Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם אני רוצה לסכם (3500 ק"מ וחמישה חודשים עם אלטו 2012 ידנית)

שביט
שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסכים.

קל מאוד לקחת את הרכב קרוב למגבלות שלו, ובשילוב עם גיר ידני זה מרגיש לפעמים כמו קארטינג :-P

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא בטוח לכמה אנשים הרעש יתקבל בתור משהו פאן, לאבא שלי הרעש מאוד הפריע ב 107.

אולי לנסיעה בודד או לקחת את הרכב לנסיעת מבחן הרעש יהיה מגניב אבל לנסוע באזור הררי באופן קבוע לא חושב שזה כיף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין או לא זה עדיין הרבה יותר כיפי מפשוט לשבת ולסרוג סוודר בקורולה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורי ידידי, לא מסכים איתך גם לעומת קורולה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף שקט, אפילו הרעש בסיוויק מחרפן אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אדם שהחזיק כשנתיים אלטו ידנית אני באמת לא בטוח על מה אתם מדברים...

נתחיל מההיגוי של הרכב שלומר שהוא מנותק יהיה מחמאה עבורו. ברכב הזה ספציפית לא היתה טיפונת של תחושה לגבי כמות האחיזה שנותרה לך, הגלגלים מתחילים להחליק בלי שום סימן מקדים. מזל שהesp כל כך אגרסיבי.

קארטינג זה בטוח לא מזכיר, אולי ברעידות...

לגבי נוחות הנסיעה - בנהיגה ברכב הזה הייתי מרוכז באופן אובססיבי בלמצוא את הנתיב הכי חלק כי כל פגם הורגש היטב. אפילו מהמחזירי אור בכביש הייתי נזהר שכן עליה עליהם מטלטלת את כל הרכב.

ולגבי ההשוואה המגוחכת לקורולה - במקביל לזמן שהייתה בבעלותי הסוזוקי קיבלתי מדי פעם מהעבודה קורולה לביצוע משימות בשטח. ההבדלים כאלה תהומיים בכל אספקט בין שני הרכבים שהניסיון להשוות ביניהם מגוחך, בלשון המעטה.

עם זאת, בתור רכב שנקנה כדרך זולה להגעה בין נקודות הוא היה פנטסטי בזה, הן בצריכת הדלק והן מבחינת טיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח לכמה אנשים הרעש יתקבל בתור משהו פאן, לאבא שלי הרעש מאוד הפריע ב 107.

אולי לנסיעה בודד או לקחת את הרכב לנסיעת מבחן הרעש יהיה מגניב אבל לנסוע באזור הררי באופן קבוע לא חושב שזה כיף.

מסכים - גם אחרי פרוייקט קליל של בידוד רעשים המצב עדיין לא היה מזהיר במיוחד.

בנסיעה הררית המנוע מטפס במעלה הסלד"ים על הילוך 2/3 (שלישי במקרה הטוב).

ובשביל להאיץ צריך לסחוט את הדוושה או להוריד הילוך.

לאחר נסיעה ממושכת הרכב הזה מתיש.

לפחות בסוזוקי המקבילה יש גיר אוטומטי פלנטרי ולא רובוטי.

הבנתי מהפורום שבסה"כ שני הרכבים דיי דומים עם יתרונות קלים ל-107.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר האוטומטי באלטו אם כי יותר טוב מהרובוטי חד מצמדי המסריח שיש ברכבים הללו, עובד ממש ממש גרוע עם המנוע הזה.

ממש לא כיף לנהוג ברכב 70 כ"ס כשהגיר מכוייל לטפס כמה שיותר מהר להילוך רביעי ולהשאר שם עד שאתה לא מצמיד את הדוושה עד לרצפה.

לאלטו יש המון מגרעות אבל עם גיר ידני היא לפחות ברת נהיגה, עם הגיר האוטומט היא פשוט זבל עופות שקשה לי לחשוב על רכב גרוע יותר.

נ.ב: גם צריכת הדלק מסריחה עם 1 ל-14.5 בנהיגה משולבת כאשר נוסעים על 110 בבינעירוני. לצורך העניין זאת הצריכה שלי בקורולה ששוקלת כמעט חצי טון יותר, ועם כמעט פי 2 יותר כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסתכל על זה כהוצאה ארוכת טווח אלא כחד פעמית בקנית הרכב, ומשם אני מחשב עלויות תחזוקה והחזקת רכב.

בהשוואה לאלטו הנתונים יהיו דומים מבחינת מחיר קניה וירידת ערך לרכב שלי

גם בסיכומים שלי אתה רןאה שאני מכניס את ירידת הערך אבל רק ברגע המכירה. זה לא משנה אם אתה מחזיק את הרכב מעט או הרבה שנים, ירידת ערך היא חלק מעלות הרכב. פשוט מחלקים את הפער בין מחיר הרכישה למחיר המכירה ומחלקים בכמות השנים או הק"מ (תלוי איזה נתון מעניין אותך). זה שההוצאה היא חד פעמית זה לא אומר שלא ניתן להשית אותה על כל התקופה.

ברור שהירידה תהיה זניחה ככל שתחזיק את הרכב יותר שנים אבל מצד שני עלויות האחזקה עלולות לטפס.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת לחזור להיות יותר ברציני עכשיו - כאחד שהיו לו שתי קורולת משלו, לאבא שלו היו שתי קורולות (כל אחת מהן דור אחר) וגם אוונסיס אחת שהיתה אצלי כמעט חמש שנים.

וגם כאחד שנסע כמה שבועות על 107 וטויוטה אייגו

כן, ברור - אין מה להשוות בנוחות ובאיכות הנסיעה בין הרכבים - עדיין יש משהו בקטגוריה של הפחנועים הקטנים האלה שכן מביא לנהיגה משהו שנעלם איפשהו בשנות ה90.

הטעות הגדולה ברכשית הרכבים האלו היא שהם רכבי עיר בייעוד שלהם - הם נועדו להיות רכב שני בבית לנסיעות קצרות בלבד ובנסיעות כאלו הרעש והיעדר הנוחות לא מספיקים בכדי לעורר בגוף עייפות ובגבול המהירות החוקית ועוד בתוך עיר - הרכבים האלה מרגישים דווקא מאוד זריזים ובעלי יכולת תמרון טובה באזורים צפופים - לזה הם נועדו.

כל שימוש אחר באופן כמעט מיידי יחשוף את אותם הדברים כמגרעות גדולות.

אין שום דבר ברעש מנוע של קורולה או סיוויק או מאזדה 3 או סובארו שממש גורם לאדם הנורמטיבי לרצות לשמוע אותו - וכאן לבידוד אקוסטי יש תשובות יפות מאוד ויעילות מאוד - בקטגוריית המיני זה יתן מענה חלקי אבל דווקא שם בגלל הפערים הגדולים - יכול להיות מאוד משמעותי גם כן.

כל עוד הנסיעות הן לא ארוכות מידי ברכבים האלה - אפשר להנות מהם ועדיין להשאר רעננים.

אני נהגתי בהם בתקופה ששכרתי אותם כ40 קילומטר יומיים - באמת אחרי מספר ימים התחלתי להיות מותש

אם הייתי רוצה להשאר בקטגוריה של רכבים קטנים - כנראה שהייתי מחפש לי פיאט 500.

היתה נוחה יותר, שקטה יותר, כיפית יותר.

נ.ב - עריכה - גם פיקנטו היא חלופה לא רעה בכלל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בסיכומים שלי אתה רןאה שאני מכניס את ירידת הערך אבל רק ברגע המכירה. זה לא משנה אם אתה מחזיק את הרכב מעט או הרבה שנים, ירידת ערך היא חלק מעלות הרכב. פשוט מחלקים את הפער בין מחיר הרכישה למחיר המכירה ומחלקים בכמות השנים או הק"מ (תלוי איזה נתון מעניין אותך). זה שההוצאה היא חד פעמית זה לא אומר שלא ניתן להשית אותה על כל התקופה.

ברור שהירידה תהיה זניחה ככל שתחזיק את הרכב יותר שנים אבל מצד שני עלויות האחזקה עלולות לטפס.

זה לא רלוונטי להוצאות הרכב.

הרי אם אני מסכם אני שופך אור על עלויות תחזוקה, אין דין ירידת ערך של אלטו עכשיו לדין ירידת הערך שלה עוד 5 שנים, אבל תחזוקה תהיה אותו דבר באותו טווח זמן.

אם אני מסכם עכשיו כמה עולה x y z במגנטיס שלי, רוכש פוטנציאלי יקרא וידע את העלויות, לעומתי הוא יקנה אותה במחיר נמוך ממה שרכשתי אותה לפני שנה וחצי, אז ההוצאה הזו לא רלוונטית עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו כל הגישה שלי השתנתה לגבי צריכת הדלק פעם זה היה הדבר הכי חשוב עבורי.

היום מבחינתי שהרכב יעשה 1/13 קמ לליטר ולא 1/15 ויותר מכך כמו שיש לי עם ה107. העיקר שיהיה רכב נעים ונוח לנסיעות ארוכות ולפקקים, אם פתאום מתחשק לטייל או לנסוע לאילת לדוג'.

על גיר חד מצמדי אני לא רוצה יותר לשמוע.

ה107 כיפית ושובבה אבל ממש לא לנסיעות ארוכות.

ההגה ממש נותן פידבק ומרגישים את הכביש.

מנסיון של 3.5 שנים על רכב שלא הייתי שלם איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רלוונטי להוצאות הרכב.

הרי אם אני מסכם אני שופך אור על עלויות תחזוקה, אין דין ירידת ערך של אלטו עכשיו לדין ירידת הערך שלה עוד 5 שנים, אבל תחזוקה תהיה אותו דבר באותו טווח זמן.

אם אני מסכם עכשיו כמה עולה x y z במגנטיס שלי, רוכש פוטנציאלי יקרא וידע את העלויות, לעומתי הוא יקנה אותה במחיר נמוך ממה שרכשתי אותה לפני שנה וחצי, אז ההוצאה הזו לא רלוונטית עבורו.

אם אני מחליף אייפון כל 3 שנים בעלות של 3000 ש"ח ואתה מחליף שיומי כל שנה ב-500 ש"ח, שנתית מי מאתנו משלם יותר על הטלפון שלו? ברור שאני. עד כאן דעתך בנידון.

עכשיו תעשה את אותו חישוב אבל אני מוכר את האייפוו בתום ה-3 שנים ב-1500 ש"ח ואתה זורק את הטלפון לפח. התמונה השתנתה ברגע שהכנסנו נתון שאתה טוען שלא רלוונטי.

ולגבי התחזוקה, סלח לי אבל זה ממש לא נכון. מי אמר שאותו דבר? כל מי שיש לו קיה מג'נטיס חווה בשנה השביעית שלה על הכביש בעיה עם המצתי להט? לאף אחד זה לא קרה בשנה השישית או השמינית אלא רק בשביעית, כי זה מה שנובע מדבריך.

תחזוקת רכב כוללת הכל, רישוי, ביטוח, עלויות רכישה, דלק, טיפולים ותיקונים. אם תוציא רכיב אחד מהמשוואה, לא משנה איזה, לא ניתן להשתמש ברכב באופן סדיר.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר שיהיה רכב נעים ונוח לנסיעות ארוכות ולפקקים, אם פתאום מתחשק לטייל או לנסוע לאילת לדוג'.

ה107 כיפית ושובבה אבל ממש לא לנסיעות ארוכות.

מן הסתם, כרכב ראשון/עיקרי בבית, רכבי המיני הם לא החלטה נכונה, בדגש על הזולים והפושטים שבחבורה (והאלטו הוא הכי פושט).

מי שקונה כזה רכב כדי לנסוע נסיעות של שעה וחצי על 110, או לנסועה של 20 אלף ק"מ בשנה, או לקחת באופן קבוע נוסעים במושב האחורי, ומתבאס על זה, לא עשה מספיק שיעורי בית, לדעתי.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף שקט, אפילו הרעש בסיוויק מחרפן אותי

הסיוויק רכב דיי רועש.

אבל לנסיעה עירונית עם 80% פקקים,אפשר לספוג את העניין.

הסיבה היחידה שבגללה הייתי נמנע מרכב כזה הוא הבטיחות הירודה,אחרי 3 תאונות חזית אחור(הרכב שלי הוא הנפגע).

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...