Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מטרד משמרות זה"ב

Major_Katz
שימו לב! השרשור הזה בן 2298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עם העצירה לילדים/מבוגרים/כל מי שרוצה לחצות, אני מסכים באופן טבעי. עם החלק השני של המשפט שלך, קצת פחות.

יש לנו נטיה טבעית להרחיב את תחום האחריות שלנו כך שישלים איזושהיא "חבילה כוללת" של עשייה של משהו. אם אתה עצרת למישהו, הנטייה הטבעית שלך היא הרצון לדעת שבזאת הוא יכול לחצות את כל הכביש בבטחה.

יחד עם זאת חשוב לזכור שמה שנעשה מעבר לעצירה שלך במעבר חציה, הוא כבר לא בעיה שלך ולא אחריותך. יש תקנות וחוקים שנועדו להבהיר שרכב שעוצר לפני מעבר חציה, לא עוקפים. אני לא מתכוון לחסום כבישים כדי לאכוף את התקנה הנ"ל.

לא מתפקידי גם לסייע לנזקקים, להגיש סיוע לאדם שנפל ברחוב וגם לא לתפוס ילד שבריר שנייה לפני שאוטו מועך אותו.

אם יש תקנות שאתה יודע שיש לא מעט שלא ממלאים אותן אז אתה לא מבצע פעולות פשוטות (כמו לעצורך כך שלא יוכלו לעקוף אותך או לעצור בנתיב השמאלי בכביש דו נתיבי ולא בנתיב שקרוב להולך הרגל) שאתה יודע שיכולות להציל חיים?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הייתה צריך להתחיל את השרשור מ"לכאורה אני לא עוצר" או "יש לי חבר טוב".

תמיד אפשר לבחור דרך חלופית,כשגרתי בלוד בשכונה מסויימת ,בית ספר היה בכניסה "הראשית" לשכונה,אם לא היה לי כוח לעמוד במשמרות זהב פשוט הייתי נוסע מהכביש העוקף,אבל כמו שאמרו בסך הכל מדובר בהולכי מרגל שמחובתך לעצור להם בכל מקרה בין אם זה אדם זה ילד עם מקל שיעצור אותך בשבע בבוקר או זקן שרוצה לחצות את הכביש בעשר בבוקר לא רואה באמת הבדל בין הדברים.

להפך הילד הנודניק עם המקל חוסך לך לך זמן כי כשהוא עוצר קבוצה של הולכי רגל אז הוא מאפשר למכוניות לנסוע.

הרחוב שלי חד סטרי. כלומר הדרך היחידה זה לעבור דרך ביה״ס שנמצא בהמשך הרחוב.

Ford Fiesta 2001 --> 2011 VW Polo 1.4 manual

ובין היתר:

Škoda Superb 2015 1.8TSI DSG7 I 2016 Škoda Fabia 1.2TSI DSG7 Style

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר בפוזיציה של מי שנכווה ברותחין נזהר (בהגזמה) בצוננין. השימוש שלך באוכלוסיות מוחלשות (ילד וקשיש, שכלל לא קשור לדיון) ממחיש זאת היטב.

אוכלוסיות חלשות, אם כבר.

אין כזה דבר "אוכלסיה מוחלשת".

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לחדד נקודה לגבי המשפט האחרון-

חלקכם פה גזרתם מזה שזו ההתנהלות שלי כל יום, שאני בריון וערס ושכל הזדמנות שיש לי אני מחבר ילד אקראי לגריל למען יראו וייראו.

אין לי שום ביקורת כלפי הילדים עצמם, אלא כלפי מי ששם אותם שם, ומלמד אותם איך לפעול.

מעבר לזה - אני לא מבין איך זה בכלל נראה למישהו לגיטימי שנותנים לילד בן 10-11 אחריות כל כך גדולה, אבל מילא.

אני באמת חושב ששוטר היה הפיתרון פה. שוטר שהוא גם נהג ידע לתזמן את הפתיחה והסגירה של המעברים, לפי הידע שלו כנהג וכאדם בוגר בעל נסיון והסתכלות רחבה יותר על המרחב.

אני גר ליד בית ספר, אני יודע טוב מאוד את המשמעות של עצירה לילדים במעבר חצייה. אבל עם זאת אני חושב שכולכם מבינים את התסכול של להתחיל את היום עם סשן זינוק בעלייה אינטנסיבי (ביה״ס נמצא בקצה גבעה).

Sent from my iPhone using Tapatalk

ובין היתר:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוכלוסיות חלשות, אם כבר.

אין כזה דבר "אוכלסיה מוחלשת".

עם החלק הראשון אפשר להסכים.

לגבי החלק השני: אתה טועה. יש דבר כזה.

לא מתפקידי גם לסייע לנזקקים, להגיש סיוע לאדם שנפל ברחוב וגם לא לתפוס ילד שבריר שנייה לפני שאוטו מועך אותו.

אם יש תקנות שאתה יודע שיש לא מעט שלא ממלאים אותן אז אתה לא מבצע פעולות פשוטות (כמו לעצורך כך שלא יוכלו לעקוף אותך או לעצור בנתיב השמאלי בכביש דו נתיבי ולא בנתיב שקרוב להולך הרגל) שאתה יודע שיכולות להציל חיים?

אז למה אתה לא עושה את זה לפני רמזור אדום? גם שם נורא קל למנוע מעבר אור אדום. פשוט תעצור על שני הנתיבים. או לצורך העניין לפני תמרור עצור עם שני נתיבים? או תן זכות קדימה? למה לא לוודא שכולם נותנים זכות קדימה. אתה הרי יכול.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקכם פה גזרתם מזה שזו ההתנהלות שלי כל יום, שאני בריון וערס ושכל הזדמנות שיש לי אני מחבר ילד אקראי לגריל למען יראו וייראו.

אין לי שום ביקורת כלפי הילדים עצמם, אלא כלפי מי ששם אותם שם, ומלמד אותם איך לפעול.

מעבר לזה - אני לא מבין איך זה בכלל נראה למישהו לגיטימי שנותנים לילד בן 10-11 אחריות כל כך גדולה, אבל מילא.

אני באמת חושב ששוטר היה הפיתרון פה. שוטר שהוא גם נהג ידע לתזמן את הפתיחה והסגירה של המעברים, לפי הידע שלו כנהג וכאדם בוגר בעל נסיון והסתכלות רחבה יותר על המרחב.

אני גר ליד בית ספר, אני יודע טוב מאוד את המשמעות של עצירה לילדים במעבר חצייה. אבל עם זאת אני חושב שכולכם מבינים את התסכול של להתחיל את היום עם סשן זינוק בעלייה אינטנסיבי (ביה״ס נמצא בקצה גבעה).

בוא ניקח תרחיש שבו אין כלל לא שוטר ולא משמרות הזהב אלא רק טיפטוף בילתי פוסק של ילדים בדרכם לבית הספר.

היית עוצר? גם לילד אחד?

או שאם זה רק לילד אחד, יד על הזמבורה, יד שניה איטוט עצבני עם האורות הגבוהים וחורש את המעבר חציה ב 80?

מאחר ונראה לי שגם לילד בודד היית עוצר, אז למה אתה מתעצבן כשמשמרות הזהב נותנים זכות קדימה "רק לילד אחד"?

אז למה אתה לא עושה את זה לפני רמזור אדום? גם שם נורא קל למנוע מעבר אור אדום. פשוט תעצור על שני הנתיבים. או לצורך העניין לפני תמרור עצור עם שני נתיבים? או תן זכות קדימה? למה לא לוודא שכולם נותנים זכות קדימה. אתה הרי יכול.

כי המעבר באדום מוחלט היא עבירה הרבה יותר נדירה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על זה ככה- נגיד והיה שם רמזור להולכי רגל ורמזור לרכבים. כל הולך רגל שמגיע למעבר לוחץ על כפתור ומיד האור שלו משתנה לירוק ושל הרכבים לאדום. פעם אחר פעם. זה היה נראה לך סביר?

דברים הם לא שחור או לבן.

ובין היתר:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להעביר ביקורת על מוסד משמרות הזה"ב - מקורו

כאשר התנועה היתה דלילה בהרבה, אני מניח שגם האוכלוסיה הכירה פחות את כללי הזהירות, בכל זאת שנות העליה הגדולה מכל קצוי תבל. אפילו בסדרת ספרי קופיקו יש איזה פרק בו הוא לומד "שוטרות" (בשורוק).

שאלה נכונה היא האם המודל מתאים לתנועה ולאופי הנהגים של 2017. קשה לי לענות על כך - מצד אחד זה פרק בחינוך תעבורתי, לנהוג נכון כהולך רגל. מצד שני, כפי שאתה אומר, לתת לילדים בני 11 את הסמכות ואת האחריות לחיי ילדים צעירים זה לא פשוט. יתכן כי המודל האמריקאי של מתנדבים מבוגרים עדיף. מכל מקום אבל מכאן ועד להתעלם מסימוניהם של הילדים, המוצבים במעברי החציה בהנחית הרשויות המוסמכות, זו בריונות.

במאמר מוסגר - גם הדרך בה צילמת את הסמלון שלך מעיד על בריונות. למרות המגרש הריק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע מה? זה שעצרתי לצילום בחניון ריק לגמרי על הקווים מעיד על בריונות?!

זה כמו להגיד שאם מישהו מפליץ בחדר ריק אז הוא בריון, מכיוון שאם היו שם אנשים זה היה כנראה מפריע להם :roll:

ובין היתר:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי שהמגרש ריק. ובכל זאת, חברי הפורום בדרך כלל לא אוהבים התנהגות כזו.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?357426-quot-%D7%A8%D7%A7-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%A7-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%9D-quot-%D7%94%D7%AA%D7%95%D7%A4%D7%A2%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%9B%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%94

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא חושב שאתה ערס,אבל אתה צריך להבין שמשמרות זה"ב היו שם תמיד (כל עוד יש בית ספר) לכן לא משנה מה תעשה לעצור תהיה חייב.

אני הייתי מחמיר ושם ליד כל בית ספר ניידת משטרה על מנת לתת דוחות לאלה שחושבים שהם יכולים לא לעצור בשעות הנ"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש כוח להעמיד של ניידת אז תן לשוטר לנהל את התנועה. אבל אין מספיק שוטרים, ויש עניינים של חינוך ושל מסורת, אז אל תסכן ילדים גם אם הם לא מקצועיים. להפך, במקומות האלה סע 20 קמ"ש, כבה את המערכת, אל תשתמש בטלפון אפילו בתושבת והיה ערני במיוחד.

באולם הגדול אזורים כאלה מוגדרים כ-zone 30 וחלים בהם חוקים נוקשים במיוחד, וגם אכיפה מתאימה. אצלנו האכיפה רופפת, זו אינה סיבה לא להתחשב בילדים.

כפי שנכתב קודם - צא לדרך יותר מוקדם או יותר מאוחר, או ציית לילדים, גם אם הם עושים שטויות. ואין ספק שהם עושים שטויות, אם זה מחוסר הבנה, אם זה מתוך איזו תחושת כוח עם השרוולים הזוהרים, אם מסיבה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע. כשאני חונה ויש קצת יותר מאפס רכבים אני מחנה תמיד בין הקווים.

אבל עצירה לצורך תמונה, המגרש ריק ו-15 שניות אחרי זה אני חוזר לרכב? זה כבר לא תואם בכלל לכוכבים של השרשור ששלחת.

ובין היתר:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מבין ששוב פעם אתה נשמע קצת ערס או סתם בחור אגוצנטרי אז כנראה ששום תגובה כאן לא תעזור.

ניסו להסביר לך שגם אם לא היה שום ילד ממשמרות הזהב, לא שוטר, ולא נתנדב, עדיין היית צריך לעצור לכל הולך רגל במעבר החציה וזאת על פי חוק, אך כנראה שאתה מסרב לקבל זאת..

אך מה לעשות, זה החוק והוא אגב במקרה גם מאוד הגיוני.

זה שיש שעות עומס של הולכי רגל זה לא ממש משנה את החוק...

תחשוב על זה ככה- נגיד והיה שם רמזור להולכי רגל ורמזור לרכבים. כל הולך רגל שמגיע למעבר לוחץ על כפתור ומיד האור שלו משתנה לירוק ושל הרכבים לאדום. פעם אחר פעם. זה היה נראה לך סביר?

דברים הם לא שחור או לבן.

תחשוב על זה ככה, אם היו מציבים שם רמזור להולכי רגל הוא היה עובד בכל שעות היום, כולל ב-10 בבוקר שרק השכנה עם הכלב מטיילת ברחוב, וכולל ב-10 בלילה שהילדים כבר ישנים ורק הכלבים חוצים את הכביש.

אז כנראה היית מוצא סיבה אחרת להתלונן..

אני באמת חושב שזה אחד הפוסטים המטופשים שקראתי לאחרונה, ומה שמדהים הוא שאתה לא מבין מה לא בסדר כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון - נדמה לי שהתקנה הזו ייחודית לישראל. מקום שבו המחוקק מתאים את התקנות לאופייו של הישראלי המצוי - הן הנהג הלא מתחשב והן הולך הרגל המתעלם מסביבתו. בדיוק כמו הרמזור ה"ישראלי" הנוקשה, בהשואה לרמזור ה"אירופי" המותיר לנהג שיקול דעת במצבים מסויימים. הגיוני להתאים את החוק לאוכלוסיה הצריכה לנהוג לפיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...