך הרבה (נניח, לא התעמקתי) אבזור בשביל עוד גודל שלא תשתמש בו? 

הקאמיק פונה לפלח אחר, הוא אוטו נפלא! ממש. כשבחנתי אותו ממש התאהבתי בו. בשביל מה שהוא מנסה להיות, הוא מדהים, אבל אין שום סיכוי גם בעוד 400 מיליון שנה שאני אצליח להביא את עצמי לקנות כזה. כי הוא קצת כמו לאכול במקדונלדס - הוא עושה את התפקיד שלו (להיות מרווח, שימושי, יעיל, וזול) בצורה מעלפת, אבל הוא כל כך סתמי וחסר שאר רוח - מבחינת עיצוב חוץ ופנים, כל כך משעמם לנהיגה, שהוא פשוט מוריד את כל החשק לנהוג. אני לא יודע כמה הג'וק כיפי, אני מניח מהביקורת של מקסים שלא ממש (בלשון המעטה), אבל לפחות הוא מגניב ויש לו קטע.

ה-2008 היא ככל הנראה באמת המכשול הכי גדול של הג'וק, אבל טרם נהגתי בה - רק ישבתי באחת כמה שניות. אחרי שאבחן אותה, אהיה חכם יותר. 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*למען הסר ספק, יוצא שאני ממליץ על הנירו לבערך 90% מהאנשים שבאים להתייעץ איתי, הוא באמת רכב מעולה. אבל הוא לא "עדיף בהכל", בעיקר בכל הנוגע ל"בא לי". נירו הוא הרכב שקונים כי צריך, לא כי רוצים. 

וזה אומר הכל, זה אומר שהם קלעו בול, בגודל, באיבזור, בחסכון באמינות וכו' - זאת הייתה המטרה לא? אנחנו מדברים כאן על רכב משפחתי לא על רכב ספורט שאמור לקלוע לאנשים ספציפים כאן מחפשים מכנה משותף הרחב ביותר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב. כי אם כן, כולם היו מייצרים את אותו שטאנץ וכולם היו קונים אותו דבר, ואז לא היה - בתוך מותג אחד (קיה) - ארבעה רכבים עם חפיפה של בערך 90% בפרמטרים (ספורטאז'-נירו-אקסיד-סול). אנשים שונים מחפשים דברים שונים. ויוצא שאני ממליץ ל-90% מהאנשים על אותו רכב, כנראה בגלל שהאנשים שאני לא מייעץ להם פשוט לא צריכים את הייעוץ שלי, להם "בא" על משהו והם קונים אותו. 

הדבר הכי "נכון" או הכי "הגיוני" הוא לא תמיד המטרה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, פבל כתב:

אני מוחה על ההשוואה לאטקה. או בכלל כל השוואה בין גרסה בכירה של רכב X לגרסה בסיסית ועירומה של רכב מקטגוריה גבוהה יותר. אוקיי, אז מול קאמיק מאובזרת או 2008 מאובזרת. השוואה הוגנת מספיק?

אם אתה, שקנית ארונה, נוסע לבד ב-99.8% מהמקרים, למה לכל הרוחות לוותר על כל כך הרבה (נניח, לא התעמקתי) אבזור בשביל עוד גודל שלא תשתמש בו? על מה אתה מדבר? קודם כל אני לא נוסע 99% מהזמן לבד.

דבר שני, אני לא יודע על איזה אבזור בדיוק ויתרתי, אבל למעט היעדר תיקון סטייה מנתיב, יש לאוטו כל מה שאני רוצה וצריך. אם הייתי קונה רכב היום, כנראה שהייתי קונה קאמיק.

מעבר לזה, במילא רציתי סופר מיני שתרגיש יותר נעימה לנהיגה בכבישים בינעירוניים (שזו רוב הנסועה שלי), אז בסופו של דבר לקחתי סופר מיני מוגבהת. הבגאז' הגדול גם משמש אותי פעמיים בשבוע. לא רואה איפה הבעיה.

תשובות מודגשות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, shachar187 כתב:

140 אלף לרכב בקטגוריה שלו זה הרבה, גם אם מאוד מרווח מאחור.

האטקה שהוזכר בכתבה, מתחיל ב143 וסיאט די גמישים עם המחירון שלהם.

נוסיף את הבעיה לגבי הגיר שלי נשמע כמו דיל ברייקר, ולא מקבלים חבילה כזאת מוצלחת או משהו שיהיה שווה את המחיר.

לחיוב אגיד שהרכב נראה מאוד נאה מבפנים, שילוב הצבעים וריפוד המושבים בהחלט מוצלחים. בגרסת הבסיס הכל אפור וקודר או שיש קצת צבעים?

גרסת הבסיס אכן בצבעים אפורים וקודרים. 140 אש"ח אמנם זה הרבה אבל הוא משמעותית יותר גדול מארונה למשל.

לפני 6 שעות, hans כתב:

ניבאתי שזה יהיה פח אשפה כמו הקודם, ולפי הכתבה נראה שאכן יצא פח אשפה מוטורי. פח אשפה מעוצב, כן? אבל פח.

היצרנים היפניים איבדו לגמרי את זה מבחינה עיצובית כבר עשור שלם רצוף, אין כיוון, אין כוונה, אין כלום,

רק הדבקה של אלמנטים זוויתיים וספוליר. מאוד חשוב הספוילר.

מבפנים נראה סבבה דווקא - בהחלט שיפור.

סייג אחד לפסקה מעל ^ - מאזדה. יצרן קטן שעושה דברים נכון, מבחינה עיצובית ומכל בחינה אחרת.

הג'וק החדש רחוק מאוד מפח אשפה כפי שאתה כותב. הוא סובל מבעיה אחת (לעומת אינסוף בקודמת). מי שמכיר את הג'וק הישן ימצא מזכרות בדמות עיצוב בלבד.

לפני 5 שעות, איש חדש כתב:

תודה על הכתבה,

נשמע שהבעיה העיקרית היא הגיר,

לא נראה לי פרקטי גב מושבים בצבע לבן, 

אכן הבעיה היא הגיר בהילוך ראשון.

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

לא ברור למה לקנות את זה ב140 אש"ח, אם בכמה אפשר להוסיף עוד כמה אלפים ולקנות קיה נירו, שתהיה עדיפה בהכל.

עיצוב, ייחודיות

לפני 5 שעות, Fraysa כתב:

לאמי היה את הרכב הזה לפני שנתיים. רכב מקולל, כל נסיעה בו סבלתי. מניח שמדובר באיטרציה גרועה נוספת עם עיצוב חדשני.

שוב כמו שכתבתי מעל בתגובה ל-hans, הדור הנוכחי של הג'וק רחוק שנות אור מהדור הראשון וככל הנראה הבעיה העיקרית שלו היא פיג'ו 2008 שפשוט מוצלח מאוד וגם נראה טוב (בעיני).

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אחלה מקסים - @In Flames

רק חסר לי תמונה של תא המטען, זה אמור להיות שיפור מהותי ביחס לדור הקודם.

אגב המושבים הקדמיים יפהפיים

אתה צודק. לא צילמתי את הבג'אז, ברח לי מהראש.

לפני 4 שעות, pooh-bear כתב:

עיצוב. יש אנשים שעבורם זה הפקטור הכי חשוב בקניית רכב. הנירו היא סתם עוד מקרר בהקשר הזה.

אגב עיצוב, לטעמי האינטריור מזעזע, לא פחות. הלבן הזה נראה ממש, לא יודע, נובו-רישי? וולגרי? נורא נורא מתאמץ, זה בטוח. בדיוק, אבל בדיוק, מה שקהל היעד של הרכב הזה מחפש.

העיצוב מאוד תלוי בעיני המתבונן. חייב להגיד שרוב האנשים שפגשתי בימי המבחן דווקא אהבו את המראה.

לפני 3 שעות, menir1 כתב:

מקסים, תודה על המבחן!

שאלה מסקרנת שלא ראיתי התייחסות אליה במבחן - הדגם שבחנת נועל חישוקי 19" בחתך 45 (!)  - אמנם הדיילי שלך לא מצטיינת במתלים מפנקים במיוחד - אבל איך משפיעים גלגלי הענק הרזים האלו על נוחות הנסיעה? 

הג'וק די קשיח אבל לא מפרק את הגב כמו שהיית מצפה מגודל הגלגלים. עבודת המתלים לא רעה לפי דעתי. זה לא סיטרואן סי3 מבחינת נוחות אבל אין לי שום דבר לציין לרעה בו.

• אהבתי 2

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, dorsht כתב:

אני מוחה על ההשוואה לאטקה. או בכלל כל השוואה בין גרסה בכירה של רכב X לגרסה בסיסית ועירומה של רכב מקטגוריה גבוהה יותר. אוקיי, אז מול קאמיק מאובזרת או 2008 מאובזרת. השוואה הוגנת מספיק?

כן :) יותר הוגן.

לפני 22 דקות, dorsht כתב:

אם אתה, שקנית ארונה, נוסע לבד ב-99.8% מהמקרים, למה לכל הרוחות לוותר על כל כך הרבה (נניח, לא התעמקתי) אבזור בשביל עוד גודל שלא תשתמש בו? על מה אתה מדבר? קודם כל אני לא נוסע 99% מהזמן לבד.

דבר שני, אני לא יודע על איזה אבזור בדיוק ויתרתי, אבל למעט היעדר תיקון סטייה מנתיב, יש לאוטו כל מה שאני רוצה וצריך. אם הייתי קונה רכב היום, כנראה שהייתי קונה קאמיק.

מילת המפתח היא "אם". לא אמרתי "אתה נוסע לבד" אלא "אם אתה נוסע לבד, למה לוותר על אבזור (שקיים בארונה) בשביל גודל (של האטקה)".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי ואבוי, מושבים ודאשבורד בצבע לבן? כיסא תינוק ולצידו/מולו מושב לבן?

או שהריפודים יהיו מכוסים באופן קבוע ע"י כיסוי מותאם (במקרה הטוב) או מגבת (במקרה הרע), או שהם ייראו ממש רע אחרי שנתיים-שלוש מקסימום.

זה לא פרקטי, זה אפילו אידיוטי לדעתי, אני לא חושב שמישהו ירצה לקנות רכב כזה יד שנייה אחרי נניח 3 שנים של שימוש, אלא אם הוא רפד.

מבחינת ההשהיה בגיר בהילוך הראשון, יש קשר בין הגיר הזה לגיר של רנו? כי גם שם יש את הבעיה הזו...

• מצחיק 1

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותו עניין - מה לדעתכם הפרמיה (במכירה) אם סלון עור שכזה נשמר כמו ביום הקניה?

נניח הג'וק הנ"ל עוד שלוש שנים אחרי שימוש משפחתי רגיל, וכזה שהיה אצל נהג יחיד ומעולם לא שתו, אכלו או עישנו ברכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שיש ביקורות על הג'וק, אבל עובדה אחת בטוחה.

על הערך שלו כמשומש הוא ישמור כרבה יותר טוב מקפצ'ור המקבילה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Adani כתב:

אוי ואבוי, מושבים ודאשבורד בצבע לבן? כיסא תינוק ולצידו/מולו מושב לבן?

או שהריפודים יהיו מכוסים באופן קבוע ע"י כיסוי מותאם (במקרה הטוב) או מגבת (במקרה הרע), או שהם ייראו ממש רע אחרי שנתיים-שלוש מקסימום.

ריפודי עור או דמוי עור הרבה יותר קל לנקות מבד. בוולט היו ריפודים בהירים שנראו כמו חדשים אחרי 3 שנים וגם הרפודים הלבנים בטסלה נראים מצויין אחרי כמעט שנתיים. היתרון של ריפוד בהיר, חוץ מזה שזה יותר יפה,  הוא שהוא לא מתחמם כל כך כשהרכב עומד בשמש.

גילוי נאות: במכוניות שלי לא אוכלים, לא שותים ובטח שלא מעשנים, אבל זה בלי קשר לצבע הריפוד או מחיר המכונית.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, llaavvii כתב:

וזה אומר הכל, זה אומר שהם קלעו בול, בגודל, באיבזור, בחסכון באמינות וכו' - זאת הייתה המטרה לא? אנחנו מדברים כאן על רכב משפחתי לא על רכב ספורט שאמור לקלוע לאנשים ספציפים כאן מחפשים מכנה משותף הרחב ביותר.

אני חושב שאם זה היה המצב, הם לא היו משקיעים בעיצוב.

לפני 12 שעות, In Flames כתב:

אתה צודק. לא צילמתי את הבג'אז, ברח לי מהראש.

לא נורא, i got your back:

https://www.nissan.co.il/vehicles/new/juke/technical-info.html#versatility

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...