Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התבלטות בקניית רכב פנאי\שטח חדש - טויוטה ראב 4, יונדאי טוסון, מיצובישי אקליפס קרוס

LD7
שימו לב! השרשור הזה בן 1913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפש רכב פנאי\שטח חדש שנתון 2019 ומתלבט בין הרכבים הנ"ל.

אם למישהו יש חוות דעת גם על שנתון קודם 2018 זה מאוד יעזור לי כי אין לי ניסיון בכלל עם הרכבים האלה.

אשמח גם לעוד רכבים מומלצים מהקטגוריה הזאת שלא ציינתי.

תודה מראש למומחים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי טוסון ומיצובישי אקליפס קרוס לא חסכוניים, המיצובישי בעל מרווח ממוצע בלבד ותא מטען קטן מאד. שניהם יורדים מהפרק.

נשאר רק הטויוטה ראב 4, אבל הייתי מכניס למשוואה את הקיה ספורטג׳ החדש, הוא מוצע בגירסת 1.6 דיזל חדשה.

גם הטויוטה וגם הקיה מרווחות מאד, תא המטען בטיוטה גדול יותר אבל גם בקיה הוא די גדול.

הטיוטה מאובזר יותר הן באביזרי בטיחות והן באביזרי נוחות אבל הקיה בסך הכל מציע את מערכות הבטיחות החשובות, חסר לו בעיקר בקרת שיוט אדפיבית. מבחינת אביזרי נוחות בקיה חסר להבנתי אבזור בסיסי היום של הנעה בכפתור, כניסה ויציאה ללא מפתח ובלם יד חשמלי, וזה קצת חבל, אבל אפשר להסתדר בלעדיהם. שאר האבזור המקובל ישנו ויש מערכת מולטימדיה חדשה שכוללת גם אנדרואיד אוט ואפל קאר שבטויטה אין).

הטיוטה בעל ביצועים טובים יותר אבל הקיה צפוי להציע ביצועים טובים גם כן בפועל לאור מומנט גבוה מאד.

שניהם צפויים להיות רכבים מאד סחירים (הקיה צפוי להמשיך להיות הרכב הנמכר בישראל או במקום השני והביקוש לו כרכב משומש צפוי להיות דומה).

בסך הכל הכל נראה שטויוטה עדיף כרכב, אבל כאן נכנס למשוואה מחיר הרכבים.

הטיוטה בגירסת הביניים (הגירסה הפשוטה יותר לא כדאית), עולה 177 אלף ₪ ועל הכביש בתוספת צבע ואיתוראן מחיר של 184 אלף ₪.

הקיה עולה 150 אלף ₪ ואין תוספות נוספות (על צבע לא לוקחים תוספות, איתוראן כנראה לא צריך לפחות בחלק מחברות הביטוח ואם צריך תקבל איתוראן בקיה בחינם).

בטיוטה מתחזרים, אין שום הנחות ואין גם אבזור חינם מלבד וייז, בקיה יש מבצעי הנחות כל כמה חודשים. סביר להניח שבחודש מרץ יהיה מבצע נוסף. ההנחות יכולות להיות של אלפי ₪.

שני הרכבים צפויים להתייקר בחודש אפריל עקב שינוי נוסחת הזיהום הירוק, הטיוטה צפוי להתייקר משמעותית (הטיוטה תצא מקבוצת זיהום 2, והקיה דיזל יעלה מקבוצת זיהום 4 לקבוצת זיהום 11).

אם אתה מוכן להוסיף עוד הרבה מאד כסף, לך על הטויוטה.

אם לא לך על הקיה.

הייתי מוסיף גם את הפיז׳ו 3008 למשוואה, עם מנוע ה- 1.2 טורבו וגיר 8 הילוכים החדשים.

רכב מאד מוצלח, משלב מראה חיצוני מיוחד, מראה פנימי בסגנון פרימיום, מאבוזר מאד (באקטיב חסרה בעיקר בקרת שיוט אדפטיבית ותיקון אקטיבי של סטייה מנתיב. בגירסת הפרימיום אין אבזור בטיחות ונוחות שלא תמצא בו), ביצועים טובים חסכוני בדלק, תא מטען גדול מאד (גדול מהקיה אבל קטן מהטויוטה).

המרווח לרגליים במושב האחורי, רק ממוצע והוא פחות טוב משל הטויוטה והקיה (בעיקר מאחורי מושב הנוסע).

הוא נהנה מירידת ערך מתונה ומביקוש חזק כמשומש, דומה בפרמטרים הללו לקיה ולטויוטה (דגם זה ייחודי בפיז׳ו מבחינה זו).

דגם אקטיב עולה 150 אלף ₪. דגם פרימיום 165 אלף ₪.

כרגע ניתנות הנחה בסך של 5,000 ₪ על שני הדגמים.

בתחילת חודש פברואר יש ימי מבצע בפיז׳ו וההנחות יהיו אולי גדולות יותר.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהראב 4 יתאים לך, מרווח וכנראה חסכוני בגרסה ההיברידית ונראה יותר טוב מקודמו ומציע שלל מערכות בטיחות. לגבי סחירות עוד 3 שנים אי אפשר באמת לדעת, רכבי טויוטה לרוב נהנים מסחירות טובה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...