Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה, נהג שני לקח אחריות, חברת הביטוח שלו רוצה לשלם 15% פחות, חוקי?

שימו לב! השרשור הזה בן 2474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני אומר על סמך הכרות עם הקומבינה הזו ועל יחס בתי המשפט לקומבינה.

אין אשם תורם.

נקודה!

הסוכנת שלך, במקרה המיטבי, הטעתה אותך בבורות שלך וגרמה לך להפסד כספי.

תביעות קטנות זה עד 38 אלף ש"ח, לא נראה שעברת את התיקרה (בעצם כל ההוצאה שלך זה 3 שנים שתשלם 15K במקום 10K?), תגיש תביעה ובסבירות מאוד מאוד גבוהה שתקבל את הכסף.

אין סיבה לוותר לנוכלים האלה על הכסף, סתם בא לך לממן את הנופש במאוריציוס של דירקטוריון החברה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אתה מסתמך אך ורק על מה שאמרה לי סוכנות הביטוח שלי. אתה מתעלם לגמרי ממה שאמר לי חבר טוב מאוד שהוא סמנכ"ל של חברת ביטוח גדולה מאוד בתחום ביטוחי הרכב ויתרה מכך, מה שסיפר לי חבר שאין לו שום קשר לעולם הביטוח, על התאונה של אישתו ששם בכלל לא היו מעורבות חברות ביטוח אלא רק שופט בית משפט.

אגב, העליה בביטוח המקיף היא כאין וכאפס לעומת העובדה שאם אעשה עוד תאונה בטווח של שלוש שנים, אף חברה לא תסכים לבטח רכב כזה ואצטרך למכור אותו.

ברור שאני יכול ללכת לתביעות קטנות אבל זו יכולה להיות סחבת בילתי רגילה ולמרות מה שאתם טוענים, לא בטוח בכלל שיצא לי מזה משהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה!

אני מאלה שכשהביטוח עושק אותו, לוקח אותם לבית משפט וכתוצאה מכך יודע בדיוק מתי הם צודקים ומתי הם עושקים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה!

אני מאלה שכשהביטוח עושק אותו, לוקח אותם לבית משפט וכתוצאה מכך יודע בדיוק מתי הם צודקים ומתי הם עושקים.

בסדר גמור. מכבד מאוד את הסבלנות והיכולת שלך לקחת כל דבר לבית משפט. אם עד היום לא נתקלת במקרה כמו שלי זה לא אומר שהוא לא קיים.

שאלתי היום שוב את החבר שהוא סמנכ"ל חברת ביטוח (אני מקווה שאתה לא חושב שגם הוא סתם משקר לי. איזה אינטרס יש לו?) והוא סיפר לי סיפור הרבה יותר קריטי משלי ששופט החליט לפסוק אשם תורם גם למישהו שהיתה לו "הרבה פחות אשמה ממני". הבחור עבר בירוק מלא והאשם בתאונה עבר באדום מלא. השופט קבע שזה שנכנס בירוק לצומת היה צריך לגלות עירנות בכניסה לצומת ולבחון את התנועה מסביב. אין ספק שבמקרה כזה הייתי מגיע לבית משפט. במקרה שלי הסיכויים הרבה יותר נמוכים מזה שעבר בירוק.

אם אתה משוכנע שחבר שלי סיפר לי צ'יזבט, אז אין לי יותר מכך מה לומר ונצטרך להיפרד כידידים בנושא שירשור זה.

אגב, אולי כבר הספקנו לשכוח, אבל השירשור הזה בכלל לא שלי. אני גם לא ביקשתי ייעוץ.

למה שלא נמתין לתוצאות המשפט של פותח השירשור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי נותן לך 0.00001% של אשמה.

יותר מזה, אם אני שופט וזה ביכולתי, הייתי דואג שיעמידו את הנהג השני לדין.

חוצה צומת כשהוא ללא שדה ראייה לחלוטין. חוסר אחריות.

אני רוצה להאמין שבמקומך הייתי מאט או נוסע לאט יותר, כי גם לך לא היה שדה ראייה, אבל זה לא אומר שמגיע לך אשם תורם, לדעתי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגיע אשם תורם, הוא יכל למנוע את התאונה אם היה מאט (כי לא היה לו שדה ראייה).

אני בשום אופן לא אומר שהוא אשם - ברור שהוא לא, אך כן יש לו תרומה קלה לתאונה.

חבר קרוב הגיע לבית משפט עם מקרה כמעט זהה, תאונה בכיכר כך שזכות הקדימה היתה שלו - חברת הביטוח של האשמה ביקשה 30% אשם תורם ולא הסכימו להתגמש, השופט פסק 15% אשם תורם. הסיטואציה היתה זהה לפה - אך השופט אמר "במידה והיית עירני יותר ונוהג בזהירות יותר היית יכול למנוע את התאונה" - מה שנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגיע אשם תורם, הוא יכל למנוע את התאונה אם היה מאט (כי לא היה לו שדה ראייה).

אני בשום אופן לא אומר שהוא אשם - ברור שהוא לא, אך כן יש לו תרומה קלה לתאונה.

חבר קרוב הגיע לבית משפט עם מקרה כמעט זהה, תאונה בכיכר כך שזכות הקדימה היתה שלו - חברת הביטוח של האשמה ביקשה 30% אשם תורם ולא הסכימו להתגמש, השופט פסק 15% אשם תורם. הסיטואציה היתה זהה לפה - אך השופט אמר "במידה והיית עירני יותר ונוהג בזהירות יותר היית יכול למנוע את התאונה" - מה שנכון.

אני מסכים איתך לגמרי אבל מה שיותר חשוב לי זה שאני לא ה"חולה נפש" היחיד פה שמאמין שיש דבר כזה אשם תורם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להאמין שבמקומך הייתי מאט או נוסע לאט יותר, כי גם לך לא היה שדה ראייה...

אם כתבת את זה ובהנחה שאשם תורם זה לא "שיטת מצליח" כפי שבאגירה וישה מכנים את זה אז יש לי אחוז מסויים של אשמה.

האם כל שופט היה פוסק שיש פה אשם תורם? לפי ניסיון של באגירה ואני אכן מאמין לו כנראה שלא. אז שוב נשאלת השאלה, האם הייתי צריך לשלם את ה 170,000 ולקוות לטוב במשפט שבטח יתפרש לאורך של שנה או שנתיים?

אני חוזר ואומר שהרכב היה במוסך חודשיים וחצי. בגלל זה לא שילמתי את ההשתתפות העצמית. המוסך ספג אותה בגלל זמן התיקון הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד כך. יכולת למנוע את התאונה חד משמעית. אבל, זה מצריך רמת נהיגה די גבוהה. אני לא אומר שאתה לא נוהג ברמה גבוהה. פשוט במקרה הזה, לצפות שנהג יפנה שמאלה ללא שדה ראייה ובמהירות שבה הוא עשה זאת, זה ציפייה שלא הרבה אנשים יעשו. אז נשאלת השאלה: מה היית מצפה מהאדם הסביר?

אני אישית לא הייתי מצפה להאטה, אז לא הייתי נותן לך אשם תורם. יודע מה, 5% בלחץ. לוציפר כן היה נותן אשם תורם וזו דעתו. אני לא שופט.

זה שזו שיטת מצליח זה חד משמעית. אבל מה שופט יקבע? אין לי מושג.

ישבתי במשפט כמו שלך ללא אשם תורם (שיטת מצליח וזה) אבל לא היו ברורים לי פרטי המקרה ואולי שם היה מקרה חד משמעי יותר. אז להגיד שבכל תאונה יש אשם תורם זה לא מדויק. אני לא משפטן ולא מבלה בהרבה משפטים אז המקרה האחד או שניים שאני ובאגירה ראינו אינם מייצגים כלום ושום דבר. אולי הם 1% מהמקרים ואולי יש עוד מקרים כאלו.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@קינגקירה - יכולת לקבל את הכסף מחברת הביטוח ולשלם מכיסך אך ורק את האשם התורם - ואז לתבוע אותו מהם בחזרה, אין צורך לשלם את כל ה 170K, למרות שלדעתי האישית שופט היה מפרגן לך שם ב 5-10%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד כך. יכולת למנוע את התאונה חד משמעית. אבל, זה מצריך רמת נהיגה די גבוהה. אני לא אומר שאתה לא נוהג ברמה גבוהה. פשוט במקרה הזה, לצפות שנהג יפנה שמאלה ללא שדה ראייה ובמהירות שבה הוא עשה זאת, זה ציפייה שלא הרבה אנשים יעשו. אז נשאלת השאלה: מה היית מצפה מהאדם הסביר?

אני אישית לא הייתי מצפה להאטה, אז לא הייתי נותן לך אשם תורם. יודע מה, 5% בלחץ. לוציפר כן היה נותן אשם תורם וזו דעתו. אני לא שופט.

זה שזו שיטת מצליח זה חד משמעית. אבל מה שופט יקבע? אין לי מושג.

ישבתי במשפט כמו שלך ללא אשם תורם (שיטת מצליח וזה) אבל לא היו ברורים לי פרטי המקרה ואולי שם היה מקרה חד משמעי יותר. אז להגיד שבכל תאונה יש אשם תורם זה לא מדויק. אני לא משפטן ולא מבלה בהרבה משפטים אז המקרה האחד או שניים שאני ובאגירה ראינו אינם מייצגים כלום ושום דבר. אולי הם 1% מהמקרים ואולי יש עוד מקרים כאלו.

ברור שבמהירות שבאתי צריך יכולות נהיגה גבוהים אם בכלל כדי להימנע. לא על זה מדובר. אם השופט והיה נותן אשם תורם זה לא על האם יכולתי במצב הקיים להימנע או לא. זה האם בתוך חניון של קניון איילון בר"ג הייתי צריך לנסוע 20 או 50 קמ"ש.

שוב, לא אמרתי שבכל תאונה יש אשם תורם. אם עמדת בפקק ומישהו נכנס בך מאחורה, אין לך אשם תורם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...