Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש לבת 26, נסיעות בגוש דן, קטן ובטיחותי, תקציב של 65K-75K ש"ח

Dror Moraz
שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על הרובוט חד מצמדי פשוט צריך לנסוע ולנסות,אני לא סובל אותם.

אבא שלי החזיק 107 ודווקא אהב מאוד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

Guest ספורטמוטורי

זה בדיוק העניין,

אני מאמין שאולי 90 אחוז לא יתחברו, אך יש את ה10 אחוז אולי פחות או יותר, שבשבילהם זה גיר טוב שיעבדו איתו בלי תלונות.

לגבי אמינות גיר רובוטי חד מצמדי, היה לנו 2 טויוטה קורולה חד מצמידיות, לאמא ולאח, וקרוב משפחה עם 301 הדגם הקודם עם 72 כ"ס, קורולה אחת נסעה 80 ק"מ ונמכרה, קורולה שניה 160k מהעבודה, ואז נמסרה, הפיג'ו עברה כ130k אם אני לא טועה, ואף לא תקלה אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שזה רובוט, אך לפחות ב108 של אמא שלי זה הרבה פחות מורגש, בוא נגיד כך שהעברת ההילוכים ב108 יותר קרובה לDSG שיש באוקטביה של אחי מאשר לפיג'ו 301 שיש לי.

כל הרעיון זה לא לשלול רכב בגלל תכונה ספציפית שלא מתאימה לך, זו עצה הכי מטומטמת שבן אדם יכול לזרוק, וזה מעיד על סוג של מחשבה בתוך קופסה סגורה.

זה כמו לבוא ולהגיד הייתי נמנע מלקנות רכב X כי הוא בצבע ורוד, או רכב Y כי הוא רק ידני, או רק דיזל, (מנוע דיזל יכול להוות דוגמא טוב, רוב הנהגים בארץ לא סובלים מנוע כזה בגלל הרבה סיבות, אך לבוא ולשלול רכב בגלל שהוא מגיע עם מנוע כזה?!, ברור)

זה שגיר רובוטי לא טוב לך, מקובל, אך אל תחליט שזה לא טוב לאחרים בגלל משפט גאוני שזרקתה בפורום,

אני לדוגמא מחפש רק גיר רובוטי, למה?

1. אני חייב גיר אוטומטי ולא ידני בגלל רישיון מוגבל של האשה

2. זה הגיר הכי חסכוני בתצורה הזו

3. הכי אמין

4. דורש הכי פחות תחזוקה

5. לא מסרס את המנוע, בגדול מדובר בגיר ידני עם מצמב אוטומטי.

זה שגיר רובוטי לא טוב לו זאת נקודה אחת, זה שגיר רובוטי לא טוב לרוב המשתמשים בו זו נקודה אחרת, וזה שאתה מחפש רק גיר רובוטי מסיבותייך לא אומר שלאנשים אחרים זאת הבחירה העדיפה ביותר.

על אותו משקל בדיוק אפשר להגיד "איך אתה ממליץ על רכב שאתה אוהב? זו עצה הכי מטומטמת שבן אדם יכול לזרוק, וזה מעיד על סוג של מחשבה בתוך קופסה סגורה" - הרי אתה אמור להמליץ לבן אדם על סמך מה שהכי טוב לו, ולא לך. כמו שאתה החלטת שהגיר הרובוטי הוא הכי טוב מבין המתחרים על פי שיקולייך, אדם אחר מחליט שהגיר הזה לא טוב על פי שיקוליו.

בשורה התחתונה - רוב משתמשי הדרך לא מדרגים גיר רובוטי חד מצמדי מעל תיבות ההילוכים האחרות בסגמנט. האם זה עושה את התיבות הרובוטיות פחות טובות? מבחינה עסקית, כן. מבחינת נהיגה? תשאל את הנהג...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי

שים לב למה שכתבתי לפני, שיעשה נסיעת מבחן, אם יתאים לו ירוויח רכב מעולה, אך לא המלצתי לו לך רק על רובוטי, ממש לא, אם תוכל לקנות רכב ידני, לדעתי עוד יותר טוב.

אך לזרוק אמירה של להימנע, לפי דעתי זה ילדותי ומטופש.

בכלל בארץ מפונקים מדי, באירופה כמעט וכל הרכבים ידניים, ואין תלונות.

כאן מרגישים קצה טלטול במעבר הילוכים "אוי כואב לי", לוחצים על הקלאטש "נתקעה לי הרגע", מנוע חלש "אוי עוקפים אותי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית באותה דעה של להימנע מרוב הרובוטיים החד מצמדיים. הבעיה שלהם היא שרובם מתנהלים בצורה דומה לתיבה ידנית, אבל בפועל הם לא. אם אני נוסע ברכב "אוטומטי" (רובוטי - כך רוב האנשים חושבים) שבו אני צריך לסגור מעט את המצערת במעבר בין הילוכים בשביל שהתיבה לא תבעט בי כמו שהיא עושה בידני - אני כבר אנהג על ידני. מי שקונה את רכב עם תיבת הילוכים מהסוג הזה (רובוטי חד מצמדי) ראוי שידע שרוב האנשים במדינת ישראל לא אוהבים את התיבה הזו וראוי שידע למה.

זה שיש אנשים ששונים מהרוב המוחלט של הציבור זה טוב (ובדרך כלל גם הדרך הנכונה יותר), אבל אנחנו לא כאן בשביל לחנך את תופעת העדר. להבנתי, בהינתן המצב, אתה ספציפית היית בוחר בתיבה ידנית על פני הרובוטית החד מצמדית. באותה נשימה אתה מדרג את התיבה הרובוטית מעל תיבות אוטומטיות. עם זאת, ראוי שפות"ש ידע על ה"חסרונות" (לדעת אחרים) הקיימים בתיבה מסוג זה, ואם אדם אחד בחר להגדיר את הרכבים בעלי התיבות הרובטיות החד מצמדיות כ"רכבים שלא כדאי להתקרב אליהם" הוא מבסס את זה על פי שיקוליו והעדפותיו נטו.

ועל זה שאנשים בארץ בכיינים? נגמר לי כבר מה להגיד...

על אותו משקל של קודם כל נקנה רכב "מוגדל", שלא מצדיק את העלות שלו, טוסון/ספורטאג'/שיט אחר, נשלם תוספת מחיר בגלל תג ה"שטח" שהוא נושא, אגרה, טיפולים וביטוחים יקרים משמעותית תמורת כמה סנטימטרים בגובה והמון פוזה לאגו (המון פוזה? נו באמת) ואחרי הכל נתלונן שאין לנו כסף. אבל לא נציין שקנינו אוטו במחיר של 140K (!!!!!) (לפאקינג קיה ספורטאג') בכסף שלא היה לנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי נמנע מלהקשיב לעצה ממך, ניסיתה פעם לנהוג ב108 C1 או אייגו, אז אני בטוח שלא,

פות"ש כך נסיעת מבחן ותבין מהר מאוד שכדאי לא להקשיב לחלק מהגאונים שיש כאן בפורום, להיפך, מדובר בגיר חד מצמדי כל כך זריז ידידותי שקשה לזהות שמדובר בגיר רובוטי חד מצמדי,אגב הוא הרבה יותר זריז מהגיר הרובוטי שיש פיג'ו 301 שלי.

וכאן בכלל אתה מפספס רכבים מצויינים למטרה שלכם.

גם אני הייתי נמנע מלהקשיב לעצה שלי, תכלס. ובכלל, אחזקה של C5 ישנה היא אינדיקציה ברורה לשיקול דעת קלוקל. מה עוד יש להוסיף?

אתה יודע, אפשר להגיד משהו כמו "אני לא מסכים", או "לדעתי, אתה טועה". אפשר גם "מניסיוני, במקרה הזה זה לא נכון". אבל בחרת להתנסח איך שמתאים לך, אני זורם.

"גאון" זה טוב או רע? אני אקח את זה כמחמאה.

אני בטוח שזה רובוט, אך לפחות ב108 של אמא שלי זה הרבה פחות מורגש, בוא נגיד כך שהעברת ההילוכים ב108 יותר קרובה לDSG שיש באוקטביה של אחי מאשר לפיג'ו 301 שיש לי.

כל הרעיון זה לא לשלול רכב בגלל תכונה ספציפית שלא מתאימה לך, זו עצה הכי מטומטמת שבן אדם יכול לזרוק, וזה מעיד על סוג של מחשבה בתוך קופסה סגורה.

זה כמו לבוא ולהגיד הייתי נמנע מלקנות רכב X כי הוא בצבע ורוד, או רכב Y כי הוא רק ידני, או רק דיזל, (מנוע דיזל יכול להוות דוגמא טוב, רוב הנהגים בארץ לא סובלים מנוע כזה בגלל הרבה סיבות, אך לבוא ולשלול רכב בגלל שהוא מגיע עם מנוע כזה?!, ברור)

זה שגיר רובוטי לא טוב לך, מקובל, אך אל תחליט שזה לא טוב לאחרים בגלל משפט גאוני שזרקתה בפורום,

אני לדוגמא מחפש רק גיר רובוטי, למה?

1. אני חייב גיר אוטומטי ולא ידני בגלל רישיון מוגבל של האשה

2. זה הגיר הכי חסכוני בתצורה הזו

3. הכי אמין

4. דורש הכי פחות תחזוקה

5. לא מסרס את המנוע, בגדול מדובר בגיר ידני עם מצמב אוטומטי.

נכון, גיר רובוטי לא מתאים לי. בדיוק זה מה שאמרתי. הרבה מאוד אנשים מתלוננים על גירים כאלה, החל מהקורולה, דרך הפונטו, המיני המדוברות, ה-C4 (והפיקאסו הקודמת) ובטח יש כמה ששכחתי. אבל לי זה לא מתאים.

אני גם זורם איתך על "מחשבה בתוך קופסה סגורה". נכון, זה אני. שמחפש C5 דיזל (שיש ממנו כנראה פחות מ-5 אקזמפלרים על הכביש!), שממליץ על מגאן קופה ידנית ושגם פה המליץ על טווינגו. כזה אני, מקובע. הולך עם הזרם. קונפורמיסט. מייג'ור מייג'ור ממש.

גם אין ספק שפיקנטו, i10 וספארק זו "העצה הכי מטומטמת". קיבלתי. מעכשיו רק 108.

זה בדיוק העניין,

אני מאמין שאולי 90 אחוז לא יתחברו, אך יש את ה10 אחוז אולי פחות או יותר, שבשבילהם זה גיר טוב שיעבדו איתו בלי תלונות.

לגבי אמינות גיר רובוטי חד מצמדי, היה לנו 2 טויוטה קורולה חד מצמידיות, לאמא ולאח, וקרוב משפחה עם 301 הדגם הקודם עם 72 כ"ס, קורולה אחת נסעה 80 ק"מ ונמכרה, קורולה שניה 160k מהעבודה, ואז נמסרה, הפיג'ו עברה כ130k אם אני לא טועה, ואף לא תקלה אחת.

וכאן לגמרי שברת אותי. סה"כ 90% לא יתחברו, no biggy. אז זו בטח עצה מצויינת למישהו שאנחנו לא מכירים.

שים לב למה שכתבתי לפני, שיעשה נסיעת מבחן, אם יתאים לו ירוויח רכב מעולה, אך לא המלצתי לו לך רק על רובוטי, ממש לא, אם תוכל לקנות רכב ידני, לדעתי עוד יותר טוב.

אך לזרוק אמירה של להימנע, לפי דעתי זה ילדותי ומטופש.

בכלל בארץ מפונקים מדי, באירופה כמעט וכל הרכבים ידניים, ואין תלונות.

כאן מרגישים קצה טלטול במעבר הילוכים "אוי כואב לי", לוחצים על הקלאטש "נתקעה לי הרגע", מנוע חלש "אוי עוקפים אותי".

פות"ש ביקש רכב אוטומטי. יש רכבים טובים, עם גיר פלנטרי אמין, מוכח ונוח בתקציב. אפילו אתה חושב ש-90% לא יתחברו לרובוטי. איך מכל זה אתה מגיע למסקנה לא להקשיב בכלל למישהו שמייעץ לקנות רכב מיני עם גיר פלנטרי שמראה אמינות טובה ומבוקש (יחסית) כיד שניה? קטונתי. באמת.

אני גם מפונק, ילדותי ומטופש. איזה כיף לי. כי אני חושב שעדיף, בתקציב דומה (שהוא עמוק בתוך הגדרת התקציב המקורית), לקנות רכב עם גיר שלא יטלטל אותך כשהוא מעביר הילוך. באמת לא ברור למה.

וברצינות - אתה מבין שחלק מהעניין של המלצות פה בפורום הוא לא רק להמנע מרכבים גרועים, אלא גם לצמצם את המגוון למה שמתאים יותר לבקשה המקורית. לדעתי, יש במקרה הנ"ל רכבים שמתאימים יותר ממה שאתה מציע. זה בסדר לא להסכים, רק חבל להתנסח בצורה אגרסיבית כל כך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק טילטול,זה גם הבילבול של התיבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי ששיגעתם קצת את פותח השרשור עם הוויכוח על החד מצמדי...

אם רוב הנסועה הצפויה היא עירונית בתנאי פקק וזחילה, הייתי מוותר על גיר רובוטי ואז כל האופציות הן מכוניות אסייתיות.

אם לאו וגיר רובוטי בא בחשבון ניתן לפנק את הבת בפיאט 500 חדשה שנמכרת היום במחירי אטרקטיבי (מחירי "ימי המכירות" שמן הסתם יינתנו גם כעת), לאשתי יש כזו והיא מאד מרוצה.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש משהו שלמדתי מניסיוני האישי לאורך השנים, וללא קשר לנוחות, אלא רק אמינות ותקלות,

זה להתרחק כמו מאש מגיר רובוטי ומ DSG.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה עדיף לשלם יותר ולקבל רכב טוב יותר,בטיחותי יותר ונוח הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...