Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשובות תמוהות של קרסו לאחר הזמנת רכב חדש ושאלה לא פתורה בעניין שמן המנוע

Platinum
שימו לב! השרשור הזה בן 2051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמן מנוע יכול לשמור על טריותו \יעילותו כשהוא סגור באריזה המקורית שלו למשך כ 5 שנים. אולם, ברגע שנפתחה אריזתו. הוא מתחיל להתחמצן ולאבד מיכולותיו, גם אם סתם שכב במנוע שלא עבד.

יש ייצרנים אשר ממליצים על אורך חיי מדף של 5 שנים ויש כאלה שלא מציינים את אורך חיי המדף של השמן. חלק גדול מהייצרנים בכלל לא מטביעים על האריזה את תאריך הייצור של השמן.

לדעתי אתה יכול להסיר דאגה מליבך לגבי הביצועים של השמן שקיים במנוע של הרכב שרכשת למרות שהשמן כבר 8 חודשים נמצא באגן.

אתה גם לא צריך להקדים את הטיפול הראשון או להחליף באופן ייזום את השמן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל, תתחדש.

לדעתי הדרישה להחליף שמן מדי שנה מתייחסת לרכב פעיל. אם אכן השמן היה נפגע באופן משמעותי בפרק הזמן בו רכב נורמלי נמצא באחסון, יש להניח שהיצרן היה דואג שסוכנויות הרכב יחליפו את השמן לפני המסירה ולו רק כדי להמנע מבעיות מכניות בתקופת האחריות שהן כידוע על חשבון היצרן.

תודה, אין ספק שיש בלאי ודאי (ורב יותר) לשמן שנמצא במנוע עם שעות עבודה רבות.

לגבי הוראות היצרן - תמיד יכולים ליפול דברים בין הכסאות. אני די לא בוטח באינטרסים האמיתיים של היבואן.

פלטיניום אתה ממש מגזים עם זה שאתה מתרגז ונעלב מקרסו

תסלח לי שאני מגזים לתפיסתך, ונסה לראות את נקודת המבט שלי ולו לרגע אחד קצר.

פניתי ליבואן והסברתי מפורשות ובאופן מפורט את טענתי. את התשובות התמוהות שקיבלתי כבר תיארתי בפתיחת הדיון.

האם זה נראה לך לגיטימי שלקוחות שמשלמים במיטב כספם צריכים לקבל תשובות תמוהות ולא באמת מנומקות מהיבואן ולהסתפק בהן?

זו אשמתי שאני רוצה לקבל תשובה הגיונית ומנומקת? אסור לי להתרעם על תשובות לא מספקות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה יכול להסיר דאגה מליבך לגבי הביצועים של השמן שקיים במנוע של הרכב שרכשת למרות שהשמן כבר 8 חודשים נמצא באגן.

אתה גם לא צריך להקדים את הטיפול הראשון או להחליף באופן ייזום את השמן.

לא הבנתי את הנימוק לדעתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלטיניום אתה אכן "אוכל סרטים" לחינם. תתחדש ותהנה מהרכב, אל תהיה חרדתי.

שמן מנוע זה לא חלב 9% ושמן שנסע 10 ק"מ במנוע חדש

ונח אח"כ באגן השמן 8 חודשים שחיקתו אפסית עד בלתי קיימת.

וסמוך על היצרנים ומהנדסי השמנים, שאם המצב היה אחרת, אז הייתה יוצאת הנחיה מתאימה.

ברכבי 0 ק"מ שעומדים זמן רב יותר, גם לא מחליפים שמן טרם המסירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן! טוב לראותך חזרה!

לדעתי, התעסקות מיותרת,

הרכב באחריות בשלוש השנים הקרובות, ואין לך ממה לחשוש.

יתרה מכך, הרבה מכוניות מגיעות עם שמן, ועומדות אחכ באולם תצוגה או אפילו בבונדד כמה חודשים.

לא משהו שצריך להדאיג אותך. אישית לא הייתי מוטרד מזה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן לא נמצא בטמפרטורת עבודה או קרוב אליה וגם לא לצד השני.

והמנוע דיי אטום לאוויר כך שגם תהליך חימצון כמעט ולא קורה.

התנאים לא מספיקים בשביל שהוא יאבד מתכונותיו בצורה כלשהי.

וזו בדיוק הייתה להיות תשובת הנציג,ולא טיעונים מוזרים על מילוי שמן בארץ שהוציאו אותם לא מקצועיים.

מצד שני,זה לא המקצוע שלהם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני לא מבין מה אתה רוצה מקרסו?

אני בטוח שרוב המכוניות שנמכרות בארץ ממתינות פרק זמן דומה מרגע מילוי השמן במנוע עד רגע מסירת הרכב ללקוח,

בכ''ז לא מדובר על שליחת חבילה במשלוח מהיר של פדקס, תובלה של רכבים זה קצת יותר מורכב,

זה קרה קורה ויקרה בכל החברות.

אם אתה ממש רגיש לזה תעשה בעוד 4 חודשים החלפת שמן בלבד.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף שאני לא אגיב בסוף יגידו שאני משת"פ ושתול של קרסו :)

עריכה אחרונה על ידי Slava 1982
זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מילים. זה בכלל לא קשור לאיזה יבואן זה.

הרכב בן שמונה חודשים, מה אתה רוצה?

מתייחסים לרכב כאילו זאת אריזת קוטג' בשמש. לא קורה כלום לרכב ולשמן אחרי שמונה חודשים. אם אתה מהמהדרין תחליף אחרי כמה אלפים כמו שאמרו לך פה. יש לך אחריות מלאה לשלוש שנים ככה שגם אם יקרה משהו אתה מכוסה ומדובר באחד המנועים האמינים והעמידים בשוק כך שככל הנראה לא יקרה שום דבר.

לאחרונה נראה שאנשים סתם מחפשים את היבואנים. כשזה מוצדק תרדפו אותם ותוציאו להם את העיניים אבל מה הקטנוניות הזו על שטויות?

Sent from my INE-LX2 using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון ששמן מתחמצן תלות בזמן אבל כנוזל צמיג שעומד סטאטית בלי להיות מעורבב השכבה שתתחמצן היא העליונה בלבד והכמות בטלה בשישים.

גם מבחינת ספיחת לחות (בעיה יותר קריטית) זה זניח כי המנוע די אטום להחלפת גזים.

עריכה: לגבי תגובת הנציג, זה נציג לא חכם שמחרטט שטויות ממוחו בלי קשר למציאות כמו כמעט כל נציג מכירות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכן אני חושב, שאם פות"ש היה מקבל תשובות קצת יותר מקצועיות בנוסח מה שרשמו פה חכמי הפורום (וגם אם הוא היה רץ לבדוק אותן פה גם) -

הוא היה הרבה יותר רגוע.

מן הראוי שנציגי מכירות של רכבים - יתמצאו קצת במה שהם משווקים.

תתחדש ותהנה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שפות"ש יתעקש על החלפת האויר בצמיגים.....

באמת שאני לא מבין על המהומה. קח את הרכב וסע.

התשובות שקיבל אכן לא מקצועיות אבל השאלות ששאל די תמוהות אז זה הגיוני.

יום אחד אקבץ יחד את כל הגישות המוזרות שצצות כאן לגבי איסוף רכב חדש. כל פעם הפרזה אחרת.

יש כאלו לדעתי שממליצים להגיע עם שמאי, נציג מכון התקנים וחוקר פרטי. וכמובן לקחת את הרכב מייד לבדיקת שלדה.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרישה הזויה. הנציגים עשו כמיטב יכולתם לחרטט רק כדי שתרפה מהם, עם לקוחות נודניקים אחרים זה לפעמים מצליח.

לא נאה לך שמן שנשאר 8 חודשים במערכת סגורה? אתה פדנט קיצוני? בסדר גמור, תהיה פדנט, על חשבונך.

אני מתערב על כך שגם תגובה מהמייל האישי של אחראי השמנים הראשי ברנו תהיה זהה - מה אתה רוצה ממני?!

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שאלות תמוהות?

אלה השאלות הכי לגיטימיות בעולם. אדם קונה רכב חדש במיטב כספו, נאמר לו להחליף שמן כל שנה או X קילומטרים לפי המקודם מביניהם והוא מגלה שהרכב שהוא מקבל עומד כבר כמעט שנה. השאלה מאוד לגיטימית וחבל שרמת התשובה שקיבל הביאה אותו לאכול סרטים מיותרים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבלבל את הסדר.

השרשור התחיל מ*דרישה*.

אחר כך הגיעו השאלות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...