Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשובות תמוהות של קרסו לאחר הזמנת רכב חדש ושאלה לא פתורה בעניין שמן המנוע

Platinum
שימו לב! השרשור הזה בן 2050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה קונה רכב חדש מהיבואן לא ממגרש ליסינג... אמנם הרבה פעמים מנסים "לדפוק" את הצרכן הישראלי, אבל במקרה הזה אם אתה דואג אתה יכול לדרוש טיפול ראשון חינם אני לא מאמין שיעשו לך בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא מצליח להבין מה הטענה כלפי היבואן בכלל, רכב בן 8 חודשים זה פרק זמן שנראה לי סביר לחלוטין - הרכב מיוצר במפעל בחול, נמצא באחסון תקופה עד שמועבר לאוניה, עובר זמן עד שהאוניה מגיעה לישראל, עד שהרכב עובר מכס ועד שנמכר ומגיע ללקוח קצה.

ממה שלמדתי פה בפורום הטכני מהמומחים, רכבים שיוצאים מהמפעל לרוב מגיעים עם שמנים באיכויות גבוהות יותר מהסטנדרט ומכילים תוספים שנועדו לאפשר להם זמן אחסון רב יותר ומתאימים גם לתקופת ההרצה כפי שנדרשת על ידי היצרנים השונים בדיוק בשביל המצבים האלו שהם לגיטימים לחלוטין.

יכול להעיד שרכישת רכב במשפחה שבוצעה לפני 4 שנים מהיבואן - הרכב גם הגיע בן חצי שנה בפועל וזה למרות שהמתנו תקופה לא מבוטלת להגעתו באוניה כי הוא לא היה במלאי בכלל בארץ באותה תקופה.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, כפי שנאמר, אתה לחוץ לחינם.

אם אתה רוצה שקט נפשי, החלף מיד עם קבלת הרכב או לאחר 2000 ק"מ את השמן בעצמך/על חשבונך וסע לשלום.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להיות רגוע, השמן לא נפגע מעמידה של 8 חודשים וגם לא יותר.

כפי שכבר המליצו לך אם אתה רוצה להיות פדנט תחליף אחרי כ5000 ק"מ של שימוש.

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי האישי הצדק עם קרסו רק לי קצת הציק הטיעון שהרכב בא ריק מנוזלים כי אין מצב שזה ככה! כל השאר לדעתי הם צודקים, כמו כן התאריך ייצור המצויין זה אכן לא תאריך גמר.

מרגיש כמו קטנוניות ואם זה היה אכפת לי הייתי עושה זאת על חשבוני.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין מה הטענה כלפי היבואן בכלל

אוקיי, יכול להיות שלא הבהרתי את עצמי מספיק טוב. בהחלט יכול להיות.

אבהיר כי אין לי שום כוונה להתלהם מול קרסו, זה ממש לא פוסט "אכלו לי, שתו לי"

למה אני מצפה מקרסו?

אני מצפה לתגובה רשמית ב ר ו ר ה וחד משמעית!!! שאין שום בעיה עם שימוש ברכב במשך 20,000 ק"מ עם שמן המנוע שמגיע עם הרכב מהמפעל.

התשובות שקיבלתי מנציגי המכירות איתם הייתי בקשר נשמעות כמו סיפורי אלף לילה ולילה. הן לא מספיק טובות לי.

ציפיתי שנציגי המכירות יבררו את העניין בשבילי מול המחלקות הרלוונטיות ולא ימציאו לי סיפורים מתחמקים על קצת שמן וכולי.

אם קרסו לא יכולים לתת תשובה מוסמכת בכתב כי אין בעיה עם שימוש ברכב, אז אני בהחלט מצפה שהשמן יוחלף.

תגידו שאני אוכל סרטים, טרחן, נודניק, מתבחבש ומה שתרצו. אני סבבה עם זה לגמרי.

זו פעם ראשונה בחיי שאני רוכש רכב חדש ופעם ראשונה שיהיה לי רכב עם מנוע דיזל.

זכותי המלאה לקבל את הרכב ולהשתמש בו עם שקט נפשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת את כל הגומי ברכב שעמד כמעט שנה ללא תזוזה בחום, גומיות מתחת למכסה המנוע צמיגים חוטי חשמל הגומי על הגג וזה שאוטם את השמשות. הקיצור צריך אולי להחליפו גם. עכשו ברצינות... המכוניות שאנו קונים זה לא צעצועים והם אמורים להיות אמינים לפחות בשנים הראשונות (חוץ מזה שיש לך אחריות) כל חלק ברכב ניבדק במעבדות עוד לפני תחילת יצור סידרתי של הרכב. אני מאמין שהכל עומד באיזה תקן כל שהוא, כן גם השמן שעמד גם הוא עומד בתקן שמאפשר לו לעמוד במקום תקופה מסוימת ללא פעילות. הקיצור תהנה מהרכב תחזור לפורם ותכתוב ביקורות על הרכב. ניראה שעשית בחירה מענינת מאוד ויש הרבה אנשים שיהיו שמחים לשמוע פידבקים.

ותעזוב את אשת המכירות, היא לא מכונאית ולא טכנאית היא יודעת למכור.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נציגי מכירות הם לא נציגים טכניים. תשובה מוסמכת תוכל לקבל מנציג שירות טכני. השמן הסינטטי שמשתמש בו בדאצ'יה יכול לשמור על תכונותיו שנתיים ויותר, ובחלק מהדגמים גם מומלץ להחליפו כל שנתיים. לכן גם אם עמד 8 חודשים (ואני בכלל לא בטוח שמקור המידע מדויק) אין שום בעיה לנסוע ברכב עוד שנה ואז להחליף את השמן.

לא מתאים לך? גש למרכז שירות של דאצ'יה ובקש שיחליפו את השמן (עניין של כ-300 ש"ח)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נציגי מכירות הם לא נציגים טכניים. תשובה מוסמכת תוכל לקבל מנציג שירות טכני.

אבל למה לחרטט את הלקוח בצורה כל כך בוטה?

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,

היצרן מוסיף נוזלים רק בשלב האחרון של ייצור הרכב.

הטבעת מס' השילדה מבוצעת בתיחלת התאריך.

רכב שתאריך הטבעת השילדה שלו הינו פברואר מגיע לארץ בסביבות אפריל/ מאי.

כלומר, מדובר ברכב שעמד 5 חודשים.

אין צורך להחליף שמן, בבונדד בתהליך ההכנה לפני מסירה בודקים את מפלס השמן (בין השאר) ומוסיפים במידת הצורך.

רכב שעומד זמן רב (שנה וחצי) יעבור החלפת שמן כחלק מהכנתו למכירה.

לפותה"ש- אין לך סיבה לדאגה, אין צורך להחליף את השמן.

תתחדש, תהנה מהרכב וסע בדרכים טובות.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצר איתי קשר איש טכני אדיב בשם דב מקרסו, ניהלנו שיחה מאוד נעימה בה הוא הבין את החשש שלי.

לדבריו, כל יצרן יודע כי לא כל הרכבים נמכרים תוך פרק זמן קצר (לעיתים מעל שנה) ולכן מנחה את היבואנים שלו באופן קפדני, מפורט ומפורש כיצד לשמור על הרכב כאשר הוא ממתין לרוכש שלו. אילו נוזלים להחליף, ומתי להחליפם ואפילו הנחיות לטעינת מצברי הרכב מפעם לפעם.

נקודתית לגבי השמן הוא טען כי הנסועה הנמוכה של ק"מ בודדים טרם מסירת הרכב אינה פוגעת בתכונותיו מפני שאין בהם כדי ליצור די פיח שיפגע בתכונות השמן (בדגש על צמיגותו לפי מה שהבנתי). ולכן, אין סיבה לדאגתי.

מעבר לכך, לבקשתי. יהיה אישור רשמי של קרסו על תקינות השמן שאקבל במעמד מסירת הרכב.

עכשיו אני הרבה יותר שקט ורגוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום להעלות שאלה בפורום על משמעות שמן ברכב עומד ל 8 חודשים - בחרת לרשום כותרת מפוצצת המכפישה יבואן. כן, זו ההגדרה לאדם טרחן. אם היה מעניין אותך באמת מה המשמעות ( אם בכלל ), היית שואל שאלה ולא מתנגח על גבי הפורום כאביר מקלדת מהשורה האחרונה.

אם היית מתעסק ברכישת ידע מאשר ביצירת קונפליקטים - אולי לא היית מקבל פה כל כך הרבה תגובות שליליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד שהצלחת לקבל את מבוקשך, אבל תסביר לי מה ההבדל בין של המקרים הבאים:

1) קיבלת את הרכב בלי מכתב ואם ההנחיות הרגילות לטיפול , כל שנה ממעוד המסירה או כל מספר ק"מ.

2) קיבלת את המכתב שמצהיר שהשמן תקין + ההנחיות הרגילות.

ועכשיו ברצינות - נתייחס ל-3 תרחישים אפשריים:

א) לא קרה כלום עם הרכב והכל תקין

ב) יש רעשים במנוע או הלך מנוע בתקופת האחריות

ג) יש רעשים במנוע או הלך מנוע תקופה קצרה (חודש חודשיים) לאחר תום תקופת האחריות

איפה אתה רואה יתרון במכתב שיש לך ביד?

איך המכתב עוזר לך במשהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום להעלות שאלה בפורום על משמעות שמן ברכב עומד ל 8 חודשים - בחרת לרשום כותרת מפוצצת המכפישה יבואן. כן, זו ההגדרה לאדם טרחן. אם היה מעניין אותך באמת מה המשמעות ( אם בכלל ), היית שואל שאלה ולא מתנגח על גבי הפורום כאביר מקלדת מהשורה האחרונה.

אם היית מתעסק ברכישת ידע מאשר ביצירת קונפליקטים - אולי לא היית מקבל פה כל כך הרבה תגובות שליליות.

לא מסכים איתך.

הוא לא טען קרסו מכרו לי אוטו עם שמן פג תוקף אלא שקיבל תשובות תמוהות. אתה חושב שהתשובה שקיבל בהתחלה היתה במקום?

עריכה: ושלא יהיה ספק, אין לי כלום נגד קרסו, אני מרוצה מאוד מהשירות שקיבלתי אצלם ואני בעלים של רנואים כבר 24 שנים ברציפות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...