Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יומן תחזוקה סוזוקי sx4 סדאן 2011

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הרבה פעמים אנחנו ממליצים לחברי פורום על הדגם הזה, אבל לא זכור לי שקיים פה יומן תחזוקה של מישהו על הרכב.

הרכב הגיע כמחליף של מזדה 6 שהייתה נמוכה מאוד לאבי המבוגר, ואת זה הוא עושה מעולה עם כניסה יחסית מוגבהת בשביל רכב פרייבט.

באופן ספציפי הרכב היה שייך לשכנתי שהלכה לעולמה והוציאה אותו מהחברה בדיוק לפני 9 שנים.

מדובר בדגם סדאן 2011 עם 48 אלף קמ, ברמת גימור glx שמגיעה עם 6 כריות אוויר, כניסה והנעה ללא מפתח, מחשב דרך, בקרת אקלים ופנסי ערפל (פאר הטכנולוגיה) , מעבר לכך מדובר בדגם שכבר הגיע עם 119 כוחות סוס, אך עדיין עם תיבה פלנטרית בת 4 הילוכים.

אני לא יכןל לפרט הרבה על חווית הנהיגה כי הרכב לא משמש אותי ביום יום, אני כן יכול לספר שהוא מספק תנוחת ישיבה נוחה מאוד גם למי שיושב מאחור. הרכב מתחיל להרעיש במהירויות גבוהות ובידוד הרעשים די גרוע. חסרון נוסף היא הקורה לצד הנהג שחוסמת לא מעט משדה הראייה וצריך להתרגל אליה.

עם זאת יש עוד יתרונות כמו תא מטען ענק לגודל הרכב (פחות מ4.5 מטר אורך אך בגאז כמו של רכב מסגמנט המנהלים).

צריכת הדלק הממוצעת עומדת על 1 ל12 בנסיעה משולבת, שזהו נתון גם לא רע עבור גיר בעל 4 מהירויות.

לגבי הטיפולים, הרכב עבר טיפול אחד כל שנה, לאחר 5000 קמ, ובו הוחלפו כל מה שצריך לפי הוראות היצרן (חוץ מפילטר אוויר שלחומרא הוחלף כל טיפול, באופן שלא ברור לי מלבד הכנסה נוספת למוסך.)

בלמים הוחלפו במשך הזמן פעם אחת קדימה ופעם אחת אחורה לאורך התקופה.

הרכב ניגש היום לטסט ונכשל על הדבר הכי בנאלי - פנסים עכורים, 10 דק של עבודה והם כבר היו מוכנים לטסט חוזר.

בימים הקרובים אעשה לו טיפול שנתי ואעדכן שוב.

20191223_191513.jpg20191223_192254.jpgIMG-20191209-WA0035.jpg

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ התאור שלך תואם לניסיון שלי ושל בני - רכב דומה, כמה חודשים יותר זקן (עליה לכביש בסתיו 2010), קרוב ל-130,000 ק"מ. עד כה התיקון היחיד מחוץ לשגרה היה החלפת שסתום במערכת מתיזי השמשות, עניין של שקלים בודדים, המוסך לא טרח לפתוח כרטיס עבודה, שלא לדבר על כך שהטיפול ניתן כשירות ללא חיוב.

צריכת הדלק אצלנו טיפה יותר גבוהה, כנראה בשל מאפייני הנהיגה. כעת הוא משרת את הבן השני שכנראה הולך לנסוע עליה לא מעט בכבישים בינעירוניים, אז יתכן שראה צריכת דלק סגולית יותר טובה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

בגלל אי אילו אילוצים (הצפה, מעבר דירה, קרנולה...) הטיפול השנתי נדחה מעט, אבל גם ככה הרכב לא היה ממש בשימוש.

הטיפול האחרון היה ב43 אלף קמ, היום הרכב עם 53 אלף קמ (בקושי נסע מפברואר)

החלפתי.... שמן ופילטר

ברקסים דורשים החלפה בקרוב

פילטר אוויר מזגן ונוזל בלמים בטיפול הבא.

צריכת דלק 1 ל12

וזהו.. אין מה להוסיף, רכב משעמם ואמין

20200515_175608.jpg

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

ממשיכים בתחזוקה המעלה פיהוק. הרכב עבר ב7 חודשים האחרונים עוד 7000 קמ וכרגע עבר את רף ה60 אלף, בנוסף הוא חוגג יום הולדת עשר (🥳)

לפני כמה חודשים הוחלפו הרפידות הקדמיות (80 ש"ח)

הוחלפו 2 נורות לוחית רישוי, ובוצע חידוש לפנסים לפני הטסט, בשיטת השיוף ויאכט ורניש. עבר תוך 5 דקות את המסלול.

טיפול הבא במאי\65 אלף קמ, מי שיגיע קודם.

Image may contain: car

Image may contain: car and outdoor

Image may contain: one or more people, car, shoes and outdoor

No photo description available.

Image may contain: car and outdoor

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אס גם אצלי התאור דומה, אלא שהרכב עשה בשנה האחרונה למעלה מ-22,000 ק"מ, הגיע ל-152,000 ועובר עוד 400-500 ק"מ בשבוע. עבר לאחרונה טיפול קטן בלי תוספות חריגות.

הבעיה היחידה - הצבע מתחיל להצרב. לפני כמה ימים תיקנתי קצת פגיעות חצץ עם שפופרת צבע (משמו כמו 40-50 ש"ח באיביי, 6 שבועות בדרך מליטא).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבא'לה גם ככה משפשף את הרכב כמעט בכל חניה שהוא עושה, הגיל עושה את שלו. אני בטוח שלא יהיה אכפת לו אם הצבע יתחיל להצרב... מה שכן, הרכב חונה בחניה מקורה, כך שאני בטוח שזה יקח זמן (הGMC שהייתה לנו לשם השוואה גם בגיל 22 הייתה עם לכה תקינה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.

רכב שאני מייעד לקנות לעתיד הקרוב לבית. (לא עבורי) לגבי אדם מבוגר משפשף את הרכב, תתפלא כמה צעירים עושים את זה על בסיס יומי.

אין ממש קשר לגיל, רק לכמה אתה נהג זהיר/ערני, ובראש וראשונה שומר על הרכוש שלך, ושל אחרים. ( המודעות למראה הרכב השתפרה בשנים האחרונות בצורה מעודדת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר אבא שלי היה טוב יותר בנהיגה, בצורה חד משמעית. הגיל עושה את שלו.

אם זה היה מלכתחילה בעיה שלו בהתמצאות במרחב, אז לא הייתי משייך את זה לגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך כדאי לבדוק האם הוא כשיר לנהוג. יום אחד "ישפשף" הולך רגל.

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כנראה היה נהג בינוני גם כשהיה צעיר, לפי: היה טוב יותר בנהיגה.

ואם הוא משפשף כל רכב בחנייה, סימן גרוע ומסוכן, בלי לפגוע חלילה.

קרוב משפחה שלי  נהג משאית מעל גיל 73 נוסע שעות ביום , נוהג יותר טוב/זהיר מכל צעיר שאני מכיר.

אבל שיקול שלך. אני הייתי חושש שיש נהג כזה בסביבתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, EliC25 כתב:

טיפול הבא במאי\65 אלף קמ, מי שיגיע קודם.

אני רק שאלה

למה לעשות טיפול כל 5k?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה טיפול שנתי, והאיש נוסע כ-5000.ק"מ בשנה.

פות"ש, מתי הרכב עלה לכביש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

כי זה טיפול שנתי, והאיש נוסע כ-5000.ק"מ בשנה.

הוא כתב "מאי או 5,000 מה שיגיע קודם"

ואת זה ציטטתי

הבנת הנקרא

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. הוא כב "מאי\65 אלף ק"מ". הטיפול הקודם היה במאי ו-53,000 ק"מ, אז הבא אמור להיות במאי\68,000 ק"מ. אולי שגה בהקלדת "5" בנקום "8". הם שכנים על הפד הנומרי.

הרכב המקביל שלי זקן מזה של פות"ש בחודשים בודדים, אבל מזה 7 שנים אינו זוכה לחניה מקורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...