Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רנו קליאו טרופי לאחר נזק - תגובת קרסו

Adam Rasuli
שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למיטב הבנתי החלפת רדיאטור ופגוש לא גוררות הפחתת ערך וגם לא נחשבות לתאונה.

הוא גם צדק בזה שלא הסכים לקבל את הרכב במצבו המקורי.

הרכב טופל והפיצוי בעיקרו הוא על מפח הנפש של רוכש רכב חדש.

העניין הוא כזה! זה רכב יחסית נדיר והוא יכול לבקש כמה שירצה וזה לא העסק של אף אחד אם יש משהו שמוכן לשלם לו

אם לא ימצא הקונה המאושר, המחיר ירד.

אני מסכים שהניסוח הוא לא תם לב, אבל אין פה איזה הונאה אמיתית

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 383
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הוא רשם ללא מכות או שריטות, חד משמעית שקר, כשכותבים כזאת שורה הרושם שעולה זה רכב שנקי מכל דבר שכזה שמתואר פה בנושא אבל הוא לא נקי וכן יש מכה שגם גררה ירידת ערך של חצי אחוז בניגוד למה שאתה אומר.

הפיצוי שבסוף הוא לקח זה הפיצוי שהוצע לו מהרגע הראשון, הוא כנראה רצה עוד וכשראה שלא קיבל הסתפק בפיצוי המקורי.

אני גם חושב שהמחיר מוגזם מאוד בהתחשב בנסיבות של הרכב אבל זאת גם זכותו לבקש כמה שנראה לו, זה שהרכב נדיר זה משחק לטובתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די הופתעתי לגלות שהוא מוכר את הרכב, בעיקר כי היה מאוד אקטיבי במועדון ויצא ללא מעט טיולי נהיגה.

לא יודע למה החליט למכור אבל יצא מהמועדון בלי להודיע. ממה שהבנתי החליט לרדת מספורטיבית לעת עתה (ע״פ מה שנכתב אצלנו).

לגבי הביקוש, אני חושב שהוא צודק לגבי המחיר שמבקש, כולל להכיר את היסטורית הרכב אני יודע שיש 3 אנשים שמחפשים קליאו ספורט כרגע.

הניסוח - של דושבאג ולא בתום לב

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ירידת הערך" היא בעיקר פסיכולוגית

קח קאיה פיקנטו בת 3 עם סיפור דומה... יש לה ירידת ערך? לדעתי לא. על החלפת פגוש אין ירידת ערך.

היה צריך לפצות אותו ובגלל שזה היה רכב חדש היה צריך לעגן את זה.

ברכב משומש אין לזה שום משמעות וגם אין שום מניעה לרכוש את הרכב המדובר, בהנחה שאלו כל המכות שחטף.

לגבי הפיצוי והתמחור, כמו שכתבתי, זה לא עסקו של אף אחד מאיתנו.

יקר לך? אל תקנה.

לפני 10 שנים מכרתי גימיני בונבון ב 9K מעל המחירון... למה? כי הייתי חזיר? לא! אלא כוחות השוק של ביקוש והיצע.

כשאין היצע, מחיר המחירון לא רלוונטי.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא עונה לטענות שלי, אף אחד לא טען שהוא לא יכול למכור את הרכב בגלל המכות האלה, גם לא טענתי אישית שהוא אפילו חייב להוריד מחיר בגלל זה (בדגש על חייב. לטעמי בנסיבות שנוצרו שקיבל פיצוי יפה זה כן היה צריך להתבטא גם במחיר המכירה אבל זכותו שלא יתבטא), אני כן טוען שהמודעה שקרית כי תעלה ותרד הוא מציג רכב במצב שהוא flawless מכל בחינה אפשרית והמציאות היא לא כזו. יכול להיות שזה שולי מבחינתך וזה לא אישו ולא צריך לשנות כלום אבל בשורה התחתונה יש מכה, שולית ככל שתחשוב, שגם גררה ירידת ערך קטנה ועל כן הניסוח שקרי ומטעה.

בעניין המחיר והביקוש, אמרתי כבר שזה משחק לטובתו שהרכב נדיר בארץ, מה שכן זה שיש כמה אנשים שרוצים את הטרופי זה לא בהכרח אומר שאותם אנשים יהיו מוכנים לשלם לו סכום שמגלם ירידת ערך שכמעט ולא קיימת. נחיה ונראה.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה רגעים על צורת ניסוח ישראלית:

אנשים שכותבים "ללא תאונות, מכות או שריטות" לרוב מתכוונים ש:

הרכב לא עבר תאונות קשות - וכרגע אין על הרכב מכות, מעיכות או שריטות (במילים אחרות הם פשוט אומרים לך שהרכב נראה חדש).

בגדול - הרכב לא באמת עבר "תאונה". קיבל מכה קטנה בבונדד.

הפגוש והפלסטיקה קצת נשברו, אבל בתמונות רואים בבירור: שום דבר לא נפגע. לא הקצוות של הקורות, לא המעבה, לא התושבות וגם לא המגן הפנימי שעשוי אלומיניום (הבחור טוען שהוחלף רדיאטור, לא ברור אם זה מעבה או רדיאטור מים - בתמונות לא רואים נזק).

כמה פלסטיקים נשברו וחלקי פלסטיק בפנים ניזוקו - זה דבר דיי שכיח במכוניות מודרניות. איזורי הספיגה אכן סופגים בקלות כל מכה - ונשברים, זה התפקיד שלהם. אני בטוח שהרבה דברים הוחלפו (שאולי היתה בהם נגיעה קטנה, שלא משפיעה על יכולתם) רק בשביל שהלקוח יהיה מרוצה שקיבל 100% ולא 99.9%.

נראה שעיקר הנזק הוא בחלק התחתון של הפגוש, אולי מאבן שפה של מדרכה או אפילו בזמן ירידה מהמובילית (בכל זאת, לרוב מדובר ברכבים מאוד נמוכים וזווית מעט חדה של עליה או נטישה של הרמפה מהמשאית - יכולה לגרום לכזה נזק.

עיקר הבעיה במקרים כאלו היא פסיכולוגית - ופחות ברכב. במקרה הזה באמת אפשר להחזיר מצב לקדמותו בצורה מעולה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שזה בעיקר עניין פסיכולוגי עם משמעות שולית בתכלס, אבל עניין פסיכולוגי זה מרכיב לא קטן ברכישת רכב, אני בכלל לא הייתי שולל קנייה של רכב כזה אבל כן הייתי מתאכזב אם אחרי ההצהרה של הבעלים של נקי מכל מכה שריטה וכו' פתאום אני מגלה שהרכב כן עבר משהו שגם גרר ירידת ערך.

תתפלפל כמה שאתה רוצה עם "ישראלים מתכוונים בפועל ל X" אבל הרושם שהייתי מקבל באותו הרגע זה שהוא חרטטן במקרה הטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלפת פגוש ברכב חדש בהרבה מקרים קובעים ירידת ערך של כ 1%.

זה כל הטררם.

ככל שהרכב ותיק יותר, גם ירידת הערך המזערית הזאת לא לוקחים בחשבון.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה צדקנים כולכם, ממש....כל הכבוד!

נראה אותכם משחררים 800 שקל לבדיקה לפני קניה על בסיס "לרכב אין שריטה" ואז מגלים בבדיקה את מה שהרכב עבר (שהוא לא כזאת קטסטרופה, אבל על בסיס השקרים של המוכר ניגשתם בכלל לבדיקה).

מבטיח לכולם שבשניה הצדקנות שלהם תהפך לוריד רועד במצח.

אגב, פה בשרשור, שמאי מטעם פות"ש קבע ירידת ערך של 6%.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב לא אומר שזה טררם, כן אומר שניסוח המודעה מחורטט, ייתכן שהרכב במצב מצויין אבל עובדתית אי אפשר לאמר ללא מכה/שריטה/תאונה, אולי זה משהו קל ומאוד שולי אבל זה קיים. יש אנשים במיוחד כאלה שגרים באזורים פחות צפופים ובטח ברכב רק בן שנה שבאמת הרכב שלהם לעולם לא עבר מכה או שריטה או תאונה, פה זה לא המקרה אבל דשתי בזה מספיק, אם אתם חושבים שהניסוח לא בעייתי אז סבבה, לי כקונה זה היה מציק אבל לא הייתי פוסל את הרכב אם זה מה שאני מחפש והמחיר טוב במידה והיה מספר לי כמובן על המקרה מיוזמתו ולא שהייתי צריך לגלות על זה רק ברגע הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמת הנזק זה לא האישיו פה, כי ברור שלא היה משהו משמעותי. אבל הרכב כן ניזוק, וכן הוחלפו חלקים מחוץ לשערי המפעל, וזה אומר שיש הטעיה בפרסום. לא רוצה לפרסם שהיה נזק? אל תכתוב כלום. אבל אם החלטת לפרסם אז למה לשקר? ועוד בליווי התנשאות בנוגע ללוי יצחק והביצה של המוכר?

שיהיה לו בהצלחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה אותכם משחררים 800 שקל לבדיקה לפני קניה על בסיס "לרכב אין שריטה" ואז מגלים בבדיקה את מה שהרכב עבר (שהוא לא כזאת קטסטרופה, אבל על בסיס השקרים של המוכר ניגשתם בכלל לבדיקה).

בבדיקה לא מתייחסים להחלפת פגוש. מכרתי מיאטה עם פגוש שתוקן, הצהרתי על כך, בבדיקה לא הופיע כלום. שאלתי למה? ענו לי שפגושים אין להם משמעות אם הוחלפו או נצבעו.

לגבי החלפת רדיאטור, בטח שלא ימצא בבדיקה.

לרכב אשכרה אין שריטה... הניסוח של המוכר קצת מיותר אבל בחיית קצת פרופורציות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא למי הוא מכוון כקהל יעד לרכב שלו. הריי לא מדובר בקופרה, שגם אנשים ללא אוריינטצייה ספורטיבית כלל, חושקים ברכב הזה, בגלל העיצוב ובגלל השם.

סביר מאד להניח שהקונה הפוטנציילי של הרכב הזה כבר מכיר את הסיפור. לדעתי, רכב ברמה כזו זה בחירה מאד ''מושכלת'' או אחת כזו שבאה אחרי בדיקה של כל האופציות ובגלל זה, אני חושב שמעטים מאד האנשים שמחפשים רכב הזה ולא שמעו על הסיפור. אם מפה, אם מפי קבוצות ווסאפ או מפיו של איזה מישהו שמכיר או שמע על הסיפור.

לגבי ה''ללא שריטות או מכות'' אם הוא תיקן את האוטו, אז הוא יטען שהכוונה שלו הייתה שבמצב הנוכחי שלו הרכב ללא שריטות או מכות. נכון שיהיה ראוי לציין זאת במעמד המכירה, אבל זו החלטה שלו.

לגבי המחיר, אפרופו s2000, יש גם stiיים שעברו דברים חמורים יותר ונמכרים במעל המחירון, הכי קלישאה להגיד שהכל תלוי בביקוש והצע, אבל זה מאד נכון. אז הוא יכל לבקש כמה שירצה, סביר להניח האמת, שימכור מעל המחירון בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הקונה שיבוא מכיר את הסיפור ( חבר הפורום, למשל ),

המודעה והניסוח והשרשור הזה לא ירתיעו יותר מדי, כי הרכב שווה קניה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחלוטין!

והיה אפילו מקרה בדיוק כזה בחודש האחרון עם רכב בן פחות משנה ומעט מאד ק"מ של חבר פורום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...