Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איבוד כל הביטחון בנהיגה עקב טעות איומה.

ktntnhi
שימו לב! השרשור הזה בן 1659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שכחתי דבר נוסף.

לדעתי זה יעשה לך טוב יוציא אותך אל הכביש, וגם יש לך פה הזדמנות לעשות מעשה טוב.

סוג של סגירת מעגל עם אותה סיטואציה, אותו מקום

תיסע לאותו מקום. (הוא כבר לא יהיה זר לך, ותתמודד עם עצמך אין מה לפחד מאותו כביש, אותו מקום)

תחנה את הרכב איפה שהוא בזהירות.

תצלם את השלט. עדיף כמה תמונות וגם ממרחק שיראו איפה ועל מה מדובר.

תחפש בגוגל את האגף שמטפל בנושא בעיר שלך (אגף שילוט, חנייה?) או תתקשר למוקד העירוני

ותשאל לאן אפשר לשלוח דיווח על שלט דהוי, תציין גם שזה מסוכן ויצא לך לראות מספר רכבים שהתבלבלו.

אז אם בא לך אתה מוזמן לעלות לפה תמונה כולל כתובת איפה זה קרה, סתם רק בשביל לראות שבאמת יצאת (נהגת) ועשית את זה (התמודדת עם הסיטואציה, אני קורא לזה סוג של סגירת מעגל - זה קרה לך בגלל השלט הדהוי, בזכותך אולי יחליפו אותו וזה לא יקרה יותר לאחרים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני ממש לא אתפלא אם כמעט כל מי שכותב כאן ראה את מלאך המוות בוחן אותו במבט מאוד רציני - לפחות פעם אחת בחיי הנהיגה שלו.

לפני שנה החלפתי את הרכב השני בבית מפרייבט סדאן לרכב משפחתי גדול וגבוה - אני יכול לאמר לך שלקח לי קרוב לחודש עד שהצלחתי להתרגל ולסדר את חוש ההתמצאות שלי ברכב אבל דבר אחד הוריד לי את הלב לתחתונים וזה היה שיצאתי ממגרש חניה במגדל בחוף תל-אביב - לכוון הכניסה במקום כוון היציאה ואני מדבר איתך על טיילת תל-אביב לא פחות לא יותר - למזלי היה לי שם איך לסובב את הרכב (לא היו דוקרנים ופשוט איבדתי את הכוון - זה קורה!)

וזה קרה לי עם האשה והילדים בתוך הרכב וזה קרה לי כשיש לי כבר ניסיון נהיגה למעלה מ20 שנה ואני נהג סופר זהיר וסופר שומר חוק - ועדיין אנושי ועושה שגיאים פה ושם.

התגברתי על זה מהר מאוד אבל מיד לאחר מכן ישבתי וחשבתי איך אני מונע מעצמי טעויות שכאלו עד אשר ארגיש נוח עם הרכב - ואכן אחת העצות שניתנו לך כאן ע"י סופר-מן היא להפעיל ווייז - לי זה עבד - בייחוד ההוראות הקוליות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שם לב שתל אביב כל פעם צפה ועולה כמקור לטעויות.

אולי הבעיה בעיר ולא בנהגים :)

אני אישית לא מבין בכלל את העיר, עם או בלי וויז.. וכל הזמן עושה שם שגיאות גם אם לא חמורות.

לעזאזל אפילו הוויז לא מבין מה הולך שם.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוביה שלי היא ירושלים. לתל אביב אני נוסע ברכבת, חופשי יומי עולה לי 40 ש"ח (ולאשתי 20), כך שאפילו אם אני לוקח מונית זה עולה לי פחות מנסיעה ברכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתף סיפור קטן שקרה לי:

אני יכול להגיד לך שקרה לי כמעט אם לא בדיוק אותו דבר, יומיים לאחר שקניתי את הרכב הראשון שלי ובפעם השניה בחיים שלי שנהגתי לבד (הרכב הראשון היה בעצם ההתנסות הראשונה בחיי בנהיגה), זה לא קרה בעיר שאני לא מכיר או בתל אביב, זה היה בעיר בה נולדתי, גדלתי ולמדתי נהיגה, וגם הכרתי טוב את הרחוב בו קרה המקרה (בתור הולך רגל).

לא ידעתי שהוא חד סטרי, ונכנסתי, במקרה גם נהג מונית בא מולי והבהב לי (לא הבנתי מה הוא רוצה כי לא ידעתי מה משמעות ההבהובים או מה הם חוקי ה״דיבור״ בכביש) ועצרתי, מישהו בדיוק היה בחוץ ואמר לי שהרחוב חד סטרי ושאני צריך להסתובב, נלחצתי והסתובבתי.

אחר כך עצרתי בצד, יצאתי מהרכב ועישנתי כמה סיגריות מהלחץ של הטעות, הסתכלתי על הרכב שלי ואמרתי לעצמי ״איך אני מזיז את הדבר הזה בחזרה הביתה ולא רוצה לעלות עליו יותר בחיים שלי״, כאשר כל החברים שלי היו מחוץ לעיר, כולל בת הזוג, אחים שלי גם ולהורים אין רשיון, ממש הרגשתי שאני צריך חילוץ.

בחוסר ברירה מצאתי את עצמי מתקשר למורה הנהיגה שלי (יום שישי, 22:30 בערב, לא דיברתי איתו בזמנו כמעט חצי שנה) וביקשתי ממנו עזרה, הוא אמר לי כך - ״את הטעות שעשית הבנת? יפה. כנס לרכב, שים מפתח בסוויץ׳ ותניע, עכשיו סע חצי שעה מסביב לעיר ותגיע אלי עוד חצי שעה נשב נשתה קפה ותספר לי מה איתך״ וכך היה.

כולם עושים טעויות ולכולם יש דרכים שונות להתמודד עם החרדה, יש אנשים שצריכים פוש ממישהו תומך, יש כאלה שצריכים זמן להירגע וכאלה שחייבים לטפל ב״טראומה״ כאן ועכשיו, תבדוק מה מתאים לך, שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

אני רוצה להודות לכל מי שהגיב. באמת ריגשתם, עם כמה שלקחתי את העניין קשה אני עדיין לא יכול להתעלם מעשרות אנשים עם נקודת מבט אחרת על העניין.

נהגתי כבר היום בערב ודי חושב שחזרתי לעצמי, הסתכלתי גם בgoogle street view על אותו איזור כדי להבין מה הלך ולא כזה חידש את האמת, פשוט קבלת החלטות שגויה ואלמד ממנה לעתיד - אם יש ספק אין ספק ובטח שלא מתעלם משלט כי הכביש נראה לי לא תואם.

שוב - תודה לכולם, עזרתם מאוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שם לב שתל אביב כל פעם צפה ועולה כמקור לטעויות.

אולי הבעיה בעיר ולא בנהגים :)

אני אישית לא מבין בכלל את העיר, עם או בלי וויז.. וכל הזמן עושה שם שגיאות גם אם לא חמורות.

לעזאזל אפילו הוויז לא מבין מה הולך שם.

תל אביב לגמרי מקום נוראי, ל"שמחתי" יצא לי לנהוג בה לא מעט, ככה שאני מכיר לא רע את השטיקים והשטויות בה, אבל תמיד יש הפתעות חדשות.

באופן עקרוני אם אני לא חייב להגיע לת"א עם אוטו - אני לא מגיע עם אוטו.

הפוביה שלי היא ירושלים. לתל אביב אני נוסע ברכבת, חופשי יומי עולה לי 40 ש"ח (ולאשתי 20), כך שאפילו אם אני לוקח מונית זה עולה לי פחות מנסיעה ברכב.

גם היא גרועה, גם שם ל"שמחתי" יצא לי לנהוג לא מעט, בכל זאת למדתי בירושלים.

אבל חייב לציין שאני למדתי לפני שהיה רק"ל, וכשהגעתי לירושלים פעם ראשונה עם הרק"ל זה היה נראה הזוי לחלוטין חלק מהדברים שעשו.

מצד שני מנהרת הארזים (לא בשעות העומס) זה מדהים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקום שאתה מכיר תמיד יהיה נוח. אני בטוח שאם תגיע לחיפה תתברבר לגמרי, בעוד שאני אנהג בעיניים עצומות ואדע מתי להיות באיזה נתיב כדי להמנע ממכשולים ופקקים.

אבל באיזור לא מוכר הסמטאות החד סטריות ורמזורים מפוצלים באלכסונים תמיד יהיו סיוט. שלא לדבר על נהיגה בחו"ל, כל מדינה והשטיקים שלה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, מכיר את ירושלים אני מכיר, מכיר את ת"א מכיר, בחיפה יצא לי לנהוג כמה פעמים, לא נורא.

נשבע לך שמעדיף לנהוג בחיפה שאני מכיר הרבה פחות טוב מאשר בת"א

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי הערים שהכי קשה לי להתמצא בהן עד היום הן פתח תקווה וירושלים - תל אביב דווקא סבבה - מה שקרה לי שם היה בגלל שאני לא הייתי רגיל בשום צורה לרכב גבוה.

ירושלים - אני באמת לא מבין איך אנשים מגיעים שם ממקום למקום - אני מדליק את הוויז והוא מכבה את עצמו עם כיתוב שגיאה עזוב אותי באמא'שך :-P

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכריח את עצמך להמשיך לנהוג כאילו לא קרה כלום. עם הזמן הבטחון יחזור.

יכול לספר כי רק אתמול אשתי חזרה הביתה מבוהלת שהרכב לא עוצר לה וההגה קשה מאוד. הרכב דרדר רחוב שלם בירידה ללא בלמים והגה, עד שהגיע למקום שנהיה מישור ושם נעצר. במזל לא היו עוד רכבים/אנשים. התברר שפשוט הקישה את הקוד לא נכון ולתומה חשבה שהניע כי האורות, המזגן והמולטימדיה נדלקו.

אחרי כמה דקות למרות החשש שלה ירדנו לרכב, נתתי לה הדרכה קצרה לעתיד שלא יקרה שוב, והסיפור מאחורינו. אני יודע שאם היא היתה נשארת עם הפחד, היו לזה השלכות רבות להמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולנו בני אדם, טעויות קורות. נראה שלקחת את העניין הפעוט הזה מעט רחוק מדי, לדעתי.

כל נהג עושה טעות, גדולה או קטנה, לפי אמות המידה שלו. קורה, ממשיכים הלאה.

עריכה אחרונה על ידי Pecan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי..כולה נכנסת באין כניסה. תנשום ותירגע.

קצת אחרי שהוצאתי רישיו,היה לי מקרה שהגעתי לצומת והירוק התחיל להבהב, לא הייתי החלטי האם לעבור את הצומת או האם לבלום.

לבסוף החלטתי לבלום אבל זה היה מאוחר מדי והרכב נעצר באמצע הצומת, למזלי הצומת היה ריק.

הביטחון קצת התערער לי אבל מאז אני לא מתמהמה בדברים שכאלה.

אתה לעומת זאת, רק נכנסת באין כניסה.

מחזק +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי הערים שהכי קשה לי להתמצא בהן עד היום הן פתח תקווה וירושלים - תל אביב דווקא סבבה - מה שקרה לי שם היה בגלל שאני לא הייתי רגיל בשום צורה לרכב גבוה.

ירושלים - אני באמת לא מבין איך אנשים מגיעים שם ממקום למקום - אני מדליק את הוויז והוא מכבה את עצמו עם כיתוב שגיאה עזוב אותי באמא'שך :-P

באמת? פתח תקווה דווקא הסתדרתי לא רע, אפילו גרתי שם שנתיים וחצי, ואני עובד בפ"ת כבר 7 שנים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...