Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פטור משירות צבאי

ShayRally
שימו לב! השרשור הזה בן 6876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה שאישפוז אמר...

ותוספת משלי. כל הכבוד על ההחלטה, חשוב שכולם יתרמו למדינה כדי שנשאר לחיות כאן.

דרך אגב לאיזה תפקיד אתה רוצה להתגייס? יש לך כיוון מסויים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום לכם אנשים יקרים,

רציתי לעדכן אותכם שאכן החלטתי להתנדב בסופו של דבר לצה"ל, והיום עליתי ללשכת הגיוס למדור המתנדבים ומילאתי פרטים ועברתי ראיון שבו נשאלתי על תחומי העניין שלי והכיוון שאני רוצה ללכת אליו במהלך השירות הצבאי שלי . :-P

תודה לכולם על העזרה.

שי :wink: .

שי, קודם כל קבל את ברכתי... תענוג לראות שיש אנשים שיודעים גם להתנדב ולתת מעצמם למען המדינה שבה הם חיים- יישר כוח וכן ירבו אנשים כמוך.

רק אספר לך בקצרה משהו שאולי יעניין אותך ויאפשר לך מעט להבין מה הרווחת:

חבר טוב שלי חלה בסרטן בצעירותו, עבר טיפולים רבים וקשים ואיבד את הראיה בעין שמאל.

הוא ביקש להתנדב והוא הגיע לשרת ביחידה שבה אני נמצא כיום.

הבחור נחשף למערכות הבקרה והכנולוגיה המדהימות שקיימות בטנק מרכבה סימן 4, והיה שותף פעיל בפיתוח מערכות אלה מיום היוולדו של הכלי, הנחשב למתקדם מסוגו בעולם.

תבין לבד איפה הרווח (מעבר לחוויה של השירות וההיכרות עם החברים)

ב-ה-צ-ל-ח-ה

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני וגם אח שלי קיבלנו פרופיל 24..

לאח שלי לא הצליח - והוא קיבל 21 קבוע, והתנדב..

אני הצלחתי - והעלו לי לפרופיל 45, ואני משרת כמו כל חייל אחר..

זה החינוך שאני קיבלתי בבית... המדינה נותנת לך הרבה יותר ממה שאתה רואה (ובימים אלו זה נראה כאילו היא לא נותנת בכלל.. אלה רק לוקחת).

תחשוב שמישהו צריך לעשות צבא.. ותחשוב שגם אם תהיה ג'ובניק קל"ב וכל מה שתעשה תהיה עבודת הזנות על המחשב,

זה תפקיד שמישהו צריך לעשות - ואם לא יהיה מי שיעשה אותו, אז מישהו אחר יצטרך לעשות אותו..

ואז את התפקיד שהמישהו אחר הזה עושה, יצטרך מישהו אחר לעשות.. ותחשוב שבשלב מסויים יקחו חייל,

שיכול (ורוצה?) לשרת בתור לוחם בעזה או בשכם או בהר דוב - ובמקום שהוא יגן על המדינה הוא יצטרך לשבת מול מחשב שבכלל לא מדבר אליו ולהקליד לו נתונים יבשים...

אז אולי צבא זה לא הכי כיף - אבל העובדה שאתה עושה צבא אומרת הרבה..

והעובדה שיש לך אפשרות להתחמק מזה - ואתה בכל זאת עושה, אומרת עוד יותר על סוג הבןאדם שאתה.

בהצלחה בכל תפקיד שתעשה.. :)

(אפשר לשאול אם התנדבת לשנה או לשנתיים?)

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקבל ממכם כמה עצות ותשובות?

ככה, הורידו לי פרופיל ל 21 רפואי בגלל עודף משקל, אני שוקל 125 וגובה של 176, הכי מקסימום לפי הצבא זה 121 קילו, אז שוב קיבלתי פטור משרות ל 12 חודשים.

אז איך אני מערער?

למי לפנות ומה התהליך?

ואם אני רוצה להתנדב, גם למי אני פונה ומה התהליך?

כמה זמן מתחילה ההתנדבות מרגע הפניה?

כמו כן אחרי ההתנדבות זה יחשב לזה שעשיתי צבא?

ויהיו לי את אותם תנאים של חייל משוחרר?

תודה רבה.

כפיר

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך אני מערער?

למי לפנות ומה התהליך?

ואם אני רוצה להתנדב, גם למי אני פונה ומה התהליך?

כמה זמן מתחילה ההתנדבות מרגע הפניה?

כמו כן אחרי ההתנדבות זה יחשב לזה שעשיתי צבא?

ויהיו לי את אותם תנאים של חייל משוחרר?

תודה רבה.

כפיר

כפיר שלום.

את הפניות והערעורים אתה צריך לעשות קודם כל מול לשכת גיוס חיפה.. לשם אתה שייך למעשה עד לרגע הגיוס.

תבקש ועדה רפואית, שמה תעלה את טיעונך ואת רצונך לשרת בהתנדבות לתקופה של מספר חודשים.

קשה לעמוד על הזמן הנדרש, כי זה מאוד תלוי בקצב הזזת הדברים בלשכת הגיוס ובתפקיד שימצאו לנכון לשבץ אותך.

התנדבות בפירוש תיחשב כשירות צבאי, לכל דבר.. (מענקים ע"פ חודשי שירות וכו')

אני לא בטוח לגבי התנאים עצמם- כדי שתשאל אנשים שיתנדבו לפניך.

(תבקש מחנה 80.... יהיה לך באמת שירות קל..:wink: )

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנדבות זה דבר נפלא.

כיום אני משלים בגרות עם בנות שרות לאומי. וחבל לך על הזמן איזה נשמה הן, אחת אחת. בלעדיהן לא הייתי משלים היום את הבגרות שנותרה לי במתמטיקה כדי לקבל תעודת בגרות מלאה!

ובקשר אליי, עד לפני שבוע, חשבתי שלהתגייס זה הדבר הנורא ביותר שהולך לקרות לי בזמן הקרוב. מין דד ליין בלתי נמנע. מה גם שקרובי משפחה הפחידו אותי ואמרו לי שלא כדאי לי להתגייס ויהיה לי מאוד קשה בצבא ועדיף לעבוד.

בוא נגיד, שמאז שסיימתי את בית הספר, אני מרגיש שאני חייב לחזור למסגרת, לחזור למקום עם הרבה אנשים, שאני מחויב לו, כשחושבים על זה פעם שניה. הצבא הוא בעצם כמו בית הספר. מציפור חופשיה באזרחות אתה נכנס למחויבויות, למעגל חברה גדול, ממש כמו בבית הספר.

היום, אני רק מחכה לשים עליי את המדים.

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הולך אולי "להפסיד" כמה שנים של סתלבט תיכוניסטי, אבל הולך להרויח חברים וחוויות, ולא פחות חשוב, הולך להרוויח הערכה מכל מקום עבודה בעתיד שישמע על זה, וגם מאנשים פרטיים שישמעו על כך.

זה מעיד על אופי חזק, על אידאלים, על נכונות לתרום ולהתמודד.

כל הכבוד!

אלו הן חלק מהסיבות שבגללן בחרתי להתנדב לצה"ל. :razz:

הבאסה היחידה היא שאני לא יעבור טירונות ולא יקבל נשק.

לגבי הכיוון, היום הייתי בלשכת הגיוס במדור מתנדבים ושם היה לי ראיון אישי ומילוי טפסים, במהלך הראיון הייתי צריך למלא טופס שבו אני צריך לרשום 3 תחומים או תפקידים ספציפיים שאני מעוניין לעסוק בהם, זה מה שרשמתי:

1. צילום (צלם צבאי).

2. עיתונאות (תחום שהייתי מעוניין לפתח בעתיד וכך אצבור ניסיון בו, ולהגשים שאיפה והיא עיתונאי רכב)

3. כאן לא ידעתי ממש מה לרשום אז ה"מראיינת" אמרה לי לרשום את אחד התחביבים שלי ושהצבא כבר יקשר אליו במידה ויש כמובן תפקידים. אז הבחירה הטבעית שלי הייתה "תחום הרכב". (שווה לנסות אולי יצוץ משהו מעניין לא? :wink: )

התייחסות לשאלה לגבי זמן השירות, תקופת השירות הצבאי במסגרת התנדבות היא שנתיים עם אפשרות להרחיב.

תודה, שי :wink: .

שי אסרף - Team Kobi-Racing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לפחות בישבילי וכל אחד שחושב כמוני הצבא זה בזבוז זמן אחד גדול!!! במקום ללכת לעבוד ללמוד נתקעים סתם 3 שנים!

ולזה זה לא בריחה ולא הם לא פחדנים!

ההפך! מי שנשאר בצבא וסובל סתם הוא הפחדן פה! ללכת נגד מערכת החוק! ולעשות מה שבה לו ולא מה שהחוק אומר!

לא מספיק פה לאנשים חברים באזרחות שאתם רצים לצבא לחפש חברים וחוויות??

הרבה יקבלו את הדעה שלי נגד,אבל אני משרת בצבא ורואה את המערכת הדפוקה והאנשים ובמיוחד הקצינים הדפוקים וכל הצמדות לחוק!

חוק נועד כדי להפר אותו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנדבות זה דבר נפלא.

כיום אני משלים בגרות עם בנות שרות לאומי. וחבל לך על הזמן איזה נשמה הן, אחת אחת. בלעדיהן לא הייתי משלים היום את הבגרות שנותרה לי במתמטיקה כדי לקבל תעודת בגרות מלאה!

ובקשר אליי, עד לפני שבוע, חשבתי שלהתגייס זה הדבר הנורא ביותר שהולך לקרות לי בזמן הקרוב. מין דד ליין בלתי נמנע. מה גם שקרובי משפחה הפחידו אותי ואמרו לי שלא כדאי לי להתגייס ויהיה לי מאוד קשה בצבא ועדיף לעבוד.

בוא נגיד, שמאז שסיימתי את בית הספר, אני מרגיש שאני חייב לחזור למסגרת, לחזור למקום עם הרבה אנשים, שאני מחויב לו, כשחושבים על זה פעם שניה. הצבא הוא בעצם כמו בית הספר. מציפור חופשיה באזרחות אתה נכנס למחויבויות, למעגל חברה גדול, ממש כמו בבית הספר.

היום, אני רק מחכה לשים עליי את המדים.

יוסי.

יוסי, אני מאוהב.

תעשה לי ילד!

Піскун Святослав Михайлович

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לפחות בישבילי וכל אחד שחושב כמוני הצבא זה בזבוז זמן אחד גדול!!! במקום ללכת לעבוד ללמוד נתקעים סתם 3 שנים!

ולזה זה לא בריחה ולא הם לא פחדנים!

ההפך! מי שנשאר בצבא וסובל סתם הוא הפחדן פה! ללכת נגד מערכת החוק! ולעשות מה שבה לו ולא מה שהחוק אומר!

לא מספיק פה לאנשים חברים באזרחות שאתם רצים לצבא לחפש חברים וחוויות??

הרבה יקבלו את הדעה שלי נגד,אבל אני משרת בצבא ורואה את המערכת הדפוקה והאנשים ובמיוחד הקצינים הדפוקים וכל הצמדות לחוק!

חוק נועד כדי להפר אותו :smile:

דבר ראשון, ללמוד ולעבוד אני יוכל גם לעשות אחרי הצבא (אף אחד לא רודף אחרי), לא ניראה לי הרעיון של לעבוד וללמוד בזמן שחברים שלי בצבא. אני לא מוצא את הצבא בכביזבוז ועובדה שאני לא חייב להתגייס אבל בחרתי להתגייס בכל זאת. הצבא לדעתי הוא שלב בחיים שכל בן אדם שבאפשרותו לעבור אותו צריך לעבור משלל סיבות.

דבר שני, לדעתך מי שנשאר בצבא הוא פחדן נכון? ופוחד ללכת נגד מערכת החוק נכון? אז איך אתה מסביר את זה שאני ע"פ חוק לא חייב להתגייס ובחרתי בכל זאת לעשות את זה, ויש עוד אחרים כמוני. :???:

ואם כולם היו בדעה שלך, שצריך לצאת כנגד מערכת החוק אני לא רוצה לחשוב אפילו איך המדינה שלו הייתה נראית, מדינה בלי צבא, בלי סדר בלי כלום.

יש חוקים ויש חוקים :wink: , את החוק הזה לא מפרים.

שי. :wink:

שי אסרף - Team Kobi-Racing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו הן חלק מהסיבות שבגללן בחרתי להתנדב לצה"ל. :razz:

הבאסה היחידה היא שאני לא יעבור טירונות ולא יקבל נשק.

תודה, שי :wink: .

יש לי מה לחדש לך..

אחרי שאתה מתנדב, אתה עושה מעין קורס "הסמכה" של 5 ימים, במחנה גדעונים בצריפין..

לאחריו, אתה יכול לבקש וועדה רפואית שתאשר לך לעשות טירונות מסוג 02 - בא תעשה טירונות כמו כולם (עם פטורים (כמו כולם ב02..))

בטירונות תקבל נשק ותישן באוהל (אלה אם תהיה בפלוגה א' של מחנה 80 ואז תישן בחדר) ותעשה מטווחים, מטבחים שמירות וכו'..

בכל מקרה, כמו שאמרתי, בהצלחה בכל תפקיד שתרצה..

ואם אתה צריך עזרה במשהו, דבר איתי בה"פ, אני משרת בבקו"ם ויש פרוטקציות :D

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

The Need For Speed-חס וחלילה שכולם יחשבו כמוני... :)

כל אחד והסביבה שלו.

אצלי יש חלק גדול מהחברים שיצאו או סיימו צבא שמתחילים לעשות משהו מועיל.. או אפילו לא לעשות כלום בזמן הזה.

ככה שאני מסתקל אלהם ורואה את בזבוז הזמן!

כתבתי את זה בתגובה למישהו שאמר שמי שיוצא מהצבא אין לו עמוד שידרה! שזה שטויות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם אנשים יקרים,

רציתי לעדכן אותכם שאכן החלטתי להתנדב בסופו של דבר לצה"ל, והיום עליתי ללשכת הגיוס למדור המתנדבים ומילאתי פרטים ועברתי ראיון שבו נשאלתי על תחומי העניין שלי והכיוון שאני רוצה ללכת אליו במהלך השירות הצבאי שלי . :-P

תודה לכולם על העזרה.

שי :wink: .

כל הכבוד שי !

בהצלחה ! :D

Ford Taunus GXL 2300 v6 ידנית 1972 - [][ ]O=o=O[ ][]

Ford Fiesta CL 1988

CJ8s 1987 O|||||||O

Ford Focus Estate 2.0 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...