Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם אני רוצה לסכם (3500 ק"מ וחמישה חודשים עם אלטו 2012 ידנית)

שביט
שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• 8 חודשים מאוחר יותר...

אפילוג
"זה לא אתה, זה אני" :puppy::puppy:

בהחלטה די מהירה, ובתהליך מפתיע שלקח מעט זמן יחסית, אני והאלטו כבר לא :oops: 

אז לאור המאורע המרגש, דברי סיכום ופרידה. 

הרכב נקנה כרכב שני, בפעם הראשונה, ולפיכך ההחלטה הייתה ללכת על "הכי מעט אוטו בהכי מעט כסף", והמשימה הושגה. הרכב נקנה במחיר נמוך ואחזקתו לאורך התקופה הייתה נמוכה עד מצחיקה. מראש ידעתי שהרכב "פושט" וספרטני, ללא איבזור וללא הנאה מנהיגה, אך כל זה לא עניין אותי, כיוון שהייעוד שלו היה נטו לצורך שינוע נהג יחיד בדרך אל ומהעבודה הביתה. 

הנאה מנהיגה זה דבר סובייקטיבי, והחזרה לגיר ידני אחרי כמעט 20 שנה של אוטומט, בשילוב עם אוטו קטן שמרגיש לפעמים כמו קארטינג הצליחה לפעמים להעלות חיוך על פניי. 

זאת הפעם הראשונה שאני מוכר רכב בהחלטה חפוזה כזאת, לפני ש"מיציתי אותו" ועם רגשות מעורבים (כן, זה כולה אלטו). 

טריוויה לחובבי המספרים (או "כמה עולה להחזיק רכב קטן בן 5-6-7-8 כרכב שני בבית"):

תקופה בעלות- 3 שנים ו8 חודשים/ 44 חודשים.

עלות אחזקה כוללת (רישוי, ביטוח, טיפולים שוטפים, בלאי שוטף, תקלות, דלק והמלכה, הלוא היא ירידת ערך אמיתית)- 40,230 ש"ח. (ישמצב שזה יירד מ40 כי אני צריך לקבל החזר חלקי של 4 חודשים מהביטוח :mm_tongue)

נסועה כוללת- 45,950 ק"מ, 95 אחוז בינעירוני.

צריכת דלק ממוצעת לכל התקופה- 18.96 ק"מ/ ליטר. צריכת הדלק הכי טובה שהגעתי אליה הייתה 22.22!!

עלות חודשית ממוצעת- 915 שקל. ממוצע לק"מ- 88 אגורות. 

כמה מלים טובות על הקונה ותהליך המכירה- למכור היום רכב, בטח אם הוא רכב מיני זול בן 9, זו משימה לא פשוטה.

לאחר שבוע עם מספר שיחות סרק שלא הובילו לשום מקום, הקונה יצר איתי קשר לראשונה ביום ראשון אחה"צ בוואצאפ, יירחם השם, "האם המחיר גמיש והאם אתה מתחייב בבדיקה על גיר ומנוע". כשנענה בשלילה, שאל מדוע. שעה לאחר שהסברתי לו, ושחשבתי שכבר לא ימשיך בתהליך, קיבלתי הודעה "בוא ניפגש מחר". 

הבחור הגיע בתחב"צ מירושלים לראש העין, עשה סיבוב, התרשם, שאל שאלות ורצינו להמשיך למכון בדיקה. כיוון שהיה עמוס, קבענו להיפגש למחרת (שלישי). 
שוב, נסיעה בתחב"צ, בדיקה והעברת בעלות. מראה בדיוק מה ההבדל בין מי שבא לקנות לבין מי שבא לבלבל את הביצים.

אז היה שלום חבר יקר, אתגעגע. מילאת תפקידך נאמנה לכל אורך התקופה, ואם מישהו רואה ברחבי ירושלים עכברון קטן בצבע אדום עם מדבקת פורום- שימסור לו ד"ש ויגיד לו שהוא היה ענק.

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 4

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי להיתקל בשרשור רק עכשיו, נהנתי לקרוא.

בעקבות חבר שקנה אלטו דומה כרכב שני בדיוק באותן נסיבות כמוך אני לא יכול שלא להזדהות יותר, הרכב הזה (ודומיו) נותנים המון במעט מאוד כסף, אם אתה לא מסתכל על בטיחות כמשהו משמעותי.

מקווה שהרכב הראשי (או תחב"צ, רחמנא לצלן) משרת אותך היטב בהעדר רכב שני.

ולכל אלה שחשבו ששיחת וואצאפ מקונה פוטנציאלי היא לא רצינית - הנה הדוגמא הנגדית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר

ואל תדאג, יש מחליף 

סקירה מפורטת בשרשור ייעודי-  בקרוב 

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...